Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

bk81

V dřívější době možná jen 4 hvězdičky, ale dnešní době plné slabých remaků osvěžující kousek s pocitem podobným jako u remake Úsvitu mrtvých. Chválím za plný počet. ()

bartias

Solidní odpočinková podívaná pro všechny příznivce žánru. Eisner využívá efektivní kameru, děj je dynamický a i když si scénář chvílemi pomáhá klišé typickými pro všechny příběhy s klíčovými slovy „horor“, „krev“, „nákaza“, jsou podivní i zábavní. Ne náhodou připomínají Snyderův Úsvit mrtvých. ()

Benjamin-L

Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho sice jsem neviděl původní Romerův film ale zde mě zaujal trailer už jen proto že tam hraje timothy Olyphant a Joe Anderson. Myslel sem si že to budou ty običejní zombie ale nebyly překvapilo mě že mluvily a byly tak trochu při smyslech pokud se jednalo o zabijení nenakažených. Doufám že pude dvojka protože to bude teprve nářez když v tom druhym městě je přes 100 000 obyvatel. ()

kosta73

Originál jsem bohužel neviděl, ale doufám, že teď vyjde taky. Jinak námět filmu je velmi vkusný a zhruba do dvou třetin výborná záležitost. Pak se to ale zvrtne v jakýsi sled chaotických událostí korunovaných nelogickým úmrtím po celou dobu vysoce sympatické postavičky... závěr filmu PODIVNÍ je prostě jakýsi podivný...pokazil mi jinak vcelku silný dojem. Tři a půl. ()

zombkiler

Pěkný horůrek, kde je sice hlavním lákadlem spousta lekaček ale ten konec byl velmi působivý a já byl mile překvapen. ()

sir-dave

Tenhle typ žánru mi vyhovuje. Když k tomu přidáme TImothyho Olyphanta je rozhodně zaděláno na parádní akční podívanou. Výsledek nedopadl vůbec špatně. Jak už to bývá z příjemně pohodové atmosféry se začnou dít věci, které odstartují boj o přežití a únik před smrtí. Užil jsme si všechny ty lekačky, střílení nakažených a dost dobrou atmosféru. ()

abenino

Naprostá lahůdka v tomto žánru. Městečko, které je zamořeno smrtícím virem, který žačne postupně napadat jeho obyvatelsto a hrstka odvážných, kteří se tomu snaží přijít na kloub a svádí přitom boj o vlastní přežití. Sice mockrát ohrané téma, ale když to někdo umí natočit a scénář má hlavu a patu, tak je to prostě jízda od začátku do konce. Pro mě solidních 70%. ()

tomeek

Překvapivě zdařilé s originálními nápady vzhledem k tomu, jak provařené toto téma už v dnešní době je. ()

Nivenx

Začátek velice dobrý, ale v půlce filmu vše spadá na úroveň průměru. Nezajímavé a ohrané téma, které ničím nepřekvapí. 50% ()

Radiq

Ničím nepřekvapující horůrek, kde zombíky nahradili nakažení lidé. A když je nechcou zabít oni, tak armáda. No celkem slátanina, která nudí průměrně, baví průměrně, ale je to docela dobře natočeny. Hlavní tahák pro mě byl Timothy Olyphant a Radha Mitchell, což se taky potvrdilo, protože ostatní herci jsou takovy šedy krysy v pozadí. ()

URBAN

Není to špatné a taky to není dobré, ale i přesto si to jako horor vede dobře. Je tam pár scén které se mi líbily, ale nevyvolávaly ve mě strach. ( 10.1.16/PC ) ()

TomStall

Z řemeslného hlediska neoddiskutovatelně parádní. Příběh sice ne příliš originální, zato atmosféra by se dala krájet a jako bonus pár opravdu exkluzivních scének (myčka). Na Crazies jsem se těšil dlouho dopředu a dostal jsem přesně co jsem chtěl. Kvůli takovým filmům se vyplatí chodit do kina, kdo hodnotil po shlédnutí v kinorip kvalitě na malém monitoru, měl by si zaprvé: přičíst jednu hvězdu, zadruhé: nafackovat. Bez jakéhokoliv studu dávám **** a takových filmů prosím jen houšť.. ()

Cedr

Filmů se zombie/virovou nákazou je spoustu a překvapit něčím novým se zdá být nemožné (Pontypool to však vyvrátil) a diváci právě jakousi originalitu očekávají. Remake klasiky je ale výjimka, každý by raději viděl precizně odvedenou žánrovou práci. A přesně to The Crazies nabízí. Hlavní postavy jsou ve většině případů rozumní a těch pár klišé do tohoto typu snímku prostě patří. Laciné a předvídatelné lekačky nějakým záhadným způsobem fungují a baví (podobně jako v Raimiho Drag Me to Hell, které mi svým provedením The Crazies velmi připomínají). Nemůžu si pomoct, ale mě se to vážně líbilo. 85% ()

Doudis19

Nadprůměrný "epidemický" thriller, který narozdíl od 1.ligy žánru, postrádá zapomatovatelnější momenty, originálnější postavy i výraznější záporáky. ()

tatanapope

Horor to nebyl špatný , ale mysteriózní se mi moc nezdál , nicméně nápad to mělo docela zajímavý a bylo to i relativně napínavé , co mě hrozně rozčilovalo byli nedotáhlé efekty , které občas působili malinko kýčovitě , částečná předvídatelnost a pár neskutečných nesmyslů na závěr , kde už jsem chvílemi nabývala pocit , že scénáristé někam spěchali . Zatím , co on se snaží nastartovat auto levou rukou , protože pravou má na maděru , ona po něm řve , ať dělá , místo aby mu pomohla , za to by zasloužila takovou facku , až by se jí hlava třikrát otočila . Ještě , že měl bolavou tu ruku že ? :D Dá jí zbraň , vystoupí z auta pere se tam holýma rukama se dvěma nakaženýma a ona se v klidu zašije dozadu do auta , místo aby jím dala jednu pěknou ránu mezi oči a na závěr , když se odpálí atomovka a náklaďák , ve kterém se evidentně ani jeden nepřipoutal udělá pár salt a kotrmelců , vylezou jako by nic bez jediného škrábance navíc a v tom gama záření se tam v klidu dívají na oblohu , jako by to byl romantický úsvit slunce a člověk se upřímně zasměje a řekne si , že to už snad opravdu nemohli myslet vážně .Pokud by se v tuto chvíli nerozpadli pod vlivem gama záření na prach , nejspíš by se jim narodil kyklop z šesti nohama inu velmi úsměvný konec . Opravdu veliká škoda , že ten konec tak odflákli , protože jinak měl film cosi do sebe . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od PetrPan ()

st.jim

Ale ano, svůj účel to splnilo, já jsem se pobavil a ztráta času to nebyla. Pár podivností tam bylo, ale ve kterém filmu nejsou. ()

JimmyII

Mám opravdu rád atmosféru malého amerického městečka a jeho zkázy. A je mi jedno, jestli tyhle zapadákovy vážně existují nebo ne, ale Eisner ho vykreslil naprosto přesně. Do něj zasadil pár sympatických a dokonce i docela racionálně uvažujících postav, které si chtějí zachránit kůži. Je jasné, že nic nového nám The Crazies nepřinesou, samozřejmě tu dojde i na spoustu klišé, které zabraňují filmu v rozletu a výraznému vykouknutí ze stojatých vod žánru, ale i tak jde o snímek zábavný, děsivý, akční a napínavý, takže všechna čest! Btw, vždycky jsem se jako malý bál v myčce aut, konečně ji někdo využil i ve filmovém hororu a ne jen v tom mém vlastním:-) ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)