Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

latvar

Vir, jenž proměňuje lidi ve vraždící mutanty se šíří pomocí vzduchu a zasáhne malé městečko. Šerif se svým kolegou a svou ženou se snaží přežít, a tak se vydávají vstříc nebezpečenstvu. 55% ()

Kosmik 1

Původní Romerův film jsem neviděl, ale tenhle remake mě pěkně uzemnil...musím to vydýchat a už se těším, až se podívám znovu. Čekal jsem (jako někteří tady) zombíky, ale nakažení byli něco jako napůl zombies...Nakažení nějakým bojovým virem vyvinutým armádou pro vyhlazení obyvatelstva (nebo tak něco), šílení, zmutovaní (tak trochu) v obličeji, ale zůstávají živými, takže není nutné je střelit do hlavy. A chytří byli pěkně, rychlí taky a vraždící posedlost měli ukrutnou. Neskutečně mě to odrovnalo, konečně zase jednou pořádný horor, co sakra stojí za to vidět. ()

zolo23

Jeden z najlepších filmov tohoto žánru za posledných pár rokov(vírus, nákaza). Trošku mi to pripomenulo nedávno videný Carriers, ale narozdiel od neho bol The Crazies oveľa viac nadupanejší, akčnejší a zaujímavejší. Olyphant s Radhou Mitchell boli výborný, ale mňa aj tak viac zaujal Joe Anderson. Celkovo podarené dielko.7/10 ()

HomeAlone

Perfektna az dokonala prva polhodina . Keby film isiel v tom rozbehnutom tempe , mohol byt z Crazies skvely zimomriavkovy horor . Ale aj tak to je nadpriemer ()

Madlene

...takže máme městečko, co se tam lidi chovají divně, pak odhodlaného šerifa a jeho těhotnou ženu...a aby to bylo trohu opeřené, tak nesmíme zapomenout na tajný ve velkých černých autech a nakonec taky trochu krve, šíleného smíchu a pak...fatální závěr. Tak to už jsme viděli...škoda, jsem se chtěla bát...:-). ()

JančiBači

Priemerné ale celkom pozerateľné remake hororu z rokov 70- tych. Scéna s rukou a nožom patrí medzi najlepšie scény filmu. Potom ma doslova iritovalo že Olyphant s tou rukou vôbec hýbal a tváril sa ako keby sa nič nestalo. Navyše medzi nim a Radhou Mitchell nie je vôbec žiadna chémia a ako ústredná dvojica vôbec neladia. ()

ImNotThere

Chuťovka, která v lecčem předčila původní verzi a dokonce bych ji pasovala na jeden z nejpovedenějších remakeů. Do kina jsem šla čistě z hecu, a nečekajíc žádnou pecku jsem byla přesvědčená, že se to potáhne jako hlen. Mé přesvědčení o propadáku měly utvrzovat dva fakty: 1)Eisner zmrví, na co šáhne (viz Sahara) a 2) verze z roku 73' mě nepředstavitelně otravovala. Dvacet minut před koncem, jsem to vypnula. Upřímně prohlašuji, že pro jednou jsem se ZASE mýlila a nakonec jsem odcházela uspokojená s úsměvem na tváři po skvělé akční smršti. Jak Radhu nemusim, tak tady mě přesvědčila, že bych ji přece jen měla dát šanci a časem třeba i zařadit mezi sympaťačky. 75% ()

Borat

Já vím, že u těchto hororů se to musí čekat, ale já jsem opravdu háklivý na "hloupé scény" a proto jsem se během filmu několikrát lekl, aby nezklouzl do kategorie béček. Naštěstí Podivní zachovali tvář a doputovali s hlavou vztyčenou až do konce. Ne 4 ale také ne 3 hvězdy, něco mezi. Plusy+: Efekty, příběh Mínusy-: některé scény Hodnocení:|71%| ()

jenik71

Celkem solidní hororová práce, ale mezi nejlepší strašidelné kousky se Podivní zařadí jen těžko. Atmosféra beznadějného boje proti tajemnému viru je slušná, postižení obyvatelé vypadají docela hrůzostrašně, takže moje hodnocení je tak 3,5. Pokud musím zaokrouhlit, tak tentokrát směrem dolu, protože podobně zaměřených filmů jsem už pár viděl. Na můj vkus lepší průměr, příznivci podobně laděných hororů si klidně jednu hvězdičku mohou připočítat. ()

jefff

Čtyři hvězdy jsou akorát, ale i ta pátá by nebyla úplně mimo. Podivní bohužel ztrácejí body na neoriginalitě námětu, který je opravdu dost námětově vyčerpaný. Ovšem síla tohoto filmu spočívá v režii, která vytváří výborný koncept příběhu a scény patří k nejnapínavějším jaké jsem kdy v hororu viděl. Některé vás připoutají k sedadu a nehty zarýváte jak jen hluboko je to možné. Nervydrásající podívanou umocňují dobří herci, kteří v hororech nejsou zrovna standardním plusem. Fakt dobrá práce. ()

slovan1

Tak tohle si dávam celkem vysoko. Jeden z nejlepších filmu ve svém žánru, co jsem v poslední době viděl. Ze startu super lekačky, které jsem vůbec nečekal, možna i někde čekal ale stejně jsem se lekl :-)). Objasnění, kdo nebo co za nemoc může mi vyhovovalo. V kopě filmu se vlastně nedovíme odkud nemoc pochází. Spolupráce "podivných" a jejích um ovládat zbraně a auta se mi líbilo. V jiných filmech se zombíci až nechutně courají a v ruce maji jen nějaký klacek. Celkově docela negativistický film. To ale neznamená že měl nějaké výraznější chyby. K úplné dokonalosti chybí krůček... ()

Cejny

Zajímavý námět, zajímavá atmosféra i zajímaví herci. Příběh a efekty jsou taky povedené, ale postupem času jsem se nedočkal napínavého a skvělého závěru, ale stal se z toho takový road-movie s polootevřeným koncem. Bohužel většina zvratů je předem předvídatelných, ale co naplat, nic lepšího se asi nedá vymyslet (všem snad musí být jasné, že hlavní hrdinka nezemře uprostřed filmu). 5/10 ()

Soweek

The Crazies bylo mé želízko v ohni co se týče hororů pro tento rok a ze začátku to také tak vypadalo. Film si nebral servítky s nějakým příběhem, o který je v řadě podobných snímků snaha. První kamerový záběr na košili vám ukázal, že hlavní hrdina je šerif, druhý kamerový záběr na jeho ruku s prstýnkem vám naznačil, že je ženatý a víc ani vědět nepotřebujete. Vcelku příjemné zjištění, že hororová složka zde nastoupí v podstatě hned od první minuty se po půlce filmu ukáže býti tím největším záporem. Aby vás film udržel v napětí a strachu po celých 101 minut, to byste to museli dát Cameronovi, který by nad tím strávil 12 let :-). Stručně řečeno po půlce filmu nadšení opadne a navíc se snímek ubírá ke klasickým hororovým klišé a postupem času se víc a víc přibližuje posledním kriticky špatným dvou dílům Resident Evila. ()

ZkuKol

Breck Eisner ušel ze Sahary hodně dlouhou cestu správným směrem. Sází na atmosféru, řízný soundtrack, špinavý vizuál a drsnou akci. Nepřehání to s brutalitou ani lekačkami. Olyphant hraje podobný charakter jako v Justified, takže bez problémů, Radha už je rutinérka a ostatní jsou prostě "crazies." Kdyby se tolik netáhla expozice a armáda nebyla tak hloupá, šel bych rád s hodnocením i výše. Nejlepší zpráva ovšem je, že film, který na to jak vypadá, stál pouhých 12 mega, bohatě vydělal a Breck dostane další šanci. Kolik kvalitních snímků i režisérů si to v letošním roce může říct. V Iově začínají lidi blbnout a není to ani biblí, ani kukuřicí. Armáda to řeší poněkud drsným způsobem a místní šerif by rád zachránil alespoň sebe a svojí těhotnou ženu... 75% ()

Ploutev

Kdybych neviděl filmy s podobným, ba skoro totožným scénářem již nejméně stokrát, nevadil by mi. Takhle je to nuda, klišé, vykrádačka. ()

BMAJTZ

Slušný survival horor, který rozhodně nenudí od začátku ke konci. Samozřejmě má to hodně mínusů, ale v současné době hororového braku tenhle film rozhodně vyniká. ()

Firebug

Je to sice trošku béčko, ale mimořádně zábavné. Původní snímek jsem neviděl, ale nápad viru, který mění lidi ve vraždící psychopatické zabijáky, je parádní. Moc mě bavilo sledovat i postup armády, jejíž činy pěkně korespondovaly se situací, která se více a více vymyká z rukou. Nic moc jsem od filmu nečekal a skvěle jsem se bavil. ()

The Viper

Skvělý začátek, ale tempo,atmosféra a samotná kvalita filmu klesala níže a níže.... Timothy se předvedl více než dobře, bohužel to rozpytvaný film nezachránilo. Neoriginální a nudná zápletka. Představoval sem si něco podobného jako u 30 dní dlouhá noc. Spoiler: Když se někomu před obličejem rozletí sklo, nemá potom tvářičku jako dětskou prdýlku. ()

LuciusWlk

Čekal jsem spíš béčkový jako horor a ono se s toho vyklubalo vcelku fajn pokoukání. Je tady spoustu ale a to největší ale mě štve ( jak je možné, že se kruci šerif nenakazil, když probodl krček té sladké mamince, nožem v probodnuté ruce, kdy se jejich krev smísila a....) asi klikař, no. A možná překvápko do dvojky. uvidíme. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)