Nebezpečný parazit je mezi námi! Musí se zničit ještě dříve, než zasáhne celou civilizaci. A je jen jeden způsob, jak ho zničit - vypálit celý povrch Země. (oficiální text distributora)

Castrator

Asi si to hraje na Carpenterovu Věc, ale vidět to vůbec není. Teda až na ten sníh. Toho je poměrně dost a je tím nejlepším na celém filmu. Nudný pokus o horor s kecy o ekologii, které už tak pitomý a nudný film táhnou dolů. ()

ghatos

Horory typu: "na polární stanici něco je" mám rád. Bohužel Thaw patří ke slabším kouskům tohoto subžánru. Hodinu se tam prakticky nic neděje. Už tak velkou nudu znepříjemňují otřesní herci. Zejména dcera od V. Kilmera je hrozná. Její herecký výkon je větší nebezpečí, než brouk uložený milióny roků v mamutovi. Scénář člověka ničím nepřekvapí, protože se přesně drží stanovených pravidel. Celkově jsou to velmi slabé 2 *. ()

Guzo

Začátek The Thaw je sice slabší, ale když se to pak pomalu rozjede, je na co se koukat. Některé věci tu sice nejsou zrovna přesvědčivé, ale záběry na nakladená vajíčka a už jen pro ten nepříjemný pocit při sledování si tenhle film nezaslouží být zapomenut. ()

Kosmik 1

Ekologické hororové sci-fi o globálním oteplování. Pro mě mírné překvapení, jelikož jsem čekal méně a dostal jsem více. Jsem rád, že Val Kilmer nedostal tolik prostoru, je už vážně starý a mladí to za něj odtáhli skvěle. No a představa, že se mi něco přes kůži zavrtá do těla a tam si to žije svým životem a dokonce se i množí, je vážně hnusná a už jen pomyšlení na to, je pro mě horší než smrt. Nesouhlasím s místními "odborníky", co hned kritizujou téma, že je omílané, nebo herce, že neumějí hrát, stupidní dialogy atd. To tady rozhodně neplatí. Já se skvěle bavil a bez obav mohu dát 4*, aniž bych měl špatné sny a výčitky svědomí. 70% ()

Kalidor_

No, co na to říct. Bylo to ještě blbější než jsem čekal. Kdysi dávali jeden díl Akt X s podobným námětem. Ten byl ale mnohem lepší než takhle kravina. ()

zolo23

Strašne milujem tento druh filmu odohrávajúci sa niekde pánu bohu za oknom s parazitmi za chrbtom:) Nie, nebol som sklamaný, len škoda nevyužitého potenciálu tohto príbehu. ()

Josefin

Vážně mě dostal začátek, ixodes ricinus to určitě, kdyby to tak bylo tak nevylezu ven.Nejedná se o žádné ohromující dílo, spíš než ultra horor to působí jako hrozba budoucí biologické kontaminace. Cizopasníci byli vážně nechutní: "Leze,leze po železe,až tam vleze a bohužel už nevyleze" ti dostanou největší část z hodnocení 2*. ()

jefff

Nejdřív pomalejší rozjezd, potom docela svižný sci-fi/horor ne nepodobný například jedné známe epizody Akt X (ba přímo identický). Val Kilmer si tu zrovna moc nezahraje, což není až tak na škodu. Už totiž nevypadá, že by byl moc ve formě. Každopádně mínusem Thaw jsou občas nelogické scény, trochu klišovitý scénář i průměrní herci. Plus je docela odsýpající scénář, zajímavé téma a slušně vybudovaná atmosféra. Já zklamán nejsem. Naopak. Příjemná jednohubka. ()

BMAJTZ

Inspirace Veci je jasná už od první minuty, přesto napínavé to docela bylo. Nic jsem nečekal a dostal jsem průměr takže jsem spokojen. ()

Šakalík

Taková ekoteroristická variace na Carpenterovu Věc. Akorát bez sněhu (jak jinak, když to má za cíl pranýřovat globální oteplování), bez krve a bohužel i bez atmosféry. Kmen parazitických brouků coby fatální hrozba lidstvu v důsledku globálního oteplování? No táák! Poselství filmu je od první minuty nad míru jasné. Mě ale to vyděračské volání po osobních obětech v zájmu matičky Země příliš nebere. Zajímalo by mě, co by na ten film asi řekl Vašek Klausů… :-) Btw herecká kariéra Val Kilmera mi posledních pár let připomíná tonoucího v bahně – čím více se snaží, tím hlouběji do toho močálu zapadá. ()

Cejny

Hodně zajímavý a napínavý film, který si určitě zaslouží mít více jak 60% hodnocení. Film dokázal navodit hodně sklíčenou atmosféru, kdy člověk neví a ptá se proč, ale nenachází žádná kloudná vysvětlení. Trochu mě mrzí to divné ukončení a odfláknutý závěr, kvůli kterému dávám jen 3 hvězdy. Celý film by se dal popsat monologem v závěrečné scéně: "Je to jen další příklad toho, jak jsme zranitelní. Máte tu SARS, ptačí chřipku, AIDS. Je jen otázkou času, než nás něco skolí." ()

bruceman7

Čekal jsem další z řady již obvyklých trapáren, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen (docela drsné scény a i překvapivý zvrat v ději). A dokonce jsem ochotnej překousnout i tu kupu morálních žvástů, příšernou ekoagitku, klasicky tupé chování poloviny postav, místy nic moc efekty a sundání vrtulníku špuntovkou. Takže dávám 5,75/10 ()

iXtr3m3

O jednu hviezdu lepšie ako Blutgletscher, ale pomohli tomu hlavne postavy ako Val Kilmer či Aaron Ashmore. Inak direct-to-dvd béčko ako sviňa. Ale hej, dalo sa to pozrieť, ale už by som si to asi nezopakoval po takej dobe. ()

ti88na

Celý čas som mala pocit, že toto som už niekde videla. Pramenilo to z toho, že The Thaw je krajne neoriginálna sprostosť s totálne nepoužiteľným hereckým obsadením a tupým scenárom bez akejkoľvek logiky. Nie je to ani zábavné, nie je to horor, proste nič, len akýsi nevydarený pokus greenpeacu o osvetu. ()

Ashar

Ti mladí byli úplně chaotičtí. Jejich chování bylo strašně nelogické. Celý film byl tak trochu mimo. ()

chaometic

Vapálit celý povrch Země? Asi jsem nedával pozor když jsem se díval na film. Ti brouci vypadali děsivě a chvílemi jsem dostal opravdu křeč. ()

Haymar

Aaa tady měl někdo hoodně nakoukanou Věc potažmo Akta X, že?! Výsledek ale nakonec nebyl vůbec špatnej! Takový neškodný béčko, kde nechybí napětí a jakýs-takýs přesvědčiví herci. Zápletka sice 100x omletá + ta otravná (stále populárnější) "greenpeace agitka" ale světe div se! Kupodivu to všechno dohromady celkem funguje... ()