Já, já, já ... a ti druzí

• Itálie Io, io, io... e gli altri (více)

Známý spisovatel a novinář Sandro (Walter Chiari) se rozhodl provést průzkum na téma lidského sobectví. Každý rozhovor, který s lidmi vede, stočí právě na toto téma, aby měl výsledky pro svou práci. Nevyhne se tomu ani jeho žena Titta (Gina Lollobrigida). Během tří dnů práce zjišťuje, že se vše týká také jeho svědomí. Teprve smrt přítele Peppina (Marcello Mastroianni) a rozhovor se Silvií (Silvana Mangano) přimějí Sandra zamyslet se nad svým životem a změnit ho.
Film je doprovázen hudbou Carla Rustichelliho. V roce 1966 obdržel Alessandro Blasetti cenu "David di Donatelo Awards" za nejlepší režii. (Hennes)

nascendi

Nevidel som zatiaľ žiaden film od Alessandra Blassettiho a po tomto zázraku ani nechcem. Nechal som sa zlákať slávnymi hercami a nevyšlo to. Údajne je to komédia, ale nezasmial som sa ani raz. Dôvodom môže byť, že: a) mám nezmeniteľne zlú náladu, b) na tomto filme sa nesmial ani Blassetti. B je správne! Ešte šťastie, že som už opustil zásadu, že nebudem hodnotiť ani komentovbať filmy, ktoré som nedokázal dopozerať. Prečo by som sa mal týrať ukecaným filmom nakrúteným bez scenára a bez myšlienky. ()

Flego

Blasettiho snímok nie je uceleným filmom v pravom slova zmysle, je to v podstate zhluk mikropríbehov zo života spisovateľa a novinára Sandra, ktorý sa podujal urobiť výskum o ľudskom egoizme. To je aj hlavnou myšlienkou, a pri rozoberaní všetkých druhov vzťahov používa vtip a šarm. Nejde však o klasickú komédiu, skor satiru. Skvelým počinom je angažovanie veľkého množstva hviezd a perfektná hudba Carla Rustichelliho. Tretí komentár. ()

Martin741

od tohoto rezisera Blasettiho som videl filmSkoda byt zenou, ten bol dobry. Rezisersky zrucne natocene, dialogy na urovni, toho spisovatela zaujimalo hlavne ludske sebectvo, coz je slusny namet na film, hlavne ked tam hraju Marcelo Mastroianni /La Notte 1961/, Paul Muller /Fantozzi .pan ucetni se nevzdava/, skvela Gina Lollobrigida /Pane Amore e gelosia 1954, Pane amore e fantasia 1953/ a Silvana Mangano /Teorema 1968/ : 72 % ()

Aky

Italská komedie typická pro svou dobu vzniku. Kladem je hlubší záběr, nepříjemná je italská ukecanost. ()