V hlavní roli já

• Irsko A Film with Me in It
všechny plakáty

Černá komedie tragických rozměrů aneb Zubatá se nepřezouvá.
Irská komedie V hlavní roli já je černá a drsná. Drsnější a černější než většina černých komedií, které jste mohli doposud vidět. Jejím hrdinou je člověk, který má oprávněný pocit, že se ocitl na dně. Bohužel netuší, že dno může mít i sklep. Neúspěšný herec Mark (Mark Doherty) nosí permanentně uštvaný výraz, jemuž dominují psí oči. Není divu. Na konkurzech bývá většinou do počtu a navíc během nich zažívá mrazivá ponížení uštědřovaná nespokojenými režiséry (pikantní cameo rolička režiséra Neila Jordana). Opřít se navíc nemůže ani o přítelkyni (Amy Huberman), toužící po přívlastku „bývalá“, bratra (David O´Doherty), paraplegika upoutaného na vozík, ani o nejlepšího kámoše (Dylan Moran), který je sice budoucí slavný režisér a scenárista, ale zatím utápí svůj údajný talent v alkoholu a hazardních hrách. Jako pověstný Damoklův meč nad ním navíc visí hrozba vystěhování z pronajatého bytu, protože panu domácímu (Keith Allen) dochází trpělivost kvůli nesplácenému nájmu. Nějak takhle by mohlo vypadat peklo na Zemi. Jenže pod tenhle kotel absolutního zoufalství lze ještě přiložit. Kombinace blikající žárovky v kuchyni, špatně zavěšeného lustru, uvolněných klik u dveří a popraskaného stropu odstartuje sérii katastrof, které ústí v sérii mrtvol, jež se zoufalému Markovi hromadí před očima. Ten ve snaze zachránit situaci roztáčí kolotoč bizarních a absurdních situacích, které všechno ještě zhoršují. Komedie V hlavní roli já patří k filmům, u kterých se královsky bavíte, nicméně v hloubi duše se za to stydíte, protože v ní opravdu nic není k smíchu. Představitel jedné z hlavních rolí Dylan Moran patří k nejúspěšnějším britským komikům současnosti díky lehce anarchistickému britskému sitcomu Black Books, který volně vychází z poetiky Monty Pythonů. Ostatně i oni mají ve svém repertoáru slavný skeč, jehož hrdinou je muž, kolem něhož se sérií bizarních nehod kupí mrtví, aniž by on sám třeba jen hnul prstem. (oficiální text distributora)

kolemjdouc odpad!

nechat ve scénáři všechny vysmahnout jen proto, aby pointa byla v tom ,že se ústřední magor zašklebí do kamery???? ()

DannyBoy80

MINIKINOKAVARNA Ostrava 5.12.2009: Pekelná minimalistická, Coenovská, černá komedie. Hlavní dvojice je to jsou pekelné ksichty, klasicky Dylen Moran jede stejně jako v Black Books, ale Mark Doherty mu velmi zdatně sekunduje (poslední sekundy filmu jsou jeho a je to na potrhání). Bavil jsem se výborně, velmi absurdní a zábavné. Neil Jordan taktéž překvapil v roli nemluvného, mrtvého vozíčkáře. 90% ()

Schuldiner

Černočerná komedie tak, jak já to mam rád!!! Dávám plný počet! Samozřejmě, že film to není dokonalý, ale mě bavil od začátku do konce a párkrát sem musel dokonce dát (delší) pauzu, abych kvůli smíchu nepřišel o nějakou další vychytávku... Jo jo, tenhle humor já prostě můžu.. Dylan Moran mě opět skvěle pobavil. Ale neni to zdaleka jen o něm.. Komedie přesně podle mého gusta! ()

Phorbo

Neslaný nemastný... Jestli angličani maji černé komedie tak Irský komik Dylan Moran dodal scénáři Marka Dohertyho tu druhou černou. Černočerná komedie o řešení situace, když vám v bytě zemře pár lidí během velmi krátké doby. Rozjezd pěkný, prostředek totálně o ničem, pouze filozofické zadumání co s kym a jak dál. Konec vlastně klasické rozuzlení, co se dalo očekávat. Pěkná role Meyerse na konci :) ()

(Z)denny

Černá irská komedie, ve které životní ztroskotanec Mark na vlastní kůži pocítí, že na posr...ho i ha.zl spadne.. A bacha! jsou tam dost suchý hlášky.. ()

kujon

Tak tohle byla opravdu velmi slušná podívaná :) Britský humor mi opravdu není cizí a tak sem se na tohle opravdu těšil. Smál jsem se víceméně po celou dobu filmu, nicméně existovaly o několik okamžiků, kdy sem doslova smíchy prasknul :) Takže kdož ještě neviděl, směle do toho. ()

Gulde

Taková docela ptákovina, ale i tak jsem se u toho chvílema zamyslel - "co kdyby se něco takovýho vážně stalo?". ()

Saur.us

"Irská komedie V hlavní roli já je černá a drsná. Drsnější a černější než většina černých komedií, které jste mohli doposud vidět." COŽE? Jestli chcete černou komedii, která je drsnější a černější než tohle, budou vám stači i Postřižiny s nehodami Rudolfa Hrušinského, protože to je 100x větší sranda než tohle. ()

wErniK

Na tento snímek jsem se podíval kvůli mému oblíbenci Moranovi. A bez Dylana Morana bych šel také s hodnocením níže. Černý humor tohoto typu nejspíše nebude mé gusto. Spousta předvídatelných úmrtí a situací mi celkem kazila dojem z filmu. Nápaditost na druhou stranu filmu rozhodně neberu, ovšem s často srovnávaným seriálem Black Books se A Film with Me in It rozhodně srovnávat nemůže. Pro mě spíše úsměvné než-li zábavné dílo. ()

bangee

Pecka. Brutální irská černá komedie aneb jak dobrý nápad se skvělými herci (dylan Moran a Mark Doherty předvádějí své herecké umění - kloubouk dolů) může vést k super podívané... ()

Raziel_cz

Na černou komedii je to sice až moc vážné, ale nemůžu říct, že bych se nebavil, hlavní hrdina se totiž dostává do absurdních situací, které, samozřejmě v mnohem menším měřítku, znám dobře. ()

Faila

Když se se*e, tak se se*e - a tenhle film je prostě úžasnej!!! Skvělá zápletka, skvěle zahrané, skvělá strohost, skvělý humor (samozřejmě tenhle černočerný a až absurdní humor nesedne každému). ()

solid

Bezchybné využití minimalismu přetvořeného do maxima. nejsem natolik vzdělán abych se pouštěl do detailního rozboru, ale myslím, že až se to usadí a vstřebá tak to bude i na těch pět, což dokazuje i finální třešníčka v podání Johna Rhys Meyerse a Dylanova kritika na Hollywood, prostě paráda. Zajímavý komentář - Bluntman. ()

Rockerman

Strašně rád bych dal tomuto filmu 5*, ale nemůžu. Miluju černé komedie a tahle při výborném scénáři měla zaděláno na skvělou komedii. Bohužel vše sráží velmi nepřesvědčivé výkony herců. Vím, asi to tvůrci měli takhle v úmyslu. Prostě dva ňoumové si neví rady s neuvěřitelnou smůlou. Kdy během několika chvil přicházejí o život 4 lidé a pes, aniž by na tom měli sebemenší vinu. Taková situace se tězko vysvětluje příteli, natož policii. Fakt výborný scénář, ale jak říkám, takto natočené dialogy se mi nelíbily a to Dylana Morana mám hodně rád. Zde však ani on nezachránil trapné breptání hlavních hrdinů. Přesto film řadím mezi nadprůměrné. ()