Lov na Gluma

(neoficiální název)
  • Velká Británie The Hunt for Gollum
Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy
Velká Británie, 2009, 38 min

Dědic Isildurov, obávaný hraničář Aragorn a čaroděj Gandalf Šedý se pokoušejí chytit Gluma, jenž je nebezpečný, jelikož zná místo, kde se nachází jeho největší poklad "prsten". Tento stav ohrožuje celou Středozem a všechny jeho bytosti, protože temný lord Sauron po onom prstenu neúnavně pátrá s pomocí svých skřetů.
Lov na Gluma je inspirován dodatky ke knižní trilogii Pán prstenů a nepřímo osvětluje, jak se Glum ocitl v Sauronově mučírně a jak se tomu snažil Aragorn zabránit. (Bakllazaan)

xylobrno

jo, čekala jsem ledacos, počítala jsem s fan amatérským filmem, ale tohle se tvářilo tak vážně a přitom to má takové chyby, jako: když se vytahuje meč ze skřeta zní to, jako byste ocílkovali nůž, já nevím, zkoušeli jste někdy zabodnout nůž do masa a pak ho vytáhnout? jaký to dělá zvuk? no, možná ani o to toto nejde, ale sakryš když se nad takovýma hloupostma člověk zamýšlí pří 38minutovým filmu... a to pořád beru na vědomí, že jde o fan film... a sakra to v tý posr.aný anglii nemaj hezčí holky? arwen elfka s orlím nosem a ne nepodobná lady gaga... a ty bojový scény? co to sakra je? absolutní zmatek, žádný záběr na to, co se opravdu děje a člověk hádá pomocí zvuků... pokládám se za člověka otevřeného, zajímajícího se, nelpějícího na banalitách, ale tohle tak nějak dohromady dává maximálně 1.5. Uznávám velikou kvalitu na fan film, ale já, jakožto potenciální film vytvářející amatér na tom najdu chyby, tím pádem je někde chyba. ()

Scaevola

Příběhová omezenost plyne už z matně naznačené předlohy, herecké výkony ze snahy přiblížit se Jacksonově versi a rozpočet na triky bohužel spolykal finální výkřik. Ale jako ilustrace vytvořená od fanoušků pro fanoušky mi tento pokus nepřipadá vůbec problematický. ()

brasek

Amatérske dielo, ktoré poteší skalných fanúšikov Pána prsteňov. Videné v roku 2019 a nejako už tento svet nežeriem, mierna nuda. ()

Fritoll

já říkám výborně! Jsem fanda Pána prstenů a tohle bylo takové malé oživeníčko. Moc se těším na Hobita a tohle byl takový zákuseček mezi téměř 10-ti letou pauzou než bude Hobit. Samozřejmě tomu pár věcí chybí ale myslím si, po vizuální stránce je to nádhera. pro mě 4 ()

cernymotyl

Scénář nemá hlavu ani patu. Ostatní se vcelku povedlo. Ve srovnání s jinými amatérskými filmy je to sice bomba, ale divákovi lačnému po dalším příběhu ze Středozemě nic nedá. ()

james11

Nápad je to zajímavý, ale bohužel není provedený tak, jak by zasluhoval. Do 35ti minut je vtěsnáno co nejvíce děje, ale přeste mě film moc nechytl... Ve filmu jsem snad ani vteřinu necítil krapet napětí :-( Ale protože se jedná jen o amatérský film, nechci být v hodnocení tak krutý. Dávám 4 hvězdičky :-) ()

Polux

9/10 | Nebojím se napsat - naprosto neuvěřitelné dílo, bereme-li v potaz skutečnost, že jde o amatérský počin skupiny nadšených fanoušků díla J. R. R. Tolkiena (potažmo P. Jacksona:-). Pokud by se ve své době objevilo na bonusovém disku rozšířené dvd edice LOTRa, nikoho by nenapadlo, že se nejedná o kousek několika členů štábu, natočený během přestávek na place P. Jacksona, ale prostý fanfilm. Po jeho zhlédnutí budete přemýšlet, zda lze některé hollywoodské filmy s milionovými rozpočty opravdu nazývat ... filmy. Pro fanoušky LOTRa povinnost, pro ostatní příjemný prožitek. P. S. Rozhodně doufám, že toto není od tvůrců filmu poslední dílko a těším se na (možné) další. Totéž viz Born Of Hope. | PeZet ()

ohinek

Tohle jistě každého správného "tolkienovce" pořádně namlsá na blížícího se hobita. Kostýmy, hudební doprovod a co je hlavní, atmosféru, dokázali autoři vzhledem k daným podmínkám zvládnout na jedničku. Jen trochu zamrzí rozpory s knižní verzí, a to že příběh by se vlastně dal shrnout na pár řádků. Obdivuhodný výkon. 70% ()

Arassuil

Na fanfilm natočeno velice dobře a při srovnání s Born of Hope dokonce i výborně. Jediné co mi opravdu vadilo, byli ti herci, že herecké výkony nebudou nic moc se dalo čekat, ale proč Aragorn vypadá, že trpí chudokrevností, Gandalf jako zatuchlý poustevník a Arwen jako Pinocchio? Souboje se skřety taky nic moc, skoro to vypadalo, že Aragorn ani neví za jaký konec chytit meč... Nicméně Glum se tvůrcům hodně povedl, nechápu proč ho neustále schovávali. Jednoduše fanfilm se všemi svými přednostmi a neduhy. ()

Ogneslaw

velmi sa mi to pacilo... nad nedostatkami zatvaram oci, bolo nadherne... a citujuc cervenaka, azda naozaj stojime na prahu novej ery fanusikovskych filmov... ()

Teen.AGE.r

Opravddu obdivuhodné amaterské veledílo! Jediné co mi trochu vadilo byla scéna v krčmě, z které ten amatérismus přímo čišel (za to bohužel můžou ti "herci") a trochu střih, ale jinak nemám co vytknout... Klobouk dolu! ...75% ()

Suchic

Na to, za jakých okolností tento minifilm vznikal a kolik lidi se na tom podílelo, je to dobrá práce. Fanoušci si dali opravdu záležet a to vše jen tak a pro radost. Rozhodně od toho nelze čekat super herecké výkony a omračující píběh... u některých scén jsem se musel fakt smát... přesto si tvůrci a nadšenci Pána Prstenů zaslouží trocha obdivu. ()

ricky4

Dobrý nápad, škoda jen že to nenatočilsám Jackson s LOTRovskými herci... Plusy: nápad, scénář, kvalita (na fanfiction film). Mínusy: místy až zbytečně moc akce, dalo se to víc zpracovat a tím pádem prodloužit minutáž, faktické chyby (Aragorn říká na konci, aby Gandalf poslal HOBITY do Hůrky, přitom v tu dobu nikdo nevěděl, jestli s Frodem někdo půjde; někdy hodně počítačové záběry- socha Elendila; v dodatcích se to píše trochu jinak)... Byl bych moc rád, kdyby Jackson po dotočení Hobita se začal věnovat filmům inspirujících se právě v dodatcích k pánu prstenů- je tam uschováno plno silných nezfilmovaných příběhů, jako třeba cesta 100-letého Smíška a Pipina krátce před smrtí do Rohanu a Gondoru... 70% ()

Anda.. odpad!

Éra pána prstenů proběhla už dávno takže tohle už není třeba a kdyby tam aspoň hráli ti stejní herci... ()

Flashheart

Bravo. Vzhledem k okolnostem natáčení, bravo. Za to dávám jednu hvězdu. Druhá hvězda - no, Pán Prstenů má u mě jednu, oproti tomu tohle mělo horší vizuál (i když ne zas tak moc, opět, vzhledem k rozpočtu neuvěřitelně dobrá práce!), na druhou stranu to byla o kousek menší kravina. Přesto, zbytečný film, příběh o ničem, pro mě to k původnímu příběhu nijak ničím nepřispělo ani ho neoslavilo důstojně, herci slabí, scénář taky.. Naštěstí z toho aspoň neudělali megatrapný hollywoodský doják. V profesionálním ringu bych to mohl taky ještě vypočítat takto: -2* za děj/scénář, -1* za kvalitu, = 2*. ()