Lov na Gluma (neoficiální název)

The Hunt for Gollum

Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie, 2009, 38 min

Chris Bouchard

S ohledem na podmínky natáčení a rozpočet se jedná o neuvěřitelně povedený kraťas naprosto vystihující atmosféru a vizuální pojetí trilogie. Na těch 40 minut jsem se opět naplno ponořil zpátky do Středozemě a hon na gluma si vychutnal. Vyzdvihnout musím zejména povedené kostýmy, dobrou kameru, výborný dabing Gluma a nádhernou hudbu (i když notně okopírovanou z trilogie a jeden track mi zase nesmírně připomínal track Lux Aeterna z Requiem for a Dream). Bojové scény byly naprosto špičkové a mohly by se srovnávat i s těmi filmovými. Nicméně nízký rozpočet si musel vybrat svou daň a tou jsou místy hodně nedokonalé triky a někdy i "obraz domácí kamery", kdy je prostě poznat, že jde o amatérský film. Tyto neduhy však v dobrém zážitků nebrání. Co se hereckým výkonů týče, Aragorn byl celkem prkennej a suchej, ale přesto zajímavej a Arwen byla krásná, i když typově úplně jiná. V poměru fanfilm/zpracování nemohu hodnotit jinak, než plným počtem.(23.12.2012)

Já mám Pána Prstenů a Hobita opravdu moc rád. Proto je dobře, když se fanoušci snaží o něco takového. Povedlo se jim to opravdu náramně, na to že to je amatérsky udělané, tak jsou ta grafika a vizuální efekty prostě úchvatné. Ale mi se tu bavíme o konečné podobě, nehledě na to v jakých podmínkách se to natáčelo a, s jakýmy financemi se to natáčelo a jestli to dělali profíci. Na amatéry úžasné, na běžný film velmi slabé. Kdyby toto někdo viděl v televizy a nevěděl by že to je fan-film, tak si řekne že to je blbost. Jinak to bylo docela pěkné. Ale Aragorna mohl hrát někdo jiný. 45% Po druhém shlédnutí musím uznat mnohem větší snahu a píli, protože něco takového se mezi amatérskými filmy málokdy najde ( výprava, efekty, hudba, lokace ). Měním na čtyři, ale za velmi nesympatickým ztvárněním Aragorna a nijak půvabnou herečkou Arven si pořád stojím. 60%(7.2.2013)

Ať už dopadne Hobit jakkoli, Pán prstenů se zdařilého prequelu dočkal. Kde jsou ty doby, kdy se fanouškovské filmy schovávaly téměř výhradně za žánr parodie, kde nejméně vadil nedostatečný rozpočet. Teď už si troufnou natočit film, který se nejen dá brát vážně, ale dokonce ani nevypadá tak lacině jako třeba první díl Letopisů Narnie. Jistě, je to jen variace na Petera Jacksona, jehož trilogii to připomíná místy až zbytečně doslovně, ale tak to nejspíš tvůrci chtěli.(4.5.2009)

S prihliadnutím na fakt, že ide o amatérske fanúšikovské dielo natočené za 3 000 dolárov! je výsledok priam geniálny. Výprava a hudba je v niektorých momentoch skoro na nerozoznanie od Jacksonovej trilógie. Masky, triky, kamera a herci sú v rámci možností taktiež na vysokej úrovni. Škoda len, že film je z dejového hľadiska veľmi chabučký a jednoduchý. No atmosféra a kopírovanie Jacksonových režisérskych postupov dopadlo na jednotku. Snažím sa však hodnotiť každý film rovnakým metrom, preto iba 3*. No tvorcovia rozhodne majú môj obdiv za všetky tie hodiny tvrdej driny a môžu byť na seba patrične hrdí.(25.8.2011)

Marně přemýšlím, co by dali dohromady za 3000 liber profesioonální filmaři, kdyby dostali za úkol natočit podobný půlhodinový předkrm. Možná benzín do sekačky a obhlídku lesní exteriérů. Obrovská poklona všem, kteří se na této věci podíleli a moc moc doufám, že jméno Chris Bouchard ještě v budoucnu uslyšíme. 90%(7.5.2012)

• - Natáčení probíhalo mj. v severním Walesu a na vřesovišti Hampstead. (ricky4)

• - Do realizace díla se zapojovali fanoušci z různých zemí. Například jeden z příznivců z Anglie vlastnoručně vyrobil skřetí šípy, které poté zaslal filmařům bez nároku na odměnu. (ondradvori)

• - Celý štáb filmu se skládal z dobrovolníků. Na jeho realizaci se podílelo asi 160 lidí a plných šedesát z nich vyrábělo počítačové triky. (Hwaelos)