Lov na Gluma (neoficiální název)

The Hunt for Gollum

Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie, 2009, 38 min

Chris Bouchard

S prihliadnutím na fakt, že ide o amatérske fanúšikovské dielo natočené za 3 000 dolárov! je výsledok priam geniálny. Výprava a hudba je v niektorých momentoch skoro na nerozoznanie od Jacksonovej trilógie. Masky, triky, kamera a herci sú v rámci možností taktiež na vysokej úrovni. Škoda len, že film je z dejového hľadiska veľmi chabučký a jednoduchý. No atmosféra a kopírovanie Jacksonových režisérskych postupov dopadlo na jednotku. Snažím sa však hodnotiť každý film rovnakým metrom, preto iba 3*. No tvorcovia rozhodne majú môj obdiv za všetky tie hodiny tvrdej driny a môžu byť na seba patrične hrdí.(25.8.2011)

Po vituální stránce naprosto perfektní, od ormálního lotra na monitoru prakticky nerozlišitelné. Už před shlédutím jsem si říkal, jak mohli udělat scénář na půl hodiny z jednoho či dvou odstavců v dodatcích pána prstenů. Přitom řešení bylo nasnadě - jediným scénářem bylo právě těch několik vět, což je velká škoda. Jinak na lotrovy mi vadili dvě věci - prostřihy na arwen a aragornovy souboje ve stylu Chuka Norrise (je to padesát na jednoho, tak nebudeme svině a půjdeme maximálně po dvou) a obojí mi nadělili i zde, tudíž čtvrtá hvězda je v nedohlednu.(8.10.2009)

Myslím si, že to co dokázali tvůrci tohoto díla je obdivuhodné. Pro mne znamená Tolkienův svět mnoho, a rozhodně bych nepodporoval jeho hanobení, čehož jsem se z počátku obával. Ale musím uznat, že jsem mile překvapen. Samozřejmě, že se to nemůže rovnat s originálním zpracování, ale tím jak se to tomu blížilo jen doufám, že se tito nadšenci pokusí vstoupit do Středozemě ještě s dalším povedeným kouskem. 65%(7.12.2013)

Nedá se upřít viditelná snaha o identické vizuální pojetí, ale kde je zbytek? Prominu, že Aragorna nehraje stejný herec, to je jasné, ale že se vystaví příběh takového amatérského veledíla na prakticky nulovém příběhu je obrovská škoda. Doufám, že tohle není poslední pokus, protože autorům se podařilo mnohem více, než by obyčejný divák čekal, ale jak jsem říkal, vypadat jako LOTRovská trilogie není všechno....(14.8.2009)

Na amatéry fakt skvěle natočenej prequel k Pánovi prstenů. Dost mě zarazilo jak kvalitní to má audiovizuální stránku, sice se to samozřejmě s Jacksonovou trilogií nedá srovnat, ale i tak to působí dobře a stejnětak i kamera je velice kvalitní a ze soubojů umí, i při značně stížených podmínkýách, udělat koukatelnou a docela dobrou záležitost. Jediný na co si tvůrci opravdu netroufli byl Glum, u kterýho byl použitej takovej tríček, že jakoby byl clelej film v pytli a tak nebyl vidět, ale nevim proč, jelikož na konci ho ukázali a nevypadal špatně. Rozhodně zajímavej počin a docela dobrý vyplnění čekání na Hobita(16.5.2009)

• - Natáčení probíhalo mj. v severním Walesu a na vřesovišti Hampstead. (ricky4)

• - The Hunt for Gollum měl premiéru 3. května 2009. Během prvního týdne ho po jeho umístění na internet vidělo milion lidí. Za celý květen měl pak na celé dva miliony shlédnutí. (gogos)

• - Rozpočet filmu byl pouhé 3000 dolarů. (Hwaelos)