Lov na Gluma (neoficiální název)

The Hunt for Gollum

Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie, 2009, 38 min

Chris Bouchard

Povedal by som, že fajn, ale nie zas toľko fajn. Po stránke hereckej oukej (i keď ten Aragorn, no..), kostýmy oukej, soundtrack tiež oukej, ale scenár.. nebol dva krát vyšperkovaný. Dialógy síce v žiadnom prípade niesu suché a otravné, ale ich prednes, nevhodné a nesystematické rozloženie do kadejakých prazvláštnych scén ma fakt na kolená nepoložil. Celkovo sa jedná o dobrý amatérsky počin, ale keď už sa do toho autory raz pustili, nebolo by odveci zapracovať na každej stránke filmu, nielen na bojových scénach a efektoch (ktoré boli mimochodom na amatérčinu naozaj slušné).(29.9.2011)

Paráda, vzhľadom na okolnosti vzniku, že to celé vytvorila parta nadšencov a nikto z nich nechcel peniaze, je to paráda. Atmosféra blízka Jacksonovmu LOTRovi, starostlivo urobené masky, výborný strih v spojení s hudbou... jednoducho na tomto fanúšikovskom filme vidieť, že každá sekunda tých 39 minút bola vyčačkaná a vypilovaná do posledného detailu. Samozrejme, že sú chvíľky, keď podmienky vzniku presiaknu na povrch - ale za 3 tisíc dolárov? Boha, veď je to hotový skvost! P.S.: Arwen má priveľký nos, ale vyvážia to Aragornove modré oči ;-)(6.2.2011)

Je to až neskutečně dokonalé - bezkonkurenčně nejlepší fanfilm, co byl kdy natočen. Režisér zručně využívá širokoúhlého formátu a digitální triky jsou na takové úrovni, že je to na amatérský projekt nemyslitelné. Na mnoha místech jde samozřejmě vidět chybějící prostředky, ale to se samozřejmě v tomto případě nedá vyčítat. Jediné, co mě trochu iritovalo byl výběr herců. Gandalf byl perfektní, Vigga ovšem nenahradíš jen tak někým:) A proč vůbec zařazovali pasáž s Arwen, vůbec nechápu, protože v tu chvíli jsem vypadl jak ze Středozemě, tak z křesla. Děj je řídčí, než jsem si představoval a narativní oblouk mi tam trochu chybí. Nicméně, protože je to projekt od srdce a provedením takový skvost, nemůžu jinak.(2.6.2009)

Nevím, nakolik jde o amatérskou produkci, v titulcích jsem viděl i nějaké profi společnosti, jež se na vzniku díla podílely. Atmosféra, hudba, střih, nasvícení i triky jsou fajn, masky občas pokulhávají, ale jinak jde o 38 minut v podstatě nudy, celé je to o ničem. Aragorn jde, dojde, vrací se, je přepaden, nakonec vše vyřeší elfové. Do toho záběry modrých očí herce, kytičky a Arwen, která vypadá spíše jako hospodská z putyky nebo Babčáková, ne jako elfka.(7.10.2012)

Hned na prvy pohlad prekuknutelna snaha nadsenych fanusikov o amaterske spracovanie niecoho na co jednoducho nemaju financie. Toto by som vsak prekonal, avsak nad cim zazmurit oci nemozem, je obrovska snaha, co najviac sa podobat Jacksonovej trilogii, s ktorou sa logicky tento snimok porovnavat jednoducho nemoze.(7.9.2010)

• - Rozpočet filmu byl pouhé 3000 dolarů. (Hwaelos)

• - Scénář filmu byl zčásti vymyšlen a zčásti inspirován v dodatcích ke knize "Pán Prstenů: Návrat krále". Domyšleny byly zejména dialogy. (ricky4)

• - The Hunt for Gollum měl premiéru 3. května 2009. Během prvního týdne ho po jeho umístění na internet vidělo milion lidí. Za celý květen měl pak na celé dva miliony shlédnutí. (gogos)