David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil. (TV Nova)

Ricky_CZ

Moc se nedokážu vysvětlit, proč to tím koncem zabili, jak to zabili...Prostě to tak je. Naštěstí Matt a Emily věc zachraňují a ve spojení s kvalitní romantikou a spádem děje to jsou moc hezké 4* ()

TheKiw

Komorní romance zabalená v hodně bizarním hávu. Klape to jednak, protože ústřední dvojice je po všech stránkách výborná (napsaná, zcastingovaná, zahraná a s hromadou chemie). Jendak díky fungujícím pravidlům světa a absenci seriózních logických kiksů. Nádherné překvapení, u kterého váhám nad pátou hvězdou. ()

Phorbo

Pro mě jasných 5 kousků. Matt Damon mě neskutečně překvapil jako snad naposledy v Talentovaném panu Ripleym. Ze začátku obyčejný politik a ke konci největší machr s kloboukem na hlavě. Emily Blunt se mi tady taky ze začátku vůbec nehodila, ale přesně zapadla do oné role a roli pojala s velkou grácií. Film sám o sobě je velmi nadějný pro sošku oskara (nebo minimálně nominace) svým velmi zajímavým scénářem.. který mi ze začátku přišel jako od Nolana. Ale když jsem se dozvěděl, že je to Dickárna, tak mě bylo jasné. Skvělé scifi, které stojí za to shlídnout i několikrát... Už jste potkali Předsedu? ()

rossi001

Necekal jsem od toho moc, hodne me odrazoval zanr a to ta jeho romanticka cast, ale nakonec se me obavy nepotvrdily. romantika tam bykla zahrana decetne a ja se soustredil na tu mi blizsi cast a tou je sci-fi.Napad skvely, vizual mohl byt propracovanejsi a vykony hercu s emi hodne libily a to vcetne nekolika "spravcu". A ikdyz hodnotim velice vysoko a mozna se na ten film v nejblizsi delsi dobe nepodivam i tak ve me zanechal skvely zazitek pri sobotnim veceru. 90% ()

Uzunari

First i was like - What the hell? And then i was like - What the f***? Prostě si nemůžu pomoci a bez jakéhokoliv váhání dám 5*. Z nějakého neznámého důvodu se mi nápad tak strašně líbil. Bylo to něco jako když čtete knihu Stephena Kinga ve které se vám hrdina, který před chvílí vystřílel město obyvatel, podívá na západ slunce a uvědomí si, že je vlastně romantik. Takové bylo moje zjištění v průběhu tohotu filmu a pokud to znamená, že už mě budou takovéto filmy bavit napořád, tak se snad ani nemůžu dočkat až vznikne další podobný. ()

Milky.

Taková příjemná lovestory s mysteriózním pozadím. Nečekám, že bych si na film ještě za pár měsíců vzpomněl, na to byl až moc zaměřený na romantickou stránku, ale myšlenku měl rozhodně zajímavou. Damon byl naprosto parádní a roli zahrál s grácií, hudba jen příjemně podbarvovala a v mnoha scénách mi připomínala Powellovy flétny z Bourneho trilogie. Bohužel ve filmu vidím spoustu nevyužitého potenciálu na kterém by se dalo ještě hodně stavět. Například by se dala více rozvinout historie úřadu a hlavně perfektní systém substrátů (dveří) a vůbec tato sci-fi stránka byla až příliš upozaděna. Více tohle rozvinout a přidat i pár minut navíc, mohl by z toho být solidní trhák. Takhle se bojím, že to zapadne mezi tisíce dalších "netradičních romancí" a nikdo o něm ani nebude vědět. Na druhou stranu nenudil jsem se ani chvilku a bavil jsem se perfektně. Po dlouhé době romantický film, který mně nevadil a fakt jsem si ho užil. ()

Pompaj

Pěkné překvápko. Originální scénář, který mně bavil od začátku až do konce, podtržený skvělou hudbou a na konci skvělou honičkou, která mě strašně bavila. Báječný film, doporučuji. 85% ()

mosnak

Mám rád Matta Damona - nemám rád romantické filmy :-( Zlatá střední cesta! Nakonec to bylo něco,co jsem vidět ani neměl :-) 55% ()

Zombi

Hezky natočené i zahrané, zajímavý námět. Chtěl osud aby se mi to líbilo? nebo na mě pan režisér poslal svého pána s kloboukem? Kdo ví, možná to píšu z donucení, ale tuhle romanci určitě zvládnou i chlapi, co slaďáky moc nemusí. ()

lareinna

Ak takéto filmy nie sú skvelé, tak potom aké?? Určite nebudem riešiť „ideálneho politika“ ani to, že „láska všetko vyrieši“ a podobné prkotiny, asi to netreba brať zas tak vážne. Myslím, že je to skôr o tom, na koho to spraví aký dojem. Určite je to výborná žánrová zmes, ktorá mi akurát tak urobila radosť. George Nolfi bude pravdepodobne intelektuálne zaujímavý chlapík. ()

MiaMahoney

Vcelku se mi tato originální podívaná líbila. Ne tolik překombinovaná jako Inception, přesto v lecčem atmosféricky podobná a dynamická. Občas jsem sice měla pocit, že sami tvůrci nevědí, co vlastně všecko agentura Adjustment Bureau umí a sem tam se nějaká nevysvětlená trhlina objevila, ale chce to moc nad ní nepřemýšlet a vzít film jako celek. Emily Blunt role sedla, Matta Damona bych osobně nahradila trošku jiným typem s drsnějším lookem, napadá mne Gerard Butler nebo Russel Crowe. Dávám * * * *. ()

Theresia

Průměr. Ráda jsem se zas podívala na Damona, ale bylo to takové ...jak bych to řekla...nic nového neříkající. S osudem si filmaři zahrávají až příliš často a ne vždy je jim souzen trhák... ()

Marys

Takýto druh nápaditých filmov ja môžem. Žiaľ, nevyhol sa množstvu romantických a zamerikanizovaných klišé, čím sa u mňa v bodovom hodnotení trošku uchýli mimo výslnia, inak ale netlačil na pílu, pekne sa prelinul, na to, aký som bol unavený, som pri ňom nezaspal a tak hovorím, dobrý film. ()

conery1

" Vytiahli sme vás do výšin Rímskej ríše a potom sme po odstúpili. Skončilo to temným stredovekom. Vrátili sme sa do hry a dali vám renesanciu, osvietenstvo, vedecko-technickú revolúciu. Šesť storočí sme vás učili ovládať svoje pudy rozumom a v roku 1910 sme zasa po odstúpili. Behom 50 rokov ste predviedli prvú svetovú, veľkú krízu, fašizmus, holokaust a korunovali ste to privedením sveta na pokraj skazy behom Karibskej krízy. V tej chvíli bolo rozhodnuté, že sa dáme do práce, aby ste neurobili niečo, čo nenapravíme ani my." Príjemná oddychovka s dobrým Damonom a podmanivou Newmanovou hudbou o nás-nenapraviteľných ľuďoch. " Väčšina ľudí kráča životom po ceste, ktorú im určíme, v strachu vydať sa po inej. Ale raz za čas sa objavia ľudia ako Ty, ktorí prekonajú všetky prekážky, ktoré im staviame do cesty. Ľudia, ktorí pochopili, že slobodná vôľa je dar, ktorý môžete využiť iba vtedy, keď o ňu bojujete. Myslím, že v skutočnosti ide šéfovi o to, aby sme už plán písať nemuseli. Je to iba na vás." ()

Duky69

No jasne. To by sa nám tak páčilo. Hrať sa na Pána Boha. Vidieť budúcnosť, riadiť ju, aj iných ľudí, diktovať im ako majú žiť. Všetko v tomto filme je absolutne priemerné. Až na ten námet, ktorý mi je proti srsti. Ak by v tejto sníme nehrala Emily Blunt, hodnotil by som to len 1 *. PS: Kariéra senátora a kariéra baletky vs. rodičovská kariéra. Škoda, že mnoho ľudí zabúda na to, že najvyššia hodnosť ženy je matka... ()

Cement73

Veľmi originálne, celkom dobre spracované a Matt Damon to istil. To, že niekto to riadi som sa dozvedel uz v Matrixe... :) Táto forma riadenia má rozhodne bližšie k Starému zákonu a tiež nechá človeka rozmýšľať. No a scény moderného tanca boli dosť surealistické... skvelý performance. ()

Oyer

Vlastně jsem nevěděl, na čí straně vlastně být... V otázce kariéra vs. láska jsem hlasoval pro kariéru. Zřejmě to bude asi tím, že volba méně výrazné, méně krásné a nenápadné Emily Blunt nebyla příliš šťastná. Nápad dobrý, provedení průměrné. O tomto snímku se mluví dost jako o kultu. Zatím bych byl opatrnější... ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky