David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil. (TV Nova)

no2

5/10 - Pro mě lehce zapomenutelný film. Je zde sice krásná Emily a oblíbenec Matt, ale oba už měli lepší filmové role a "jiskření" mezi nimi mě moc nepřesvědčilo. Během filmu jsem pořád na "něco" čekal, to "něco" nepřišlo... Např. ve druhé polovině filmu na nějaký zajímavější zvrat, který by z filmu udělal ten nezapomenutelný. Ke konci sice nějaké "rozuzlení" přišlo, ale nějak mě to minulo. Od romantického akčního sci-fi thrilleru jsem čekal víc, zvlášť od filmu s Emily a Mattem, ale pokaždé prostě není posvícení. Věčný svit neposkvrněné mysli (2004) je jen jeden! ()

Flopik

Popravde, čakal som to trošku iné. Obsadenie výborné, príbeh tiež ale nejako ma to nechytilo. Dúfal som, že svet správcov osudu predstavia troška viacej. Takisto mi tam chýbalo aj niečo viac romantickejšie a hlavne akčnejšie, čo by mi a prinútilo spozornieť. Pozeralo sa nato dobre ale za mňa sú to čisté 3*. ()

bratr.Milan

Romantický film s fantastickými prvky, plný klišé, ale výborně poskládaný a na konci to do sebe krásně zapadne. Pohrává si to s myšlenkami predestinace a svobodné vůle a není to tak hloupé, jak by se mohlo zpočátku zdát. Vedlo mě to opravdu k přemýšlení nad tím, jak je to u mě. Jsem dost zodpovědný a pravdivý, abych se řídil správně svobodnou vůlí, a nebyla to jen svévole, která mě i druhé nakonec přivede ke zkáze?! A toto nápaditě zpracované poselství, za mě pozvedá film z průměru. ()

senyor

Najväčšou slabinou toho filmu je scenár. Medzi ústredným duom to celkom iskrí, konceptovo najbanálnejšia lovestory je zabalená do originálneho sci-fi obalu, minúty príjemne odsýpajú a Damon je sympaťák na nezaplatenie. A potom, asi po 3 zúfalých pokusoch ako dať hlavné postavy konečne dokopy, ktoré zakaždým zlyhali na neúprosnej logike filmu, si scenárista uvedomil, že bez happy-endu to skrátka nepôjde, a tak postavil na hlavu skoro celý predchádzajúci dej a z vody uvaril nevkusne tuctový záver. Škoda, s odvahou prebúrať konzervatívne bariéry Hollywoodu mohlo ísť o veľmi príjemnú záležitosť, ale na druhej strane podnecujú Správcovia osudu aj celkom slušné zamyslenie nad niektorými filozofickými otázkami, čo nie je v rámci žánru až tak časté a celkovo to zabitý čas tierozhodne nebol. ()

G900

Prijemna oddechovka, na kterou se velice dobre diva... Damon utahne cokoliv a Blunt je velice sympaticka ;) Na pribehu je ale poznat, ze jeho namet je pouze povidka, nebo rekneme kratky pribeh... Je to cele takove kratke, nedomrle, jako by tomu jeste neco malinko schazelo. To ovsem nemeni nic na kvalite filmu, ktera je na velice prijemne urovni... ;) Krasnych 70% ()

RedHot

Dynamické, gradující, k závěru paradoxně ochablé a přes obstojné herecké výkony rozuzlení zklame. Procházení dveřmi tu bylo už v Příšerkách s.r.o. a tehdy zaujalo více, než zde. Zkrátka - nevěřte na osud. ()

R4kosn1k

Po 10 minutách, jsem si říkal co to je za slátaninu. Ale po půl hodině jsem se sám sebe ptál i doufal, budou spolu?? A tuhle otázku jsem si kladl až do konce filmu, 8/10. Parádní film, určitě stojí za shlednutí!! ()

simon84

Podle mě originální romantika o tom, co všechno je chlap ochotný obětovat pro tu PRAVOU. Takové filmy já můžu. :-) Zároveň celkem akční film bez hromady mrtvol. ()

MAJkLSON

Moderni pohadka, ktera je pro me presne na rozmezi 3 a 4 hvezdicek. Ale jelikoz mam hodnou naladu (i diky tomuto filmu), tak dam 4:) ()

KOZEL84

Matt se kvůli Emily snaží přechcat osud a já se mu nedivím.Já bych kvůli ní klidně oběsil všechny tři sudičky na tom jejich špagátě.Emily si o ten bod říkala už dlouho a...má ho tam (bohužel jenom obrazně).Škoda,že se Matt nehoní za nějakým filozofem za účelem odhalení tajemství jeho análu.Mohl si ušetřit ty pindy.Ale pár mega zelených kapesníčků by mělo na vysoušení jeho slz stačit.Rejža Nolfi se s debutem vytáhl a stejně jako mu k sobě pěkně sedí herectvo,tak mu krásně vychází odbočka k jakémukoli žánru vleze do dveří.A i hudebníka si dobře vybral.Akorát teda jedna věc hele.Co ten Topolánek?Já už tomu ani neříkám fakáč.Hele já sežeru klidně předsedu a celé jeho oddělení,ale že jeden Topolánek zabrání Mattovi v politickém postupu..?To je trochu sci-fi ne?Tak přijed' sem.Tady můžeš krást (Gross),nebo můžeš krást (Čunek),nebo můžeš krást (Klaus),nebo můžeš krást (...) a nebo můžeš Topolánkovat (Topolánek).A nějaké fotky vole...pche.Tu kdyby tě natočili i na kameru jak střílíš do člověka tak to vypadá asi takhle:Já-prásk-to nebyl-prásk...Ale my vás tu ted' natáčíme...Né,já byl-prásk-úplně jinde-prásk....Aha,dobře tak to nejste vy,jo?...Né-prásk-to nejsem já....Tak jo,to si nemusíte s nějakou basou dělat vrásky a z funkce taky nemusíte odstupovat,když se vám nechce...A proč bych to dělal vole. ()

jasanka

Hodně zajímavý a originální film, od kterého jsem čekala víc sci-fi a méně romantiky. Dostala mě opět výborná E. Blunt a celé propracování příběhu (takovéhle filmy s náhodami x osudem opravdu můžu). Na druhou stranu posledními cca dvaceti minutami jsem byla docela zklamaná, konec mohl být určitě mnohem lépe propracovaný, bylo to jen pobihování skrz desítky dveří. JInak ale moc příjemná podívaná. ()

zahadum

Príbeh o tvrdohlavosti kedy si ani sám osud nevie dať rady s láskou...chcel by som napísať osudovou ale to by bolo zmätočné trošku. Dokonalá réžia a pomerne slušný herecký výkon M.Damona. Trošku sem tam sa scénar zapletie sám do seba ale nie je to nič čo by sme neprehliadli.Film má aj slušnú výpravu. Po filme si poviete ,že nie vždy je to osud ktorý nám určuje život ale .... a hlavne držte si klobúky :) ()

Dlaha

Skvělý příklad skloubení romantiky a sci-fi. Science finction stránka je chytře vymyšlená a poutavá (a nejde si u ní nevzpomenout na Matrix Reloaded). Ale co je hlavní, díky ní mi konečně dává všechna ta romantika smysl. Z málokterého romantického filmu jsem měl pocit, že bych jim všechnu tu lásku na první pohled a nekonečné odpouštění milostných prohřešků mohl věřit. Ale díky dobře položenému základu a skvělým hereckým výkonům to právě tady všechno hezky sedí a jde tomu věřit. Za to obrovské plus, dát přednost lásce před kariérou nebylo nikdy uvěřitelnější. ()

TomasKotlant

Ač není námět nějak přehnaně originální, zdál se mi dostatečně zajímavý, aby celý film utáhl. Ale má to několik háčků: Po dobře vystavěném úvodu se začne děj bořit do stále banálněji vytvořených zvratů. Druhým problémem je, že ačkoliv je vzhledově Emily Blunt vzhledově a charakterově dobrou volbou, některé patetické scény nedokáže s čistým štítem zahrát. Matt Damon naproti tomu i ty nejzbytečnější scény s chladnou tváří překoná bez ztráty kytičky. Třetím problémem je, že není řádně vysvětle na celá hierarchie správců, což nutí aktivního diváka dávat si otázky, na které se film nesnaží ani v náznaku odpovědět. Čtvrtý problém je sterilní režie, která v úsecích, kdy se zrovna nechystá žádný zvrat - a že jich tam přes spoustu zvratů je docela dost - nedokáže diváka plně zabavit, neboť neustálé sledování ústřední dvojice se po čase okouká. I přes všechny problémy je to sympatický film se skvělým výkonem Matta Damona, pánové se určitě rádi podívají na Emily a díky dobrému námětu z toho má člověk pocit, že film se drží slušné filozofie. Bohužel z toho nedokázali tvůrci vytřískat víc, než pěknou patetickou romantickou zápletku s nedopracovaným sci-fi podtextem. *** Ve zkratce: Nic ho nezastaví. Téměř nic. EDIT: Po druhém zhlédnutí měním ze 3 na 5* ()

Móó

Na osud tak trochu věřím, takže je mi tahle tématika dost blízká. Skvělý nápad. A Matt Damon mě opravdu překvapil, jako ho jindy nemusím, tady se mi líbil. Navíc film odkazuje k tomu, abychom se nevzdávali něčeho, co opravdu chceme, a s tím prostě musím souhlasit. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky