Oceány

(festivalový název)

Po úspešných filmoch Mikrokozmos a Putovanie vtákov francúzsky filmár Jacques Perrin poodhaľuje fascinujúci svet oceánov a bytostí, ktoré ich obývajú. Ukazuje nie len ich krásu, zaujímavosť a rýchlosť, ale aj zraniteľnosť voči environmentálnym hrozbám. Film vznikal v priebehu štyroch rokov, počas ktorých Perrin cestoval po celom svete s tímom potápačov, vedcov a technikov a využil najmodernejšie technológie 21. storočia, aby mohlo vzniknúť toto dielo, ktoré preniká do tajomných a fascinujúcich hlbín podmorského sveta ako žiadne iné pred ním. (STV)

LuciusWlk

Nevím, jaké jiné slovo než fascinujíci, by vyjádřil můj obdiv k životu oceánu a závist těch jenž mají možnost osobních zážitků. Perfektní záběry tvorů, o kterých jsem neměl ani tušení. ()

Zagros

Tentokrát jde o lehce netradiční dokument, ve kterém se nedovídáte tradiční informace o tom, kde co žije a podobně. Jde spíše o vizuálně nádhernou filmovou báseň plnou úchvatných záběrů. Vše je doplněno slovem, které je někdy i mírně filozofické a občas přinutí k zamyšlení. Nic ovšem nevnucuje a netlačí na emoce. Pro mě vše ideálně zapadlo a vychutnal jsem si tajemný podmořský svět, kam se jinak nedostanu. ()

Flussmaister

"Ponoř se hluboko do kapky vody, kde larva mořského ježka vypadá jako asteroid. Vajíčko korýše připomíná exotickou a nepopsanou planetu" Už to nemá to téma co předchozí díl "Earth", téma života. Nebere se tak vážně, často narazíte na vtipnou narázku na živočichy podmořského království a až na samotnou přírodu v podstatě není co vyzdvihnout. "Zatímco někdo cupitá poblíž, ostatní se skrývají, někdo večeří, další se snaží splynout s okolím a někteří,. prostě spí." Nicméně, kvalitní hudba nás doprovází od začátku do konce, i když už není taková, vyjímečná. Vypravěč není tak dominantní a působivý, jako v prvním díle, ale podle mě to sem sedí, už proto, že pod vodou je všecko tak trochu tiší, neakční a nedělá to neplechu. Na druhou stranu je to krásná podívaná. Přehlídka všech možnejch druhů podvodních živočichů, forem života, tvarů, barev a vůbec veškerého umu přírody. Takže opět hudba a kamera,. 85% ()

Janega

Dokument u mňa dokázal vzbudiť úžas nad majestátnosťou a rozmanitosťou podmorského sveta. No zároveň aj hrôzu a odpor ľudského neľútostného ubližovania k tomuto životu. ()

farfalla

Film má nabízí záběry a scény s krátkými příběhy nebo pointou. Jeho působivost však shazuje prostoduchý komentář typu - tato ryba je velká. Hlas Pierce Brosnana také není z téch nejpůsobivějších. ()

Schuldiner

Záběry, ze kterých až mrazí, záběry, nad kterými se rozplýváte, prostě divočina v oceánech! Krásný dokument! Tohle se musí líbit každému! ()

KOZEL84

Nádherné záběry komentované příjemným hlasem Pierce Brosnana,které ukazujou oceán spíš jako místo překypující životem,než oázu klidu (některé živočichy sem viděl asi prvně).Z celého filmu je cítit nakažlivá úcta a myslím,že tohle je dokument,který by se měl pouštět na školách.A ne manipulativní sračka o několika znuděných amerických degenech,kteří by si měli radši najít práci!Záběry lodi poskakující a prodírající se vlnami rozbouřeného oceánu dokonale ukazují jeho velikost a sílu.Snad to bude stačit. ()

Martyr

Zase raz som sa citil na tomto svete uplne strateny. Tolko krasy, cistoty a prirodzenosti..a ja som clovek. Najvacsi jed tejto planety. Zimomriavky a strata dychu, miestami chut si lahnut k tulenovi na plazi. Kto nevidel, nepochopi.. ()

Chundys

Dokument ze světa, jaký si asi normální smrtleník dokáže jen těžko představit! Krásné a ve 3D by to bylo ještě hezčí :-)... ()

agassi68

Tak som si to pozrel v HD a zvuk DTS, čo síce vylepšilo audiovizuálny zážitok, ale nedokázalo zlepšiť celkové vyznenie filmu. Je to vlastne sled záberov pod hladinou a nad hladinou mora bez nejakej koncepcie. A bohužiaľ sa nenašiel záber, ktorý som už predtým niekde nevidel. Ja som však fanúšik prírodopisných filmov, takže ľudia, ktorí až tak prírodu nesledujú si môžu pokojne hviezdičku pridať.. ()

Evander

Hezký dokument, tentokráte od Disneyho. Určitě stojí za vidění, nicméně pro mě v tomto směru vrchol představuje tvorba BBC. 85% ()

Eki

Myslel jsem si, že se dozvím něco o podmořském světě. Ale nedozvěděl jsem se ani ň. Ten dokument totiž není vůbec naučný, ale spíš jen na kochání a ke konci taky na moralizování. Vidíme zde krásné záběry všech možných i nemožných živočichů, ale vůbec se nedozvíme, jak se třeba jmenují. Takže jsem si většinu času připadal hloupě, že nevím, co to je za živočicha (některé druhy jsou celkem Sci-Fi). Trošku mě překvapilo, že došlo i na krev (japonská specialita – zabíjení delfínů). Ale pokud se na to chce někdo dívat v SD kvalitě, tak bych to asi nedoporučil. ()

Slunkoo

NÁDHERA!!!!! Všetko čo tam bolo povedané sa naozaj raz stane a ja u toho už nechcem žiť.Radšej budem ryba ako človek ktorý ničí prírodu. ()

onlavu

Krásné a nevšední obrazy vodní přírody s trochou silného apelu na ekologično. Dokument téměř postrádá mluvené slovo, takže člověk mnohem silněji vnímá vážný hudební podkres a především perfektní ozvučení mořského světa. To dodává dokumentu další rozměr. Člověk se nekochá jen obrazem, ale také zvuky živočichů - třeba slyšet, jak cupitají a bojují takoví krabi, to je vskutku parádní. ()

FreeDooM44

Čekal sem trošičku víc, hlavně teda z oblasti objevování nových druhů a z oblasti hůře prozkoumávaných končin oceánů, jako například Mariánský příkop atd... Zkrátka nebylo to tak poučné, jak bych od dokumentu takového kalibru a hodnocení očekával, jako například od Earth. ()

uodevr

Neskutečnej, neskutečně nádhernej veget. Indikuje to relaxaci jak nic jinýho a do očí to svědomě vhání slzy štěstí. Jo, Bondův komentář je takovej druhořadej, více méně neinformativní a tak nějak úplně zbytečnej, ale co už. Vlastně, možná by nebylo od věci u toho zvuk úplně vypnout a místo toho si do pozadí pustit třeba takový Deftones. Sakra, musím to jít vyzkoušet. EDIT: Vyzkoušeno. Jsem génius. Mírumilovně plovoucí stádo delfínů za doprovodu Change...nezapomenutelné. ()

anyonecek

Jeden z nejkrásnějších dokumentů, které jsem doposud viděl. Opravdu neskutečně krásné záběry, a spousta nových informací o kterých jsem neměl ani ponětí. Naštěstí je nám zde ukázána krása podmořského světa a jen minimum toho jak člověk škodí té přírodě a celému světu, takže jsem si alespoň na tu malou chvíli oddechnul jen u krásy přírody a ne u toho co je člověk zač. Hudba je úžasná a prohlubuje celkový zážitek z tohohle překrásného filmu a zvuky plovoucích velryb, prostě nádhera. Je to i tak těžko popsatelné, ale tohle se prostě musí vidět, jinak člověk nepochopí. ()