Mladá žena dělá dvě práce, aby si mohla dovolit koupit byt s výhledem na proslulý přístav v Hong Kongu. Ale když zjistí, že nemůže držet krok se stále rostoucími cenami nemovitostí, použije extrémní prostředky, aby získala co chce.
Když byla Cheng (Josie Hoová) ještě malá, mohla z jejich bytu v Hong Kongu sledovat proslulý přístav Victoria. Ale jak šel čas, staré budovy před jejich domem byly zbourány, aby uvolnily místo pro velký rezidenční projekt, který nyní blokuje její výhled. Zklamaná a naštvaná Cheng přísahá, že jednoho dne našetří dost peněz, aby se její rodina mohla přestěhovat do nového bytu s nádherným výhledem na moře. Pro dosažení svého snu, musí Cheng tvrdě pracovat na plný úvazek na dvou místech. Dokonce zajde tak daleko, že ukradne data zákazníků, aby je prodala jiným společnostem. Nicméně, bez ohledu na to jak moc dře, nemůže vydělat dost, aby udržela krok s neustále se zvyšujícími cenami hongkongských nemovitostí. Když její otec smrtelně onemocní a léčebné náklady rostou, rozhodne se učinit pro rodinu osudovou volbu - nechat otce zemřít a vyinkasovat peníze z jeho pojištění. Ale jak se ukáže, ani peníze z pojistky nebudou stačit, protože ceny opět poskočily. Její sen se zdá být navždy nedosažitelný ... dokud Cheng náhle nedojde, že pokud má získat co chce, musí vzít věci do svých vlastních rukou ... i kdyby to mělo znamenat, že budou hodně od krve. (oficiální text distributora)

Burdock

Velmi kvalitní dílko, s opravdu drsnými způsoby zabití. Ale vůbec se tej paní nedivim, že jí tak hráblo. Moje kamarádka z Hong Kongu je z ceny tamních bytů taky pos*aná až za ušima. ()

Disease

Mix sociálního dramatu a slasheru se povedl, vraždy v intencích černého humoru. Sympatická hrdinka, které se snad ani nedá nefandit, je příjemnou změnou proti nesmrtelným psychopatům pronásledujícím výskající puberťáky. Vzhledem k tomu, že jsou u nás lidé, kteří si jsou schopní napůjčovat peníze u lichvářů, aby měli pěkné vánoce nebo dovolenou, připadá mi motivace hrdinky poměrně racionální a hlavně praktická. ()

wampire23

Úžasná kritika modernej spoločnosti. To že film je inšpirovaný skutočnými udalosťami, tomu sa (radšej) skoro ani nechce veriť. Zrejme to bolo dosť prikrášlené pre potreby filmu. Ale myslím že podstata je vskutku reálna. Čo mi však nešlo do hlavy, bolo priradenie žánru komédie k tomuto snímku. Niekto z vás, čo ste ho zhliadli ste sa aspoň raz zasmiali? Drámu a horor to už z filmu doslova cítiť. Ja ako veľký fanúšik hororov a hlavne gore scén, sa nemám príliš na čo sťažovať. Scén s vraždením je tu dosť, gore je klasicky surový (ako je na Východe zvykom), explicita je v každej jednej vražde. Akurát mi trošku vadilo, že vrahom je opäť mladé krehké žieňa, ktoré odrovná aj tucet chlapov a ona je (takmer) bez škrabnutia. Inak veľmi príjemné osvieženie z Číny. 80% ()

RomeroIsGod

Festival Otrlého Diváka 2011. Perfektní exekuce jedenácti(12-ti) lidí od velmi milé slečny. S nožem umí perfektně, ale když veme do ruky bong nebo vysavač tak to má teprve koule. Pět hvezdiček je díky atmosféře v kině a originálním kills. ()

jilda

Děj filmu o bytové krizi a šílené krásné slečně, co vraždí, jak kdyby podřezávala králíky, je trochu mimo. Naopak scény brutálního násilí jsou naturální a pěkně drsné, pro fandy krve, střev a neobvyklých způsobů, jak někoho dostat na onen svět. Na hlavní hrdinku se dá dívat, proto zůstanu u třech hvězdiček. ()

Illy

Umělé snižování cen nemovitostí může mít různou podobu. A v Honk Kongu se to musí vzít od podlahy..přes igeliťák, nůž, prkno a třeba i tu pistoli. Pokud vytrváte, splní se vám sen, i kdyby měl obsahovat nějaké to rozšláplé oko. 60% ()

bolan

Film má 2 lajny, kde v první jedou brutální vraždy a druhá nám pozvolna objasňuje proč se tak děje. Bohužel z toho mám trochu pocit, že tento film byl vytvořen pouze na efekt gore scén (které jsou ale zase skutečně vydařené) a určitá pointa tam byla vsazena trochu natvrdo, aby se tomu mohlo říkat film. Pěkný vraždy bohužel nedoženou absenci plnohodnotně zajímavého děje. ()

Ronaldo79

Linie s fantasticky zpracovaným gore je silně ujetá, opravdu takhle napadité vraždy mě dokážou zaujmout a já se u Wai dor lei ah yut ho neskonale bavil, ale... Druhá linie, ve které zabijačka Cheng řeší všední problémy každého smrtelníka a snaží se získat svůj vysněný dům, byla docela zatěžkávající zkouškou, zůstat u filmu a nevypnout ho. Za ten masakr v domě jedné z obětí dávám 5*, za vše ostatní jednu hvězdu, rezultát je tedy 3 hvězdy. ()

honelnik

Hustá sociálna dráma? Nemilosrdný slahser? Podprahova reklama na mäsokombinát PM Zbrojníky? Ja len viem, že napriek tomu ako často som odvracal zrak, sa na to celkom dobre pozeralo....zhruba každého pol roka si doprajem podobnú chuťovku a po pretrpenom Inside (4*), nedopozeranom Martyrs (sorry to som vážne nemohol) tu máme do ďalší prírastok to zlatej kolekcie filmov, ktoré vám spolahlivo z obývačky vyženú všetko čo by mohlo mať nábeh na vaginálnu mykózu.... ()

Venous666

Tak jí bych fakt nasrat nechtěl. Vezme do ruky nůž, bong a nebo vysavač a hned kouzlí. Cheng chce mít svůj vlastní byt a tvrdě si jde zatím. 12 vražd, žádný problém :-D . Viděno na Festivalu otrlého diváka 2011 90% ()

warrenur

Perfektne. Pribeh, zasadenie, atmosfera a hlavne uzasna Josie Ho, z ktorej kludu a pokoja nielen pri poslednych filmovych telefonatoch beha mraz po chrbte. Parada. Prelinanie dejovych linii zobrazujucich jej doterajsi zivot, psychiku, tazkosti, posadnutost a hrozne odhodlanie vyustujuce do krvavej masakry reziser umne davkuje a drzi divaka permanentne v strehu a ocakavani. Tak ako prechadza filmovy civilny den v temnu noc a digitalne hodiny predznamenavaju vynikajuco prevedenu reznicinu, tak narasta i filmovy zazitok. Kedze otazka bytu je pre mna stale otvorena a viem, kolko tazkosti je s nou spojenych, o to silnejsie na mna film posobil. Osobne silne momenty: spiaci straznik, kelimkovy telefon, respirator, policajti a bezprostredne pustenie hudby po..., spominany pracovny telefonat v zavere, matrac. Na umocnenie vysledneho dojmu a pomalsie doznievanie atmosfery by som urcite volil iny song k zavernym titulkom. Mojich 90% tohoto kusku ukojilo na dnes filmovu zavislost. To sa bude spat. :). ()

dawe787

Dost slušná Hongkongská vyvražďovačka prý dle skutečné události. Mladá žena, která touží po bytě s výhledem na moře je ochotná jít přes hodně mrtvol. Spousta flashbacků, které odhalují příčinu a začátek příběhu, ale nudit se nebudete. Kamera je dobrá a o vražedné efekty nebudete ochuzeni. ()

Rockerman

Těžce depresivní film s velmi brutálními scénami!!! Slečna Cheng jde za svým snem, mít byt s výhledem na moře, doslova přes mrtvoly. Jedině tak lze totiž snížit cenu vysněného bytu. Když jsem u "Mothers day" psal, že některé scény jdou za samou hranici snesitelnosti, tak "Dream home" jde ještě dál. Téměř všechny jsou za touto pomyslnou hranicí!!! Jestli se ten příběh stal skutečně tak, jak byl v tomto filmu prezentován, tak nás potěš pán Bůh! Zdá se, že zánik lidstva jest nevyhnutelný!!! ()

agassi68

Tiež mám výhrady k niektorým, podľa mňa zbytočným humorným vsuvkám, ktoré v konečnom dôsledku pôsobia rušivo. Treba nechať dievča pracovať a kochať sa kreatívnosťou :). Záver by som vyšperkoval lepšie, celkovo aj tak žánrový nadpriemer.. ()