Mladá žena dělá dvě práce, aby si mohla dovolit koupit byt s výhledem na proslulý přístav v Hong Kongu. Ale když zjistí, že nemůže držet krok se stále rostoucími cenami nemovitostí, použije extrémní prostředky, aby získala co chce.
Když byla Cheng (Josie Hoová) ještě malá, mohla z jejich bytu v Hong Kongu sledovat proslulý přístav Victoria. Ale jak šel čas, staré budovy před jejich domem byly zbourány, aby uvolnily místo pro velký rezidenční projekt, který nyní blokuje její výhled. Zklamaná a naštvaná Cheng přísahá, že jednoho dne našetří dost peněz, aby se její rodina mohla přestěhovat do nového bytu s nádherným výhledem na moře. Pro dosažení svého snu, musí Cheng tvrdě pracovat na plný úvazek na dvou místech. Dokonce zajde tak daleko, že ukradne data zákazníků, aby je prodala jiným společnostem. Nicméně, bez ohledu na to jak moc dře, nemůže vydělat dost, aby udržela krok s neustále se zvyšujícími cenami hongkongských nemovitostí. Když její otec smrtelně onemocní a léčebné náklady rostou, rozhodne se učinit pro rodinu osudovou volbu - nechat otce zemřít a vyinkasovat peníze z jeho pojištění. Ale jak se ukáže, ani peníze z pojistky nebudou stačit, protože ceny opět poskočily. Její sen se zdá být navždy nedosažitelný ... dokud Cheng náhle nedojde, že pokud má získat co chce, musí vzít věci do svých vlastních rukou ... i kdyby to mělo znamenat, že budou hodně od krve. (oficiální text distributora)

campix

Hodně netradiční řešení bytové krize na Hong Kongský způsob do kterého jsou i šikovně zakomponovány důsledky ekonomické krize, která v nedávné době postihla vyspělé ekonomiky. Sledujeme příběh mladé ženy, která problémy s bydlením řeší poněkud nesmlouvaným způsobem. Její konání sledujeme v zajímavě se prolínajících časových obdobích, které Vás alespoň udrží v bělosti. Další věc, která Vás udrží u obrazovek je až překvapující brutalita nájezdů mladé slečny do starousedlíků. Dream House je rozhodně zajímavý počin, ale já rozhodně nejsem cílová skupina. ()

Cedr

Co by se stalo kdyby se skloubilo sociální drama komentující Hong Kongský trh s nemovitostmi s poměrně dost ostrým slasherem? funfact: Představitelka hlavní hrdinky (Josie Ho) je dcerou nejbohatšího businessmana z Macaa a právě se svojí skupinou vydala rockové album. ()

Sfinkter

Zbytečné rámování příběhu kvůli vratkému motivu, Dream Home měl být přímočarým exploitationem bez zbytečných pseudosociálních okének. Tři hvězdy za originální gore a splatter scény a výborný výkon Josie Ho, na kterou se velmi dobře dívá. ()

Javad

< Mordovačka jak sviňa > Na začiatku filmu je nám objasnené, že: „Prieskum z roku 2007 ukazuje, že priemerný mesačný príjem občana Hong Kongu je HK$10,100 (965,90 EUR). Stále tu však žije 24% ľudí, ktorí nedosahujú ani túto výšku príjmu. Od odovzdania Hong Kongu Číne sa príjem občanov zvýšil o 1%, ale len v samotnom roku 2007 ceny bytov a domov vzrástli o 15%.V Hong Kongu, byt s rozlohou 600 stôp štvorcových stojí viac ako 7 miliónov Hong Kongkských dolárov (669 433,66 EUR). Byty s výhľadom na prístav sa môžu vyšplhať až k cene HK$30,000 (2869 EUR) za 1 stopu štvorcovú. V tomto šialenom meste, ak chce niekto prežiť, musí byť ešte šialenejší. Tento príbeh je založený na skutočnej udalosti“. Takúto hroznú situáciu naša hlavná hrdinka rozhodne nezvláda (okrem bytovej situácie má aj iné problémy), rupne jej v bedni a krvák sa môže začať... hneď úvodná scéna je vážna delikatesa, rovnako ako zvyšok tejto krvavej a brutálnej jazdy. ()

Luk80

Tohle je už opravdu ostří. Nebýt těch rozdělujících částí, byla by to velká brutální likvidačka.Ona je i tak. Vidíme život mladé Cheng ze dvou stran, ale já osobně nejsem moc zvyklý na odcházení z dané situace o pár dnů, nebo měsícu nazpět během celého filmu. Až na malou vyjímku, kdy si děti povídají přes kelímky, které spojuje šňůra ( to byl flashback) Likvidační nápaditost a způsob jak je to natočené tyto flashbacky drtí na plné čáře.Zapíchnutá vodní faja do krku, do které při každém střihu natéká víc a více krve, deska z postele v krku šlapky, a mnoho dalších......Nekompromisní útok! ()

Tereszka33

Když se tak dívám na ty ceny bytů v Praze, začinám mít celkem strach, aby mi tady někdo nezačal klepat na dveře. Naštěstí ovšem nemám výhled na Pražský hrad, tak jsem v klídku. Nechápu to vysoké hodnocení. Postrádá to logiku, je to odfláknuté, nemá to spád. Nuda v Hongkongu. ()

zdenny

Asiati takto filmy točí. Jedná se především o sociální drama. A u nich to prostě v takovýchto filmech takto vygraduje. Tvůrci tím chtějí zdůraznit sociálně-ekonomický problém. A jak nejlépe? Prostě tam dáme hodně brutality a krve. Přiznám se, že kdybych byl režisérem, s tímto stylem bych hodně koketoval. Horrorový žánr nám totiž nabízí mnoho možností, a umožňuje nám nahlédnout (a hlavně i kriticky) na mnohé aspekty lidských činností a oborů. A v tomto filmu konkrétně se nejedná prvoplánově o surovou brutalitu, nýbrž o zdůraznění dejme tomu civilizačního problému na určitém místě v určitém čase. Co se týče filmařské brutality, u pár věcí jsem syknul. Jsem celkem otrlý divák, ale rozbití záchodu hlavou bezbranné dívky - drsné. ()

Wade

Jaký je nejlepší způsob jak snížit cenu bytu? Zcela jasně vyvraždění dalších bytů v té samé budově. Dream Home to jsou luxusní vraždy, ale pro mě né až tak zajímavý příběh. Film mě nalákal už od začátku hned prvním zabitím, ale pak mě dokázali upoutat až další vraždy a příběh mě jednoduše minul, protože mě bylo nějak jedno jestli se povede koupě bytu nebo ne a proto "jen 3* ". 55% ()

ghatos

Šílený masakr? :) :) Tohle je mix sociálního dramatu a fans slasher-komedie okořeněněné mírnými gore prvky. Vidět zvratky, krev, absurdní mordy...no nakonec proč ne. Chybí tady však podstatná věc a to je myšlenka nebo atmosféra. Přece vystřelený mozek nemůže nikoho uspokojit. V dnešní produkci je to hodně málo. Jestli se chce někdo podívat na nepříjemný, odporný a mrazivý hnus, tak mu doporučuji Martyrs nebo Srpski film. 2/3 Dream home tvoří neurčitý odosobněný malý příběh "malé" ženy. Té jebne - nic víc a nic míň. Finální propojení dvou vláken slátaniny vyděsí. Ano, zhnusí svou banalitou. Tolik nudných minut ničeho. 1* dávám za černý humor. 23%. ()

headcrab

Důvod hlavní hrdinky vem čert,...jako, je to ujetý a dost šílený, ale podobný záležitosti nemůžou z východu přece až tak překvapit. Já měl hlavní problém s filmem jako celkem. Jde o to, že je to spíš víc nepovedený, nudný a nezáživný sociální drama než pořádnej gore-námrd-gradující slasher, vždycky jenom chvilkovej mord a pak zase tuna nudných dialogů/scén, výjimkou jest partička teenagerů, což je nejlepší chvilka z filmu, tady to je ten správnej nářez. Jinak ale vesměs nuda a navíc jsem tu pointu prokoukl už snad v půlce filmu. Gore je povedený a působivý, ale takovej nášup jak v níže v komentářích srovnávaným Inside to zdaleka neni. ()

zolo23

Keby tento film videli realitky, nadšené by asi neboli. Recept ako znížiť cenu bytu je drastická, ale ako vidíme funkčná. Takže, kto chce lacno bývať a má gule, nech sa páči. Dream House je však priemerný film, ktorý má síce niečo do seba, ale po pár hodinách Vám isto vyšumí z hlavy. Chváliť budem určite citlivú kameru a strih, takto nejak si predstavujem natočený film. Tí, ktorí natáčajú vražedné scény, alebo ak chcete násilné scény s trasľavými rukami (v poslednom čase je ich neúrekom) pri tomto filme sa môžete mnohému priučiť. ()

Lottr

Kdybych to viděl dřív, nemusel bych si brát hypotéku, kterou budu řešit až do důchodu. Prostě bych si vzal kudlu a pár dalších nástrojů a navštívil pár budoucích sousedů jako hlavní hrdinka, aby klesla cena nemovitosti. Krásný horůrek s chvílemi až groteskní brutalitou. Líbila se mi občasná nešikovnost hlavní hrdinky, která sem tam od svých obětí dostávala pěkně na prdel. No, konečně vidím Asiatky i z jiného úhlu, než jako nadržené školačky z porno filmů :D ()

Šakalík

Docela drsné. Ale zajímavé, i když ty killing scény jsou dost přehnané, ta holka má s bídou šedesát kilo a přepere nejednoho chlapa. Na druhé straně dle dobré asijské tradice jsou ty scény skoro až surreální, ale přesto ne lacině brutální. S čím jsem měl naopak docela problém, byl samotný motiv těchto činů. Ten se divák dozví v podstatě až na konci, a přiznejme si – že by někdo kvůli tomu musel vraždit, zvláště když se obratem ukáže, že to bylo v podstatě zbytečné..? Ale jak se píše na začátku – Hong Kong je šílené město, které svádí k šíleným činům. No dejme tomu. Celkově se tenhle film ale docela povedl. ()

herr_carter

Smutný bizár typu "vymlátím půl baráku aby se sem nikdo nechtěl stěhovat, tudíž klesne cena bytu a já na něj konečně budu mít", bohužel pro hlavní hrdinku ne úplně s happy endem - slovy klasika, mnoho povyku pro nic. Aspoň že jsou ti Asiati takový úchyláci a dobytci, nikdo jiný na světe nevymyslí takhle "vymakané" vraždění.................. moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Spike23

Nechápu, jak něco tak brutálního může zároveň být v tolika momentech tak nudné. Tyhle dvě věci mi prostě nejdou k sobě (dokud jsem na začátku neviděl hlídače, jak se snad 3 minuty marně snaží ani nevím o co a týpka s bongem v krku, co se přibližně stejnou dobu potácí po bytě). Je to tedy nehorázně zdlouhavé, a veškeré nezajímavosti filmu kralují debilní flashbacky, které přerušují každou chvíli brutální a občas i dost zábavnou řežbu, na které je celý film postavený a kromě které nemá absolutně nic, co nabídnout. ()

misstake

Po dlouhé době něco, co jsem nedodíval... Kdyby to zůstalo v rovině toho typického asijského dramatu, která mám tak rád, tak bych si s nadšením počkal, co se z toho vyklube. Ale asi po dvaceti minutách u druhé vraždící scény jsem dospěl k závěru, že zrovna na tohle náladu nemám. Brutalita překračujícící moje limity. Radši si jdu dát nějakého Kim Ki Duka... ()

Eraserhead

Výborná slasherovitá část zabírá bohužel jen asi třetinu filmu. Zbytek je sociální drama o tom, jak je těžké najít vysněný byt. Tahle část sice opodstatňuje tu hororovou, ale jinak moc zajímavá není... Chtěl jsem napsat cosi o srovnání s Macabre nebo Inside, ale koukám, že o to už se tu postarali jiní :-) Snad jen, že Inside zdařile utápí diváka v depresi a brutalitě po celou stopáž (proto si ho cením víc), zatímco Dream Home je ve své lepší části jen velmi dobrá černočerná komedie. ()

dopita

Zajímavej krvák z Hongkongu. Holka prostě chce za každou cenu vysněnej byt. Opravdu za každou cenu, i kdyby měla pár nájemníků odkrouhnout a tím, díky negativní publicitě, snížit cenu bytu. No a mordy jsou opravdu výstavní. Až by se jednomu udělalo blbě. Já na explicitní a detailně zobrazený surový násilí ve filmu nikdy nebyl, ale tenhle film je opentlen opravdu velmi zvláštní poetikou. Černej humor i finální vyústění filmu to jen podpořilo. ()