Mladá žena dělá dvě práce, aby si mohla dovolit koupit byt s výhledem na proslulý přístav v Hong Kongu. Ale když zjistí, že nemůže držet krok se stále rostoucími cenami nemovitostí, použije extrémní prostředky, aby získala co chce.
Když byla Cheng (Josie Hoová) ještě malá, mohla z jejich bytu v Hong Kongu sledovat proslulý přístav Victoria. Ale jak šel čas, staré budovy před jejich domem byly zbourány, aby uvolnily místo pro velký rezidenční projekt, který nyní blokuje její výhled. Zklamaná a naštvaná Cheng přísahá, že jednoho dne našetří dost peněz, aby se její rodina mohla přestěhovat do nového bytu s nádherným výhledem na moře. Pro dosažení svého snu, musí Cheng tvrdě pracovat na plný úvazek na dvou místech. Dokonce zajde tak daleko, že ukradne data zákazníků, aby je prodala jiným společnostem. Nicméně, bez ohledu na to jak moc dře, nemůže vydělat dost, aby udržela krok s neustále se zvyšujícími cenami hongkongských nemovitostí. Když její otec smrtelně onemocní a léčebné náklady rostou, rozhodne se učinit pro rodinu osudovou volbu - nechat otce zemřít a vyinkasovat peníze z jeho pojištění. Ale jak se ukáže, ani peníze z pojistky nebudou stačit, protože ceny opět poskočily. Její sen se zdá být navždy nedosažitelný ... dokud Cheng náhle nedojde, že pokud má získat co chce, musí vzít věci do svých vlastních rukou ... i kdyby to mělo znamenat, že budou hodně od krve. (oficiální text distributora)

JASON_X

Originální způsob, kterak snížit cenu bytu s výhledem na moře: Není nic jednoduššího - stačí v příslušném domě brutálně a sadisticky zmasakrovat aspoň deset nájemníků, nejlépe včetně nějaké těhule, aby to bylo jó hustý, no a ceny začnou rapidně klesat. Slečna Čeng prostě ten byt chtěla, tak se nedalo nic jiného dělat, to dá rozum. Když musíš, tak musíš. A za to všechno nese odpovědnost Panna Marie, která malé Čeng nesplnila její dojemnou dětskou modlitbičku "Prosím dej nám byt s výhledem na moře, aby se na něj dědeček mohl dívat z okna a nemusel chodit do přístavu. On byl totiž námořník a moc se mu po moři stýská..." Sladké. Marie se na ní ovšem vybodla, a tak se už dospělá Čeng jednoho dne rozhodne splnit si svůj dětský sen svépomocí. Černočerná slasherová komedie, ve které se naprosto nenásilně a se samozřejmostí střídají scény maximálního ultranásilí s výjevy z rodinného nebo pracovního života. Sociální drama zkřížené s brutální řezničinou. Žeru tyhle asijské šílenosti! ()

Morholt

Pokud se jedná o sekvence, které popisují události předcházející vraždám, tak nic moc. To, co vedlo hlavní hrdinku k jejímu konání, mě příliš neoslovilo a nijak zvlášť nebavilo. Ale jakmile se přešlo do mordovacího módu, stal se z Panga profesor na nekorektní Vysoké škole krve a vnitřností a já si to vrcholně užíval. Škoda, že té vaty okolo bylo tolik. 60% ()

ScarPoul

Ďalší opus pod drobnohľadom Ho-Cheung Panga. Syžet je vystavaný veľmi dobre. Neustále retrospektívy a prekrývajúce sa udalosti tvoria veľmi zaujímavú kombináciu scén, ktorá aj napriek jednoduchej a pomernej priamočiarej zápletke pôsobí ako ozvláštňujúci prvok. Výborná kamera a explicitné násilie radia tento film do žánru nového Hong Kongského filmu a súčasnej postmoderny, ktorá nielenže mixuje rôzne žánre do seba, ale funguje ako samostatný a plnohodnotný film. Máme tu antihrdinku a či už chceme, alebo nie, sledujeme hlavne jej honbu za svojim vysnívaným bytom. A ako inak to spraviť, ako masovou vraždou? Poriadne krvavé a značne prekračujúce hranicu morálnosti. Vypadnuté črevá, zabitie plodu a následne zabitie tehotnej ženy, odrezávanie penisu a podobné nechutnosti fungujú v rámci ozvláštnenia exploitation žánru, takže režisér stále prekvapuje aj keď nechutným spôsobom. Hoci takéto druhy filmov nemusím, celkom som si to užil. ()

moviesfan

Provedení vražd je brutální, příběh ovšem trochu zaostává a především důvod k jednotlivým vraždám mohl být chytřeji vymyšlený. ()

kikuka

Nieže by som film videla celý.. Nie, nezaspala som, ale rozhodne nepatrím medzi fanúšikov žánru. Akosi nemá pre mňa osobitné kúzlo a scény, ktoré "pravovarným" prídu vtipné, ma nechávajú v nemom údese. Ale tak oceňujem kreativitu, s akou ma tento tu udesoval. Btw. mám v HK vyhliadnutý byt. Trochu povyše China Ferry. ()

maddy

"A 2007's survey shows that the average monthly income of Hong Kong people is HK$10,100. But there are still 24 % people not up to that line yet. Since the handover, Hong Kong people's income has increased by 1 % . But in 2007 alone, house prices shot up by 15%. In Hong Kong, a flat of 600square feet costs more than HK$7 million. Flats with harbour view can reach HK$30,000 (US$3,200) per square foot. In a crazy city If one is to survive, he's got to be more crazy. This is based on a true story.“ Takto začína najnovší prírastok do ázijských hororových vôd, tento krát made in Hong Kong. Je pravda, že vlna ázijských hororov má svoju najúspešnejšiu dobu už dávno za sebou a dovolím si dokonca tvrdiť, že za posledné dva roky nás ani tie najproduktívnejšie krajiny ako Južná Kórea, Japonsko, Čína alebo Thajsko nezásobujú veľmi kvalitnými hororovými snímkami. Dokonca aj ich početnosť v tamojších kinách rapídne klesá. O to viac potešil nenápadný snímok akým je Dream Home. Na diváka tu nečaká žiaden duch s čiernymi dlhými vlasmi, ktorý by vyliezal zo studne alebo z postele. Dream Home je slasher ako sa patrí. Pojednáva o žene, ktorá v dopoludňajších hodinách pracuje v Call Centre jednej banky a po večeroch zase ako predavačka kabeliek. Býva v malom byte so svojím chorým otcom a bratom. Jej predstava o bývaní je však úplne iná, a preto si vysnívala jeden rozsiahly byt s výhľadom na more. Predstava o jeho získaní je však o niečo odlišná od bežnej kúpy. Vo filme sa prelínajú viaceré časové obdobia. Hlavná línia sleduje vraždiacu beštiu, ktorá nemá zľutovanie pred ničím a pred nikým. V tej druhej sa divákovi postupne odhaľuje motív jej činov, sociálna situácia a pod. Od hororu tak film miestami skĺzal až k sociálne dráme. Hlavnú postavu vidíme ako tvrdo pracujúcu ženu, ktorá strieda dve zamestnania, aby si našetrila na byt, vidíme jej pokus o získanie hypotéky, nevinné debaty s kolegami alebo s priateľmi, dokonca určitá časť sa zameriava až na jej detstvo. Postupne sa odhaľujú viaceré aspekty, ktoré ju priviedli k rozhodnutiu vraždiť. Samotné prelínanie hororových a dramatických scén však filmu neuberá na tempu, osobitnejší prístup k hlavnej postave dovoľuje divákom preniknúť hlbšie do podvedomia hrdinky a pochopiť jej posadnutosť. Vypätá scéna s umierajúcim otcom sa tak stáva v rámci filmu ako celkom racionálny krok v správaní hrdinky. Nejedná sa len o bezduchú vyvražďovačku, ale akúsi reflexiu súčasnej situácie v Hong Kongu, resp. nedávnej doby 90. rokov, kedy bol Hong Kong poznačený dramatickou výstavbou bytových domov a vysťahovaním viacerých nájomníkov. Aj napriek neustálym flashbackom dokázal režisér vytvoriť film, ktorý drží pohromade. Ak ste niekedy mali pocit, že sa v niektorých ázijských hororoch strácate kvôli častým návratom do deja, ktorý sa stal už predtým, tak tento film Vás presvedčí, že to ide aj inak. Či už sa píše rok 1991, 2004 alebo 2007 divák presne vie, v ktorej časti deja sa nachádza a prečo sleduje to, čo práve sleduje. Je až neuveriteľné ako režisér dokázal skĺbiť dva pohľady na jednu a tú istú hrdinku do takej formy, že jej veríte každý jeden čin aj napriek všetkým nechutnostiam, ktoré svojim obetiam spôsobí. Pokiaľ čakáte slasher po vzore amerických vyvražďovačiek s ratingom PG-13, tak sa odporúčam pripraviť sa na oveľa silnejšiu šálku kávy. Tvorcovia v Hong Kongu neotáčajú kameru inému smerom v prípade krvavých scén a tak si tu môžeme vychutnať naozaj detailné zábery. Ak som dobre počítal, tak obetí by malo byť okolo 11-12, tým pádom o nechutnosti nie je núdza. Prepichnutie hlavy odzadu a následne prerazenie oka je samo o sebe dosť nechutná scéna a to je v tom čase len začiatok filmu. Neskôr vrahyňa svoj nôž smeruje kdekoľvek - rozrezané brucho s vypadajúcimi črevami je len jedna z nechutností, sekať sa bude do všetkých možných častí a údov ľudského tela, dokonca bez ujmy neobišla ani tá časť tela, ktorú si pánske osadenstvo váži najviac. Pokiaľ má niekto pochybnosti ohľadom trikov tak sú naozaj neopodstatnené. Nečakajte žiadne na prvý pohľad gumové figuríny. Film dokonca búra aj také hranice, ktoré si v súčasne svetovej mainstreamovej produkcii asi nikto nedovolí – vražda tehotnej tu je vykreslená bez akéhokoľvek súcitu. Z filmu sa tak stáva oveľa šokujúcejšia záležitosť ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, a čím viac sa blíži ku koncu, tým viac naberá na napätí - samotný príchod policajtov do bytu, v ktorom ešte pred sekundou vraždila naša „hrdinka“ je len čerešničkou na torte všetkej tej brutalite a vypätým scénam. Toto naozaj nie je pokus o lacno vyzerajúci splatter s hlúpym vraždením, ktorá má svojou absurdnosťou vyzerať zábavne. Nedávny pokus o slasher z roku 2009 s názvom Invitation Only od kolegov z Taiwanu pôsobí oproti Dream Home, len ako slabý čajíček. Vulgárnejší jazyk a občasný vulgárny humor už len dopĺňajú celkovú drsnosť akou je film prezentovaný. Herci odviedli dobrú prácu – Josie Ho (v Hong Kongu známa prevažne rockovo zameraná speváčka) sa dá bez problémov uveriť ktorákoľvek scéna, ostatní účinkujúci taktiež obstojne stvárňujú svoje postavy, možno prekvapivá je účasť Easona Chana v roli podvádzajúceho manžela, vzhľadom na jeho pôsobenie, čo by najznámejšieho a v súčasnosti najobľúbenejšieho Hong Kongské popového speváka. Takúto spevácku hviezdu a v takejto roli by asi nikto nečakal. Kto však o Hong Kongskej hudobnej scéne nemá ani poňatia, ten si podobné detaily nevšimne a v podstate ich ani nebude riešiť. Aby som to zhrnul... Dream Home je prekvapujúcim prírastkom v sérii ázijských hororov, ktorý sa bez akejkoľvek hanby môže rovnať so snímkami z iných zákutí sveta a dokonca ich aj hravo kvalitou prekoná. Skĺbenie sociálnej drámy a hororu dopadlo na výbornú. Hororov, nad ktorými by ste odvracali zrak kvôli ich brutalite, ale zároveň by diváka donútili zamyslieť sa nad určitými spoločenskými otázkami naozaj nie je veľa. Ja som si naozaj užil každú jednu minútu a po dlhšom čase nemal pocit, že sledujem len bezduchú vyvraždovačku. Tento Hong Kongský prírastok posúva žáner o niečo vyššie. CELKOVO: 4,5* () (méně) (více)

Ozo

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je děsně nevyvážený. Na jednu stranu masakr vším, co je zrovna po ruce - být ve filmu pouze tato část, je to na jasných pět. Nicméně části "vysvětlující" motivaci hlavní postavy mne vůbec nebavily, přestože jde o důležité téma. Výsledkem je dobrý film se špičkovými gore pasážemi. ()

mysiak

Tí Honk Kongčaňia majú riadne originalný prístup k hororom..a inovujú zabehnuté postupy brutalitných vrážd.. ()

kaylin

Snímek „Domov snů“ nám představuje především trikovou hongkongskou školu, která o sobě dává vědět opravdu skvělým způsobem. Tady to zabíjení bolí, tady to všechno vidíte a říkáte si, do prdele, jak to mohli tak dobře natočit, ta kamera prostě neuhne. A funguje to. Navíc to má i určitá společensko-kritický přesah, který není tak silný, ale i ten zde má svoje místo. Stejně si ale budete pamatovat hlavně ten masakr. ()

topi

Velice brutální podívaná prostříhaná flashbacky hlavní hrdinky, které vše vysvětlují, proč jí " trošku " ujely nervy. Hodně extrémní kousek s vynikající kamerou a vizuálem. Vše dokresluje výborná hudba a parádní výkon dává Josie Ho. ()

italka63

Docela brrr....nemám vyvražďovačky zrovna dvakrát ráda, ale tady byly perfektní.Křehká, sympatická, od pohledu nesmělá a vcelku zakřiknutá Asiatka....kdo by to do ní řekl?Tohle všechno pro vysněný byt s výhledem na moře, které miloval dědeček? Mám asi trošku více evropské myšlení, i když větší byt by se taky hodil.-))))))Převedeno do filmu, byl ponurý , nepustím si ho ještě jednou, ale za atmosféru a herecký výkon dávám, až se tomu sama divím, čtyři hvězdy. ()

stration

Velice brutální a nekompromisní sociální vyvražďovačka. Oběti nemají nejmenší šanci ve svých maličkých bytech kamkoliv prchnout a gore opravdu lahůdka. Finančni krize dopadá na každého jinak. ()

kagemush

Kdo má byt ,v něm stůl a k němu židli ten bydlí. A kdo má k tomu ještě nůž tak ten kydlí! (pár drobností mi to hodilo do plnýho hodnocení-když už je zabijákem žena z lidu tož nechme ji pracovat s tím co jako hospodyňka zvládá nejlépe a má denně v ruce-vysavač,žehlička,kuchyňský nůž,-nebo to co najde v tátově brašně-kladivo,šroubovák-jen to prkno se zrovna hodilo...-brutalita pak vychází z její nezkušenosti a nešikovnosti,au au,--- ta až neúprostná (skoro noirová:-))bezvýchodnost příběhu tak nemilosrdně směřující k ňuňuňu pointě /tím myslím tu pointu po té už předem profláklé pointě!!/ ,a když už humor tak zásadně při vybíjené(!),-no a co ten účes paní ,,hrdinky"-to obšlehla od Majky z Gurunu,nebo od té paní z Akce Bororo? Božíí!) ()

Lord.Jim

Tolik námahy a krize za dveřmi. __Asijská úchylárna, pro kterou tentokrát nemám pochopení; pohled na vyhřezlá střeva ve mně extatické pocity nevyvolává. Je fakt, že místy to bylo celkem vtipný. Ach, jo. ()

MartinNDL

Vždycky jsem si přál dívku dost hezkou, aby v pětatřiceti nadzvedla stůl, u kterého sedí mí kámoši,když ona zrovna přichází do pokoje. Dívku, která vydělává pěkný penízky, protože je hlavička študovaná, která po večerech zabíjí náhodné nájemníky, protože ta její hlavička je zároveň pěkně pojebaná. Dívku, která nemá vyjasněnou minulost ani vztahy se svým tatíkem, a tak nevím jestli mě chce kouřit nebo mně zhasínat cigaretu o bradavku. Domov snů je sexy žánrový mix, který se mi podobá. Sociálně-politická kritika řízlá perverzí, násilím, šikmýma očima, nahými ňádry, zvráceným vtipem i vtipnou zvráceností. Mňaminky mňam. ()

peiton

Musím pochváliť a vyzdvihnúť to,že sa riešia v snímke naraz dva časové údaje hrdinky a jej bytovej otázky.Priamou úmerou sa tu prítomnosť prelína s minulosťou či naopak a tým šetria moju trpezlivosť i nervy.Niektoré krvavé scénky sú neznesiteľne kruté,presne načasované a nastylované až tak,že to miestami hraničí s pochybnosťou o tom,žeby sa vari jednalo o snímok vychádzajúci zo skutočných udalostí.Zostaňme my radšej pekne pri zemi a povedzme si otvorene a na rovinu,že tvorcovia mali opäť raz bujnú fantáziu. ()

Flaxik

Když si nějaká Čeng umane, že se bude koukat na hnusný průmyslový přístav, plný nákladních lodí, tak se na něj bude koukat, i kdyby se fotr měl zadusit. Film je znepokojivou sondou do duší mladých rákosníků, jejich životní hodnoty jsou naší konzumní společností zcela převrácené a místo aby na balkóně řešili ikebanu, doma před akvárkem skládali origami a rozvíjeli své nitro i tělo cvičením taiči, tak se honí za pozemskými statky, berou si dvě zaměstnání a po nocích vyvádějí opravdu, ale opravdu nepěkné věci. V podstatě se jedná o rozsáhlé (přes několik bytových jednotek) sociální drama, kde tvůrci nezapomněli zmínit problematiku drog, hlučných večírků, nebezpečnosti vysavačů a nakonec v závěru se dozvíme, že veškeré pinožení za těmi přízemními materiálními hodnotami je marnost nad marnost. Když budete chtít, všechny tyhle kokotiny tam najdete, ale hlavně je to kvalitní masakr. ()

dubinak

Vůbec se zde nedivím nadprůměrnému hodnocení, já ovšem vidím Dream House jako další asijskou splétačku, která pro mě byla kvůli neustálému časovému prolínání těžkou šifrou. Samozřejmě ocením vskutku vyvedené a až neuvěřitelně originální gore scény, kterých bylo sakra hodně. Ta jedna linie, kde poznáváme převelice divný a na můj vkus špatně zvolený motiv chladnokrevné vražedkyně, je ale hrozná nuda a právě to sráží tento snímek prudce dolů, protože se jen kecá o penezích a o cifrách, kterým ani nevěnujeme pozornost. Brutalitou se ale nešetřilo, proto považuji Dream House za silný průměr. ()

Martrix

Vzhledem k míře brutality s jakou jsou oběti koseny, beru s velkou rezervou úvodní tvrzení tvůrců, že je film inspirovaný skutečnými událostmi. Ale ono je to stejně jedno, protože je to jeden z filmů, které se budu snažit vytěsnit z hlavy. Žánrové zařazení komedie je absurdní, pokud nejste jeden z těch magorů, kterým příjde zábavné sledovat inovativní způsoby vraždění. Nejhorší na tom ale je, že právě to jsou jediné okamžiky, kdy to má tempo. Ty ostatní momenty jsou poskládané flashbacky, které mají ukazovat co tomu běsnění předcházelo. Jenže je to nudné a ten důvod proč Cheng tak úporně touží po bytu pořád nevysvětluje proč k tomu kráčela takovou extrémní cestou. Takže to vypadá, že tvůrci si jen našli nějakou záminku, aby mohli ukázat morbiďárny a pochlubit se jak věrohodně to umí natočit. Tzn. je to přesně ten film, který považuju za zbytečné zlo. ()