Mladá žena dělá dvě práce, aby si mohla dovolit koupit byt s výhledem na proslulý přístav v Hong Kongu. Ale když zjistí, že nemůže držet krok se stále rostoucími cenami nemovitostí, použije extrémní prostředky, aby získala co chce.
Když byla Cheng (Josie Hoová) ještě malá, mohla z jejich bytu v Hong Kongu sledovat proslulý přístav Victoria. Ale jak šel čas, staré budovy před jejich domem byly zbourány, aby uvolnily místo pro velký rezidenční projekt, který nyní blokuje její výhled. Zklamaná a naštvaná Cheng přísahá, že jednoho dne našetří dost peněz, aby se její rodina mohla přestěhovat do nového bytu s nádherným výhledem na moře. Pro dosažení svého snu, musí Cheng tvrdě pracovat na plný úvazek na dvou místech. Dokonce zajde tak daleko, že ukradne data zákazníků, aby je prodala jiným společnostem. Nicméně, bez ohledu na to jak moc dře, nemůže vydělat dost, aby udržela krok s neustále se zvyšujícími cenami hongkongských nemovitostí. Když její otec smrtelně onemocní a léčebné náklady rostou, rozhodne se učinit pro rodinu osudovou volbu - nechat otce zemřít a vyinkasovat peníze z jeho pojištění. Ale jak se ukáže, ani peníze z pojistky nebudou stačit, protože ceny opět poskočily. Její sen se zdá být navždy nedosažitelný ... dokud Cheng náhle nedojde, že pokud má získat co chce, musí vzít věci do svých vlastních rukou ... i kdyby to mělo znamenat, že budou hodně od krve. (oficiální text distributora)

Pilda17

Režisér zajímavě zpracoval dvě linie filmu. V jedné linii sledujeme hlavní postavy obyčejný život a v druhé její brutální vraždy a násilí, které přesahuje všechny meze. Nechápal jsem ženské motivaci k vraždám a hlavně ten smysl vraždění. Nejspíše jsem nepozorný a asi mi utekl, musím se podívat ještě jednou. Ale i přesto musím pochválit hodně brutálních scén a krev s kterou se vůbec nešetřilo. Očekával jsem přesně to, co jsem dostal, až na pár drobnůstek... 7/10 = 75% ()

S.Quentin QUALE

No podívejme na Hong Kong! Josie Ho je pohledná a na první pohled křehká workholička, která jde tvrdě za svým snem, jímž je koupě bytu s výhledem na moře. Bohužel bytová politika v Hong Kongu a v Šen-Čenu je taková jaká je, takže hlavní hrdinka se dostává do situace, kdy je nezbytné jít přes mrtvoly. Film má dvě dějové linie, které do sebe na konci zapadnou, ale je třeba být velmi pozorný v celém průběhu filmu. Zařve celkem 11 lidí, a to vždy dost našláplým a brutálním způsobem, děvče se s tím vůbec nesere. Druhá dějová linie je sekundární, slouží rádoby k objasnění motivů vraždění, což je ale ve výsledku schované pouze za dvěma scénama, mohlo tedy dojít k prostřihu této části. Pro ty, kterým to uniklo, tady mám hint: Mrkněte na 42. a 85. minutu.;) Spokojenost 85% ()

2-Xtreme

Veľmi zaujímavá vec, ktorá isto stojí za pozornosť i keď výhrady by boli. Čo sa gore týka, nemám čo vytknúť. Tá brutalita je ozaj šialená a tak originálna, že ostatní majú čo robiť aby sa jej aspoň vyrovnali. Ale tá sociálna čas filmu sa mi tam proste nehodila. Dosť ma to vysvetľovanie nudilo a zbytočne podrážalo nohy bezkonkurenčnej-gore časti filmu. Z posledných, podobných filmov skôr ďalej odporučím rovnako šialený I Saw the Devil. PS: to gore ozaj stojí za pozornosť! ()

pornogrind

Doma je doma.To ví i naše "hrdinka".A tak máme možnost sledovat kam až je ochotna zajít jen proto aby si koupila svůj vysněnej byt s výhledem na moře.Ve filmu se prolínají dvě dějové linky,kde jedna je krvavou jízdou a druhá spíše psychologickou sondou do duše hlavní představitelky.Myslím si že druhá(nekrvavá)dějová linka byla spíš přínosem,protože tvůrce nádherně vysvětlil chování hlavní aktérky,která si za svým snem jde doslova hlava nehlava.Navíc se tu najde i pár vtipných scén.Za všechny jmenuju tu s tím borcem,kterej bezmocně sedí na zemi s vyvrhnutejma vnitřnostma a jediný co ho zajímá,je že mu zhasl joint.To mě fakt vodvařilo.Navíc první(krvavá)dějová linka je fakt masakr.Vraždy jsou originální,dobře natočený,krev tu teče ve velkým a hlavně bez velkého otálení se hned od začátku šlape na plyn.První scéna vám okamžitě napoví,že tenhle film není rozhodně pro slabší povahy. ()

Vančura

Správně ujetá řezničina, která mě vcelku bavila. V některých detailech je to sice poněkud stupidní a věrohodnost zde dostává dost na frak, ale to zde asi nemá cenu řešit. Fanda gore efektů si zde přijde na své. ()

dr.horrible

Sociálna dráma s najvyšším ratingom, to už logicky muselo vzniknúť v Ázii. A rovnako je to aj s tou pointou; Jak je luxusná, tak by sa o nej dalo polemizovať, a tak by ju zvyšok sveta dlho rozdýchaval (ako napríklad aj vraždenie tehotných žien). 85% ()

arie

Dream Home je multižánrovým kolapsom, v ktorom režisér zmätene preskakuje z jednej vlnovej dĺžky na druhú bez výraznejšieho pozastavenia. Úvodná scéna zaskočí a nabudí na exploitačný uragán, no nič také sa nekoná, film je zlepencom toľkých ingrediencií až z toho bolí celé telo a najväčší masaker, v ktorom síce nechýba ufiknutý penis, dievčina s drevenou doskou zabodnutou v puse či mladík, ktorého vnútornosti zdobia takmer celý interiér, sa odohrá v čírom splatterovom, no nudnom a nevtipnom, štýle. Dejové línie, v ktorých sa nepohráva s morbídnou úpravou ľudstva, sú vhodné ako účinný liek pre nespavcov, čo navodzuje dojem, že tvorcovia si mysleli, že gore scény sú dostatočne lukratívnym artiklom, aby zachránili ich matný a zdĺhavý projekt pred zapadnutím do ničoty, no bohužiaľ, mýlili sa. P.S. Aziatky ma zväčša dostávajú do kolien, no titulná predstaviteľka v podaní Josie Ho je enormne nesympatická a protivná ženská. ()

PetrPan

Sonda do duše milé a velmi citlivé ženy, která jedné noci brutálně zavraždí 11 lidí kvůli svému vysněnému bytu. Takový oxymoron dokážou natočit jen na východ od Uralu:) ()

panjosef

Brutal. Co všechno je člověk schopný udělat pro dosažení svých snů. Slušně extrémní HK kousek, kde se střídají scény se smutným dramatickým vyprávěním o dívce Cheung a jejích nevyplněných snech s velice brutálními mordy, páchanými tou samou osobou. Hlavní role Cheung v podání Josie Ho je fakt zahraná mistrovsky, to člověk kouká jakých přechodů je schopná. V jedné chvíli hafo velká sympaťanda, která se vzápětí objeví jako zuřící vražedkyně. Mimochodem teda mordy a gore jsou fakt mazec a hodně inovativní, tohle se málokde jinde vidí. No a do toho ještě ten cynickej konec. Hodně dobrej kousek ze současné HK produkce. ()

Chrustyn

Brutální horor s pokusem o hlubší myšlenku, která však vyznívá na prázdno a zbývá jen krvavá vyvražďovačka s na první pohled obyčejnou hrdinkou, která však své oběti morduje na mnoho drsných a "zábavných" způsobů. ()

korbitch22

Typická asijská chujovina s naprosto ujetým dějem, který vlastně funguje jen jako mizerné pojítko mezi brutálními vraždami a nechutným násilím. Motivace hlavní hrdinky k takovým činům je šíleně chatrná a nesežere jí snad ani ten nejotrlejší milovník brutálních fekál hororů. Pár scén mělo koule a u některých jsem dokonce odvracel zrak, tenhle subžánr hororu mám ze všech nejmíň rád a vůbec nechápu svoje tři hvězdy, asi mě to moc nesralo.50%. ()

heyda

Uznávám, že nápad se 2 liniemi je zdařený, nicméně ani to nezajistilo, abych se nenudil. Podle mě se to zbytečně moc vleklo a popravdě mi unikl smysl jejího vraždění. Kdyby se pustila do vražd těch zástupců bank, realitek a dalších, kteří jí znemožnili si dovolit svůj byteček, tak to pochopím. Ale její likvidační choutky se zaměřily na naprosto náhodné osoby, které doplatily jen na to, že byly ve špatnou dobu na špatným místě. I proto vyznívá její boj proti nespravedlivé a kruté době dost do ztracena, takže vzhledem k tomu, že jsem málem usnul nudou a že mi nějak nedával smysl jejího vraždění, dávám 2 hvězdy. Na zdejší celkové hodnocení to stejně nebude mít vliv. ()

lillien

Nevšední asijský návod na snížení ceny předražených bytů. A že byste to do té 45 kilogramové asijské samice neřekli, jak je schopná situaci rázně řešit. Vše je to o motivaci. Pak najednou zjistíte, že máte žaludek i na vyhřezlá střeva, uřízlý penis, nebo vrh těhotnou ženou o zem. Pokud snesete trochu té zabijačky, nemá to chybu. Sem tam prošpikované velmi legračním asijským sexem. Samice mají takové fyzicky úhledné, ale ten projev při šukání mě vskutku rozesmíval, to pištění stojí za pozornost. Ona to ve finále byla vážně komedie:) ()

eraserhead666

Když tě sere svět, naser se taky a jdi mu to nandat. Huh, trochu zvláštní a pro mě svým způsobem překvapující hong kongský film kombinující v podstatě sociální drama reagující na aktuální situaci a slasher/home invasion krvák. A jak je to drama pochmurné a zdrcující, tak je krvák krvavý, nápaditý a zručný. Ony jako by ty dvě části do sebe nijak nezapadaly, ale namíchané je to přijatelně a všechno plyne hezky jak má. Docela zajímavé postavy, šílené scény, obstojné herectví. Prostě zvláštní. ()

Karamanlis

Ďalší násilný a krvavý počin z Ázie, ktorý ponúka svojské riešenie hongkongskej bytovej krízy. Divák sa tu dočká napríklad čriev nezbedne vyliezajúcich z brušnej dutiny či ufiknutého pindíka a realisticky vyznievajúcich mordov, nakoľko hlavná postava nie je žiadna veľká väzba a od svojich obetí dostáva celkom cez držku... Taký krvavý kúpeľ ako nedávno predviedol singapursko-indonézsky Macabre sa však Dream Home-u zopakovať nepodarilo. ()

Othello

Dělníci si berou zpátky svůj prostor. A dovádějí názor zarytých kapitalistů, že každý si může za své štěstí sám, do patřičného extrému. Odvážná teze o hrdince, dívající se celý život na pomalu se zavírající dveře svého snu, mezi které se na poslední chvíli rozhodne vrazit nohu. A my nemáme moc důvodů jí nefandit když vidíme, jak doposud udělala legální maximum toho, co šlo, aby dosáhla svého, ale ani to nestačilo. Není to však jednostranná pokrytecká válka chudého děvčete proti dekadentním a znuděným boháčům, protože při své cestě za štěstím se nezastaví ani před brutálním kucháním prostých arbaiterů, kteří jsou dost možná na stejné společenské pozici jako ona (vrátný, prostitutky, filipínská služebná či policisté). Tak jako tak je to bravurní obžaloba systému s neuvěřitelně brachiálním násilím, kde se nikdo nikoho neptal, zdali tohle není už trochu moc. V hlavní roli plastový stahovač, řezač koberců, šroubovák, igelit s vysavačem, kladivo, kuchyňský nůž, ulomené prkno, revolver a vůle jít si za svým. Lítost a cit pro spravedlnost nechte doma. Stejně jako potřebu neustále připomínat, že celá akce protagonistky fakt není forenzně neprůstřelná. ()