Epizody(24)

Restart seriálu Neo-Human Casshern z roku 1973. Casshern Sins vypráví příběh ze světa, kde si roboti podrobili lidstvo poté co získali sebeuvědomění. Jejich vůdce, Braiking Boss, vládl světu železnou rukou. Jednoho dne je záhadná dívka jménem Luna přivolána lidmi, aby přinesla spásu lidskému pokolení. Obávaje se jí jako potencionální hrozby, Braiking pošle své tři nejmocnější cyborgské válečníky (Casshern,Dio a Leda) odstranit Lunu. Casshernovi, nejsilnějšímu z nich, se podaří Lunu vystopovat a zabít, ale tímto činem přivolá pohromu, která uvede do pohybu zkázu celého světa. O stovky let později je atmosféra plná jedovatých látek. Lidé nejsou schopni reprodukce a čelí neustálé hrozbě ze strany robotů. Lidstvo se dostalo na pokraj vyhynutí. Roboti na tom nejsou o mnoho lépe, smrti se obávají stejně jako lidé: jedovaté prostředí rychle rozežírá a koroduje jejich těla, nutí je neustále vyměňovat zničené součástky, kterých je velký nedostatek. V tomto zoufalém čase a místě se Casshern, který zmizel po zavraždění Luny, vrátí bez vzpomínek na to, kdo je či co vykonal. Vydává se na cestu, aby našel pravdu o sobě, objevil smysl svého zrodu a odhalil svůj osud. (Secretus)

Uccueta

Neskutočne bravúrne ... Neviem či sa oplatí viacej písať: animácia, príbeh, atmosféra, celky, fragmenty, detaily ... všetko doplnenie ... tá hudba, tá hudba ... vnútro, dušu a myseľ rozochvievajúce tóny ... ()

Shaman1135

No práve som zbehol Cassherna za tri dni a prvé dojmy? Zmiešané. Začiatok a vôbec prvých 5-6 častí bolo fantastických. Uchvátila ma animácia, samotné princípy na ktorých stál príbeh a Casshern bol postavou, ktorá v človeku vyvolávala emócie. Ale postupom času, ako sa počet ostávajúcich dielov zmenšoval a príbeh sa vlastne nikam neposúval a len neustále ponúkal to isté (postavy by si pri vzájomnej komunikácii v pohode vystačili s vlastnými menami a slovesami "zabiť" a "stráviť" (tu mi trocha uteká japonský preklad), takže obyčajný rozhovor vyzeral takto: "Ringo!" "O ji!" "Ringo!" "O ji" "Casshern!" "Zabil som Lunu." "Ringo!" "Luna!"). Záver už len klincoval, morálne vytriezvenie a satisfakcia pre Cassherna sa nekonali a v konečnom výsledku sme sa k ničomu nedopracovali. "Nechám ťa žiť, pretože sú tu ďalší, ktorí potrebujú tvoju pomoc. Ale ak zabudnú na smrť, ja sa vrátim." Večná škoda, seriál s tak hutnou atmosférou a zaujímavým začiatkom a nakoniec sa takto zakope. ()

draxus

Casshern Sins je jedno z těch anime, které ve mně zanechalo hlubokou stopu. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to jedno z dalších akčních anime, kde se odehrává jeden souboj za druhým. Na pohled druhý se ale jedná o promyšlené, hluboké a skvěle zpracované filozofické drama s parádní gradací. Svět, vykreslen tak pochmurně, až z toho běhá mráz po zádech, navíc dokreslen vynikajícím hudebním doprovodem, motivace hlavních postav a jejich vývoj, celá filozofie o životě a smrti, to vše dělá z Casshern Sins jeden z nejlepších počinů všech dob. ()