Určitě jste o něm četli v bulváru. Hollywoodské zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont. Jeho okolí brázdí v nadupaném Ferrari, a když je zrovna doma, bývá tam s ním dostatek krásných dívek nebo uklidňujících prášků, které mu pomáhají tenhle sladký život zvládnout. Z ničeho nic se jednoho dne přede dveřmi jeho apartmá objeví jedenáctiletá dcera Cleo (Elle Fanning), jediný úspěch jeho jinak velmi nevydařeného manželství. Jejich setkání donutí Johnnyho, aby se ohlédl za svým dosavadním životem a upřímně si odpověděl na otázku, ke které dříve či později dospěje každý. Nešel jsem náhodou po špatné životní cestě? (oficiální text distributora)

RobbieM@N

Těžko může takováhle prázdnota postihnout každého herce, místo Stephena Dorffa bych si tam spíše představil Ryana Reynoldse, přesně typ herce, který hraje jenom pro slávu, peníze a "pussy" - jednoduše prázdná nádoba, která čeká na naplnění. Naopak herec typu George Clooneyho přece jenom žije pro nějaké ideály a točí filmy typu The Ides of March, ze kterých sálá angažovanost a snaha herce divákovi sdělit důležitou skutečnost, ne jenom porazit záporáka a obtáhnout hlavní protagonistku. Samotný film je poměrně blízký k předchozí tvorbě režisérky, často je podsouváno její "opakování se", minimální hloubka, nízká intenzita prožitku. Případá mi to jako režisérčin záměr, pokud by film nabídl velkou hloubku, vysokou intenzitu prožitku, těžko by se potom mohl po shlédnutí divák cítit tak "prázdný", hlubší spojení s hlavní postavou by tomu určitě zabránilo.. ()

kubilov

K filmům Sofie Coppoly chovám vzhledem k jejím režisérským umům velkou trpělivost a pozornost, až na jeden. Právě Odnikud někam (příhodněji Odnikud nikam) je v mých očích černou ovcí Coppoliiny filmografie. Nebavil mě, nudil mě, Stephen Dorff mě místy dokonce i štval. Fakt, že nebýt zde ta záležitost s černým SUV, tak by tento film kromě Coppoly neměl vůbec nic. ()

teba

Filmová star, ženský, chlast, deprese... to už je klasika. Ale takhle hezkej vztah s dcerou, tomu říkám příjemná změna! Nicméně konec byl dle mého mínění trochu moc filozofickej. ()

PlysovyMacko

Vysek zo zivota filmovej hviezdy. Johnny robi rozhovory, fotenia, prebera ceny, zivot travi po hoteloch a medzitym travi cas so svojou dcerou. Je to totalne nezazivne, zbytocne dlhe zabery, neni tu nic, co by zaujalo. ()

yatan

Ok...somewhere je presne ten umelecko-autenticky vykres pribehu jednej nestastnej celebrity (mozno sofii v podobe mladuckej dcerky), je to tahane az do coenovskej preciznosti a Sofia kazdu sekundu presne vie co robi a co tym sleduje, no co z toho ked mi to je na konci uplne ukradnute? 7/10 ()

Clarka

Hezký film o ničem. Aspoň já jsem v něm žádnou hloubku neviděla, respektive jsem si neuvědomovala, že se hlavní představitel ohlíží za svým dosavadním životem, jak píše distributor. Prostě mě to bavilo, Elle Fanning hrála podle mě skvěle, ale jednou a dost. ()

FosaCZ odpad!

Naprosto zbytečný film s nulovým obsahem, který se táhne odnikun nikam.... V Benátkách musela být loni asi velká bída, když tato banalita dostala Zlatého lva. ()

kolacky

Tři a čtvrt hvězdičky. Naštěstí je na Stephena Dorffa příjemný pohled a Elle je roztomilé hříbátko (ze kterého určitě něco bude!). Chápala jsem tu NUDU hlavní postavy, to jo. Ale zahánět ji divnýma "dvojčatama" u tyčí... Probudil se, až když se pokoušel být taťkou, a snad mu to chvíli vydrží. Zbytek do 4 hvězd je za ochotu pana Del Tora a jeho třicetičtyřvteřinový štěček. ()

lobo87

Očakával som slzy, dojatie, hnev i napätie a dostal som - nudu (a dve srandovné tanečné scény). Bohužiaľ, pekná myšlienka je zabitá nudným spracovaním,ktoré bežný divák (rozumej ja) s námahou dopozerá do konca. Nebolo to vyslovene zlé, len to celé išlo niekam do stratena a účinok filmu zostal u mňa nulový... 45% ()

nikkittka

Jeden z těch filmů,které se musí prožít.Jinak nikdy nezafungují.A přesně takové filmy umí Sofia Coppola jako nikdo jiný. ()

rigby

Odnikud nikam... Obyčejný život neobyčejné hvězdy, dlouhé záběry kamerou, bezbřehá nuda, kterou nezachrání ani charismatický představitel hlavní role. ()

Davemix

Rádoby nezávislej film o jednom herci, kterej zrovna prožívá fázi totální vyhoření... naprosto zbytečnej film 40% ()

damdamh

Nehodnotím, protože jsem nedokoukal... Film má mít expozici, která diváka vtáhne do děje, Somewhere expozici nemá a půl hodiny se neděje nic. Dlouhé záběry a rádoby umění mě nezajímá... Stejně tak jsem mohl trávit čas na ulici a pozorovat lidi, což možná někoho baví, ale mě ne. ()

Borin.P

Nejsem si jistý, jestli se mi to líbilo nebo ne. Jediné s čím jsem naprosto spokojený, je způsob, jakým je film natočen. Nevím proč, ale záběr na bazén s lehátkem mě úplně dostal. Místy to bylo příliš zdlouhavé a možná i nudné, ale k typu filmu a stylu seznamování se s prázdným životem ústřední postavy to asi prostě patří. Lepší 3* ()

Igis_001

Nemůžu si pomoci, ale Sofia Coppola natočila podivný film. Nic proti statické kameře a dlouhým záběrům, jde o výrazové prostředky, které jsou pro konverzační drama typické. Tady jich ale bylo užito na můj vkus až příliš. Chápu, že režisérka chtěla, aby se diváci do Johnnyho vcítili, ale při absenci břitkých dialogů a jakékoliv akce je velká část filmu dost nudná. Film o lidské prázdnotě bez jakýchkoliv emocí... ()

Insomniac

Nuda, nuda, nuda... Všetko tu už bolo, akurát v nie tak nudnej forme. Celý film som mal chuť odísť, nakoniec som vytrpel, ale zbytočne. Jazda na Ferrari, hrozný striptíz, predlhé a nudné filmové obrazy o ničom a NUDA. A záver? Hahaha... ()

dank011

Atmosféra a okamžik . Tak tady jsem KMPlayer zapnul intuitivně a časově v pravou chvíli, více méně z dlouhé chvíle, jo, už vím,jak jsem k němu došel, Ztraceno v překladu vrylo hlubokou rýhu do hlavy ( srdce ??). V kině bych se asi unudil, ale za okny tma, ještě se nechce spát, tak Tramín červený, polosed v posteli, noťas na klíně. Nechci to rozebírat, zbytečné, všechnu už napsali ti pode mnou.. Ten film má svou atmosféru, unuděnost a prázdnotu, vypnutý mozek a nesedí mi k němu patetická slova o nalezení smyslu života. P.S.: ale je to trošku klišé, že, ten Johnny Marco ? ()

MUNRO

Myslím,že ten název poctivě vystihuje samotný průběh filmu.Nic.Ani špetka dramatičnosti,příběhu,prostě nic..Ani se nechce věřit,že pod touhle prázdnotou je podepsána Sofia Coppola,režisérka nádherného Ztracena v překladu.Pro Stephena Dorffa šlo jednoznačně o nejjednodušší vydělání peněz v životě,protože jen chodí,sedí,plave v bazénu,kurví se,nebo prohání své Ferrari.Nesmyslné mrhání peněz a po skončení filmu můžu bohužel říct,že i mého času... ()