Určitě jste o něm četli v bulváru. Hollywoodské zlatíčko Johnny (Stephen Dorff) bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont. Jeho okolí brázdí v nadupaném Ferrari, a když je zrovna doma, bývá tam s ním dostatek krásných dívek nebo uklidňujících prášků, které mu pomáhají tenhle sladký život zvládnout. Z ničeho nic se jednoho dne přede dveřmi jeho apartmá objeví jedenáctiletá dcera Cleo (Elle Fanning), jediný úspěch jeho jinak velmi nevydařeného manželství. Jejich setkání donutí Johnnyho, aby se ohlédl za svým dosavadním životem a upřímně si odpověděl na otázku, ke které dříve či později dospěje každý. Nešel jsem náhodou po špatné životní cestě? (oficiální text distributora)

-henry-

Šel jsem do toho na blind a po deseti minutách jsem myslel, že to nekompromisně vypnu, jelikož nemám zapotřebí se dívat na další "studentské" onanie o existenciální prázdnotě. A ejhle! Najednou jsem se o hlavní postavě dověděl, že je herec, ba přímo hollywoodská hvězda, a film mě začal ohromně bavit (tento svět jsem takhle nikdy neviděl). Takže poučení je: nečtěte anotace ani komentáře - kazí zážitek z překvapení a prožívání filmů! ;) ()

odvedle

Jeden z filmov, do ktorého som sa pustil bez toho, aby som vedel o čom je (dostal prednosť pred Vreskotom 4, a po neskoršom pozretí Vreskotu to bola jednoznačne dobrá voľba) a ako festivalový film obstál, žiaden blockbuster, žiadne divoké scény, strhujúce zápletky, napätia, zato psychologická linka je silná, vnútorná dráma zaujímavá, v podstate hlboký film, ktorý podáva množstvo námetov na premýšľanie. Myslím, že motto filmu Don’t fade away Nemýliť si bohatstvo s peniazmi je namieste, žiť bohémsky život, večierky, alkoholové seansy, atď., človek si myslí, že žije bohatým životom, že má plno priateľov a pri tom šľape vodu, zobúdza sa sám, prázdny, opustený, pritom všetky dôležité veci mu prechádzajú pomedzi prsty (trebárs ani nevie, že vlastná dcéra sa tri roky venuje krasokorčuľovaniu a je v tom naozaj dobrá) - a až na konci, keď necháva stáť auto v pustatine, mi docvaklo, prečo názov Odnikud někam... znova film, ktorý môže diváka kamsi posunúť, ak sa divák nechá osloviť! Výkony hercov ušli, zo začiatku mi vadila kamera, ale po chvíľke si na ňu človek zvykne a prestane vnímať, vlastne korešponduje práve tomu vnútornému zápasu hrdinu (len zo začiatku nie je hneď jasné o čom film je, čo je na druhú stranu dobré, pretože drží diváka v strehu). ()

AnyLae

První polovinu filmu jsem měla pocit, že o sebevraždě přemýšlí hlavní hrdina... Když se pak ozval z úst jeho dcery děj Twilightu, pomyslela jsem na sebevraždu zase já. Nejsem si jistá, jestli je to víc smutné nebo prázdné... ()

TommyDiamond

Film je natočen na můj vkus dost zvláštním způsobem a má snahu navodit nudnou atmosféru. Možná tak nudnou jako je život hlavního hrdiny. Já se ovšem nudou chytit nenechal a film jsem si docela užil. Když film začal skoro dvě minuty krouzilo auto kolem okruhu a celých osm minut jsem čekal na první slovo. To je dost neobvykle,že? Ve filmu jsme viděli takové nestandartní záběry. No spíš zdlouhavé. Film trval skoro sto minut. Ale věřím,že by se vešel do 45 minut. A navíc tohle všechno bylo bez jakékoliv hudby ve filmu. Já osobně si vychutnával zvuk buracejícího ferrari, kterým Johnny (Stephen Dorff) brazdil ulice. Pochvalu za herecký výkon bych chtěl udělit Elle Fanning. Říkam Vám, že za 10-15 let budou sestry Fanningové vládnout hollywoodu. Celkově 65%. ()

Koonix

Prázdny film o prázdnote. Aj tak by sa to dalo nazvať. Je to prvé dielo ktorý som videl od všeobecne uznávanej Sofie Coppoly a pravdepodobne aj posledné. Nie som fanúšikom zbytočne preťahovaných scén, statickej kamery a dlhých momentov bez strihu. Taktiež aj dramatická linka nie je v tomto filme taká akou by mala byť. Nielen že nedokázala udržať moju pozornosť, ale chýbalo jej aj nejaké hlbšie vyjadrenie emócií. V závere keď si hlavný hrdina uvedomí aký prázdny je jeho život, čakal by som viac ako 20-sekundový telefonát a zopár sĺz. No a koniec mi vyznel hrozne neúprimne. Napriek tomu vôbec nie som sklamaný:) Film som nezháňal kvôli režisérke alebo nebodaj kvôli zaujímavému deju (:) ale preto, že som konečne chcel vidieť Elle Fanning v nejakej väčšej roli. No a v tomto filme bola tým najlepším elementom práve ona:) Takže za slabšie 3*. ()

Looka

60% natočeno stejně nudně zdlouhavým způsobem jako Ztraceno v překladu. Jen ten Bill Murray nebyl bohužel adekvátně nahrazen S. Dorffem. ()

Lilien

neviem pomalé, nudné, prázdne málo slov,skvelá hudba Sladkí život, ženy ,sláva, peniaze ale aj tak bol Johny nešťastný cítil prázdnotu vo svojom živote. ()

Expertt

Hodnocení vypovídá za vše...škoda, potenciál v tom je, jen špatně využitej. Dokonce i herecký obsazení je celkem dobře zvolený a i jejich charakter je použitelnej. ()

DoubleJo

Velke sklamanie. Od slecny Coppolovej som cakal trosku viac. Uz uvodna scena vam napovie, akym tempom sa bude film uberat. Na mna to bolo az prilis pomale. Snimka sa javi na prvy pohlad milo, no je bez hlbsich emocii, co mi na nom vadilo najviac. Cakal som minimalne hlbsie rozvinutie vztahu otec - dcera. Ani to neprislo. Prilis roztahane, prilis jednotvarne. Bohuzial. ()

Solverino odpad!

Nevydržel jsem víc než 20 minut. Akční jako paraplegik na toboganu. Dlouhé záběry jak v ruském filmu na umolousaného bezdomovce s mastnýma vlasama a ve špinavých džínách a zmačkaným tričku. Chvíle projíždění po městě v obstarožním Ferrari a nic, pořád nic, zase nic a nuda, nuda, nuda... žádná hudba, minimum dialogů... nic, nuda a zase nuda.... zlatý starý ruský filmy. Jako hra na rádoby "umění" je to nuda veliká! Zábavné asi jako teleshoping na Nově. To i Horst Fuchs je lepší "herec"! Je zajímavé, jak se tady někteří opájejí neumětelstvím a pokládají ho za umělecký záměr. Je taky vidět, že se jenom jmenovat po tatínkovi nestačí.... Že bych natočil akční 3D trhák "Jak roste tráva" a pokračování by se jmenovalo "O tom, jak schnula barva", jen nevím jakou hollywoodskou "kapacitu" bych na to obsadil, ale režírovat by to mohla Coppolová, komerční sukcess zajištěn :( ()

Mr.Roman

Lost in Translation je jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Somewhere je jeho slabý odvar (s niekoľkými zopakovanými scénami), na ktorý sa však dobre pozerá, hoci je "veľmi minimalistický" (najprv som napísal "o ničom", čo však nieje až tak úplne pravda). ()

Hank

Vyprázdněný film o vyprázdněných bytostech? Hollywood přináší art? Art do Hollywoodu? Z celého filmu si budu nejvíc pamatovat zvuk motoru Ferrari...sorry, nic víc...takových filmů tu už bylo.... ()

Cikinko

Tento film , vo mne nevyvolal , žiadne prehnané reakcie a taktiež ma nedonútil uveriť hercovi , ktorý prejazdil pol filmu :D .Skutočne zlé spracovanie , ktoré by som si vedel predstaviť minimálne vo forme rozprávača pri zdlhavých scénach alebo pomocou myšlienok hlavnej postavy. Pozitívom filmu je myšlienka a herecký výkon Elle Fanning . Hudba stagnuje a ako celkový dojem z filmu vyprchá po pár hodinách. Film by som nedoporučoval nikomu , a mladšie ročníky alebo jednoduchší diváci by určite toto dielo zahodili. slabšie 2*. P.S: Kľudne počas filmu môžte odbehovať na záchod alebo si popritom variť večeru , o nič neprídete. Obsah a kvalita dialogov mizerná. ()

JohnnyBoy

Škoda, že film místy až příliš evokuje režisérčin nezapomenutelný debut. Jinak je naprosto fantastické, že je někdo schopen odvyprávět film bez jediné dramatické situace a při tom vytvářet emoce. V tom je a bude Sofia Coppolová unikát. ()

Behind

Právě jsem se vrátil z letního kina. Podmínky byly ideální - horká letní noc, hvězdy a letní film od Sofie Coppoly. Obrněl jsem se trpělivostí, neboť některé hlasy z CSFD varovaly. Ale co, už jsem se párkrát přesvědčil, že hodnocení bylo mimo a hlavně - nikdo nerozumí Sofii tolik jako já..........spletl jsem se. Tenhle film mě totiž minul. Nevím, co tím Sofie myslela. Tedy, doufám, že nevím. Protože pokud tenhle film byl tak průhledný, jak jsem ho chápal, tak si připadám podveden. Tak trochu tajně doufám, že film měl být výstrahou pro pár Sofiiných zhýralých kamarádů - varovný prst, že všechno má své meze; a jen náhodou se dostal do distribuce. Když už se tak stalo, doporučuji krátit si čas soutěží "Počítejte mikrofony", protože i když si takových věcí normálně nevšímám, tady to bije do očí. ()

jafuska

film který unudí k smrti, život star a jeho jakýsi podivný život, ne tak takto si film určitě nepředstavuji, no už jsem dlouho neviděla film u kterýho bych si sedla na zadek, tohle beru jako omyl, špatný výběr filmu, zapomenout a najít si daleko lepší, kvalitnější film, toto je hodně slabý průměr, ()

Sagisia

Z filmu je na sto honů cítit velký umění...ale když si u toho stihnete nalakovat nehty a zašít kýbl ponožek, aniž byste o něco přišli (protože pointu rozluštíte už na začátku a dál už je to jen série sáhodlouhých záběrů), pak někde museli soudruzi udělat chybu. ()

ladyClaire

Tohle je hodně těžký hodnotit. Dialogy, kamera, všechno skvěle, ale třeba narozdíl od Virgin Suicides nebo Lost in Translation, ve mně snímek nevyvolal nějak zvlášť silné emoce. Přesto je filmařský um cítit téměř v každé scéně. Zvláštní hra s divákem. Téměř nezařaditelné. Ty tři hvězdičky, které dávám, jsou hodně orientační. Asi to možná ani není film, který by se měl takto známkovat..... A rozhodně pro mě Sofia Coppola neztrácí na ceně... Ba možná naopak ?????.... ()