Darill

Wall Street 2 je hodně špatná lovestory mezi uplakánkem (nechápu, proč někdo, kdo má být příběhově úspěšný, ambiciózní a dravý broker, tak často ve filmu brečí) a mladou levicovou aktivistkou s otcovským komplexem. Z pozadí děje jsou pak na diváka chrleny shluky finančnických pojmů. S originálním filmem to má společné asi tak to, že otec oné aktivistky je shodou okolností Gordon Gekko. Přehršel finanční mluvy působí také nepatřičně. Pokud pojmům rozumíte, budete se hodně smát (hlavně u českého dabingu), pokud pojmům nerozumíte, můžete tak třetinu filmu rovnou přeskákat. Podtitul filmu je "Money never sleeps" a opravdu si nedovedu představit jiný důvod, proč natáčet podobnou slátaninu, než nikdy nespící peníze... ()

R1CH1E

Zase film, u kterého mě napadá, že by se tu měli zavést půl hvězdičky, protože tohle je přesně mezi 3 a 4 hvězdama.. Úžasné záběry kamery, vizuál vymazlený do posledního detailu, cameo Buda Foxe a starý dobrý Gordon. Po tohle je to fajn. Oproti předhozímu filmu se tu už ale nedíváme ani tak do života zazobaných kurviček na Wall Street, ale na romantickou story 2 lidí nabalenou na ne moc záživný děj, protože místo něj sledujeme peripetie ústřední dvojice. ()

Autogram

Steroidové bankovníctvo je tŕňom v oku pre Olivera Stonea ako mnoho amerických neduhov súčasnosti a nedávnej minulosti. Do víťazoslávneho návratu Michaela Douglasa je film iba nuda, potom sa to zlepší a takýto napravený špekulant je sympatický viac než v prvej časti. Bohužiaľ tu nie je hlavnou postavou a scenár založený na problémoch mladého ma skôr znechucoval. –––– Matkou všetkého zla je špekulácia. A naše dlhy. Končí sa to už len požičiavaním si. ()

Sir-Filip

Těšil jsem se moc a rozhodně mě pokračování z "Wall Street" nezklamalo!!! Ba naopak, mile mě překvapilo, protože výprava a kulisy, ve kterých se snímek odehrává, byly daleko lepší. Stone v tomto volném pokračování jakoby pochopil, že prostředí Wall Street už nepotřebuje vůbec nijak přikrášlovat. Je zajímavé svou podstatou samo o sobě. Současné nebo nedávné dění ve finanční "Mekkce" světa pak umně vtiskl do filmu. Jednání FEDU je toho nádhernou ukázkou, nehledě na to, že snímku dodává potřebnou mysterióznost, protože jen velmi málo lidí ví, co se za zavřenými dveřmi americké centrální banky děje. // Co mi ovšem vůbec nezapadalo do mozaiky dokonalého dílka byl fakt, že zde byl i druhý příběh, příběh Gordona Gekka. Ten měl být tím hlavním, pro mě ale jednoznačně nebyl a ztrácel se v daleko kvalitnější rekonstrukci pádu velkých investičních bank. Místy až dosti násilně vnikal tento "vedlejší příběh" do toho hlavního. Jestliže tedy jednička byla o hercích, dvojka byla o prostředí. Každý si může udělat obrázek, co se mu líbí více. U mě osobně tento mini-souboj vyhrála 2ka!!! "ENJOY IT !!!" ()

Madlene

"Vám z Wall Streetu! Lid povolal nás do zbraně, my opustili frézy..." Takže asi tak:-). Po chvilkovém přemýšlení za tři. LaBeouf velmi mile překvapil, Douglas hrál prostě jako vždy dobře - to samo o sobě ale úplně nestačilo. Spíš to byla taková místy patetická kapitolka z dějin obchodování na burze. ()

Specs

Hlášky: Gordon Gekko: - "Odplata. Ale já už v tomhle podnikání nejsem, a jednu věc jsem se ve vězení naučil. A to, že peníze nejsou v životě to nejdůležitější. Je to čas." & Gordon Gekko: - "Matka všeho zla je spekulace." & Gordon Gekko: - "Peníze je děvka, co nikdy nespí." & Gordon Gekko: - "Býci vydělávají peníze, medvědi vydělávají peníze a prasata? Ta jdou na porážku." & Gordon Gekko: - "Přestaň o mně říkat lži a já o tobě přestanu říkat pravdu." & Gordon Gekko: - "To není o penězích. Je to o hře. O hře mezi lidmi." ()

Maynard.

Olivere, Olivere. Pomalu si začínám myslet, že ti dochází dech. Wall Street mě neuspokojil, ale ani neurazil. Prostě film, kterej sem bral jako povinnost navštívit. Co se týče děje, tak byl prolnut příjemným vztahem otce, dcery a zeťáka. Celkově to bylo příjemné odlehčení od pro mě horkotěžko pochopitelných problémů finančních magnátů. S hereckým obsazením si Stone pohrál na jedničku a všechny postavy, včetně Eli Wallacha, který už bohužel nekompromisně stárne, svoji partii hrají skvěle. Douglas, to je opět bezpáteřní klasa, ve kterém se na konci překvapivě objeví kousek toho dobra, jinak má pořád před očima enem $$$. Jeho večírkové setkání s Charliem Sheenem mě velice pobavilo a Stone tím dal příjemně zavzpomínat...Celkově spíše průměrný film s příjemnou hudbou, s kvalitními hereckými výkony a spoustou peněz. Mně z toho vychází tři věci- Prachy prostě nejsou všechno! Chamtivost není vůbec dobrá vlastnost! A New York je obrovský a vysoký město :o) ()

vanderbart

Trochu zklamání, nějak jsem od toho čekal víc. I když zase nemůžu říci, že by se mi dvojka nelíbila vůbec. Kvalit jedničky ale nedosahuje a Gordan Gekko byl na můj vkus až příliš při zemi :) 7/10 ()

Soweek

Zlatá éra filmového Wall Street je pryč. Dnešní diváky už nezajímají chlápci v pruhovaných košilí s kšandami a mobilem a Oliver Stone to naštěstí ví a nepřistupoval k toomuto snímku jako k velkému návratu prvního dílu, ale spíše jako komorní příběh se známými charaktery reagující na krizi roku 2008. Tento film si určitě nepustíte více než jednou, ale kvalitně zahrané 2 hodiny se spoustou zajímavých dialogů to dotáhnou na pěkné hodnocení. ()

ZkuKol

Na to, že jde o pokračování filmu starého 23 let a první díl byl ceněn jak diváky, tak kritikou, můžeme říct, že se zadařilo. Obsazení filmu je výborné a každý si svůj díl práce odvede. Díky tomu se stává i nepříliš nápaditá dějová linie nosnou a scény mezi finančními "tygry" vysloveně toto dílo zdobí. Romantická a rodinná linie jsou trochu slabší, ale Shia s Gordonem unesou opravdu mnoho a snad jen ten disneyovský happyend jim trochu naruší stabilitu (ale s tím by si opravdu nevěl rady nikdo). Oliver vypráví svižně, občas tu a tam něco zjednoduší (to se ale v burzovním prostředí musí) a kdyby pořád neukazoval, jaký má názor na finanční krizi, její viníky a co si myslí o kapitalismu celkově, asi by se mu nedalo mnoho vytknout. Kouzelná je ale jeho spolupraáce s kameramanem Rodrigem Prieto. Opravdu dokonale zvolená barevná škála, dynamický pohyb kamery, její orientace v prostoru a absolutní využití interiérů i exteriérů (snad jen ta jízda na motorkách byla slabší). Určitě nejlepší burzovní film dekády, žel konkurence byla víc než slabá. Gordon opoušít po letech vězení, aby dostal zpět svou rodinu, peníze, práci a hlavně smysl života, při jehož hledání se zapotí celé jeho okolí... 70% ()

LuciusWlk

První Stoneuv Wall Street jsem neviděl a tak nemám s čím a nemusím srovnávat. Tenhle snímek se skvělý náhled do světa, o kterém mnozí, at už to přiznávají nebo ne, touží. Do světa moci, peněz, neomezených možností, ale taky chamtivosti, lhaní a touhou po ještě větším zisku. Do světa lidí, kteří zapomenou na stole v restauraci milion a ani si toho nevšimnou. Do světa financí, vedle kterého vypadá rozpočet České Republiky, jako kapesné. Je to kouzelné, vábivé, snivé. A pak přijdou titulky a rázem vás to vytrhne ze snění a realita nuzných životů na dluh milionů lidí vás praští nemilosrdně přes palici a kopne zpět do nudné práce, abyste zaplatily hypotéky. "Oni si půjčovat nemusí, vy ano!" Chápu, že tady je hodně lidi nasraných a tak strhají alespoň film. A pak tady je samozřejmě spousta finančních a ekonomických analytiků vyškolených novinkami.cz, googlem, a geniálními ekonomy TV nova, a ti zase musí objasnit, jaký je to a to nesmysl. Rádoby recenzenty z bločkem v ruce nezmiňuji záměrně, pro úsporu místa. Nezbývá než se smířit, že bonus 1,5 milionů dolarů na výplatnici nenajdeme. Pustit si komedii, políbit ženu a dítě a sednout do auta na dluh a jít vydělávat...... na hypotéku!!! :))) ()

skinny

Jelikož jsem neviděla jedničku tak nemůžu srovnávat, co k tomuhle můžu říct, je, že mě to celkem i bavilo, dobrá hudba, kvalitní herci, ale vytkla bych délku, protože celý film začne asi po hodině nudit, stejně víte jak to s ústřední trojicí dopadne jinak celkově dobrý film. ()

Markussis

Douglas jako strarý žralok z Wall Street. Těšil jsem se na to velmi, neboť Douglas byl odjakživa velmi osobitý a svérázný herec, který zde navíc již disponuje vyzrálostí a ještě větším nadhledem. Co mi ovšem opravdu vadilo, bylo herecké obsazení postav jeho dcery a budoucího zetě. Aby se takovýto comeback mohl povést, Douglas by k sobě potřeboval výrazné protihráče i spoluhráče. V tomto snímku je vše krom pár hezkých a povedených poz Douglase naprosto nevýrazné a pomíjivé. Douglas jistě stále má charisma, ovšem nějak ztrácí pevnou ruku při tvorbě samotné podoby snímku, a v tom se již jeho stáří plně projevuje. Krom toho mi chyběla jistá potemnělost a větší napětí. Tohle je jen slabý odvar a pouhý herecký comeback herce v pokračování jednoho filmu. Nejedná se však o Comeback Wallstreet jedna ()

kenkaku

Oliver Stone si dal opravdu záležet, aby bylo vidět že je to pokračování. Několikrát odkazuje na první film a dokonce tu uvidíme i cameo Charlieho Sheena. Vizuální a stylová stírána opět lákavá a zajímavá. V čem bohužel totálně kulhá je děj. Na to abych pochopil že alternativní zdroje energie jsou třeba a že bankéři jsou jedna velká pakáž nepotřebuji celé dlouhé dvě hodiny. Také mě celkem hodně mrzelo nelogické chování hlavního protagonisty (Shia LaBeouf). Stručně celý jeho počin "pomsty" je postavený na hlavu a zbytečný (od začátku stačilo jen něco vyšťourat a... udělat s tím co udělal asi tak po devadesáti minutách děje). kapitolou sama pro sebe je ale neskutečně nesympatická Winnie (Carey Mulligan) která se 90% času na plátně tváří jako by jí spadla hračka do kanálu a ve zbytku případů (ve scénáři asi bylo že se směje) se tváří jako by jí něco amputovali. Celkový dojem tedy padá na slabý průměr. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina