Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Kariya

Správně ujetá komedie, která tak nějak udělal Carreyho a dala tak světu novou unikátní hereckou tvář. Někdy je ta ujestot docela otravná, ale to se dá přežít. Na vymyšlení tohoto scénáře nic složitého, dokázali bychom to i u nás. Ale už nikdy bychom to nenatočili. U nás by to hrál Dejdar, režíroval nějaký 28 letý debutant a sponzorovala TV Nova. ()

LilyDeLarge

Asi moje první komedie s Carreym. Nevím proč, ale pořád si pamatuju tu smutnou scénu s mrtvou andulkou. A to jejich šílený auto. Jinak to ale nestálo za to. Sice se tam dvě nebo tři vtipný scény najdou, ale jinak nuda. ()

himor

Totálne telce!!! Takéto kraviny sa asi nemôžu zrodiť v normálnej hlave...fekálna story stojí za to a bude tu už asi naveky. Takáto zábava v telke už v novodobej kinematografií asi nebude, čo je škoda...asi sa minuli nápady. Dvaja tupci sa ale totálne našli, hrajú o stošesť. A tak tomuto plátku dávam nostalgických 85%. ()

Scraffy

Nikdy som nejako nevedel prísť na chuť Blbého a blbšieho. Je to typ humoru, ktorý moc neobdivujem, ale dvojica Carrey a Daniels sú veľmi dobrý a zdvíhajú film, ktorý by bez nich mal veľmi horšie hodnotenia. ()

Meev

Já si nemůžu pomoct, ale jakmile začnou dávat tenhle film, tak omládnu o deset let (což mi moc let nezbyde, takže si představte, že mi je třeba 50) a zhloupnu o půlku iq, ale je mi báječně... a proč ? Při pohledu na Jima a Jeffa se ani jinak cítit nemůžete. Velkým pohitivem jsou vtipy, protože ty pochopí snad každý, oni to vlastně ani vtipy nejsou, to nějak vypline ze situace a i když tento film znám absolutně na zpaměť, tak se na něj moc rád kouknu znovu. ()

Romanstekl

Myslel jsem si, že tento tip humoru mě již dnes nedokáže rozesmát, ale Jim Carrey a Jeff Daniels, to i po těch letech funguje bezvadně. Jasně že se ve filmu najdou místa co jsou přes čáru, v globálu jsem se ale dobře bavil. ()

movemat

Moja jednoznačne najobľúbenejšia komédia. Dobrodružstvo na amerických cestách s dvojicou priblblých kamarátov. Niekto by taký námet natočil odporne úchylne, niekto nudne a niekto tak ako v tomto prípade hoci pripečene ale ľudsky a slušne. Neskutočné až zľudovelé hlášky (chválim sk dabing), skvelí herci a nezabudnuteľné situácie. ()

Ronee

Dobrá komédia, na ktorej sa vždy zasmejem, akurát dnes by sa už nemohol používať taky jazyk, aký tam zaznieva. ()

BrunoA

Občas jsem se zasmál, ale těch případů nebylo moc. Jim Carey je sice dobrej herec (což v jiných případech dokázal), ale tady mně to připadalo hodně trapný a laciný. ()

maeb

V rámci žánru rozhodně výrazný nadprůměr. Takže pokud se vám líbí tento typ filmů, tak lze jedině doporučit. Pro ostatní - i vám se to může líbit, zaručit to ovšem nelze. Já osobně tyto filmy zpravidla nemůžu, ale u BaB jsem se velmi dobře bavil. ()

Sir Ludvig

Takýto humor znesiem len ak sa vo filme vyskytne "nie veľa krát". Musím hodnotiť vysoko, pretože tým dvom blbcom to spolu tak sekne! A fakt že fakt! Myslím režisérov, samozrejme :) ()

Suomi

Šílená komedie,u které jsem se dost nasmál,humor je slušný,moc oplzlostí tam není,podle mě Carrey jedna z lepších komedií ()

monty.cl

Pro mě jeden z Carreyho nejvtipnějších filmů, od začátku až do konce ukrutná legrace, jedna větší hovadina střídá druhou, prostě paráda. Film, na který se vždy rád podívám, a i když ho znám zpaměti, pořád mě baví...85% ()

pekas

I po patnácti letech pořád stejně dobrý. Nevýhoda, že to znám až moc nazpaměť. Ale co to nízký hodnocení tady, suchaři. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)