Zakázaná planeta

• slovenský

Zakázaná planéta

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1956, 98 min

Scifi z čias dávno minulých, z čias kedy ešte L. Nielsen nemal šedivé vlasy... Žiaľ nenadchlo ma to tak ako som čakal. Jediné, čo ma milo prekvapilo bola pekná vizualizácia a na tú dobu slušné trikové efekty. Obsah bol však dosť strohý, nezáživný a s koncovou banálnejšou pointou. Ošumelý príbeh, ktorý môžme nájsť snáď v každej tretej knihe so scifi námetom. Slabší priemer. 55/100(10.4.2017)

Z dnešního pohledu úsměvný příběh, plný papundeklových kulis a veselých efektů. Věřím, že ve své době muselo jít o fascinující podívanou. Jako slabinu nevnímám zastaralou vizualizaci, ale samotný příběh, jenž je jedno velké klišé, navíc mizerně zahrané. Herecké výkony jsou křečovité, dialogy plytké. Nicméně i tak šlo o slušnou podívanou, takže za mne pěkné tři *.(17.10.2017)

Uzasna SCI-FI, ktora aj po polstoroci ma co povedat.(26.9.2003)

V době, kdy jsem film viděl mi bylo asi osm, což se dost odrazí na hodnocení, ovšem mám rád tyto starší počiny, mírně se u nich usmívám přehrávaným výkonům herců a zároveň jsem spokojený s tím, že žiju v dnešní době:-)(30.4.2009)

Výborný film. Žádné stupidity. Docela napětí.(3.6.2012)

Hardcore sci-fi (jake mam rad). Jiste velice dobry film - pokud mu promineme pozy, naivitu a vyrazy typicke pro padesata leta. Ve sve dobe jeden z vubec nejlepsich sci-fi filmu - se znacnym naskokem. Predobraz Star Treku (skutecne, podobnost s klasickou radou je az zarazejici).(3.4.2006)

Mně se tenhle film moc líbí. Krom toho naivního kouzla sci-fi filmů své doby má i docela pěkné triky, hlavně tu příšeru. Kulisy jsou sice papírové a je to hodně vidět, na druhou stranu jsou pěkně namalované. Herecké výkony trochu prkenné, ale ani po pětapadesáti letech nenudí.(30.10.2011)

Asi nejlepší sci-fi 50. let. Výborně budovaná atmosféra, psychedelické zvuky, na svoji dobu perfektně zpracované triky. Sexy Františkovic Anička. Mladej Leslie byl sympaťák každým coulem a dokazuje tu že zvládá i vážné role. Co dodat, viděl jsem to už 3x a rozhodně ještě několikrát uvidím, tudíž 100%.(26.3.2018)

• Fajt

Tento film je zoufalý, když jej předčí dokonce i nudný sovětský film "Byl jsem družicí Slunce". Posádka vojenského vzezření v roce 2200 a mezi nimi běhá kuchtík s utěrkou kol pasu a s kastroly v rukou. Skafandry? nač? nepotřebují je.. Mlčící hvězda, nebo pozdější Ikarie XB1 nemají konkurenci(29.8.2018)

Ak chcete vidieť Leslieho Nielsena vo vážnej roli, tento film je pre vás ako vyšitý :)(20.9.2007)

Já to prostě žeru... Nejlepší byly ty scény s Altairou, co věta to perla. V těchhle chvílích to vypadalo trochu jako nějaký porno bez sexuálních scén... Při srovnání s novým Star Trekem, který jsem viděl den před shlédnutím FP, se ukazuje, jak hloupá a podivná je soudobá mainstreamová filmová kultura. FP nabízí mnohem hlubší a zajímavější myšlenky, je dramaticky lépě vystavěn (děj neletí zběsile a chaoticky kupředu, ale pomalu graduje do velkolepého finále) a poskytuje mnohem více prostoru pro divákovu imaginaci. Je to chytrý film, což se o posledním ST říci nedá.(9.5.2009)

Skvělý žánorvý snímek - výborná atmosféra Space opery podle 50. let. Dobře jsem se bavil.(17.3.2011)

pekné sci-fi. Na tú dobu naozaj pekné. Škoda len, že všetko to som videl skôr v neskorších filmoch a tam to bolo krajšie a lepšie spracované.(4.6.2011)

Svět filmu je neuvěřitelně pestrý. Dlouho jsem nepatřil mezi fanoušky sci-fi žánru, a vlastně se to zas tak moc nezměnilo. Nicméně tyhle "dřevní" sci-fi filmy jsou rozhodně kvalitní podívaná. Kdo Vám tohle dneska natočí ? Úžasné kulisy, zajímavý příběh...ta naivita... Stojí za shlédnutí, stejně jako ostatní zástupci tohoto žánru.(16.2.2012)

• Trevor

Vesmírna loď C-57D pristáva na planéte Altair IV aby zistila osud expedície, ktorá tu bola vyslaná pred 20 rokmi.Po pristáti sa kapitán lode Adams a jeho posádka spoznávajú s robotom Robbiem, doktorom Morbiusom a jeho dcérou Altairou a dozvedajú sa o osude prvej expedície, vyspelosti rasy Krellov ktorá planétu obývala a ich osude a aj o tajomstve, ktoré doktor morbius skrýva.Napriek tomu, že patrím k veľkým fanúšikom filmovej klasiky musím povedať, že Zakázaná planéta bola sklamaním. Je pravdou, že v čase svojho vzniku prekvapila skvelými efektmi a dej sa odohráva na hrane filozofickej roviny kam až siahajú ľudské schopnosti a čo všetko je človek kvôli poznaniu obetovať, herecké výkony však vo filme príliš neočaria a hudba je jednou z najrušivejších, aké som vo filme počul a preto jeho sledovanie nebolo pôžitkom ale skôr povinnosťou aj tento legendárny film zaradený medzi "501 filmov, ktoré človek musí vidieť" zhliadnuť. Film bol aspoň pre mňa veľkým sklamaním.(17.11.2018)

Dnes již celkem komický kousek, který ale odpovídá pojetí sci-fi v 50. letech. Film si budu stejně pamatovat hlavně kvůli mladému Leslie Nielsenovi.(18.2.2010)

Sorry Miss, i was giving myself an oiljob.(5.10.2013)

• Muf911

Hodně fousaté scifi. Na dnešní dobu se na to fakt nedá koukat jinak, než na retro. Dialogy jsou děsně nepřirozené, zápletka taková podivná. Co je ale docela fajn, jsou krátké sukně a dlouhé nohy jediné ženské představitelky. A pak taky kulisy. Takové futuretro. Jak si lidi představovali vzdálenou budoucnost před padesáti lety. Už po dvaceti letech stáří filmu to muselo vypadat tragikomicky. S odstupem se na to ale díváme jako na určitý druh pop artového umění. Suma sumárum, děj zdlouhavý, zápletka průměrná, provedení a kvalita obrazu na svou dobu výtečná a po letech určitým způsobem zajímavá. Kostýmy super. Podívám se na to znovu? Těžko...(12.3.2014)

Je dobré si uvedomiť, že tento film je o 5 rokov starší ako Gagarinov prvý let do kozmu. Na svoju dobu - parádne sci-fi, ktoré akoby predznamenalo mnohé motívy zo Star Treku.(19.4.2014)

Klasická sci- fi a mladý Leslie Nielsen. Z dnešního pohledu je to chvílemi vtipné. Každopádně dobrý nápad, kam se hrabou dnešní sci- fi.(10.1.2016)

Na dobu vzniku výborná sci-fi!!(20.6.2017)