Simbet

Na tenhle film jsem se koukla čistě jenom proto, že tam hraje Pierce Brosnan. Roberta Pattinsona jsem viděla naposledy jako Cedrika Diggoriho, Stmívání šlo mimo mě, takže jsem od něho nic nečekala. Byla jsem však velmi, velmi překvapená. Robert byl asi 90% filmu stále v záběru, leckdy i sám a já jsem byla velmi překvapená, že film tohoto tipu, s tak jednoduchým scénářem, mě dokázal takhle zaujmout. Vůbec jsem nestihla sledovat čas. No a ten konec, to byla síla. Přišlo to tak rychle, že jsem se nestačila ani vzpamatovat, a tak jsem zírala na běžící titulky a zírala jsem na obrazovku dál, i když už dojely. Trvalo mi celý večer, než jsem se z toho vzpamatovala, takže dávám pět hvězdiček, protože kdyby mi to někdo vykládal, tak bych nevěřila, že se mi to bude líbit, to se musí vidět. ()

aquiver

Snímek jsem viděl asi před 3 lety a název Zapomeň na mě by se pro něj hodil víc. Krátké připomenutí mně dnes ale dovolilo po srovnání přihodit třetí hvězdičku - vidím přesnou režii, slušné herecké výkony a je tu i originální a důležitý závěr, tento koncept filmu ale bohužel mnohem víc definuje mělkost a prvoplánovost. 60 % ()

Bety88

Na první podívání to na mě asi správně nezapůsobilo, ale můžu si za to sama, protože jsem si ten odzbrojující konec přečetla a tím pádem bylo překvapení.... no víte kde. To víc mě nadzvedlo ze sedačky, když jsem viděla tu malou holčičku s těmi ostříhanými vlasy. Měla jsem sto chutí ty psychopatický potvory oškubat taky. Možná to na budoucí zkouknutí bude lepší a nějaké ty emoce se dostaví. Nebo prostě nemám zrovna dojímací náladu. ()

Abiosis

*POČÍTANIE OVEČIEK* Cítim, že je odo mňa trochu nezodpovedné hodnotiť film, ktorý som prespal, ale ak vás film dokáže preniesť do iného sveta, znamená to, že na vás musel vplývať a niečo vo vás zanechať. Veľmi som chcel vidieť film s Pattinsonom, pretože som mal pocit, že nie je spravodlivé, ak ho hodnotím len podľa hrozného výkonu v sérii Twilight. Úprimne, ruku hore, kto si myslí, že v spomenutých filmoch Pattinsonove herectvo za niečo stálo? (Vidím jednu ruku, ale váš hlas, mladá slečna v čiernom, sa neráta.) Trailer vyzeral nádejne a pri jeho pozeraní som si vravel, že predsa len tam vidím nejaké náznaky toho, čo herca hercom robí. Jeho tvár sa hýbala a vyjadrovala pocity. Ale koľko sklamania som počas filmu zažil, keď som zistil, že jeho výrazový repertoár je tak nesmierne obmedzený. Okrem plochej tváre z Twilightu už dokázal vyčarovať len rebelský úškrn alebo tvár s usmievavými očkami. Viac nič (možno svoje umenie ukázal v druhej polovici filmu, počas ktorej som už spal). Ďalšou vecou bola - nazvime to - neúprimnosť celého filmu. Vysvetlím: Celý čas som mal pocit, že postavy vyslovujú vety, ktoré môže vyprodukovať spisovateľ desiatky minút skúšajúci rôznu kombináciu slov, hrajúci sa so štylizáciou viet, až napokon vznikne finálna forma viet, ktoré však protagonisti filmu vyslovovali spontánne. Kto už kedy počul niekoho hovoriť tak hlbokomyselne v bežnej konverzácii? A v týchto dialógoch (a to najmä medzi Pattinsonom a de Ravin) sa film snažil zúfalo priblížiť k nezávislým filmom zobrazujúcim jednoduchú a ničím neokrášlenú skutočnosť bežného života. To bol zámer, ale pôsobilo to neprirodzene a strnulo - ako Pattinsonove herectvo. Prepáčte, páni stojaci za týmto filmom, ale vaše dielo pôsobí umelo ako PET fľaša. Verdikt v 1 vete: Film tváriaci sa ako Indie film, avšak nakrútený (a hlavne napísaný) bez potrebnej ľahkosti, ktorú si tento žáner vyžaduje. 31.07.2010 ()

ThomasCrown

Úžasne spracovaná romantická dráma zachytávajúca osudy nielen dvoch mladých ľudí. Príbeh je vyrozprávaný a vystavaný na výbornú, obsadenie hercov tak isto, aj Pattinson stojí za zmienku - odhodil vlasy a zuby;) a začal hrať. Celým filmom sa nesie atmosféra niečoho nadchádzajúceho, čo vás núti zamýšľať sa nad postavami a v konečnom dôsledku je tak záver filmu ešte údernejší. Skvelý zážitok. ()

Harapes

Přesvědečivé výkony ,výborné drama,u kterého se děj může stát i Vám,Vám z ulice.Může se to týkat nás všech...Konečně mě přesvědčil Robert Pattison,že umí hrát nejen i upíry. ()

Rendiss

Pattinson se mi znechutil ve Stmívání, tady ale ukázal, že hrát umí, navíc moc dobře. Skvělí drama z nynější americký doby. Ale u konce jsem se až bál, že se k sobě nevrátí. ()

Prochy38

Nadmíru povedené romantické drama. Víc než půl úspěchu bych připsal hlavně skvělému hereckému obsazení. Mladý pár bez chyby a do toho skvělí P. Brosnan i Ch. Cooper. Celou dobu to vypadá, že to dospěje do trapně odhadovaného závěru, ale tvůrci připraví tak nechutně drsný a zároveň úžasný závěr, že posledních 5 filmu jsem snad ani nedýchal. Ten závěr jedna z mých nej filmových scén. ()

Angelino

Nedávno som čítal myšlienky jedného veľmi úspešného človeka. Mal v živote šťastie a chcel sa o neho podeliť s tými, ktorých stretlo utrpenie, ktoré sami nemohli ovplyvniť. Písal o tom, že vôľa pomáhať prišla vtedy, keď sa stretol s utrpením ľudí. Neschovával sa pred ním, nebránil sa mu, ale strávil s tými ľuďmi čas, snažil sa ich pochopiť... možno aj to ma ovplyvnilo v tom, že som „Remember me“ prežíval trochu intenzívnejšie a snažil sa pochopiť tých, ktorí niekoho blízkeho stratili.... očistné. ()

Wishkah

Několik sofistikovanějích uživatelů na ten film nadává a stírá ho, no já musím říct, že se mi líbil. Nelíbí se mi to škatulkování Pattinsona jako toho troubu ze Stmívání, který je dobrý jen ke zvlhnutí kalhotek přítomných náctiletých holčiček. Já ho považuju, za talentovaného herce, který může každému ještě ukázat, zač je toho loket. Johny Depp a Brad Pitt taky začínali jako bezduší hezounci a jsou z nich skvělé charakterní herecké hvězdy. Takže v tomhle ohledu čekám že z něj něco bude. A tenhle film mi to potvrdil. Robert Pattinson hraje toho svého rebelanta velmi dobře a chemie mezi ním a Emilie De Ravin je skvělá. Ve vedlejších rolích se ukázali tradičně skvělý Chris Cooper a kupodivu skvěle pokrytecký Pierce Brosnan. Celý film odsýpá skvěle a dokáže bavit. Ovšem závěr je... Je to něco co se dá popsat jen slovy :"Ty vole!" Když dojde k pointě zíral sem na obrazovku s otevřenou hubou. K dokonalosti přeci jen kousek chybí, přesto je to zajímavý snímek, který není zcela právem opomíjen ()

Hanes88

Tak v polovině tohoto romantického drama jsem byl přesvědčený, že na mě dojem moc neudělá. Ne že bych neocenil výkony Roberta Pattinsona a hlavně mého oblíbence Pierce Brosnana. U druhého zmíněného herce jsem byl vždycky zvyklý na jiné role, než takového otce, ale on se této role zhostil skvěle. Pak se to ale rozjelo a závěr, ten mě přiměl dát tomuto filmu ještě o jednu hvězdu víc než jsem původně chtěl. ()

Xavi6

Tak dobrý romantický film jsem neviděl od dob Titanicu. Robert Pattinson se přímo zrodil pro romantické role a na něj to perfektně sedí. Jsem rád, že Emilie de Ravin se také zúčastnila tohoto filmu, je to jak dobrá herečka, tak i krásná holka. Opravdu dlouho nic tak krásně romantického jsem neviděl, doufám, že takových filmů bude víc. Trošku jsem byl překvapen tragickým koncem, ale ono to vlastně dává celkový smysl. ()

vander19

Pána Patisona moc nemusím ale Pierce Brosnan ma presvedčil k prezretiu tejto snímky. Celý film mi príde ako len riešenie problémov jednej rozvrátenej rodiny, akých sú na svete milióny. Mladík nevychádza s otcom, otec s mladšou dcérou, rodičia medzi sebou, proste mi to prišlo ako klišé, ale záver......hmm zaáver u mňa úplne zmenil pohľad na tento film, bez neho by to bolo u mňa 5,5/10 ale po tom čo sa stalo na konci 7/10 až mi skoro slza vybehla ako sa môže osud s nami zahrať. ()

iampatrik

75% Myslel jsem, že s Pattinsonem to bude jen bezhlavá, romantická slaďárna, naštěstí jsem byl vedle. I když se film snaží ze všech stran brnkat na slzní kanálky diváku, film, postavy a jejich problémy fungují dobře (pravda, někdy moc překombinovaně). Nečekaným závěrem film vystoupal ze 3 na 4 hvězdičky. ()

angloumene

Tak tady mi toho docela dost nesedělo. Začátek se určitě rozjížděl slibně, ale potom se vlastně nic nedělo....nic nedělo.... nic nedělo a skončilo to velkým ničím, které se snad rači ani nemělo objevit. Abych vše uvedla na pravou míru, tak ono se ve skutečnosti něco děje, ale je to takové ploché bez nádechu skutečných emocí. Je pravda, že Pattinson je opravdu fešák, ale aby mě nadchlo 108 minut s jeho obrázky a nic moc navíc? To asi ne.... Vlastně mám pocit, že ve spoustě romantický filmů musí na závěr přidat něco šokujícího a dost často je to šokující tak extrémně, že mi to zkazí celý dojem z filmu (jak se říká: čeho je moc, toho je příliš. A to platí i o něčem co se náhodně stane ve filmu bez náhod.) ()

Holubicqa

Achjo. Čekala jsem romantiku, té se mi dostalo. Drama taky bylo dost, ale jako ten konec? To jsem nečekala. Snad bych dala i pět hvězd, kdyby to nebylo hozeno do toho hrozného úterý. To bylo moc. Ale jinak je to krásné, hudba podmanivá, Pierce i Robert skvělí, Emilie hrozně potěšila, chvíli jsem se zasekla, odkud tu holku jenom znám a ono Bella z OuaT. ()

Hadriel

Další z řad překvapení. Čekal jsem klasickou romantiku. Tohle bylo skvělé. Pattinson mi vůbec nevadil. Dokonalá ukázka toho, jak to mladí lidé v rozvinutých zemích mají "těžké". A to myslím vážně. Mají všechno, nespočet možností, nemají nic velkého proti čemu bojovat (válka, režim, hlad, příroda..). Nedokáží se najít, upadají do deprese, melancholie. Velmi to na mě zapůsobilo. Konec je nečekaný, spíš jak z jiného filmu, ale sakra dobrý a silný. + Deprese, melancholie, nihilismus, mrhání životem, neúspěšné hledání sama sebe - je vidět že v tom nejsem sám. ()

orkadimenza

Měl jsem problém, že jsem již dříve věděl, jak film dopadne. Nepopírám, že to ovlivnilo můj pohled na celkové hodnocení a také na to, s jakým napětím jsem film sledoval, ale na druhou stranu si nemyslím, že bych v opačném případě vyzdvihoval film do výšin. Je to klasická romanťárna pro teenagery s tou vadou na kráse, že film celou dobu řeší problémy mezi hlavními postavami, až je to ve druhé polovině pořád dokola. Prakticky s ničím inovativním Remember Me nepřichází, takže není divu, že mnou byl přijat tak chladně (na rozdíl od mé sestry, která vždy promočí několik kapesníků). Namísto opakovaného zhlédnutí budu raději objevovat jiné romantické dramata. Překvapení se pravděpodobně dočkám jinde než v Hollywoodu. ()