Nezapomeň na mě

Nezabudni na mňa

• Austrálie

Drama / Romantický / Psychologický

USA, 2010, 113 min

Určitě jste to už někdo taky zažil.... Uvelebíte se a film začíná.... Film běží a řeknete si:"hm, první minutka dobrý, co pak asi bude dál...". Film běží, je v 1/3 délky a přijde: "Hm, no a co, to už tu bylo tolikrát...". A film zase běží, je za svou polovinou a přijde: "No dobrý no, je to tolikrát semleté, no ale už se konec za pár desítek minut přiblíží, tak uvidíme, zázraky se sem tam dějí a běda jak ne....". No a film se chýlí ke koncovým titulkům a přijde: "Jak to? Já nechci, nechci aby byl konec, ještě aspoň chvíli....". Člověk (divák) škemrá aby nebyl (ten konec), ale je. A je dokonalý, brutální, perfektně načasovaný. Tak takhle nějak vypadalo sledování filmu. A hodnocení? Parádní kousek, opravdu.(24.1.2011)

• Sonnery

Milý filme, chceš-li, abych na tebe nezapomněl, tak by jsi neměl nabízet tak necharismatického hlavního hrdinu s charakterem Aničky Di(l)do ze Superstar, který si ani neumí holit pejzy. K tomu přidáš jeho desetiletou sestřičku, která je chytřejší, moudřejší a menší než mistr Yoda + jeho roztolmilou milenku, jež představuje tvé největší plus - ale jen do té doby, než se z ní stane ta největší bezpáteřní svině, co kdy sviňila na obrazovce. Na závěr mého dopisu tě filme srdečně zdravím(7.7.2010)

• POMO

Ukážkovo plochý film s absolútne nezvládnutou psychológiou postáv. Vzťahová dráma, ktorej jediný uveriteľný vzťah je ten, pre príbeh menej podstatný (Pattinson a jeho kamoš). Akoby sa fanúšikom seriálu Beverly Hills 90210 niekto snažil zdeliť, že život vie byť naozaj ťažký. Prekvapivý záver je skvelým, ale v tomto filme trestuhodne preplýtvaným nápadom.(16.4.2010)

• Xmilden

Není důvod být shovívavý, film nedisponuje vůbec ničím zajímavým a postavy jsou neskutečně zmatené až pomatené. Po většinu filmu jsem nechápavě kroutil hlavou nad jejich chováním a uvažováním. Robert Pattinson není a nebude nikdy žádný herec, pokud mě ve filmu někdo zajímal tak to byla role Pierce Brosnana, bohužel se jedná o velice okrajovou záležitost. Moc dobře si pamatuju když film začínal na csfd s hodnocením okolo 84%, trošku mě to zarazilo a myslel jsem si že asi film něco do sebe má. Bohužel musím konstatovat že vysoké hodnocení dle mého zřetelně ovlivnila účast vlkodlačího Pattinsona. Pokud se filmu něco povedlo tak to bylo asi závěrečných 10 minut, kdy se konečně něco začlo dít a divák tuší že film směřuje k nějakému vyústění. Jenže já tentokráte u této americké slaďárny nehodlám hýbat díky povedeným závěrečným scénam s hodnocením a tak se mi film uhnízdil na 40%.(1.9.2010)

Silný příběh dvou mladých lidí (a jejich rodin) postížených osobní tragédií,jejich vyrovnávání se s minulostí, přítomností a nejistou společnou budoucností. Boj mladé zamilované dvojice za normální život a snahu jednat "lidsky" se svým okolím, nutí diváka k zamyšlení nad dnešní společností ve které lhostejnost,bezohlednost,a sobectví formuje každého z nás..... I když R.Pattisona moc jako herce nemusím, v tomto snímku mi nijak zvlášt nevadil...je to možná tím že herecké stvárnění oststních postav bylo velice kvalitní, a on se s nimy tak nějak svezl. Nemohu opomenout skvělou a propracovanou hudbu,která rozhodně podpořila "hloubku" tohoto snímku. za mě 75%(20.3.2011)

• - Fran Kranz se ucházel o roli Aidana. (c.tucker)

• - Během přestávky při natáčení scény z ulice, se Robert Pattinson zranil při útěku před horlivými fanoušky. Při přecházení ulice do něj narazilo auto, ale nepřejelo ho. Neutrpěl žádná vážná zranění a bodyguardi mu okamžitě přispěchali na pomoc. (c.tucker)

• - Najít představitelku Ally bylo složité a trvalo dlouho, než byla objevena Emilie de Ravin. Největším problémem byl posléze výškový rozdíl mezí ní a Robertem Pattinsonem. (akisha)