Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

ClimbVibe

Lepší film o "svém" tématu už asi Allen nenatočí. Okouzlující Diana Keaton a neurotický komik s nímž sex je Kafkovským zážitkem (to je pochvala!) předvádějí jednu z variant na téma vztah. Můj oblíbený film. ()

dormouse

Po 31 letech film vůbec nezestárl. Mapuje kousek života a vztah Alvyho a Annie-na dokreslení, když se Alvy s Annie rozchází a dělí si knihy, Annie říká: všechny knihy o smrti jsou tvoje, všechna poezie je moje. Woody Allen je ve své nejlepší formě, Diane Keaton je úžasná, krásná, roztomilá, chytrá a New York je tradičně velkolepým filmovým spoluhráčem. "Vypadáte jako šťastný pár. Jak to děláte?" "Ona je povrchní, plytká, hloupá a já jsem úplně stejný.". ()

Schuldiner

Po dlouhé době jsem shlédl toto dílo Woodyho Allena a (ani podruhé) nejsem rozhodně přesvědčen, že se jedná o jeho nejlepší film. První půlka velmi dobrá (chvílemi perfektní), ale ta druhá už bohužel přeci jen méně.. Celkově - je to klasický Allen, to tu ostatně uvádí kde kdo.. ale podle mého skromného názoru má několik, možná i deset, lepších filmů než je Annie Hall. Ale zase nechci, aby to vyznělo, jako že jsem se nudil, to ani náhodou. A určitě se mi to líbilo víc než tenkrát před lety... -- 67% -- ()

Neotom

Originální výpověď o jednom obyčejně neobyčejném vztahu. Oproti předchozímu Woodyho snímku Láska a smrt vtipná sice méně, ale stále hladící duši i mozek. Ještě několik úspěsných seznámení s Allenovou tvorbou a zařazuji jej do mých TOP 10 režisérů. 75% ()

derryl

Nádhera, nádhera, nádhera! Je nevýslovnou radostí sledovat tento film. Zaplavují Vás zajímavé a nevídané pocity, které dokreslují děj film, ano, některé scény způsobují potěšení pro fanoušky Woodyho Allena afrodiziakálních rozměrů. Je to fetiš. Annie Hall je barvitá postava, krásně napsaná a dokonale zahraná Diane Keaton, zamilujete si ji a nebudete chtít, aby opustila plátno, znovu a znovu budete toužit spatřit ji na plátně, každý záběr na ni způsobí extázi a Vy vstoupíte do světa, který je skutečný a neopakovatelný. Stačí se zaposlouchat do jejího zpěvu a odhalíte její duši. Hlášky, které Woody napsal pro tento film, by se daly ihned tesat do kamene. Mají velkou vypovídající hodnotu, jsou pravdivé a realistické, přesně zapadají do děje, neční z něj. Přirozenost a zase jenom přirozenost je největší devizou tohoto díla, které vstoupilo do filmových dějin a jednoznačně musím napsat, že se jedná o nejlepší film Woodyho Allena. Přesně to mám na Woodym rád, vždy dokáže překvapit! V každém filmu dostávám nějaké překvapení, vždy jiné, vždy obohacující a vždy nádherné! Co více dodat k oslavnému komentáři mého nejoblíbenějšího režiséra, který vytvořil kompaktní neurotickou postavu Alvyho Singera? Myslím, že předchozí slova dokládají, jak moc si vážím režiséra z New Yorku, který bude točit filmy na věky věků! ()

Paldiny

10 rokov sa odhodlávam na tohto veľkého režiséra a nič. Woody Allen je jedno nesympatické herecké poleno, ktoré cez rádoby intelektuálne frázy háji podivných ľudí akých na chodníku obchádzame bez povšimnutia. Vo filme nie je núdza o vtipné momenty, hlavná postava je doslova hláškovací stroj, ktorý však tápa medzi originalitou a trápnosťou a po celý čas nedovolí sa ničoho chytiť. A tak len sledujem čo sa deje, chlapík - podivín sa zaľúbi, prežije kvalitný sex, no aspoň si to nahovára, prvé hádky aj stereotyp. Skrátka typický vzťah netypicky prerozprávaný. Do deja vstupuje voiceover, sem-tam dokonca animácia, hlavná postava sa prihovára do kamery či náhodne zastavuje ľudí na ulici, ktorí mu na počkanie vysypú svoje tajomstvá. Samotná Annie Hall tiež nie je ženská, pre ktorú by som vraždil, ani pekná, ani charizmatická či zaujímavá. Aspoň, že jej rovesníčky neholdujú spodnému prádlu a pri početných nudných utáraných pasážach je na čo pozerať aj keď nie je na čo pozerať. Prvé stretnutie s Allenom teda sklamalo, príležitosť mu ale ešte dám. ()

Rozjimatel

Určite jedna z najlepších komédií, čo som videl. Skvelá Diane Keaton, ktorá je nielen veľmi šarmantná, ale aj výborne hraje. Skvelý Woody Allen, ktorý len otvorí ústa a už dostávam prudké záchvaty smiechu. Jeho hlášky sú preto také vtipné, lebo sú zo života, sú veľmi trefné a obsahujú vo svojej trpkej irónii množstvo životnej pravdy. ()

habinka

Naprosto báječná romantická komedie. Dobrý příklad toho jak z jednoduchého námětu jde udělat krásně " složitý " film, ale tak aby byl pochopen a každý si v něm našel to svoje, třeba i zajímavé rady do života od psychologa Woodyho. Scénář který obsahuje neobyčejně vtipné dialogy ()

Yaan

Naprosto dokonalé momenty střídají scény u niž jsem nepotlačil zívnutí... Možná jednou, až budu mít za sebou dva rozvody, nebo alespoň krizi středního věku, pátou hvězdičku přidám. ()

Jorge-Z

U filmů Woodyho Allena se vždy nasměju, jenže tady se mi to tak často nestávalo. Přišlo mi to spíše jako paralela mezi vztahy Alvyho a Annie jako Woodyho a Diane. Nejvíc mě dostala hláška: "Masturbace je sex s osobou, kterou mám nejradši" Stejně jako scéna, kdy Alvy a Annie stojí v řadu v kině a poslouchají chlápka za sebou. ()

AIMÉE

La-di-da. Allenův satirický pohled na téma vztahových dobrodružství. Woody vidí vztahy jinak, o poznání jinak. Jeho neurotický Alvy, který rozsévá sarkasmus kam se podíváš, mi naprosto učaroval, asi proto, že onen sarkasmus jakoby byl mým druhým jménem. Výborné dialogy (s Annie, která je nenuceně úchvatná) i monology (Alvyho duševní zdraví je možná léčeno šarlatánsky) dokazují sílu této, s velkou pravděpodobností, biografické přehlídky obou hlavních postav - Annie Hall byla na míru napsána přímo pro Diane a Alvy bude nepopiratelným předobrazem Allena samotného. (Scéna při pacifikaci pavouků): " -Ty máš černé mýdlo? -To mám na pleť. -Hlásíš se do kabaretu?" ()

MiaMahoney odpad!

Jasné, že fandové "artových" filmů budou jásat, ale větší nudu jsem snad na stříbrném plátně neviděla, to se na mne nezlobte. Absolutně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy byla nucena vidět, nudou srovnatelný s Lid versus Lary Flint. Takže, vy všichni "umělci", co na tomto snímku vidíte? Okecávačka, nulový děj a pohled na nahého Woodyho Allena coby modela z Dachau - dál jsem nemohla, ve tříčtvrtině filmu jsem skončila obličejem na vedlejším sedadle v kině a kráááásně se mi spalo. ()

Ollie235

Velmi inteligentní film se zajímavým stylem vyprávění, ale mě to prostě nebavilo. Možná jsem na to moc mladej a až mi potáhne na 40, tak to bude můj oblíbený film (ne, ani tomu nevěřim), ale teď to ani nehrozí. Neříkám, že by to byl propadák, ale když u hodinu a půl dlouhého filmu netrpělivě očekáváte konec, je něco špatně. Co bylo špatně tady? Celé se to vleklo, inteligentní řeči byly místy dost zbytečné a nadměrná snaha něco divákovi sdělit výrazně zastínila samotný film. Navíc přestože ho jako režiséra uznávám, jako herec mi Allen vůbec nesedí. ()

Nethar

Klasický Woody Allen. Konverzační komedie, suchý a trefný humor. Vlastně to není nic zvláštního a světoborného, ale dívá se na to pěkně, v pohodě a s úsměvem. ()

Pedro

Je tenhle film romantický? Je. Je tenhle film komedie? Je. Přesto (a naštěstí!!!) to má s tím, čemu se běžně říká romantická komedie, jen pramálo společného. Geniální snímek ze života plný naprosto odzbrojujících postřehů (viz komentář Tsunami_X) a scén ("intelektuál" ve frontě na lístky do kina). Pro mě ideální film v situaci, když se chci odpoutat od reality, vyčistit si hlavu a zlepšit si náladu. První a z těch, které jsem dosud viděl, výrazně nejlepší Allen. Obávám se, že nepřekonaný možná proto, protože nepřekonatelný. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem