Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Radek.SCH

Jednou jsem doslova "vyprskl smíchy". Ale to bylo jenom jednou za celý film. Pak jsem se ještě občas usmál. Není to na komedii málo? Leda, že by to bylo spíš zamýšleno jako "vztahovka". ()

bery71

Annie Hall je zvláštní. Možná to byla náhoda, možná se to jen sešlo, ale ač mám všechny Woodyho filmy, co jsem viděl, rád, jsou na jedno brdo. Annie je lepší, silnější a milejší. Komedie o vztazích, o životě a jeho cílech a o všem, co vás kdy napadlo. Annie Hall je film nenuceně přemýšlivý a zároveň přirozeně vtipný. Rozhodně vrchol Allenovi tvorby. ()

John8

Nejlepší film od mistra svého řemesla. Když se nesmějete, nutí vás se zamyslet, když nemyslíte, rozesměje vás. ()

Majkak

Úžasné, něžné, laskavé, rozkošně potrhlé. Přesný koktejl toho, proč se ti dva lidé potřebují a čím jsou k sobě přitahováni. Jaké je štěstí, když se potkávají dva, kteří se tak nádherně doplňují. A také o tom, jak ztratit vztah, pokud toho druhého neberu takového, jaký je. ()

Akana

Zásadní a přelomová klasika v Allenově filmografii. Po ztřeštěných, parodických komediích zahrál poprvé na vážnější notu i když komediálních prvků se zdaleka nevzdal. V Annie Hall vynalezl a hned napoprvé dokonale propracoval originální tvar intelektuální vztahové komedie, kde se ironické šlehy potkávají s melancholickými povzdechy, a který v budoucnu ještě několikrát v různých obměnách zopakuje. Vedle stále svěžího hmoru vyniká film zručností s jakou je příběh poslepován z různých časových úseků vztahu obou hrdinů a navíc je narušován zcizovacími promluvami k divákovi. Jako vždycky se útočí spíš na mozek než na city, v tomhle je prostě Allen protipólem lidí jako je třeba Von Trier nebo Iňárritu. Newyorský intelektuál do morku kostí. Velmi sympatické a zábavné jsou vedlejší role pro Paula Simona a Christophera Walkena, snadno přehlédnutelný je miništěk mladého Jeffa Goldbluma ("Zapomněl jsem svojí mantru"). A pro šarmantní Diane Keaton byla tahle role asi životní. 90% ()

Rokle

Život je absurdní, vztahy jsou dokonce ještě absurdnější... ale tentokrát mě tím svým typickým neurotickým způsobem Woody neumožnil nahlédnout pod slupku svého světa. Mnohem víc se mi líbil tematicky podobně laděný Manhattan, kterému jsem lépe porozuměl. Tady si ze všeho nejvíc zapamatuju hlášku "Onanie je sex s milovanou osobou" - z které jsem šel do kolen :) ()

Iwiiik

Ani nevím, co se k Annie Hall dá říct. Kdo má rád Woodyho typický rukopis, bude si užívat skvělé učebnice nezávislého filmu a kdo ne, pravděpodobně nevydrží ani do poloviny. Neodsuzuji ani jednu skupinu, ale naštěstí patřím do té první, a proto vždy když si tento snímek pustím, má kinematografická dušička jásá a skáče metr dvacet! ()

GOREGASM

Je velmi krátkozraké označit Annie Hall jako nejlepší Woodyho film, snad jen proto, že posbíral čtyři pozlacené plešouny. Stručně ručně jde o jednu z nejlepších variací na vztah mezi mužem a ženou, kterou mistr napsal, zahrál a natočil. Snímek je neobyčejně hravý, staví vztahové stereotypy na hlavu, trefně si z nich utahuje a zároveň zažehne v divákovi plamínek, který skutečně zahřeje. Tomuto pocitu samozřejmě velkou měrou přispívají Woody Allen a Diane Keaton v hlavních rolích, jejichž přirozenost mě donutila mít tenhle snímek od srdce rád. 90% P.S. Neopakovatelných dialogových perel je tady klasicky neurékom, ale pšiknutí do krabičky s kokainem u mne vítězí :-) ()

agassi68

Mal som síce problém stráviť tie Woodyho neurotické ťahy, našťastie to zachránili jeho hlášky. Určite umiestnim v hornej polovici mnou videných Allenoviek.. ()

michellerih

Esence životní moudrosti. Konečně film, co divákovi něco předá (a to aniž by se snažil mít ambice typu - "Teď se posaď a poslouchej, povím ti, o čem je život.") Scéna ve frontě by se měla promítat na středních školách. ()

Evander

Některé Woodyho filmy se mi dost líbí, některé, z mého úhlu pohledu, patří do propadliště dějin. Annie Hall leží někde mezi těmito dvěma extrémy. Občas jsem se od srdce zasmál, občas jsem přemýšlel, jestli to Woody myslí vážně. Jeho rukopis je ve filmu opět s ničím a nikým nezaměnitelný, což je dobře i špatně zároveň. Jediné čisté pozitivum filmu je pro mě postava Annie Hall, kterou Diane Keaton zahrála fantasticky. I zde podle mě platí, že na Woodyho člověk prostě musí mít náladu, ne vždy jeho filmy divákovi sednou, jak by bylo potřeba. 62% ()

Rockerman

Nevím, asi jsem se nedíval dost pozorně, ale tento ceněný a oceněný film mě příliš nenadchnul, spíš dost nudil. Přes několik dobrých hlášek je jasné, že jsem viděl několik lepších filmů Woodyho. ()

martiňák

Woody Allen je mým nejoblíbenějším režisérem a Annie Hall je podle mého jeho nejlepším filmem. Je zábavný i melancholický, věrně vykresluje jak to ve vztazích chodí. Zkrátka tenhle film svým pojetím, dějem i atmosférou je typickým Woodyho dílem, a to co se mu daří ve většině filmů se mu v Annie Hall podařilo nejlíp. ()

filmer

Vždycky se mi Woody líbil, ale také se vždycky našli určité věci, které mi u jeho filmů bránily dát plné hodnocení...ale konečně jsem se dočkal u Annie Hallové. Tomuhle filmu už nemůžu vyčíst vůbec nic - skvělí humor, střih, nápaditý scénář a vynikající režie. Rozhodně nejlepší Woodyho film! Taky se mi libilo, jak se predstavovali Woody spoluzaci jako školáci ve školních lavicích. ()

JimiH

Allenův nejslavnější film je výborný, přesto se podle mě nejedná o jeho největší dílo. Každopádně Oskar je zasloužený. ()

asentra

Moc pěkný film o lásce, vztazích a stereotypu. Příběh Alvyho a jeho žen, z nichž byla, dalo by se říct, osudová právě Annie Hall. Vztah, na začátku plný lásky a sexu, se začíná postupem času měnit na vězení. Ti dva se sobě odcizují, rozcházejí se a zase se dávají dohromady, aby se na konec zase rozešli a zůstali ,,přáteli,,. Takže to typický happy end nebyl, je to prostě život. ()

Leoric

Neskutečná kadence myšlenek a rozbor vztahů, při které jsem se cítil jako při sledování Byl jednou jeden život. Jedno z nejlepších Allenových děl.. ()

ramirez2

Brilantně promíchaný koktejl dějových rovin, imaginace a skutečnosti mě omámil hned od začátku. Woody zde velkodušně otevírá své komplikované, po lásce toužící nitro. Báječnými jednohubkami pak byla spousta gagů, vtipů, narážek a bonmotů; z hlavy mi nikdo nevypáře ten, zde již vícekrát zmiňovaný, o vejci. Na konci mi bylo Alvyho až líto. Vždyť ti dva se tak milovali, až spolu nemohli žít. Co to jen bylo? Poblouznění, zamilovanost, či láska? Film se chystám vidět v brzké době podruhé. Mám pocit, že na poprvé se z toho nedá vše pochytit.Všem, kdo mají rádi inteligentní humor, mohu Annie Hallovou jen doporučit. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem