Generál MacArthur navštívil West Point, aby ve své přednášce seznámil kadety se svým životem a situacemi, kterými v době své válečné kariéry musel projít. Jeho vyprávění se vrací k událostem roku 1942, kdy velel obraně Filipín proti japonské invazi. I když MacArthur nehodlá odejít od svých vojáků, rozkaz prezidenta je jasný, MacArthur se má přesunout do Austrálie a právě odsud zorganizovat podpůrnou akci, která má pomoci americkým a filipínským jednotkám v obraně ostrovů. Americký lid považoval generála MacArthura za jednoho z hrdinů druhé světové války. Ve filmu se seznámíme s jeho kontroverzními názory a připomeneme si neúspěšný pokus kandidovat na funkci amerického prezidenta v roce 1948. Snímek vrcholí válkou v Koreji. Generál byl odvolán právě v okamžiku, když měl vítězství na dosah ruky. (TV Nova)

Trailer

majo25

Snímok nesie štandartne prvky životopisného, historického a občas aj vojnového žánru. Ničím neoslní, ale svoje si zastane - predstaviť postavu generála z 2. svetovej vojny širokej verejnosti. Pátosu je na takýto druh filmu paradoxne pomenej. Peck sa síce na svoju skutočnú predlohu príliš nepodobá, ale svojou charizmou a štandartne dobrým hereckým výkonom je dobrým hereckým ťahúňom. Škoda, že príbeh sa viackrát zaoberá menej zaujímavými komplikovanými vzťahmi s vtedajšími prezidentmi a ani stopáž nie je práve najkratšia. A v porovnaní s podobným životopisným filmom o generálovi Pattoni predsalen trochu zaostáva. ()

Heywood

Nepochybně mě ovlivnil ten úděsný dabing. Ale... film dobře ukazuje, jakou primadonou generál byl a jak si své postavení "hrdiny" pečlivě propagandisticky hlídal. Nepochybně se mu nedá upřít schopnost riskovat a i díky jeho "žabím skokům" válka v tichomoří měla rychlý a úspěšný průběh. Film ještě nehovoří o tom, jak se generál napakoval půl milionem zlatých dolarů od filipínského prezidenta, tato skutečnost byla odhalena až v roce 1979, film je z roku 1977. Také symbióza s Rooseveltem nebyla náhodná. Antikomunistický Trumen už mu nevoněl. Nepochybně se podílel na dobré poválečné správě Japonska, dobře vedl i válku v Koreji (Truman mu dokonce schválil použití jaderné zbraně za předem specifikovaných podmínek). Právě to, že generál poslouchal jen sebe vedlo nakonec k jeho pádu a nepoužití jaderné zbraně možná zachránilo svět od jaderné války. V té době by ji Čína i SSSR klidně odvetně použili. Pokud filmu lze vyčítat tak to, že měl málo ukázaných bitev, málo ukázal, jaký byl generál sebestředný ješita, dobře ale znázornil, že hlupák to nebyl. Ukázaná kapitulace Japonska byla dobrou připomínkou, ale válečná zvěrstva Japonců film spíše pominul. 50% protože mě film nijak nenadchnul. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tohle je film, který měl ukázat mistrovství Gregoryho Pecka, nikoli dějiny a dějinné události samotné. Gregor Peck je zde skvělý, patos zvládá neskutečně, jako jen málo herců, ale popravdě mě díky filmu život generála MacArthura ani žádných dalších historických postav nijak zásadně nezaujal. Za zmínku ale stojí to, co běželo v japonském rádiu a co se sem tam ve filmu ozve. ()

buchannon

Tento film není horší než "Generál Patton" z roku 1970, naopak mě o něco víc bavil, ačkoliv podle celkového hodnocení těchto filmů by se měl předpokládat opak, ale Patton je pekelně nadhodnocen a nechápu, kde kurva sebral sedm Oscarů, za co? Patton se zoufale snaží být uměleckým dílem, kterým ani náhodou není. Naopak MacArthur je naprosto normální dílko, které si na nic nehraje, skoro jsem byl v pokušení dát čtyřku. ()

clep

Viděl jsem prozatím jen půlku, avšak musím říct že by spíše tento film obstál jako dokument, než hraný film. Potenciál film rozhodně má, ale nemuselo se to točit pořád kolem Douglase. Chyběla mi tu nějaká zapamatováníhodná scéna. Aspoň že jsem mohl vidět zfilmované vylodění na Leyte, byť hodně krátké. Prozatím dvě, pokud budu mít sílu to dokoukat, hodnocení upravím. ()

• Ve filmu (ve druhé části) v Korejské válce jsou využity tanky M48 Patton. (Winster)