poster

Mořský vlk (TV film)

 • Německo

  Der Seewolf

 • anglický

  The Sea Wolf

 • Slovensko

  Morský vlk

Dobrodružný / Drama

Německo, 2008, 2x90 min

 • Malarkey
  ***

  Němci natočili vcelku dobrý dobrodružný film, ve kterém se toho ale v obou 90ti minutovkách moc neděje. Kamera je pořád na lodi, loď je pořád na vodě, mořský vlk je pořád stejnej magor...Akorát jsem si chvílemi říkal, co německá posádka dělala v Tichém oceánu a v jakém období, že se ten film vlastně odehrával...(26.5.2013)

 • pursulus
  **

  Moře a jeho hlubiny.¬         Jako znalec knižní předlohy říkám, že tento dvoudílný snímek není špatný a "povrch" předlohy sleduje docela věrně. Zajímavé je, že napínavost a čtivost knihy neruší řada filosofických rozhovorů (zvláště mezi Vlkem Larsenem a "spisovatelem kritik"), kteréžto rozhovory zde řada uživatelů kritizuje. Důvod hledejme v naturelu oněch uživatelů a také v tom, že zatímco v tomto snímku jde o vsuvky, v knize tvoří tyto úvahy s vnějším příběhem celek nedílný.¬                 Spisovatel J. London nebyl člověkem, který by psaní přizpůsoboval výdělku, byl vždy svůj a jeho povídky a romány (nevyjímaje "Mořského vlka") NIKDY nebyly tuctové, byť se námět kolikrát opakoval. Nepsal vymyšlené příběhy, vymyšlené v tom smyslu, že by byly přizpůsobovány, krouceny, psychologicky upravovány, hlavně aby se zalíbily a byly úspěšné, a tyto příběhy jsou, jako u každého skutečného umělce, vždy o něčem víc, než se ukazuje. Potíž je v tom, že ukázati tohle skloubení v přesvědčivé komposici tenhle snímek dobře nezvládl.(20.5.2016)

 • tron
  ***

  „Buďte k nemu milý. Dnes je trocha naštvaný.“ O nemeckej kinematografii (česť výnimkám – GOOD BYE LENIN či čoraz častejšie koprodukcie napr. s USA) si myslím svoje. Ale na 180-minútovú TV mini-sériu o MORSKOM VLKOVI som sa tešil, lebo mám rád Thomasa Kretschmanna (IMMORTAL, KING KONG, WANTED) a drsné chlapské morské dobrodružstvá. O čo menej snímka funguje v do očí bijúcich celkoch (čo posádke, KOMPLET zloženej zo zákerných sadistických svíň, bráni kapitánovi behom dvoch sekúnd preseknúť krčnú tepnu najbližším rybárskym hákom a na štvrtú ho už hádzať žralokom?), o to lepšie sa vydarili „detaily“ (dialógy, vzťahy, psychológia, atmosféra). A Kretschmann je Satan, ktorý už teraz ťahá bez problémov v negatívnej úlohe celý film dopredu ako spenený žrebec bez toho, aby bol vyložene nepríjemný (toto mám na mysli, keď hovorím, že aj záporná postava môže byť svojím spôsobom sympatická).(13.7.2009)

 • Arkos
  ***

  Německý film, který vzhledem k tomu, že je určený pouze do televize, tak je překvapivě dobře zpracován. Od samého začátku je zde mrazivá atmosféra, k tomu příjemné herecké výkony, takže jediné co mně vadilo bylo to, že druhý díl nedosahuje kvalit prvního. Oba díly dohromady však tvoří hodně dobrý dobrodružný film.(8.8.2009)

 • jefff
  *****

  Před shlédnutím jsem od Mořského vlka nečekal téměř nic. Vždyť šlo o německý televizní film o rybářích! K tomu ještě zdejší hodnocení necelých šedesát procent. Na mořského vlak jsem se rozhodnul kouknout ze dvou prostých důvodů. Zbožňuji filmy z prostředí rybářů a miluji atmosféru širého oceánu a za druhé mě zaujalo sympatické obsazení. K tomu ještě prospělo dobré hodnocení recenzenta z jednoho tištěného filmového časopisu. Německé filmy nesnáším, ale tento mě učaroval (nemohu porovnat se staršími verzemi neb jsem je neviděl). První polovina je hlavně psychologickou podívanou plnou vypjatých a drsných scén, o které se postaral hlavně Vlk Thomas Kretschmann Larssen - fantastický výkon. Ale i ostatní nezůstali pozadu a zpočátku nesympatický hlavní hrdina mi docela "sednul". Druhá půle je spíše dobrodružně - romantický příběh, který postrádá spád a atmosféru první půlky. Nadruhou stranu Petra Schmidt-Schallerová jako Maud značně film "rozsvítila". Je to moc krásná a hlavně nesmírně sympatická herečka a rád bych ji ještě v nějakém filmu viděl. Dávám plný, i když je to spíše 4,5. Já však ze sympatie k tomuto snímku zaokrouhluji nahoru.(6.11.2009)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Jacka Londona. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo na Bahamách a v německém Berlíně. (Terva)