Vo Francúzsku prebieha nemilosrdná vojna medzi tajnými službami a islamistickými teroristami. V mene radikálne odlišných ideológií však jedni i druhí často používajú podobné metódy a zbrane, medzi ktorými nechýbajú ani ľudské bytosti. Patria medzi nich ich aj Diane, študentka, ktorá sa nechala naverbovať tajnou službou, a Pierre, mladík, ktorý verí, že radikálny islam mu pomôže nájsť riešenie jeho problémov. Vytrénovaní a pripravení na svoje "misie" sa čoskoro obaja ocitnú vo víre udalostí, z ktorých niet úniku... (RTVS)

Shitonit

Tak to šlo, žabožrouti mě pozvali na večeři a naservírovali pěkně provařený šnečky, ozdobený ropušíma nožkama. Zprvu jsem se zděsil, leč po chvíli ožužlávání jsem se vyklidnil, a se zaujetím jsem tuto neskutečnou pochoutku sežral beze zbytků. ()

mac000

Dlouho, dlouho zmatečný děj, podobné typy herců se pletly, všechno si divák pořádně spojí až v samotném závěru filmu. Kromě postavy G. Lanvina hrají všechny role u nás spíše neznámí protagonisté. Tempo filmu je ale výborné, nesmíme polevit v koncentraci. Na kvalitě přidává, že příběh filmu se skutečně stal. ()

unrocker

Tak tohle jsem od žabojedlíků fakt nečekal. Docela silně si myslím dovolili šáhnout na nynější problematiku teroristických útoků což si myslím ucházejícím způsobem ještě nedovolili ani američani. Ale frantíci se s tím nemazlí, nasadí tématiku Islámu a už je tu tajná služba, která má nakonec ve všem prsty. Skvěle používaná kamera, do toho klapající muzika a do toho všeho skvělé herecké výkony. Bravo jen tak dál! ()

RobbieM@N

Osvobození od typicky hollywoodského pojetí špionážnách filmů, francouzi útočí s dobrým příběhem a extrémně rychlým střihem a posunem událostí, 100 minut uteče velice rychle. ()

DJ Kritik

Už dlho som nevidel tak strhujúci, akčný film. Rýchle, akčné premyslené, výborne zostrihané, so správne načasovanými flashbackmi, krásnou kamerou a príjemnou hudbou. Nasnímať poloobnaženú ženu v posteli je úplne tuctové, ale nasnímať ju v tak nádhernom zábere je výnimočné. Filmový spád je podobný ako vo filme 96 hodín, ale tu sa jedná o prácu agentov Francúzska. A mimochodom skúste si na konci filmu zodpovedať otázku, : Kto je vlastne obeť? Doporučujem pozrieť si i film Unthinkable /2010/ a trochu to rozobrať zo všetkých strán. Vtiahnutie do deja: ***** Akcia: **** Napätie: **** Realita: *** Hudba: **** Kamera: **** Erotika: *** ()

subic

Frantíci si udělali sami sobě oslavu svých tajných služeb. A docela slušně. Příběh je postaven na 2 postavách, které představují 2 výrazní francouzští herci Gérard Lanvin a Simon Abkarian. ()

Jack.Pott

Byl jsem zvědav, jak vypadá v akci manželka legendárního francouzského fotbalisty Erica Cantony Rachida Brakni - a nejen ona, nýbrž celá Ochrana státu mě potěšila napětím a spádem. Děj vychází ze skutečnosti - cituji: "Od 11.9. 2001 zneškodnily Francouzské tajné služby více než 15 bombových spiknutí." Považuji za očekávatelné a legitimní, že tajné služby používají podobné metody jako teroristi - s bezvýhradným respektem k listině základních lidských práv a svobod, humanisticky a kultivovaně se proti profesionálním všehoschopným masovým vrahům zřejmě bojovat nedá. Jen považuji za neuvěřitelný proces odchytu a výcviku slečny, jakou je Alex. 1/ Předpokládám, že tajné služby velkých Západních států vybírají rekruty pečlivě, s ohledem na přísné požadavky. Prostitutka Alex neumí ani pořádně běhat, jak se můžeme přesvědčit při jejím nemotorném kutoulání směr metro. 2/ Nevěřím, že tajné služby motivují agenty negativně - vydíráním; absolutní loajalitu v životně nebezpečných situacích lze získat pouze vymytím mozku, silným morálním apelem na extrémního altruistu, nebo velkými penězi. Ale i tak povedený film, připomněl mi Veřejného nepřítele. Třeba Francouzi přidají i další povedené thrillery, inspirované hrozivými reáliemi organizovaného zločinu. ()

kedluben

velmi dobře natočený špionážní film. a ejhle: já tomu celou dobu rozuměl!!! hurá!!! já jen teda prostě jako opravdu musím říct, že už nějak toho je moc tohodle všeho... prostě se netočej filmy normálně jako ze života? musej tam bejt špióni, vrazi, atpatp? dobře jsem se bavil. stopa nula. ()

djcremo

Tak takú pecku som nečakal a nie to ešte s Francúzska. Má to rýchlosť, má to energiu a má to šťavu. Musím sa prikloniť k viacerým, že toto ma dostalo ešte viac ako Bourne. Držalo ma to v napätí od začiatku až do konca, miestami to bolo aj vtipne podané. A ak byto takto bolo našľapnuté aj ďalej, tak by som kľudne zniesol aj dlhšiu stopáž, lebo tento film mi ubehol veľmi rýchlo. ()

Snakefinger

NE NE NE. Neuvěřitelně naivní. Agenty do tajné služby rekrutuje student mezi studenty, pak je trošku vyškolí a pošlou někam mezi muslimy. Takhle nějak si to představoval možná Spejlbl s Hurvínkem když Máničku posílali do Libanonu aby tam šukala s bosem tamnější buňky Al Kájdy nebo koho...... To snad nemůže nikdo myslet vážně? V tomto filmu vlastně pokulhává úplně všechno. Půl bodu za pěknou hlavní představitelku, jinak naprostá ztráta času. ()

GIANNIS

Docela povedený film z prostředí špionáže a terorismu.Bylo to přehledné,svižné,dobré herecké výkony.Mám tyhle filmy rád a francouzi předvedli,že je také umí točit. Trošku mi to připomělo mix Brutální Nikity a 24 hodin. ()

harymz

celkem zajímavej film o práci tajných služeb a teroristických buněk.Původně jsem se chystal dát vyšší hodnocení,ale hvězdička dolů šla díky tomu jak bylo předem jasný,že krásná agentka zabrání bombovému ůtoku,to mě celkem zklamalo,dost amatérský.....Nicméně toto se odehrálo v samotným závěru filmu a do té doby mě skvěle bavil a líbil se mi. ()

Nogueira

Jak jsem se dneska odpoledne nudil, prohlížel jsem nabídku filmíku a narazil jsem na Secret defense...tak jsme si řekl, JO, zkusím to... A byl jsem nadmíru překvapen, jak příběhem, který se může zdát trochu CLICHÉ, avšak skvělé natočený, i herecké výkony skvělé... Prostě jsem se skvěle bavil, od začátku do konce... Velmi dobrý, napínavý thriller od frantíků. ()

RAPTTTOR

Dvakrát jsem se musel podívat na to, kdo tohle natočil a… fakt!!! Byli to Francouzi. Ti Francouzi, k jejichž kinematografii mám averzi stejně jako k té české. Zatím co ta Česká mě už dlouho nepřekvapila, ta Francouzská mě začíná překvapovat čím dál tím víc. Ve filmu se dozvíte jak probíhá nábor k tajných agentů bojujícím proti terorizmu a obráceně. Žádná velká palba nebo psycho to není, ale kouknout se na to určitě dá. Nádherná je úvodní věta s ďáblem stejně jako ta: Co na to říct, nemohl jsem tušit, že jsi se vyspala s celým Beirutem. ()