Reklama

Reklama

V roce 1589 se na palubu lodi, plavící se po volném moři, přehoupne kapitán Fritton, muž který změnil Černé moře v Rudé a okradl proradného lorda Pomfreye. Lord Pomfrey se zaváže, že jej za jeho čin bude pronásledovat dva roky, dvacet let, klidně i čtyři sta dvacet let. O čtyři sta dvacet let později se ocitáme na internální škole St. Trinians, v místě, kam se ani policie neodváží. Nový rok přináší nové profesory, nové studenty a samozřejmě také nové nepřátele. Sir Piers Pomfrey, potomek lorda Pomfreyho, nemá rád ženy, obzvláště pak ty z Frittonova rodu. Vloupe se do školy a ředitelce Frittonové přímo pod nosem ukradne prsten, který jej má dovést k legendárnímu Frittonovu pokladu. Něco takového si ale holky ze St. Trinians rozhodně nenechají líbit a tak se v čele s Annabell Frittonovou (Talulah Riley) vydají získat poklad a zničit sira Pomfreye. (whampingwillow)

(více)

Recenze (38)

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Podle mě bylo tohle pokračování stejně dobré, jako jednička. Přiznám se, že jsem o něm až do dnešního dne nevěděla a hned jsem se na něj musela podívat. Líbil se mi a docela jsem se nasmála. Holky ze St Trinian¨s umí docela dobře překvapit. Ten nápad s legendou i se Shakespearem, hlavně s tou jeho hrou, to nemělo chybu. Není nic, co bych filmu vytkla, je stejně originální a má šťávu. Proto jej doporučuji, jednu výhodu přitom má. Nemusíte se dívat na jedničku, aby jste jej pochopili a porozuměli mu. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Možná o malý kousek slabší než jednička, ale jako oddechový film čistě pro pobavení je to skvělé. Vtipu sice oproti prvnímu dílu trošku ubylo, ale soundtrack se nese na stejně dobré úrovni. Britská hudba zkrátka někdy dokáže potěšit. Navíc, zatímco v jedničce si holky z Girls Aloud střihly pouze cameo, ve dvojce se Sarah Harding objevila v poměrně velké roli, což mile překvapilo (samozřejmě ale neříkám, že umí hrát - a myslím, že u rolí "netykavek" nejde herecké umění ani moc poznat). Opět pobavila i šílená role Ruperta Everetta :) A stejně jako v jedničce se můžete těšit na "crazy party" na konci. ~(3,2)~ ()

Reklama

Wade 

všechny recenze uživatele

Pokud porovnám první a druhý díl je jasný vítěz jednička, protože tohle byla oproti ní nuda. Dvojka už jednoduše není ten správný chaos a nemá pořádný spád. Přišlo mi jako by se dvojka snažila až moc vyrovnat jedničce, ale to jí spíš uškodilo. Škoda čekal jsem od toho o dost víc tak možná proto tak nízké hodnocení. 30% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Pirátský návrat mezi "studentky" St. Trinian's dopadl celkem slušně. Holky neztratily nic ze své dravé sexuality a Everett s Firthem si to vyloženě užívali. Příběh je sice ještě o stupínek tupější, než v předchozím díle, pirátská zápletka je na něj naroubovaná poněkud násilně a tajné bratrstvo na můj vkus příliš často využívá vrtulníky či zásahové jednotky, ale na druhou stranu se sukně natřásají v rockovém tempu a tento vychytralý pudový trik mi neumožňuje jít s hodnocením níže. Jsem prostě jen obyčejný chlap, kterého nemůže rozházet zjištění, že Shakespeare nebyla muž. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Ten film je fakt totální konina, což, pokud náhodou nepoznáte v průběhu, tak na konci už vám bude všechno jasné. Protože, přátelé, Shakespeare přeci byl(a) žena. Zápletka je, jak asi tušíte, řácky debilní, jenomže na druhou stranu je to fakt docela sranda. Holky jsou nehorázně sexy, Rupert Everett jako ředitelka školy je naprosto fantastická a Colin Firth si to taky celkem užíval. A David Tennant je famózní záporák, vynikající postava. A to karaoke na konci bylo parádní, skutečně super závěr. Pobavilo mě to (i když kvalita a množství vtipů je diskutabilní), ale ten film se nebere příliš vážně (a ani herci ho tak neberou), takže je to ve výsledku příjemná podívaná, kterou ale už znovu vidět nepotřebuji. A vlastně nepotřebuji vidět ani jedničku. Jenomže herci jsou tady tak famózní a skvělí, že se vám to alespoň v tomhle směru musí líbit. A holky to pravděpodobně nejspíš budou rovnou uctívat. Za mě 60%. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama