Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

iXtr3m3

Náhodou ani zďaleka nie taký prúser, ako sa hovorí, samozrejme ani zďaleka nie tak dobré, ako sa očakávalo a hlavne ako to mohlo byť, najmä s prihliadnutím na dve esá v kladnej a zápornej úlohe. Mytológia sveta zaujímavá, spracovanie na úrovni, v podstate to krásne zapadne medzi filmy ako Equilibrium, Dark City ako písal Pomo, alebo trošku novšie počiny ako Priest, Giver, Aeon Flux alebo After Earth. Škoda nevyužitej myšlienky a škoda nie skratkovitého ale doslova útržkovitého až neskutočne prestrihaného a ukráteného deja. Škoda. Tu by som si vedel predstaviť pokračovanie. ()

Han22

Zase se mi líbil odsouzený film. Temná věž je sice brutální splácanina všeho možného - od hororu (příšery v lese, oživlý dům) přes různé typy sci-fi (postapo svět, paralelní reality) western/fantasy (městečko a nájezd válečníků) až po brutální akční nářez ve finále. Při něm jsem si vzpoměl na přestřelky od Johna Wooa, Matrix či Terminátora a srdéčko mě zahřálo. Jasně, je to mišmaš, ale mě se ten příběh o temné věži, mocném zlu za hranicemi vesmíru, otřískaném pistolníkovi a charismatickém záporákovi líbil. Stejně tak se mě jako vždy líbili Kingovské postavy, Elba či McCounaghey hráli výborně a ani ten teenager v hlavní roli mě neštval. Takže tomu trošku zvednu rating a 4*. ()

klukluka

Nemohl by Matthew McConaughymu někdo pro změnu poslat nějakej kvalitní scénář? On si je evidentně nečte a pak se z toho urodí třeba něco tak shitózního jako je Temná věž. Tohle volný, nepřiznaný pokračování Nekonečného příběhu se těžce nepovedlo. ()

joora1

Jedna, dvě scény slušné, ale děj celkově naprosto bezvýznamný a nedotažený. Věřím, že Kingova předloha bude propracovaná a zajímavá, ale pro někoho, kdo jí nezná (sám patřím k těm lidem) je film totální chaos. Až se mi chce povědět, že to je ztráta 95 minut života. ()

Loki_Six

"I do not aim with my hand. He who aims with his hand has forgotten the face of his father. I aim with my eye. I do not shoot with my hand. He who shoots with his hand has forgotten the face of his father. I shoot with my mind. I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart." ()

MaaaR@

Pokládám za fér nejprve upozornit na fakt, že jsem Kingův skalní fanoušek. Nicméně jsem se snažil k filmu přistupovat jako k samostatné jednotce a nehodnotit ve srovnání s knížkami. Už ze své podstaty je jasné, že nacpat osm knížek do jednoho celovčerního snímku prostě nejde. Proto také nejspíše tvůrci přišli s alibistickou výmluvou, že nejde o adaptaci, nýbrž o další verzi příběhu. A tak jsem ignoroval vše, co bylo vynecháno či upraveno v zájmu snazšího prochopení pro nečtenáře. Ale ve chvíli, kdy se Temná věž proměnila na akční film a naprosto se vytratila základní pointa, už jsem prostě shovívavý být nedokázal. Ano, film sám o sobě není špatný, ale neměl se ohánět Kingovým vrcholným dílem, pokud s ním má společné jen některé postavy. Idris Elba sice hraje dobře, ale absolutně nemá auru Pistolníka. Na koho jsem se opravdu těšil byl Matthew, ale nějakým záhadným způsobem se jim z Muže v černém podařilo udělat naprosto nezajímavou a plochou postavu, jejíž nejzajímavější momenty byly vykrádačky Kilgravea z Jessicy Jones. ()

Janega

Knihu som nečítal, takže neviem nakoľko je Kingova predloha preceňovaná či nakoľko je táto adaptácia odfláknutá. Viem, že tvorcovia tvrdili, že sa nejedná o priamu adaptáciu knihu, ale o niečo, čomu vlastne ani oni sami poriadne nerozumejú, no napriek tomu ma ani samotná idea tohto príbehu nenavnadila ani na knihu ani na filmové pokračovanie. ()

Gogo333

Knihy jsem ještě nečetl, ale mám je už několik let na seznamu. K filmu jsem tedy přistupoval prakticky bez infa o co jde, z těch pár komiksů, co jsem četl, sem si už nic nepamatoval. Lákal Elba a McConaughey. První jmenovaný bohužel docela tragédie a evidentně ho to nebavilo, hold Luther byl asi vrchol. Druhý jmenovaný mě i docela bavil. Příběh taková tuctovka, pár scén zaujalo, ale čekal jsem daleko víc. Víc akce, trochu přitvrdit a občas nějaký černý vtípek. Z kina jsem odcházel docela smutný, že to takhle zkonili. Abych si zpravil chuť, tak sem si musel pustit opět Monster Calls. ()

Corpsegrinder

Sympaticky obsazená kingovka která možná neodpovídá důležitosti jeho knižní série ale natočeno je to celkem slušně. Kdo má rád osmdesátkový fantasy bude se bavit. ()

Hanys_

Knížku (první díl) jsem přelouskal už docela dávno, ale tohle zpracování mi ji ani trochu nepřipomnělo. Podivný a nezáživný mix sociálního dramatu a sci-fi, ve kterém negunguje fakt skoro nic. ()

Fary

Film zpracovaný dobře, velmi koukatelné efekty, ale na konci zůstává víc otázek, než odpovědí. Co je Černá věž? Jak a proč vznikla? Co jsou zač pistolnící? Jak a proč vznikli a kdy? To samé s Walterem. Jinak tomu nemám moc co vytknout, takže někde mezi *** a ****. Teď koukám navíc na novinku (https://www.csfd.cz/novinky/4992-temnou-vez-ceka-serialovy-reboot/), která v podstatě vysvětluje tahle nedořešená místa ve filmu. Když z toho už od začátku chcete udělat seriál, tak je to špatně. ()

Junglista

Knížkama nejsem ovlivněnej, ono je to lepší, než abych tu pak jako půlka uživatelů fňukal, že si scénáristi dovolili něco napsat jinak. Byla to taková příjemná jednohubka, akce v pohodě (mrk mrk Equilibrium), McConaughey výbornej a že děj odsejpá víc než je zdrávo tu není úplně na škodu, protože jsem neměl čas se nudit. ()

HArna

Hloupá patlanina, která mě nijak neoslovila. Knžku(y) jsem nečetl a ani nechci. Musím ještě dodat, že Idris Elba byť je sympaťák, tak na podobné role nemá a mít asi nebude. Jediným kladem je záporák McConaughey, ale je ho tam sakra málo. ()

SpaceOdyseus

Vsechno spatne. Znalci predlohy at si drzi odstup! Marne premyslim, co me tu bavilo. Snad jen ten McConaughey byl spravne slizky. Jinak me to temer az urazelo. Vic vykastrovanou adaptaci jsem nevidel opravdu dlouho. Kam se podela atmosfera knizek? Kam se podel zivouci svet, v kterem byly zasazene? Kam se podel tajemny hlavni predstavitel? Tady mame jen rozredenou pohadku o dobru a zlu prostou vseho, co predlohu dela tim, cim je. P.S. kazda dalsi adaptace, v ktere nevystupuje armada Dr. Doom robotu s lightsaberem v jedne ruce a zlatonkou v druhe, ode me dostane automaticky odpad. ()

Kuzzie

Nechápu ty,kdo říkají,že se obsah osmi knih nemohl vejít do 90 minut. Někdo je nutil natočit jen těch 90? V době,kdy i tenoučká kniha typu Fantastická zvířata bude mít čtyři celovečeráky, mi přijde zvláštní jít opačným směrem. A znalce předloh musí jedonznačně štvát,že se z toho vyvinulo něco úplně jiného, než co mohli očekávat. Pro mě je to prostě velké zklamání,protože Temná věž je jedna z mých top 5 knižních sérií. ()

mclenin

Keďže patrím medzi fanúšikov Kinga a Temnú vežu som prečítal, ťažko mi k filmu zaujať nezaujatý postoj. Knižnú sériu Temná veža považujem za „opus magnum“ S. Kinga, jeho celoživotné dielo, niečo čo definuje celé spisovateľovo univerzum, podobne ako je pre Tolkiena Pán Prsteňov a pre Martina Hra o tróny. Žiaľ, filmové spracovanie sa absolútne spreneverilo knižnému námetu a nedokázalo si z neho vytiahnuť tú pravú esenciu Rolandovho príbehu. Výsledkom je priemerný a nezáživný kúsok o súboji pištoľníka s mužom v čiernom, kde samotná Temná veža je odsunutá na okraj, bez objasnenia jej významu a zmyslu pištoľníkovho putovania k nej. V štýle súdobých lacných teenagerských fantasy komédií. A to je škoda. Na jednej strane rozumiem prečo sa tvorcovia vydali cestou akéhosi mixu rôznych prvkov zo všetkých kníh série (zvláštna povaha prvého knižného dielu, potreba zaujať čo najširšie publikum, Money, Money, Money), na druhej strane nerozumiem, keď už šli touto cestou, ich neschopnosti z predlohy vytrieskať maximum (keď dopr..... materiál činí dovedna 4.250 strán) ! A tiež sa čudujem samotnému maestrovi Kingovi, že na niečo takéto s úsmevom prikývol, hoci tvorcovia alibisticky tvrdia, že sa jedná len o „prequel“ k seriálu, ktorý by mal mapovať dej kníh. Ak mám teda hodnotiť aspoň čiastočne objektívne, film si naozaj zaslúži hodnotenie okolo 50 %, dej a hudba sú nevýrazné, zápletka umelo vykonštruovaná, motívy neobjasnené. Jediné pozitívum vidím v obsadení – Elba (výber herca ako pištoľníka mi nevadí), McConaughey, ale hlavne Tom Taylor ako Jake Chambers boj fajn voľbou. Vo výsledku – Temná veža neurazí, ale ani nenadchne. (Hoci, mňa aj urazila :D). P.S. ak má byť niekedy naozaj spravený seriál vychádzajúci z kníh, poprosím si „R“- kový rating, dôraz na detail, a hlavne čím skôr zabudnúť na tento paškvil, pretože samotný námet Temnej veže v sebe skrýva obrovský potenciál. Ďakujem, skromne s pozdravom .... ()

Wajsik

Člověk nedotčen knižní předlohou si to možná "užije". Kingovci i když nechají mozek doma, si budou říkat WTF? Krom jmen hlavních postav a názvu to nemá spolu nic společného. A já jen mohu doufat, že tohle byl sen, který se nebude v dalších letech opakovat. Stále se sám sebe ptám jak tohle mohl sai King posvětit a dát tomu zelenou. ()

Patrik256

Rozpočet_ 60 milionov dolarov // Tržby_ 111.7 miliona dolarov // Tržby v ČR*_5 530 856 Kč // Diváci v ČR_ 38 134 // Tržby v USA*_ 50.7 miliona dolarov ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017