Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

michald99

Nakonec to nebylo tak zlý, jak se ze všech těch rozčilených komentářů kolem dalo očekávat, byť to pravděpodobně bude tím, že jsem se neponořil tak hluboko do Kingovy ságy, abych se cítil uraženej už na pohled oškubaným scénářem plným plotholes a nedotažených myšlenek stejně jako uspěchané stopáže, která kromě značně neduživého zážitku kompletně pohřbila jakoukoliv snahu vyvolat u diváka emoce, jelikož na to prostě nebylo dost místa a nepříjemně tak degraduje jinak skvělý herecký výkon Matthew McConaugheyho, který si v rámci možností dokázal se svou rolí velice šikovně pohrát, přestože se na rozdíl od knih (aspoň té minimální části prvního dílu, který jsem zatím stačil spolykat) se film naprosto nestará o nějaké halení postavy do oblaku mlhavého neznáma, což je opět způsobeno scénářem. Pod správným vedením tohle mohl být vynikající seriál nebo aspoň vícedílná filmová série, s tržními výsledky je však dost pravděpododobné, že jsme Kingovu adaptaci viděli poprvé a naposled. ||60%|| ()

Beo.wulf

WTF??? Zbožňuji Stephena Kinga a jeho série TEMNÁ VĚŽ je pro mě něco jako bible pro polovinu obyvatel Země. Ale jako vážně toto??? Kdyby z toho aspoň udělali pilot pro seriál, ale toto němělo hlavu ani patu. Pro někoho kdo si nepřečetl ani recenzi této knižní předlohy, nemá smysl se na to koukat. To asi k příběhu. Co se týká samotného filmu, špatný nebyl. Nicměně 93 minut uběhlo ani nevím jak, a nakonci jsem si uvědomil co jsem vlastně viděl. Přišlo mi to jako vícuc jedné kapitoly z každé knížky. Navíc když jsem Temnou věž začal číst tak pro mě "Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách" bylo něco tak postvátného a mysteriozního, že to ve filmu mělo být co 5 minut:-). Zde to nebylo ani na začatku celého filmu, což mě velmi zklamalo. Nucož vidět jsem to musel i když mě to zklamalo.... ()

Kingjiri

Utopit 60 mega na akční fantasy podivanou, která působí vizuálem, stopáži (byť subjektivně delší) i scénářem jen jako pilotní díl lepšího seriálu, určitě neni výsledek, na kterej můžou být tvůrci pyšný. Při vědomí, že jde o adaptaci Stephena Kinga, zamrzí nezajímavá a nenapínavá dramaturgie o to víc (jakkoliv chápu, že mělo jít pravděpodobně jen o první díl z chystaný filmový série). Nakonec zaujme jenom casting a fakt jen pár akčních scén (některý byly zbytečně tmavý), což je i na čistej průměr málo, dvě hodně silný hvězdy. ()

rukay

“I shoot with my mind...” Bang! Bang! Cink! To odražený projektil, vystřelený ze zbraně jako druhý a letící po 2x delší dráze, právě dohnal, a ve vzduchu zasáhl předchozí střelu, čímž ji zcel přesně odchýlil, neumožnil ji záporákovi chytit jako všechny předchozí - a ten tak teď padá k zemi, usmrcen ranou přímo do srdce. Ano, tak přesně takhle blbé to je! I to bych odpustil - ostatně s logikou v sci-fi není nikdo povinen se moc babrat. A dokonce i ten přerod hlavního hrdiny - z modrookého blonďáka z knižní předlohy, v jak bota černého Idrise Elbu - bych přehlédl. Ale sakra, kdyby se na ten zbytek dalo aspoň koukat!! Ale to ne. Všechno je tu jen sterilní, nezáživná, 100x variovaná hmota, s nanejvýše průměrnou akcí, a zoufale nekonzistentním scénářem. Postavy jsou tupě předvídatelné, ploché, a jediné co diváka potěší je způsob, jakým s některými z nich režie naloží. (Až překvapivě brutálně pro daný žánr a cílovou skupinu.) Kde nic není, tam ale ani smrt nebere, a to bohužel platí pro Temnou věž beze zbytku, a od začátku do konce. Vydřené 2**, z úcty k McConaugheymu. ()

FanKalEl

Tak to bol teda prúser. Predlohu som nečítal a najhoršie je na tom to že ma táto filmová konverzia odradila od toho. Veľmi nesympatické béčko, ktoré je prehnane unáhlené a zároveň krátke. Hlavný kameň úrazu je nedostatočne vysvetlená mytológia sveta a origin hlavných postáv. Jednu hviezdu dávam za ten zaujímavý rozjazd a za hlavnú akčnú scénu gunslingera. Odporúčam urobiť nový film, nech má vyše 2 hodiny, temnejšiu atmosféru, rozprávača v deji a hlavne Rkový rating, lebo toto bol vážení, pokus o blbý vtip. (20%) ()

tomik99

„Temnou věž“ od S. Kinga jsem sice nečetl, ale slyšel jsem na ní samé chvály. Projekt se dlouho připravoval a na cestě k jeho realizaci byly samé potíže. Nicméně jsem stále doufal, že když se scénáře chopili čtyři schopní lidé, výsledek bude stát za to. No, moc se to ve finále nepovedlo. Obsazení je sice skvělé, od skeptického Idrise Elby až po zlého Matthewa McConaugheyho. Problém je, že herci mají jen místy co hrát. Největším nepřítelem celého filmu je osekaný děj, neosobní příběh a fádní scénář. Celá zápletka je nám vysvětlena jen tak na oko z patra a budila ve mně jakékoliv jiné (i laciné) fantasy. Navíc za hodinu a půl se toho moc odvyprávět nedá, takže děj se žene slušným tempem dopředu, ale jelikož vás příběh tolik nebere, je vám v podstatě jedno, co se stane. Tahle adaptace knihy se zkrátka nepovedla. Pár světlých záblesků film má, ale jsou to opravdu jen vzácné momenty v poměrně šedém příběhu. ()

papaguy

Zdejší komentáře moc nechápu. Z marvelovských, mnohem plytšších srágor, se tu učůrává blahem. A tento čistý a zmáknutý popcorn se zavrhuje. By, by pistolníci. ()

Hpatrik

Nekompromisně přímočará pohádka, selhávající ve všech směrech - bez špetky atmosféry, citu pro vyprávění, napětí, s mizernými triky a generickým soundtrackem. Vzhledem k celkem krátké stopáži to ale nebylo takové utrpení. ()

Kalimero13

Knihy jsme nečetl, takže netuším, jak hluboko a uvěřitelně je universum vykresleno (ale po přečtení IT a zvracejících vesmírných želvách nemám u Kinga už iluze). Film ale ze začátku jemně brnká na noty příjemně tajemného WTFna, aby velice rychle sklouzl do nesmyslné pohádky bez pravidel, kde se může cokoliv. Takže nevím, jestli to je nevyužitý potenciál nebo jen ze začátku maskovaná hloupost. Každopádně pro McConaugheyho mám slabost a Elba nabíjí proklatě stylově. ()

Ozzy2 odpad!

Tak jsem si zkazil večer- no a co...Ty jo, černoch hraje Rolanda-svět jde do prdele.No a ten kluk, to byl čí harant? ()

Fionor

Kostýmy, výprava i obsazení byly v pohodě. Ale scenář byl absolutní odpad. Kdyby vzali První knihu série a věnovali se budování světa a mytologie, mohl to být začátek dobré série, místo toho vzniklo podprůměrné teenage fantasy. ()

AloeB

K zakončení Kingovy sedmidílné série o osmi knihách jsem se rozhodl shlédnout tuto adaptaci/pokračování v závislosti na tom, jak přistupujete ke Kingovu prohlášení a ke konci Temné věže. Trochu jsem v sobě držel naději, že mi film ucelí moje pocity ohledně knižní série, popravdě však nedovedu říct, zda tomu tak skutečně je. No a nyní týden po shlédnutí snímku sem jdu konečně vpálit, proč je film snad ještě podivnější než původní knihy. Slovo podivnější nebylo zvoleno náhodou, nepřišlo mi totiž spravedlivé napsat, že je film snad ještě horší než původní knihy, neboť by to bylo ostré i vůči nim. Ovšem film ve své podivnosti zcela jistě špatný je a jsem si jistý, že místní hodnotící sem již veškeré drobné chybky a odchylky vypsali, mě navíc tak úplně nezajímají malichernosti ohledně odchýlení z původního pramene, neboť bych to udělal také, kdyby se mi dostalo té kalvárie tuto sérii zfilmovat. Protože jakkoliv mohou někteří fanoušci považovat sérii za geniální, tak série podobně jako Ta jiná přeceňovaná díla tohoto autora autora geniální není a ačkoliv je bez diskuze velmi dobře a zajímavě napsaná, storytelling a world-building je zde mnohdy velmi tristní. A The Dark Tower je spíš než nápravou těchto nešvarů béčkovou rychlokvaškou, která si hraje na dospělé Letopisy Narnie, ale ve výsledku je to jen zoufalá demonstrace těch nejohranějších klišé filmového světa. Hlavou mi teď prolétává knižní Jake se svými problémy s odosobněným otcem v kontrastu s Jakem filmovým, kde je ten samý otec idealizován a mrtvý, jen aby ho nahradil pitomý despota otčím. Též hra na city s postavou přísného ale moudrého Stevea Deschaina, který je ve filmové verzi mrzáckým stařečkem, kterého zabije Muž v černém, by dostal pistolník motivaci. Též bych se mohl bavit o podivném vyobrazení Rolandovy nemesis hrané mně nesympatickým Matthew McConaugheyem, ale raději bych přešel ke změnám nepatrným, které ovšem zamrzí velmi. Kde je Temná věž obklopená polem růží s pozadím zapadajícího slunce. Filmové vyobrazení je možná impozantní, ale postrádá podivnou černou romantiku původního díla. Co zbytečné vyobrazení kompletní Merlinovy duhy v doupěti hlavního zlouna - má i jinou roli než zklamání čtenářů, že již ze začátku k zániku odsouzená filmová série nikdy nepočítala s Callou a jistým nejmenovaným farářem? A na co byl zbytečně akční souboj, když si mohl Roland s Walterem pěkně na dlouho a v míru pokecat jako v Pistolníkovi? A mnoho dalšího, drobné detaily, které rozbíjí alespoň to málo, co jsem na knížkách snesl. Po tom všem je úplně jedno, zda je Roland z Gileadu orandžovej nebo modrej, na barvě kůže v té záplavě otravných změn nesejde. Knihy o Rolandově pouti nejsou výborné, ale poskytují tolik zajímavého materiálu, že několika filmová série sestavená odpovědnými lidmi by mohla být epochální. A přesto se natočí pouze příjemná akční jednohubka, u které možná mnohý vypne mozek a jiný se vysměje idiotským čtenářům, kteří hledají každou drobnou nepřesnost, ale naprosto si neuvědomují, že pak je ten film jen hloupá ztráta času. Au. () (méně) (více)

Vabr

Předlohu jsem nečetl, ale je celkem zřejmé, že bude lepší a odvážnější než toto zpracování. Přesto mi to však přišlo ok v rámci možností. Největším problémem Temné věže je, že nedokáže vytvářet strhující situace plné nejistoty a strachu, které se častokrát nabízely skoro samy. Záporák by mohl být úspěšný, ale chybí mu nějaký respekt, zato Idris Elba zafungoval dobře. Škoda, že děj samotný byl celkem rychlý a neambiciózní. Věřím, že jinak by se všichni vyšvihli více. Třeba i hlavní hrdina, který působil celkem sympaticky. Jeho školní šikanátor by mohl být taktéž více vykreslený, protože ta jedna scéna působí náhodně. Konečná přestřelka však potěší. Ten to se svou pistolí uměl výborně. Dokonce jeho střelby patřily mezi mé nejoblíbenější části filmu. Vyhodnocení: Moc nechápu, jak mám k filmu přistupovat po stránce ratingu, protože se mi to zdá takové zmatené. Samotný film se řídí hodně v duchu PG13, ale některé samotné scény dost působí, jako by se chtěly strhnout do PG16, ale nebylo jim to dovoleno. ()

Anayka

Je to přesně tak, jak napsal Cervenak: "Nechápem, prečo to vlastne natočili - fanúšikov predlohy to musí rozzúriť do nepríčetnosti, a nikomu inému na tom zaručene nezáleží." Pro fanouška je všechno špatně už v traileru. Přečetla jsem celou sérii, trvalo mi to léta. A tak dlouho by mělo trvat natáčení, aby to k něčemu bylo. No nic. Pořád můžeme doufat, že jednou někdo dostane solidní rozpočet a scénář, aby z toho byl nadupaný seriál. ()

Durgas

Nízke hodnotenie filmu úprimne nechápem. Nečítal som predlohu (len jednu krátku poviedku z toho sveta a aj to veľmi veľmi dávno), a to čo mi naservíroval film sa mi páčilo. Príbeh v podstate nikde nevybočuje z klasiky, ale je miestami okorenený netradičným detajlom, no a McConaughey skvelý ako vždy (tuším som ho prvýkrát videl ako záporáka a sedí mu to). Možno je to aj efektom videnia v kine a nízkym očakávaním, ale nemám prečo dať menej ako 4 zvjozdy. ()

Ergon

Vcelku příjemný blockbuster s nenáročným, nikoliv však tuctovým, příběhem. Ideální na odreagování. Vypíchnul bych krásné scenérie, výpravu a kostýmy. Na to vše se hezky koukalo. ()

Likan7

Zlinčujte mě, ale já nemam s Temnou věží nějaký větší problém. Dle reakcí lidí znající předlohu (nebo přesněji řečeno všech 7 (!) dílů) jsem rád, že jsem jí nikdy nečetl, protože pak bych šel s hodnocením asi hodně dolů. V reálu je ale film jako takový celkem fajnový fantasy béčko se skvělým castingem (možná proto, že jsem nečetl předlohu :-)). Idrisova zachmurnost a poraženost z něj tříská stejně jako jeho charisma, kluk je taky v pohodě, ale skvělej je hlavně McConaughey. Ten si očividně svýho záporáka užívá v každým záběru. A zbijte mě, ale já bych si dal klidně další díly se stejným stylem a stejným obsazením. ()

Franc1s

No tak na jedno podívání ok. Fantasy od Kinga, který nedopadlo asi jak mělo. Herci super, Elba opět pecka, i klučina bavil. Objeví se i Lagerta, která už zkouší filmová roličky. Knihu jsem nečetl, nejlepší z filmu asi krásný přebíjení Pistolníka :) No uvidíme jak dopadne slibovanej seriál a co z toho bude. 6/10 ()

Demonic189

Neuveriteľne nudný, priemerný a PREDVÍDATEĽNÝ snímok, ktorý byť o pol hodiny dlhší, tak asi pri ňom zomriem. Deň po zhliadnutí vlastne ani neviem o čom to bolo... Dokonca ešte aj taký McConaughy je tu skutočne veľmi zlý a jeho postava ma po celý čas neskutočne iritovala. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017