V srdci bouře: Churchill ve válce (TV film)

Into the Storm

Churchill at War

(neoficiální název)

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2009, 95 min

Na jedné straně dokonalý vůdce a oddaný ochránce britského impéria, na straně druhé výbušný snobský šlechtic živící svou nadřazenost nad svými "poddanými". Nejpůsobivější byla ale jeho Don Quijotovská úloha muže, jehož doba už jej nepotřebuje, v té části se tvůrcům povedlo vyždímat z Churchilla ty nejsilnější emoce. Scéna v divadle, kdy Brendan Gleeson ve své zkroucené grimase začne plakat, je prostě wow :) (důkaz toho, že i televizní produkce častokrát stojí za to!)(1.3.2011)

Dalsi z plejady filmov z dielne HBO, ktore svojimi kvalitami valcuju vacsinu z tych, ktore reprezentuju hollywoodsku produkciu v nasich kinach. V srdci burky nam ponuka strucny exkurz do pozadia britskej politiky pocas 2.SV, kedy sledujeme Winstona Churchilla na jeho ceste do ucebnic dejepisu. Moja jedina vyhrada, ktora je vsak kadegoricka, spociva v tom,ze ten exkurz je skutocne velmi strucny a skratkovitost deja bola v tomto pripade prehnana. Kludne si viem s rovnakym obsadenim ako aj podanim predstavit 3 hodinovy epos, ktory by dokladnejsie a preciznejsie priblizil tiahu, ktoru musel Churchill niest na svojich ramenach. Preto "len" 3,5/5*(11.4.2011)

• MartinezZ

11.2.2011 ~ Winston Churchill a jeho podíl na Druhé světové válce. Bohužel tu jde jen o televizní film, co šel rovnou na DVD a měl k tomu svůj důvod. Z filmu to totiž vypadá, že kdyby Churchill nebyl, nic moc by se ani nestalo. ~ Vůbec celý film, byť z produkce HBO, je nějaký divný a to, že je někde nějaká válka, se dozvídáme jen z dialogů, ale jinak byste to nepoznali. Winston je tu vyobrazen jako rozmrzelý starý hrubián, v klidu si chrupčí, manželka ho už má plné zuby, o jejich sluhovi nemluvě, vlastně tu o nic pořádně nejde a o důležitých válečných akcích známých z historie, se tu mluví jen tak mimochodem. ~ Prostě tohle se mi vůbec nelíbilo a ani na to DVD to jít nemuselo. i zdarma ke stáhnutí by to bylo na pováženou :((30.4.2013)

O Churchillovi jsem už hrozně dlouho chtěl vidět nějaký dokument či něco co by mapovalo jeho život. Naštěstí se tvůrci od HBO opět trefili do mého gusta a natočili tento životopisný film, který popisuje život tohoto svérázného tlouštíka. Životopisné filmy jsou většinou docela nezáživné, ale tento se fakt povedl a to nejen díky skvělému výkonu Brendana Gleeasona. Jsou v něm zachyceny některé slavné výroky, které Winston pronesl, ale najdou se zde i fakta, která jsem o W.Ch. ani nevěděl. Nejlepší hláška filmu--- "Nepiji, nekouřím a jsem 100% fit. | Tedy, já piju, kouřím a jsem 200% fit."-- Pro mě 75%.(10.10.2010)

Poměrně slušné válečné drama, ale danému tématu by spíše slušelo delší zpracovaní. Představoval bych si tak minimálně tři díly, každý po sto minutách. Skvělý byl výběr a namaskování herců, kteří se skutečným postavám hodně podobají, čímž film diváka daleko víc vtáhne do děje. Režie se zde lehce otřela i o pár kontrovérzních témat, jako třeba když, v zájmu zvýšení efektivity britských nočních náletů, dává Churchill Harrisovi zelenou k bombardování německých civilistů.(23.8.2009)

• - Brendan Gleeson získal za svou roli cenu Emmy. (shyster)