V srdci bouře: Churchill ve válce (TV film)

Into the Storm

Churchill at War

(neoficiální název)

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2009, 95 min

• slunicko2

Nudná oslava Churchillovy vlády 1940 - 1945. 1) Možná ten film je autobiografický. Možná je historicky věrný. Brendan Gleeson hraje nepochybně skvěle. Pro diváky nedotčené historickými znalostmi je film nesporně užitečný. 2) Bohužel však především je film k smrti nudný. Přestože historické filmy mám velice rád, u sledování tohoto snímku jsem prostě usnul.(15.10.2010)

Zájemcům o Churchilla to nic nového, ani objevného nepřinese, přesto je radost užívat si soustředěného projevu Brendana Gleesona. Jedinou výtku bych směřoval k přílišné zkratkovitosti, známému to neduhu životopisných filmů (zde dělí Den D a konec války jediný střih, což je docela zarážející). Ale jako didaktické pomůcce do hodin dějepisu se tomu dá jen zatleskat, alespoň by se více lidí dozvědělo o Churchillově obrovské píli. (Obrovský dík patří castingu, který dovolil, aby se roli maršála Stalina zhostil fenomenální Alexej Petrenko, jenž si tak po 20 letech zopakoval svou mistrovskou etudu z Baltazarovy hostiny. A stále z něj sálá cosi nepopsatelně děsivého, byť je tam jen 5 minut)(10.10.2010)

• MartinezZ

11.2.2011 ~ Winston Churchill a jeho podíl na Druhé světové válce. Bohužel tu jde jen o televizní film, co šel rovnou na DVD a měl k tomu svůj důvod. Z filmu to totiž vypadá, že kdyby Churchill nebyl, nic moc by se ani nestalo. ~ Vůbec celý film, byť z produkce HBO, je nějaký divný a to, že je někde nějaká válka, se dozvídáme jen z dialogů, ale jinak byste to nepoznali. Winston je tu vyobrazen jako rozmrzelý starý hrubián, v klidu si chrupčí, manželka ho už má plné zuby, o jejich sluhovi nemluvě, vlastně tu o nic pořádně nejde a o důležitých válečných akcích známých z historie, se tu mluví jen tak mimochodem. ~ Prostě tohle se mi vůbec nelíbilo a ani na to DVD to jít nemuselo. i zdarma ke stáhnutí by to bylo na pováženou :((30.4.2013)

Dalsi z plejady filmov z dielne HBO, ktore svojimi kvalitami valcuju vacsinu z tych, ktore reprezentuju hollywoodsku produkciu v nasich kinach. V srdci burky nam ponuka strucny exkurz do pozadia britskej politiky pocas 2.SV, kedy sledujeme Winstona Churchilla na jeho ceste do ucebnic dejepisu. Moja jedina vyhrada, ktora je vsak kadegoricka, spociva v tom,ze ten exkurz je skutocne velmi strucny a skratkovitost deja bola v tomto pripade prehnana. Kludne si viem s rovnakym obsadenim ako aj podanim predstavit 3 hodinovy epos, ktory by dokladnejsie a preciznejsie priblizil tiahu, ktoru musel Churchill niest na svojich ramenach. Preto "len" 3,5/5*(11.4.2011)

Do 90-tich minut sa neda zmestit celych 5 rokov vladnutia Winstona Churchilla ako premiera a ministra obrany zaroven, ale Brendan Gleeson je skvely herec a tvorcovia sa snazili ukazat to najhlavnejsie z jeho nielen sukromneho zivota, ale i superenia z opoziciou vo vlastnom parlamente, stretavania s americkym prezidentom, alebo i so Stalinom. Myslim si, ze sa im to podarilo velmi zaujimavo. Aj napriek tomu, ze su pod produkciou filmu podpisani bratia Scottovci, ktori maju s akcnymi filmami bohate skusenosti je film plny dialogov, takze netreba tu ocakavat ziadne krvave boje, okrem zaberov z archivu. U mna je to kludne na 80%. ________ Brendan Gleeson - (Winston Churchill) +++ Iain Glen - (Kráľ Juraj VI) +++ James D'Arcy - (Jock Colville) +++ Len Cariou - (Prezident Franklin D. Roosevelt) +++ Janet McTeer - (Clementine Churchill) +++ Donald Sumpter - (Lord Halifax) +++ Bill Paterson - (Clement Attlee) +++ Robert Pugh - (Generál Ismay) +++ Patrick Malahide - (Major Generál Bernard Montgomery) +++ Aleksei Petrenko - (Josef Stalin) +++ Produkcia: Ridley Scott, Tony Scott(30.5.2011)

• - Brendan Gleeson získal za svou roli cenu Emmy. (shyster)