Reklama

Reklama

Film je založen na skutečném příběhu Howarda Markse, držitele diplomu z Oxfordu, který se stal hlavním dovozcem marihuany v šedesátých letech ve Velké Británii a podařilo se mu uniknout na čas vězení tím, že předstíral, že je agent MI6. Stal se také bojovníkem za legalizaci marihuany, díky čemuž se objevil i na kandidátce do parlamentu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (51)

F.man 

všechny recenze uživatele

Moc přijemné dvě hodiny. Mr. Nice asi nebude ten TOP film o (drogových) dealerech, ale v zásadě má všechno co tenhle biografický žánr mít má. Je tady charismatický, dobře zahraný hrdina, který nemá problém vyje*ávat se státní autoritou, je tady zachycena jeho kreativita a vzestup, jeho nejlepší léta a samozřejme jeho "pád". Mr. Nice má navíc podporu ve vedlejších rolích (ano zejména Thewlis a krásná Sevigny), v prostředí ve kterém se odehrává a ve vývozním artiklu, který Marks distribuje. No a hlavně, je to evropský film, který svým stylem a střihem nehraje tak moc na efekt jako hollywoodské studiovky a může si tak dovolit být více naturalistický ale zároveň i více stylizovaný. Příjemné čtyři hvězdy. Já se bavil skvěle. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Film, který se velmi minul s tím, co jsem od něj čekala. Věřím, že příběh pana Howarda Markse je dostatečně zajímavý na to, aby vydal na ucelenou, stylovou dvouhodinovku, jenže to by za sebe nesměl prostě jen naházet několik nesourodých scének a nesmělo by z něj na míle daleko čišet slovo "nezávislý". Vím, že je to moje chyba a že by si Mr. Nice objektivně ty tři hvězdičky asi zasloužil, ale když po pohledu na hezky stylový plakát očekáváte něco ve stylu Goodfellas, Scarface a podobných filmů o drogovém byznysu, budete jako já zákonitě zklamáni. ()

Reklama

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Kdyby tvůrci hodili bobek na tu komediální linku v celém filmu, tak by výsledek mohl mít vliv na lepší hodnocení! Jinak se mě Mr.Nice líbil, už z toho důvodu, že jsem viděl nějakou dokumentární rekonstrukci a to téma mě zaujalo. Prostě šedesátky byly bombový a kdo se ničeho nebál a měl koule, tak si užíval :-D Jen bych snímek o dvacet minut zkrátil a byl bych spokojený (některé pasáže jsou prostě o ničem). 70% ()

rastlinka 

všechny recenze uživatele

Rozhodne je to pozerateľný film, miestami dokonca veľmi zábavný, ale mne tam chýbalo čosi, čo by filmu dávalo šťavu. Hlavný predstaviteľ musel byť v danej dobe poriadny borec a asi ho netrápilo, čo si ňom ľudia myslia, no mám pocit, že filmári nám tu tohto filozofa predsatvili ešte obyčajnejšieho než v skutočnosti bol. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem lepší pojetí příběhu a tak jsem byl velmi zklamán. Obsahově však příběh stojí za zamyšlení a hlavně za podívání. Snad někdy přijde čas na tu správnou pravdu. CITÁT - Dealer je ten kdo si toho koupí víc než vykouří. Já si toho koupil hodně, ale kurva, jak jsem to měl všechno vykouřit?!?!........ ()

Galerie (80)

Zajímavosti (10)

  • Na vrcholu své kariéry pašoval Marks 30tunové zásilky z Pákistánu a Thajska do Ameriky a Kanady a měl kontakty s takovými organizacemi jako CIA, MI6, IRA a mafie. (Kroup4)
  • Natáčení probíhalo ve španělském Benidormu. (Terva)
  • Howard Mark, podle jehož skutečných událostí je film natočen, byl hlavním poradcem štábu při natáčení. Bonus na DVD obsahuje jeho poznatky a komentář k příběhu. (Terva)

Reklama

Reklama