Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ZkuKol
  ***

  Vcelku příjemný životopis slavného britského dealera, kde jsou dobří Ifans a Thewlis, dobový soundtrack a pohodová atmosféra vytvořená stylovým vkládáním do záběrů. Hezky to odsýpá, divák se nenudí, ale já mám problém s pozitivním tónem líčícím hlavního hrdinu, který mě prostě sympatický nepřipadá... 60% PS: Febiofest 2011(26.3.2011)

 • F.man
  ****

  Moc přijemné dvě hodiny. Mr. Nice asi nebude ten TOP film o (drogových) dealerech, ale v zásadě má všechno co tenhle biografický žánr mít má. Je tady charismatický, dobře zahraný hrdina, který nemá problém vyje*ávat se státní autoritou, je tady zachycena jeho kreativita a vzestup, jeho nejlepší léta a samozřejme jeho "pád". Mr. Nice má navíc podporu ve vedlejších rolích (ano zejména Thewlis a krásná Sevigny), v prostředí ve kterém se odehrává a ve vývozním artiklu, který Marks distribuje. No a hlavně, je to evropský film, který svým stylem a střihem nehraje tak moc na efekt jako hollywoodské studiovky a může si tak dovolit být více naturalistický ale zároveň i více stylizovaný. Příjemné čtyři hvězdy. Já se bavil skvěle.(28.2.2012)

 • rastlinka
  ***

  Rozhodne je to pozerateľný film, miestami dokonca veľmi zábavný, ale mne tam chýbalo čosi, čo by filmu dávalo šťavu. Hlavný predstaviteľ musel byť v danej dobe poriadny borec a asi ho netrápilo, čo si ňom ľudia myslia, no mám pocit, že filmári nám tu tohto filozofa predsatvili ešte obyčajnejšieho než v skutočnosti bol.(15.11.2011)

 • Mukunda
  ***

  První polovina je zoufale utahaná, druhá polovina se pak snaží zachránit, co se dá. Částečně se to daří, nemohl jsem se ale ubránit pocitu, že snímek vyznívá do ztracena. Informací o tom, že je film dle skutečné události by se neměl nikdo snažit omlouvat mizerný scénář. Dramatické momenty mi připadaly umělé, komediálních prvků moc nebylo (i když těch pár bylo povedených). Slabší tři hvězdy.(19.4.2011)

 • Terva
  ***

  Čekal jsem lepší pojetí příběhu a tak jsem byl velmi zklamán. Obsahově však příběh stojí za zamyšlení a hlavně za podívání. Snad někdy přijde čas na tu správnou pravdu. CITÁT - Dealer je ten kdo si toho koupí víc než vykouří. Já si toho koupil hodně, ale kurva, jak jsem to měl všechno vykouřit?!?!........(4.5.2014)

 • - Na vrcholu své kariéry pašoval Marks 30tunové zásilky z Pákistánu a Thajska do Ameriky a Kanady a měl kontakty s takovými organizacemi jako CIA, MI6, IRA a mafie. (Kroup4)

 • - Film, který Jim (David Thewlis) ve filmu zmiňoval, byl Equus (1977). (metal.storm)

 • - S prodejem drog začal Howard Marks již během studia filozofie na Oxfordu. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace