poster

Mr. Nice

 • Velká Británie

  Mr. Nice

 • Slovensko

  Mr. Nice

 • Belgie

  Mr. Nice

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ZkuKol
  ***

  Vcelku příjemný životopis slavného britského dealera, kde jsou dobří Ifans a Thewlis, dobový soundtrack a pohodová atmosféra vytvořená stylovým vkládáním do záběrů. Hezky to odsýpá, divák se nenudí, ale já mám problém s pozitivním tónem líčícím hlavního hrdinu, který mě prostě sympatický nepřipadá... 60% PS: Febiofest 2011(26.3.2011)

 • odvedle
  ****

  Vcelku zaujímavý príbeh, bavili ma dialógy, rôzne prostredia, v ktoých sa dej odohrával, ale samotný dej až tak nie. Film je niečo na štýl Chyť mě, když to dokážeš, avšak zaostrené je viac na kriminálnu stránku. Najviac ma pobavili slova (vo voľnom preklade, čo som si zapamätal:) „ja som nechcel byť dealer, len som nakupoval vo veľkom, ale prisahám, že som sa to všetko snažil zhúliť sám“(30.4.2011)

 • Terva
  ***

  Čekal jsem lepší pojetí příběhu a tak jsem byl velmi zklamán. Obsahově však příběh stojí za zamyšlení a hlavně za podívání. Snad někdy přijde čas na tu správnou pravdu. CITÁT - Dealer je ten kdo si toho koupí víc než vykouří. Já si toho koupil hodně, ale kurva, jak jsem to měl všechno vykouřit?!?!........(4.5.2014)

 • Everyone
  ****

  ...navzdory nízkému hodnocení (lehce nad 60%) já musím hodnotit o stupínek výše (asi kvůli tomu neortodoxnímu a neučesanému stylu a formě; ta ležérní surovost - ať už v myšlení postav nebo filmového rukopisu - je čerstvým větrem = snad kradmá alergie na Hollywood v prvním stadiu??).....námět, scénář, hudba, herecké (nejen v hlavní roli, ale v mnoha vedlejších) výkony,... David Thewlis byl ve své roli naprosto ďábelský.(8.5.2017)

 • F.man
  ****

  Moc přijemné dvě hodiny. Mr. Nice asi nebude ten TOP film o (drogových) dealerech, ale v zásadě má všechno co tenhle biografický žánr mít má. Je tady charismatický, dobře zahraný hrdina, který nemá problém vyje*ávat se státní autoritou, je tady zachycena jeho kreativita a vzestup, jeho nejlepší léta a samozřejme jeho "pád". Mr. Nice má navíc podporu ve vedlejších rolích (ano zejména Thewlis a krásná Sevigny), v prostředí ve kterém se odehrává a ve vývozním artiklu, který Marks distribuje. No a hlavně, je to evropský film, který svým stylem a střihem nehraje tak moc na efekt jako hollywoodské studiovky a může si tak dovolit být více naturalistický ale zároveň i více stylizovaný. Příjemné čtyři hvězdy. Já se bavil skvěle.(28.2.2012)

 • - Natáčení probíhalo ve španělském Benidormu. (Terva)

 • - Howard Mark, podle jehož skutečných událostí je film natočen, byl hlavním poradcem štábu při natáčení. Bonus na DVD obsahuje jeho poznatky a komentář k příběhu. (Terva)

 • - Marks byl nejhledanějším mužem Británie. V nejtěžším vězěnském zařízení Ameriky pak strávil 7 let. (Taninaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace