První polovina je zoufale utahaná, druhá polovina se pak snaží zachránit, co se dá. Částečně se to daří, nemohl jsem se ale ubránit pocitu, že snímek vyznívá do ztracena. Informací o tom, že je film dle skutečné události by se neměl nikdo snažit omlouvat mizerný scénář. Dramatické momenty mi připadaly umělé, komediálních prvků moc nebylo (i když těch pár bylo povedených). Slabší tři hvězdy.(19.4.2011)

...navzdory nízkému hodnocení (lehce nad 60%) já musím hodnotit o stupínek výše (asi kvůli tomu neortodoxnímu a neučesanému stylu a formě; ta ležérní surovost - ať už v myšlení postav nebo filmového rukopisu - je čerstvým větrem = snad kradmá alergie na Hollywood v prvním stadiu??).....námět, scénář, hudba, herecké (nejen v hlavní roli, ale v mnoha vedlejších) výkony,... David Thewlis byl ve své roli naprosto ďábelský.(8.5.2017)

Život Howarda Markse byl jistě zajímavý.Tenhle film se o to také snaží,ale úplně se mu to nedaří.Svým způsobem je to životopisné komediální drama,kde první půlka je utahaná a v druhé se rozjede celkem zajímavý mix dramatických a humorných okamžiků.Pořád si ale myslím,že materiál je tak na hodinový dokument do televize(a velmi slušný) a nikoliv dvouhodinový film pro kina.Taky mi to připadá,jako když scénarista propojil pár scének jen aby to vydalo na film.David Thewlis to naštěstí trochu zachraňuje a díky němu má divák aspoň trochu pocit,že sleduje film o obchodu z drogami a ne nějaký"nezávislý,zhulený film"pro skalní příznivce.Je tu možné najít podobnost s jinými filmy("Obchodník se smrtí",nebo třeba"Chyť mě,když to dokážeš"),ale jen velmi vzdáleně.Takže trochu zajímavé to je a pár vtipných momentů se tu najde,ale nic,na co by se člověk musel hrnout do kina,neb si může v klidu počkat,až se snímek objeví v televizi. a trochu si u toho zahulit.Takže kolem a kolem dávám průměrných 50%,protože zpracování,Thewlis a hudba si to zaslouží.(8.5.2011)

Je to fakt hodně podobny Kokainu s Deppem, ale tohle je mnohem větši sranda. Taky je to každymu tady bližší tím, že tráva je mnohem oblíbenější než koks. No a pokud vás po chvilce sledování filmu napadne si zahulit, tak je to film pro vás. Rhys Ifans a hlavně David Thewlis perlí (hlášky, finty, situace) a vsaďte se, že minimálně 1 záběr vám v hlavě zůstane (kdo viděl, ví, o čem mluvim, chchch). Ale ve skutečnosti je tam toho mnohem víc, co stojí za to. No a u závěrečnejch titulků mám takovej dojem, že hraje pisnička, kterou my známe od Pavla Bobka jako "Poď stoupat jak dým"... jsem nevěděl, že Bobek je takovej hulič...(6.7.2011)

Docela zajímavě natočený životní příběh Howarda Markse, kterého skvělé stvárnil Rhys Ifans který měl dle mého názoru jointa v hubě dříve než se narodil. Zajímavý byl začátek , kdy první čtvrthodinku byl film černobílý a když si Marks poprve dál šluka, vše se ostře zbarvilo docela dobrý nápad :) Podle žánru filmu mě to nutí srovnávat s filmem KOKAIN který zbožňuji a beru ho vážněji než Mr. Nice který je zaměřený více do komedie tudiž uděluji 3 a půl ****.(22.10.2011)

• - Marks byl nejhledanějším mužem Británie. V nejtěžším vězěnském zařízení Ameriky pak strávil 7 let. (Taninaca)

• - Na vrcholu své kariéry pašoval Marks 30tunové zásilky z Pákistánu a Thajska do Ameriky a Kanady a měl kontakty s takovými organizacemi jako CIA, MI6, IRA a mafie. (Kroup4)

• - Natáčení probíhalo ve španělském Benidormu. (Terva)