Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mukunda
  ***

  První polovina je zoufale utahaná, druhá polovina se pak snaží zachránit, co se dá. Částečně se to daří, nemohl jsem se ale ubránit pocitu, že snímek vyznívá do ztracena. Informací o tom, že je film dle skutečné události by se neměl nikdo snažit omlouvat mizerný scénář. Dramatické momenty mi připadaly umělé, komediálních prvků moc nebylo (i když těch pár bylo povedených). Slabší tři hvězdy.(19.4.2011)

 • Everyone
  ****

  ...navzdory nízkému hodnocení (lehce nad 60%) já musím hodnotit o stupínek výše (asi kvůli tomu neortodoxnímu a neučesanému stylu a formě; ta ležérní surovost - ať už v myšlení postav nebo filmového rukopisu - je čerstvým větrem = snad kradmá alergie na Hollywood v prvním stadiu??).....námět, scénář, hudba, herecké (nejen v hlavní roli, ale v mnoha vedlejších) výkony,... David Thewlis byl ve své roli naprosto ďábelský.(8.5.2017)

 • anli
  ***

  Život Howarda Markse byl jistě zajímavý.Tenhle film se o to také snaží,ale úplně se mu to nedaří.Svým způsobem je to životopisné komediální drama,kde první půlka je utahaná a v druhé se rozjede celkem zajímavý mix dramatických a humorných okamžiků.Pořád si ale myslím,že materiál je tak na hodinový dokument do televize(a velmi slušný) a nikoliv dvouhodinový film pro kina.Taky mi to připadá,jako když scénarista propojil pár scének jen aby to vydalo na film.David Thewlis to naštěstí trochu zachraňuje a díky němu má divák aspoň trochu pocit,že sleduje film o obchodu z drogami a ne nějaký"nezávislý,zhulený film"pro skalní příznivce.Je tu možné najít podobnost s jinými filmy("Obchodník se smrtí",nebo třeba"Chyť mě,když to dokážeš"),ale jen velmi vzdáleně.Takže trochu zajímavé to je a pár vtipných momentů se tu najde,ale nic,na co by se člověk musel hrnout do kina,neb si může v klidu počkat,až se snímek objeví v televizi. a trochu si u toho zahulit.Takže kolem a kolem dávám průměrných 50%,protože zpracování,Thewlis a hudba si to zaslouží.(8.5.2011)

 • Radiq
  ****

  Je to fakt hodně podobny Kokainu s Deppem, ale tohle je mnohem větši sranda. Taky je to každymu tady bližší tím, že tráva je mnohem oblíbenější než koks. No a pokud vás po chvilce sledování filmu napadne si zahulit, tak je to film pro vás. Rhys Ifans a hlavně David Thewlis perlí (hlášky, finty, situace) a vsaďte se, že minimálně 1 záběr vám v hlavě zůstane (kdo viděl, ví, o čem mluvim, chchch). Ale ve skutečnosti je tam toho mnohem víc, co stojí za to. No a u závěrečnejch titulků mám takovej dojem, že hraje pisnička, kterou my známe od Pavla Bobka jako "Poď stoupat jak dým"... jsem nevěděl, že Bobek je takovej hulič...(6.7.2011)

 • Nemik96
  ***

  Docela zajímavě natočený životní příběh Howarda Markse, kterého skvělé stvárnil Rhys Ifans který měl dle mého názoru jointa v hubě dříve než se narodil. Zajímavý byl začátek , kdy první čtvrthodinku byl film černobílý a když si Marks poprve dál šluka, vše se ostře zbarvilo docela dobrý nápad :) Podle žánru filmu mě to nutí srovnávat s filmem KOKAIN který zbožňuji a beru ho vážněji než Mr. Nice který je zaměřený více do komedie tudiž uděluji 3 a půl ****.(22.10.2011)

 • - Marks byl nejhledanějším mužem Británie. V nejtěžším vězěnském zařízení Ameriky pak strávil 7 let. (Taninaca)

 • - Na vrcholu své kariéry pašoval Marks 30tunové zásilky z Pákistánu a Thajska do Ameriky a Kanady a měl kontakty s takovými organizacemi jako CIA, MI6, IRA a mafie. (Kroup4)

 • - Natáčení probíhalo ve španělském Benidormu. (Terva)