Reklama

Reklama

Film je založen na skutečném příběhu Howarda Markse, držitele diplomu z Oxfordu, který se stal hlavním dovozcem marihuany v šedesátých letech ve Velké Británii a podařilo se mu uniknout na čas vězení tím, že předstíral, že je agent MI6. Stal se také bojovníkem za legalizaci marihuany, díky čemuž se objevil i na kandidátce do parlamentu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (52)

merigieren 

všechny recenze uživatele

bylo to moc dlouhý a tak nějak podobný od vejšky pašoval, pašoval víc, ještě víc. pak ho chytli v usa, začal od začátku až ho zase chytili. Přitom používali šifrovanou řeč, nevázaný sex, hašiš a marjánku. je to docela hezky natočený takovej ten mafiánskej přístup s cool chlapíkem co si věří že je nedotknutelnej. ()

Everyone 

všechny recenze uživatele

...navzdory nízkému hodnocení (lehce nad 60%) já musím hodnotit o stupínek výše (asi kvůli tomu neortodoxnímu a neučesanému stylu a formě; ta ležérní surovost - ať už v myšlení postav nebo filmového rukopisu - je čerstvým větrem = snad kradmá alergie na Hollywood v prvním stadiu??).....námět, scénář, hudba, herecké (nejen v hlavní roli, ale v mnoha vedlejších) výkony,... David Thewlis byl ve své roli naprosto ďábelský. ()

Reklama

anli 

všechny recenze uživatele

Život Howarda Markse byl jistě zajímavý.Tenhle film se o to také snaží,ale úplně se mu to nedaří.Svým způsobem je to životopisné komediální drama,kde první půlka je utahaná a v druhé se rozjede celkem zajímavý mix dramatických a humorných okamžiků.Pořád si ale myslím,že materiál je tak na hodinový dokument do televize(a velmi slušný) a nikoliv dvouhodinový film pro kina.Taky mi to připadá,jako když scénarista propojil pár scének jen aby to vydalo na film.David Thewlis to naštěstí trochu zachraňuje a díky němu má divák aspoň trochu pocit,že sleduje film o obchodu z drogami a ne nějaký"nezávislý,zhulený film"pro skalní příznivce.Je tu možné najít podobnost s jinými filmy("Obchodník se smrtí",nebo třeba"Chyť mě,když to dokážeš"),ale jen velmi vzdáleně.Takže trochu zajímavé to je a pár vtipných momentů se tu najde,ale nic,na co by se člověk musel hrnout do kina,neb si může v klidu počkat,až se snímek objeví v televizi. a trochu si u toho zahulit.Takže kolem a kolem dávám průměrných 50%,protože zpracování,Thewlis a hudba si to zaslouží. ()

rastlinka 

všechny recenze uživatele

Rozhodne je to pozerateľný film, miestami dokonca veľmi zábavný, ale mne tam chýbalo čosi, čo by filmu dávalo šťavu. Hlavný predstaviteľ musel byť v danej dobe poriadny borec a asi ho netrápilo, čo si ňom ľudia myslia, no mám pocit, že filmári nám tu tohto filozofa predsatvili ešte obyčajnejšieho než v skutočnosti bol. ()

Nemik96 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavě natočený životní příběh Howarda Markse, kterého skvělé stvárnil Rhys Ifans který měl dle mého názoru jointa v hubě dříve než se narodil. Zajímavý byl začátek , kdy první čtvrthodinku byl film černobílý a když si Marks poprve dál šluka, vše se ostře zbarvilo docela dobrý nápad :) Podle žánru filmu mě to nutí srovnávat s filmem KOKAIN který zbožňuji a beru ho vážněji než Mr. Nice který je zaměřený více do komedie tudiž uděluji 3 a půl ****. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (10)

  • Marks byl nejhledanějším mužem Británie. V nejtěžším vězěnském zařízení Ameriky pak strávil 7 let. (Taninaca)
  • Howard Mark, podle jehož skutečných událostí je film natočen, byl hlavním poradcem štábu při natáčení. Bonus na DVD obsahuje jeho poznatky a komentář k příběhu. (Terva)
  • Na vrcholu své kariéry pašoval Marks 30tunové zásilky z Pákistánu a Thajska do Ameriky a Kanady a měl kontakty s takovými organizacemi jako CIA, MI6, IRA a mafie. (Kroup4)

Reklama

Reklama