Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiální text distributora)

BadCough

Nemyslím si, že osud Katky by v nás mal vyvolať pocity altruizmu či ľútosti. Dokument jednoznačne vyplnil zívajúcu dieru v prevencii drogových závislostí, pretože ukazuje účinok drog v reálnej nefingovanej existencii človeka. Z celkom šumnej mladej holky sa stane vyziabnutý prízrak, ktorý vyzerá v tridsiatich rokoch na deväťdesiat. Napriek, alebo práve kvôli otvorenosti a surovosti scén by som to pustila už deťom na druhom stupni základnej školy. ()

AngelG

" Překážka jste sama sobě.." jak pravdivá slova.. obvzlášť v případě Katky, kdy vlastně neví co chce.. strašné jak člověk může žít, ale i dopadnout.. jenže zase, jdou do toho dobrovolně a moc dobře vědí jaké jsou následky a jakou si ty drogy berou daň.. ale i přes tohle všechno, prostě nemůžu říct, že by mi jí nebylo líto, je to prostě smutný pohled.. ()

Miany

Nečekala jsem odpověď na otázky, čekala jsem pohled do života. Paní Helena Třeštíková, které si nesmírně vážím, se nebála a to z tohoto snímku učinilo dokument, který mluví převážně svou vizuální stránkou. Proč dávám tak vysoké hodnocení je díky tomu, že je na čase vážit si dobrých věcí, neshazovat jejich úroveň jen pro nějaké nepochopení nebo nedocenění, které většinou pramení z toho, že si vážnost tohoto díla naplno neuvědomuje. Obecně má dokument splňovat tyto předpoklady: Zajímavý námět, originální forma. Žádné jiné manýry nejsou třeba! Dokument je tu od toho, aby něco popsal, zdokumentoval. Nemá na nic odpovídat, na to si má odpovídat sám divák. Je tedy pouze na něm samotném, co si z viděné reality odnese či neodnese. Pro mě je Katka symbolem úpadku ...ale ve skrze to také člověkem. Tento námět a oprášení považuji od paní Třeštíkové za dobrý nápad, neboť jen ona dokázala točit hodiny a hodiny (...často i nezáživné věci) a proto sklízí můj obdiv. Přeci jen manželské etudy museli být jak časově, tak psychicky náročnou prací. A že taky ta práce za něco stála. Osobně však z Katky mám silnější pocity, možná i pro onu drogovou tematiku, která je mimo jiné mezi námi všude (ovšem závislost na kofeinu nikoho nějak neláká) a ovlivňuje naše životy více než si myslíme. ()

Mandalorian odpad!

Tak: Jediná věc která na tomhle mnohaletým točení mohla být zajímavá, by byla časová stopáž: Ano. Sledovat časové úseky, kdy Katka vypadá na hovno, víc na hovno a úplně na hovno. A přesně ta tu chybí. Dále nutno podotknout, že slípice Helena Třeštíková se prakticky podílela na krádežích, jelikož věděla, že Zgefa i ten její kokot kradou a očividně to neoznámila na policii. Ale třešničkou na dortu (drogy jsou na hovno - rozpouští organismus - genialita nebo demence, natáhnout tuhle myšlenku na hodinu a půl ??) je fakt, že když budete shánět práci, nepomůže vám ani pracák. Ale... spadněte do fetu a stát se o vás postará líp než o anglickou královnu. Žádný jehly a náhražky. Nechte ty blbce pochcípat... Koš se stejně používat nenaučej a jehly se budou nacházet dál... Páčko, děcka.. ()

papaguy

Okolnosti vzniku závislosti mohly být trochu více objasněny. Trochu trnu z komentářů mudrujících nad etikou. Má dokumentarista právo natáčet něčí drogami do*ebaný život? Má právo si někdo nechat natáčet svůj drogami do*ebaný život? Mají děti právo se podívat, jak drogy mohou do*ebat život? Režisérka na mě nepůsobila jako nečinný jen chladně zaznamenávající element. Spíš obráceně. A díky za tip na místa, kterým je lepší se v Praze vyhnout... Myslím, že na případné pokračování si nechám zajít chuť. ()

Torgal

Autenticky natočený dokument zachytávajúci vyše desať rokov života jednej fetky. Režisérka zachytáva Katku vo svojom prirodzenom prostredí a snaží sa zachytiť všetko tak ako to je - neprikrášlené, ale aj bez umelej dramatizácie. Dôraz je kladený na Katkino tehotenstvo a jej márny boj so závislosťou, aby si dcéru mohla nechať. Úprimne povedané som čakal, že to bude mať na mňa drvivejší dopad, nakoľko filmy o narkomanoch sú pre mňa ťažko stráviteľné. Tento príbeh bol ale len smutný, nejaké emocionálne vydieranie sa nedostavilo. 6+/10 ()

FOCKE_WULF

Na feťácích je nejvtipnější obrovská sebelítost, místo aby si vytáhli hlavu z prdele a něco se sebou udělali, tak budou vydávat zvuky na téma - život je křivda, špatné rodinné zázemí, dokonce vnímají úkorně, že už jejich ksichty v obchodech poznají, nemohou tedy krást kosmetiku a nemají na hero. Smažky jsou ultramelancholici. ()

FeriusParfax

No FUJ. To bylo nechutný. Drsný, co udělá pár let na drogách s člověkem. Ve 30 vypadala Katka tak na 50. Nezkreslená realita narkomanky v celé její kráse. Proč s tím ještě někdo začíná? Jak můžou žít v takové špíně a bordelu? Tenhle dokument byl opravdu bez příkras… Bylo vidět všechno, včetně toho, jak si v 8. měsíci těhotenství píchá heroin. Jdu blejt velebnosti. Ty kecy feťáků jsou k pláči. Nejvíc mě rozesmálo vyznání lásky od zfetovaného Romana: „já tě miluju, buchto.“ P.S. kdo by si, sakra, chtěl od takové fetky nechat „vyhudrovat pelikána?“ ()

Navaran

Těžko jde hodnotit něco, po čem celý den chodíte a nemluvíte, snažíte se pouštět si veselou muziku (což při obsahu mojí diskografie jde dosti těžko) a odpoutat se od toho, co jste právě viděli....... Mohu jenom říci, že po druhé bych to vidět nechtěla, ani, kdyby mi za to zaplatili zlatem..... ()

fool-mood

Velice silný dokument. Po filmu všichni v sále seděli až do konce titulků, až na jednoho človíčka. když člověk vyjde z kina má v hlavě jen jednu otázku, proč že to vlastně nevyšlo? ()

Jenislávek

Fascinující, kruty, zdrcující, mrazivy, hnusny, otřesny, skutečny... Sledování osudů feťáků je takovy asi pokaždy a nevolno se udělá snad každymu, kdo to má v hlavě srovnany. Přesto hláška "Já nevim, asi nějaky těhotenství nebo co..." vykouzlila v malém kinosále nepatrný úsměv na nejedné napjaté tváři. ()

Martin79

Působivé, šokující, pravdivé. Taková je Katka. Syrový dokumentární film Heleny Třeštíkové, která tímto uzavírá celou trilogii. Víc nevím co napsat, ale dokument je to výborně udělaný. ()

sehe

Beznádej,pesimizmus,depresia.Helena Treštíková nám ukázala, čo dokážu drogy za 14 rokov života urobiť s človekom. ()

FireTight

"Slib mi, že to zítra začneš organizovat," hučí Helena Třeštíková do trosk... Katky a já jenom nechápu, proč zůstala pouze u slov. Osobně bych jí totiž za to všechno, co nám Katka v tomhle dokumentu předvedla, vlepil pořádných pár facek. Sliby, sliby, sliby a ještě jednou sliby - to bylo všechno, na co se zmohla (a to i u svého dítěte, což je ještě horší). Vlastní vůle? Jistě, ale jen do chvíle, kdy se jí to hodilo, jakmile vyvstal nějaký problém (nejčastěji absťák), tak bylo po nadějích. Celkově tomu nepřidal ani Roman, který je sice v pražském podsvětí očividné kápo (viz rozházení věcí nějaké ženské), jenže pak si nadělá do kalhot z jednoho policajta... :D Nejsmutnější okamžik? Zhruba v první třetině, kdy Katka bydlí doma na půdě a dochází si na dobrovolnou léčbu - její stav se očividně lepší, lépe mluví, zkrátka začíná vypadat jako normální čtyřiadvacetiletá mladá slečna. Střih a všechno je zase špatně. Dílo o drogové prevenci jako sviňa... ()

umbjaz

smažka zůstane smažkou... nic víc se říct nedá. každá fetka se toho nezbaví. ani nechce. znám jích spousty. buď beroete pro zábavu a máte svůj rozum. nebo to žerete preventivně a toho se nikdo nezbaví. dokument o lidech v mim okolí by byl určitě zajímavější :) ()

Chip89

FIlm, ze kterého mě mrazí. Nechutná feťačka, pro kterou jsou drogy všechno. Kdybych mohla všem takovýmhle lidem bych nafackovala. Snímek se mi líbil,ale nedokázala jsem ani vteřinu s hlavní hrdinkou soucítit, dělalo se mi z ní špatně. Dokud lidi ničí svůj život prosím, ale tady ho ničí i někomu dalšímu.... ()

Seraph1

Tento film, možná však spíše televizní verze než ta novější filmová nebo ještě lépe tu televizní verzi prodloužit částečně o něco z té novější verze, by se měl promítat povinně už na základních školách. Určitě bych k tomuto dokumentu našel i nějaké menší výhrady, ale je velmi poučný a unikátní, a proto bych ho ke shlédnutí doporučil každému. 80% ()

Forty-

Drsný príbeh ženy s nešťastným osudom, ktorá to roky ťahala s heroínom, pervitínom a podobnými svinstvami. Je to dokument, nečakajte žiadny happy end - naopak, človek má možnosť vidieť ako sa žije taký život pekne "z prvej ruky". ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!