FuLister

Jako dítě jsem ty knížky miloval a film musím říct, že se taky hodně povedl! Takováhle banda kluků, to musel být problém sehnat. ()

ankkk

Příběhy o malém Mikulášovi jsem miloval jako kluk a moc rád si je přečtu i dneska. Film je kouzelný a já si uvědomuji, že jsem některé příběhy ještě neznal. ()

Umělec

Příjemné, stylizované, laskavé. Takovýto materiál je asi strašně těžké převést na plátno a zákonitě se mnoho z písemné formy vytratí. Ale tvůrci si s tím poradili dobře a vytvořili zábavné dílko pro celou rodinu... 75% ()

GODZILA80

Francouzské snímky mají u mě plus. A ani tento na tom není jinak. Mikulášovy příběhy mě v dětství zajmaly a měla jsem je vždy moc ráda. Do kina jsem šla proto plná nedůvěry a očekávání. Ale film byl moc hezkým zpestřením víkendové aktivity. Šla jsem na něj i s dětma a jelikož oni Mikulášovy knihy nemají v merku,tak i přesto se jim film moc líbil. Hlavně zajmavé bylo zobrazení rodičovského vztahu u Mikulášovy rodiny.Můžu jen všem doporučit tento inteligentní snímek. ()

botswana

Filmové zpracování zaručeně potěší všechny znalce knižních předloh, protože jejich atmosféra je vystižena dokonale. Diváka ze začátku pouze trochu zmatou francouzská jména hlavních hrdinů, ale ty rozeznáme dle jejich hlavních rysů (Celestýn je přesný). Celý film je sled zábavých situací (především úklid bytu, lékařská prohlídka, prodej elixíru síly a rodiče dostanou prostor při večeri se šéfem a jeho manželkou), které zaručeně pobaví celou rodinu! ()

berlok

Cesta do hlubin študákovy duše na fancouzský způsob. Zdrojem neagresivního sarkasmu tohoto snímku je jednak střet dětských představ s realitou, jednak odhalení, že pošetilost dětského obrazu světa nikterak nezaostává nad pošetilostí obrazu světa dospělých, v tomto případě světa konstruovaného konzervativním hodnotovým systémem 60. let. Mikulášova snaha zabránit katastrofě spojené s příchodem jeho domnělého bratříčka je neméně kouzelná, než píle jeho maminky, která se poctivě učí konverzovat a společensky vystupovat "na úrovni". Celkový dojem: 80 %. ()

ccaaggii

Hmm...Francii miluju, ale jediný,kdo mi dokázal ve francouzských bláznivých absurdních konverzačních komediích nelézt na nervy,byl de Funés...tohle bylo něco mezi Amelií z Montmartru bez romance a Četníky bez de Funése...místy až nepříjemné,a matka dokázala jít opravdu na nervy...jediný sympatický element byli pánové Kryšpín, Celestýn a vychovatel Polívka...ti mi přirostli k srdci...ten zbytek jsou postavy nanervyjdoucí nebo nemastné a neslané ()

Lion438

Sranda, bžunda, taškařice. To nejde ani jinak popsat. Stejně jako jsem se v dětství bavil knihou, teď jsem se hodinku a půl chlámal u filmu. Krásné a věrné zpracování, člověk se ani chvilku nenudí. Na konci mě úplně mrzelo, že film není delší. Ale nevadí, pustím si to znovu! ()

dadiak22

Tak toto som nečakal. Komédia so skvelým scénarom, dobrými mladými hercami, nechýbal ani humor. A tie mená tých chalanov tiež nemali chybu. Najmilšie prekvapenie tohto roku. 80% ()

cachanell

Už jako dítě jsem četla knihy Mikulášových patálií. Vtipné a francouzské. I film bych hodnotila jako vtipný, zábavný a jemně francouzský. Žádné hrubosti, žádné hlouposti, vyprávění o klučičí partě, rodičích a radostech či starostech dětského světa. Vyprávění svižné a hlavně velmi velmi zábavné. ()

CarlaBrunn

Sfilmovat zivot a patalie maleho chlapca z mesta je mozno vcelku zmysluplne, ale humor som vnimala len na 50%. Francuzska filmova produkcia mi casto pripada nejak bez stavy, s hereckym vykonom na urovni priemeru. Film ma zaujal asi 20 minut pred koncom, kedy som pomaly prestavala citit unavu na vieckach a po nezaujimavych pasazach som konecne zacala aj vnimat. V prvej polovici za nezaujimave povazujem Mikulasove dilemy typu, ci je alebo nieje dobre mat surodenca. Sledovanie ako sa jeho rodicia v kuchyni hadaju na kazdej hluposti ma tiez nejak extra neuputalo. Nezazivny bol tiez pohlad na beznu rodinu s beznymi problemami, pricom ustrednym bodom bolo ziskanie priazne sefa. Vynikala snad mikulasova partia 6. kamaratov a suplujuca ucitelka (tiez Mikiho snahy zistit ci maminka je tehotna), ktora ako jedina zapezpecuje, ze sa film nedostane na dno uplneho nezaujmu divaka. ()

Podhorsky

Duch všech těch knížek jsem tam našel. Asi nejlépe převedenou postavičkou je pro mě tatínek. Goscinnimu by se to myslím taky líbilo. ()

dzivetka

Milé ztvárnění kultovních knížek. Bála jsem se, že to bude průšvih, že to bude působit jako parodie, ale výsledek mě nadchl. Nechápu, jak se jim podařilo sehnat tak vhodné kluky...perfektní. ()