Jadro

Neskutočne milý humor, striedaný pohľadom na naivné detinské zmýšľanie a hlavne tak dokonale natočený... Legendárny rodičia a nerozlučná partia nadupaných chalanov - nevinný skvost, nič iné mi nenapadá. Jednoznačne jeden z navydarenejších a najvtipnejších mládežníckych titulov. Všetky postavy skvelé, no Krišpín, naša topka!!! ()

blondboss

Milá, svieža a pohodová komédia, ktorá musí byť pre milovníkov knižnej predlohy blahom. Ja som sa s Mikulášovými príbehami stretol po prvýkrát, pričom som zhliadol predtým len pár epizód z pôvodného animovaného seriálu, takže nemám veľmi s čím porovnávať. Každopádne je to cielené na menšie publikum a mňa to až tak nechytilo za srdce, aj keď niektoré vtipy boli naozaj podarené. U mňa ľahký nadpriemer. 60 % ()

filip333

Do kina jsem vstoupil nezatížen knižní předlohou a byl jsem nadšen od začátku až do konce. Nejen to, já jsem se dokonce většinu filmu smál (a to je u takového starého suchara co říct!). ()

mouzi

Tri hvezdy jen za to, ze je to moje srdcova zalezitost z detstvi. Filmove postavy vypadaji jinak, nez jak jsem si predstavoval, hlavne Vendelin se moc nepovedl. Film jako takovy ma silnejsi i slabsi okamziky, pricemz tech druhych je bohuzel vice. Celkove je to jakasi slatanina jednotlivych povidek a snimek v podstate nema zadne tempo, snazi se ukazat co nejvice, ale to proste pri bezne stopazi nejde. Konecny vysledek nema ani hlavu, ani patu a to me, jakozto skalniho fanouska Mikulasovych pribehu, hodne mrzi. ()

rigby

Nádherné roztomilé zpracování, dětští herci mi přesně sedli do rolí, zkrátka jsem se nechal unést zpátky do dětství a nijak jsem se nebránil upřímnému smíchu, který ze mě tryskal. ()

morricone

Už jen za ten vynikající výběr dětských hrdinů dávám 5 hvězd.Vynikající byl Kryšpín coby cyklista :-),tak Mikuláš a i ten bonzáček Celestýn :-) ()

tuxie

Příjemný film, který zahřeje u srdéčka a na tváři vyvolá bezelstný úsměv. Knížky jsou nepřekonatelné, ale i tento filmový pokus dá nahlédnout do upřímné dětské duše, myšlenek, příhod... v době plné násilí, hrubosti, vulgárnosti (i v "komediích") působí Mikulášovy patálie velice svěže, nepózovitě a jsou jednoduše výborné. ()

liborson

Velké zklamání, nic co by mě extra nadchlo a nutilo film zopakovat. Pokud bych to měl porovnat s Knoflíkovou válkou, která byla taky natočena podle knihy, tak tento film prohrává na celé čáře. Není zde žádná památná věta, je zde na mě až moc přehrávajících herců, trapná večeře a vůbec nefungující postavy. Dávám za 2*. Přeci jen se tam i pozitivní momentky najdou. Pro ty, co četli knihu, to fungovat může. Sám ale už se na tento film v dohledné době rozhodně nepodívám. ()

superzurda

Musím říct, že od prvního záběru měl film stejně laskavou a přívětivou atmosféru jako samotná kniha. Výborně napsané postavy mě donutily k tomu abych se zase jednou od srdce zasmál. ()

erast

Tak jsem se vrátil do svých dětských let. A říkám si proč jsem neměl takové kamárady, proč jsem neměl takové učitele, proč jsem neměl takovou školu, proč jsem neměl takové rodiče, proč jsem nežil ve Francii, proč! Za něco takového musím dát pětku s hvězdičkou. ()

petrusqa

Víc takových poetických snímků pro děti! Nádherná atmosféra francouzského malého městečka v 50.letech, prosluněná dětskými trampotami a dětstkým pohledem na svět. Jednoduchý ale krásný scénář a té partičce roztodivných, roztomilých a typově odlišných rošťáku se nedá odolat. ()

Stuck

Nikdy jsem žádnou předlohu Mikulášových patálií nevyděl, ale toto mě velmi pobavilo. Stačí několik malých dětí a lotroviny, které vymýšlejí, aby Mikuláš neměl sestřiku nebo bratříčka. Časem za něj bude rád.. Není třeba žádné love story a hašteření, aby byl film vtipný a to velmi oceňuji ! Francouzské a vtipné. ()

Evbad

Neznal jsem kníižní podobu a proto jsem netušil, jak moc se budu chytat. Chytal jsem se dobře. Jedním slovem roztomilé. ()

Bornd

Nevím mně se to moc nelíbilo. Na knižní verzi to rozhodně nemělo. Ale bohužel jsem se snad ani jednou nezasmál takže film pro mně byl celkem nudný. Ale možná to bylo i tím českým dabingem. ()

miza

Dobře jsem se pobavil a moc zasmál při této komedii.Mám vzpomínku z dětství na knihu která se četla jedním dechem.Film se moc povedl. ()