Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

FAITH.BABE

Po dlouhých letech jsem znovu zkoukla a přátelé... Podle mě neni vypjatější film na světě. Momenty se slzama v očích střídaj chvilky beznaděje, vzteku, neuvěřitelnýho vzteku, nenávisti, lístosti, naděje, chvilky kdy sem ani nedejchala... Pro diváky, co se dokáží vcítit do děje, silně doporučuju. Už vim jaký to je bejt pohřbenej za živa primitivní opicí, někde v posraný poušti... ()

tomeek

Z režijního hlediska asi opravdu nemám, co vytknout. Uhlídat děj a gradaci filmu, který se celý odehrává na place 0,5 x 0,5 x 2 metry je opravdový majstrštyk. Nabízí se srovnání s Telefonní budkou, ale toto je o poznání těžší oříšek, protože opravdu kromě "interiéru" rakve tady není vidět vůbec nic. One man show, kde Ryan hraje skvěle, naprosto uvěřitelně a příhodně k situaci. Gradace, práce s hudbou, šířkou záběrů a vůbec - na perfekt. Poslední tři minuty filmu jsou ryzí mazec! "Nezavěšujte, Váš hovor je pro nás důležitý." 9/10 ()

Radiq

A tak se nám objevil novej žánr - asi bych to nazval klaustrodramatem. Příšří se bude jmenovat Zaseknuti ve výtahu a další Mezi pohyblivými zdmi. Asi. No neni to moc náročny na herce, maximálně tak na jednoho, dva. Většinu si člověk jenom představuje a domejšlí. Ale nějak se furt nemůžete hnout z místa. Jednou to má určitě svoje kouzlo, ale je to jenom taková jednohubka za škraň... ()

Nivenx

Možná budu jeden z mála, ale tenhle film je úplně debilní. 1 - Musel by se dávno udusit, nemohl by takhle dlouho vydržet v rakvi. 2 - Ten jeho mobil, jak stále volal, točil se atd. by byl vybitej během chvíle. A mnoho dalších blbostí. Film je naprosto stupidní a nic se neděje. Navíc končí špatně, co jsem i očekával. Za mě 25%, podle mého hodně přeceněný a naprosto zbytečný snímek. ()

URBAN

O tomhle filmu jsem naposledy slyšel před pár lety v KINOBOXu a řekl jsem si že by to mohla být fakt pecka a od té doby jsem o tom filmu neslyšel ani tuk až tady na ČSFD a to co jsem si tom filmu myslel před pár lety se vyplnilo a to se celé odehrávalo celých 95 minut v jedné blbé rakvi s jednim hercem BTW ke konci jsem se málem rozbrečel xDDD dlouho jsem tak s postavou nějákého filmu nesoucítil ()

aniabo

Ustanovuji nový žánr! Pracovní název je "celej film týpek telefonuje a je to drámo" jako je Locke, Phone Booth, Grand Piano, abychom se vyhli mystifikujícímu škatulkování (Buried totiž neni 'mysteriózní' ani o půlnoci při svíčkách). Co je dobrý oproti nějakejm 127 hodinám že herec dobře tahá, a tak zůstáváme celý film na místě a nepotřebujeme nějaký ucajdaný flashbacky na zlatý časy. Top je konec filmu, a jako žena zmítaná pms jsem byla dojata i při posledním telefonátu domů. Vzhledem k omezeným možnostem prostoročasu bych ale čekala, že z toho mála, co je, vykřesají tvůrci všechno - stan kamery, střihu, hudby, a hlavně třeba dialogů, né? but I'm not impressed. ()

kocik1

Dobrý nápad, dobré napětí, akorát zbylé reálie mohou fungovat akorát tak v thrilleru pro děti. Signál, plamen, s logikou je amen. ()

miguel_111

Zaujímavý nápad natočiť film, ktorý sa odohráva v jednej rakvi s jedným hercom. Ryan Reynolds zavretý v rakvi podal solídny herecký výkon, ale ja osobne byť hercom tak na takú rolu by som sa nikdy nenechal nahovoriť nech sa deje čokoľvek. Človek odstupom času začína s hlavnou postavou natoľko sympatizovať a držať mu palce hoci sa tam na-FUCK-oval jedna báseň :) , ale človek sa mu ani nečuduje kedže bol v situácií v akej bol. Snímok mál zopár strašne silných a zaujímavých momentov, ale bolo tam aj hodne hodne veľa kliše pasáži. Celkovo je to zaujímavý film, ktorý rozhodne stojí za zhliadnutie a vrelo tento snímok doporučujem. Pre mňa 70% ()

TomStall

Na tak odvážné téma velmi povedené zpracování a silný zážitek. Přes úvodní rozpaky se film rozjel a nenechal vydechnout, konec opravdu emotivní - což je s jedním hercem a pár proprietami na potlesk. ()

Mr.Ripley

Jako na houpačce. V jednu chvíli hlavnímu hrdinovi fandíte, ale stačí malé zaškobrtnutí a jste rázem na palubě se "záporáky". Třešničkou na dortu nelogičností byla scéna s hadem. Kodrcavé tempo filmu dělá z nadějného thrilleru nafouknutou bublinu bez efektu. Proboha lidi, když točíte film o stísněnosti tak neopomeňte, že se i sám divák má cítit stísněně a v tom film selhává na plné čáře. A to trpím klaustrofobií, ale nejspíš hodně mírnou, když tak nad tím přemýšlím. Smutné. 30%___Naprosto promarněný film. Ovšem ten soundtrack! Vážení strašně dlouhou dobu se mi nestalo, abych narazil na scoréčko, které by dokázalo vyvolat tolik emocí jen při zahrání počátečních tónů. Samotný smutný motiv je vrcholem celého CD. Skromné, dojemné, děsivé a strhující. To už nikdo nepřekoná tento rok. ()

Doudis19

I když nováček Cortés dělal co mohl, ze zvolené latky zákonitě musela vyplynout hlušší místa. Naštěstí jich není tolik, kolik by jste čekali od filmu, jehož obraz se ani na jedinkrát nehne z bedny, v niž je hrdina (vynikající Reynolds) uvězněn. Nepříjemný, ale opravdu silný dojem zanechá tenhle snímek, pokud se nenecháte otrávit občasnými nelogičnostmi a již zmíněnou kolísavostí záživnosti. ()

Khumbac

Za nekonečný vzduch, dobrý signál a digi-hada nemůžu pod tři hvězdy. Reynoldse kvůli filmu: "Hele kámo, kdo tu vaří?" snesu, takže za komorní drámo hodnotím číslem 3. ()

Lopezka1982

Super napínavý film, neskutečně dobře vymyšlený scénář na to, že se film odehrával pouze v rakvi, tak mne děj několikrát překvapil... i když tedy smutný konec :( ()

žvanimírek

(Komentář obsahuje spoilery!!) Buried, aneb "One Man Show" v podání Ryana Reynoldse! Je až k nevíře, jak vás film, který se odehrává 95 min na jednom místě a s jedním hercem v hlavní roli, dokáže pohltit a nenudit, ba naopak. V průběhu jsem si říkal, že jestli nakonec Paula vystopujou a zachráněj, takže to z celkem dobře se vyvíjejícího dramatu udělá klasickou americkou sračku s happy endem, ale zároveň jsem trochu doufal, že se tak stane. Víc říkat nebudu, snad jen, že při závěrečných titulcích jsem čuměl na monitor s otevřenou tlamou a pocit'oval nepopsatelnej jed.... ()

JimmyII

Tohle mě minulo. Další zbytečný rádoby trhák s malým rozpočtem, co chce oslnit něčím... "jiným". Oceňuji, že se kamera ani jednou nepodívá z rakve, ale jinak je to absolutně nudné, předvídatelné (prý "nepředvídatelný děj", pche!) a plné logických zádrhelů. ()

Honzíno

Povedený koncept, občas nejistá režie. Přišlo mi, že pan režisér semtam tápal, co by vlastně chtěl natočit. Nebo že by nás i díky tomuto stylu nechával schválně na vážkách, jak film dopadne? Jestli se přikloní k hollywoodskému happyendu, nebo k logickému vyústění? Myslím, že natolik daleký záměr asi neměl. To však vynahrazuje dokonalý Ryan Reynolds a hlavně díky němu vnitřní síla Buried. Nářez, který když se mírně zakucká, přijde další facka ze strany. Nějakou tu logickou botu jsem schopen odpustit. ()

Karush

Po chvíľke som pretočila video, lebo som vôbec nepredpokladala, že by niekto mal odvahu natočiť celý film v jednej rakve. Takže film ma veľmi príjemne prekvapil, dokázal udržať moju pozornosť počas celých svojich 95 minút, vďaka skvelému strihu, hudbe, zvratom, poväčšine rozhovorov, kamere, ktorá veľmi vierohodne navodzovala pocit stiesnenosti a samozrejme aj zásluhou Ryana, ktorý svojím výkonom geniálne dotiahol film do konca. Zásluhou už spomenutých záležitostí a skvelo zvládnutého a stvárneného záveru odhliadnem aj veľa veľa logických nedokonalostí, ktorých vierohodnosť bola niekde hlboko pod zemou. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová