Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Black-star

WOW! Neuvěřila bych že mě dokáže zaujmout film ve kterém se vaší pozornost snaží udržet pouze jeden herec. Reynolds se ale toho zhostil na výbornou. Některé výtky by se našly ale v konečném zhodnocení to až tolik nevadí (oheň - spaluje kyslík; scéna s hadem...). Dále člověk žasne nad postojem který zaujímá zaměstnavatal. Sečteno a podtrženo tento film se vyplatil a stojí za to ho vidět :-) ()

Mouchal

Film s jedinou lokací - a tou je rakev. Film s jedinou postavou - a tím je řidič náklaďáku v Iráku Ryan Reynolds. Ať si to v hlavě přeříkávám jak chci, z toho mi prostě nevychází film, který by mohl hodinu a půl nenudit. Jak už to tak ale u mě bývá, opak je pravdou a dostáváme plnou rakev napětí a marného snažení o svobodu. Pomineme-li nelogičnosti o dosahu mobilního signálu, dostatku vzduchu i přes Ryanův rakevní "táboráček" či o té návštěvě sousedky hadice, dostáváme thriller, z kterého po zádech bude příjemně mrazit. Rozhodně neopomenu herecký projev Ryana, protože bez něj by film nemohl dosahovat takovýchto kvalit a natáčení některých scén určitě nebylo to, co by zrovna označoval za svou oblíbenou kratochvíli. Je až zarážející, že celou dobu nám není dopřáno ani pár sekund z povrchu a i tak film funguje jak má. Já si dokonce dovoluji tvrdit, že to byl záměr, který nám dopomáhá vcítit se do situace hlavního protagonisty a sdílet s ním jeho bezvýchodnost a bezmocnost. Člověk, který tvrdí, že byl v tomto filmu Ryan v rakvi zavřený sám, se plete. Protože já tam byl celou dobu zavřený s ním (pro ty nechápavé - vyzdvihuji atmosféru filmu, ve filmu mě nehledejte...). Pro klaustrofobiky je "Buried" noční můrou, pro nás ostatní to je kvalitní a napínavá podívaná. 80% ()

Pavel82

Miluju tyhle konce, kdy se ještě v průběhu závěrečných titulků snažíte bezmocně přiblížit svoji spodní čelist k té horní. ()

balcazar

Neviem presne popísať, čo tomu chýbalo. Bolo to však niečo, čo by viac posúvalo dej, čo by ešte zvýraznilo beznádej hlavnej postavy pochovanej zaživa. Proste ešte viac šialenstva na minimálnom priestore. Reynolds super. úplný záver mi dal takú facku, že takú som od filmu dlho-predlho nedostal, to bola šupa. ()

Dzvandzi

Souhlasím,že je těžké natočit film na dvou metrech čtverečních,ale právě to je zde největší kámen úrazu.Můj názor je takový,že na tak malém prostoru se vynikající drama natočit nedá.I přes tuhle překážku si stím ale režisér dokázal poradit celkem slušně.Ale občas šlo poznat vaření z vody,mně třeba některé scény přišly strašně vynucenè,jako by to režisér chtěl natáhnout alespoň na 90 minut.Film mě celkově prostě nebavil.Nebýt výborného výkonu Ryana Reynoldse,tak bych šel i níž. ()

neo93

Originální, avšak ne úplně dobře zvládnutý snímek. Nápad je to opravdu atraktivní. Jeden muž se z ničeho nic probudí zavřený v rakvi. A my sledujeme jeho snahu, se nějak dostat ven. Nic víc, nic miň. Dozvíme se sice, kdo je, co dělá, jak se tam zhruba dostal, ale to je vše. Žádné pohledy ven, na druhé postavy nebo flashbacky do minulosti. Nic, čím bychom se mohli více přiblížit postavě, kterou hraje Ryan Reynolds. Naopak sledujeme pouze jeho a občas záběry na celou rakev i s pískem kolem, což na věrohodnosti, napětí ani na určitém z totožněním se s hrdinou vůbec nepřidá. Spíše naopak. Začátek filmu nebyl špatný, ale hned poté, co nalezne ve své truhle některé věci, jde logika docela stranou. Není to zas až tak nudné a nezajímavé, ale ani příliš poutavé a napínavé. S přibývajícími minutami mě už bylo skoro jedno, co s oním uvězněním bude, resp. bylo mi jasné, jak asi skončí. Celá stopáž filmu mě přišla příliš dlouhá, zkrácení by jistě snímku prospělo. Nejedná se o úplně špatný film, ale dalo se z nápaditého tématu vymyslet rozhodně více. ()

samkko

Velmi zajímavé...  Po dobu hodiny a půl sledujme Deadpoola v rakvi. Film má ovšem jedno kouzlo a to je umění udržet diváka, a donutit ho aby se dodíval až do konce. Na to že se film natáčel 17 dní, je to fajn. Ale co víc k tomu říct? Prostě když máte náladu na poměrně dobrý thriller v místnosti 2x1m, tak doporučuji. Pokud ovšem máte klaustrofobii a nebo v horším případě strach z dementního uvažování (spoiler: aneb scéna s ohněm, protože jediné co chcete když jste v rakvi, tak to je podpálit se). Konec spoileru. Tak si film asi nepouštějte. Na druhou stranu se mi dost líbily rage scény se kterými si Rayen poradil na jedničku. 7/10 ()

Nix

Zavřít jednoho herce doslova do rakve a točit ho 90 minut chce odvahu. Hlavně i dobrýho herce a to prostě Ryan dycky byl. I přes to všechno je to velice zajímavá a nevšední podívaná, která ale teda nekončí dobře. Každopádně je to taková jednohubka protože jakmile to jednou uvidíte není důvod se k tomu vracet. ()

Lukaso1

Nenapadlo by mě že se budu celý film dívat jak je někdo pohřben zaživa v rakvi a přitom se tak budu bavit. Myslím to tak že film opravdu chytí a nepustí člověka až do konce. Finále je opravdu skvostné a snímek jako celek je opravdu těsně pod tím nejvyšším stupínkem vítězů. Ať žije jednoduchost a zároveň opravdu vypiplaně a jednoduše udělaný vizuál snímku. Poslední větu jednoznačně pro Ryana Reynoldse který se do role vžil a hrál jako by bojoval o svůj vlastní život, bravo. ()

Dantte..

Tenhle realisticky natočený kousek mě ujistil ve dvou věcích. Za prvé, Rayn Reynolds umí hrát a za druhé, škrtám ze seznamu destinací kam se chci podívat Irák. 70 % ()

Allka

Trošku přehnaný (telefonní signál, nekonečně mnoho vzduchu, poněkud divný únosci...), nicméně zajímavý snímek, po jehož zhlédnutí se dlouho nezbavíte stísněného pocitu a husí kůže z rakví... Palec nahoru za Reynoldse, je to kvalitní herec (se schopností utáhnout sám celý film), i když zatím neměl moc šancí to ukázat. A navíc je k sežrání, takže která z žen pro něj neuroní slzu, ta má srdce z kamene :) ()

aik

Ano souhlasím s tím, že některé specifika filmu nejsou úplně reálné, ale čert s tím. Pro mě osobně velké překvapení a skvělé drama, které ke konci neuvěřitelně graduje. Vzhledem k tomu, že jsem den před zhlednutím Buried viděl 127 hodin, je na snadě tyhle dva kousky srovnat. Vítězem pak pro mě je o kousek právě Buried, protože raději odpustím pár mini-logických zádrhelů tomuhle filmu s hutnou hitchcockovskou atmosférou než některá hluchá místa ve 127 hodinách. Jinak Reynolds i Franco jsou herecké esa, takže v tomto směru se nedá srovnávat. Mimochodem ke zhlédnutí pak doporučuji samozřejmě oba kousky. ()

john.h

Všiml jsem si, že je tento film hodně srovnávaný se 127 hodinami. Tak jsem se na něj podíval. Podle mě je ale obojí o nečem jiném a společné to má akorát jednu scénu s jedním uvězněným mužem. Na obou dvou filmech je přitom vidět, že se dá za malé peníze a na malém prostoru natočit strhující podívaná. I tady musím dát plný počet. Pro podobné nízkorozpočťáky, kde jde především o nápad a až potom o zpracování mám slabost. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová