Cuba Gooding Jr. ztvárnil v tomto biografickém dramatu neurochirurga Bena Carsona. Film vypráví inspirativní příběh chudého chlapce, který překonal množství nelehkých překážek, aby se stal jedním z nejlepších světových chirurgů. Cuba Gooding Jr. si zahrál v biografickém filmu, který vypráví strhující životní příběh Bena Carsona, muže který toužil stát se lékařem. Pocházel z nuzného prostředí, ve škole měl slabý prospěch a navíc vznětlivou povahu, což jsou velké překážky k dosažení tak vysokého cíle. Ovšem díky své matce, jenž dvě děti vychovávala sama, ovšem vedla je k houževnatosti a snaze dosáhnout úspěchu navzdory nepřízni, se Carson nakonec stal jedním z nejuznávanějších dětských neurochirurgů na světě. A od prezidenta Geoge W. Bushe za to získal Medaili cti, nejvýznamnější civilní vyznamenání. V rodině Carsonových zkrátka nepovažují za odpověď, že něco nejde. (HBO Europe)

sator

Jsou filmy které vás podkopnou a pak ty co nakopnou TAK, že máte pocit že dokážete všechno na světě (u mě to trvá několik hodin :) k těm druhým patří tento snímek a protože je filmů s nadějí vírou a láskou jak šafránu, dávám 100 %. ()

arbitr

Stoji za to vidět skutečný příběh lékaře, který to v mládí neměl lehké, ale díky mámě a své pílI se vypracoval na jednoho z nejlepších neurochirurgů na světě. Hudební složka jeho umění podtrhuje, musím však souhlasit, že jediný rušivý element je představitel hl.role. Zvláště na vysoké vypadal jako jejich docent a ne spolužák. Zahraje ještě někdy alespoň jako ve filmu Jerry Maguire? ()

T-pack

Biografie squares jsou bez zásahu dobrého tvůrce celkem očekávatelně nudné. Možná proto je do filmu docela nešikovně naroubována epizoda Carsonova života, během níž protagonista (který později zdraví po ránu kohokoliv, s kým jede ve výtahu) málem bodne kluka nožem do břicha. Jinak je to film o nadějném doktorovi, ve své době ještě znevýhodněným barvou pleti, který se musí na vrchol vypracovat velkou spoustou čtení. Ve zkratce by se tedy dalo říct: je to film o čtení. Přesně tak to i působí, hlavně když se stáváme diváky několika málo operací před tou velkou, na kterou nás připravili už v úvodu. Ani ta není kdovíjak napínavá a tak bych hodnotil zvlášť části názvu snímku - The Ben Carson Story jako velice zajímavý, Gifted Hands jako velice nudný. Cuba Gooding navíc nepřináší nic, co by s sebou neměla už samotná postava. ()

Sany33

Veľmi silný priamočiary príbeh, ktorý zachytáva cestu Dr. Bena Carsona od jeho dospievania až po okamih, kedy sa mu ako prvému človeku na celom svete podarilo rozdeliť siamské dvojičky zrastené mozgovými neurónmi. Je pekne vidieť ako z priemerného žiaka z rodiny situovanej do slabších sociálnych pomerov dokáže vďaka zanieteniu a drine vyrásť fundovaný odborník, ktorý je pre svoje neurologické schopnosti vyhľadávaný zúfalými ľuďmi po celom svete. Cuba Gooding sa v podobných úlohách vyníma dobre a pevne verím že ho už neuvidím v žiadnom akčnom filme ale iba v podobných príbehoch, ktoré mu jednoducho sadnú a dokážu chytiť človeka za srdce. 81% ()

lykan9

Zlaté ruce jsou velmi povedeným filmem, ve kterém exceluje nejen Cuba Gooding Jr., který v té době ještě předváděl, jak vynikajícím hercem byl, ale i Kimberly Elise, která předvedla vynikající výkon. Film jako takový je dojemný, nenudící a nesmírně zajímavý. mohu jen vřele doporučit. ()

tommmy89

Už raz som zažil príbeh, ktorý dojal a zároveň povzniesol. Bol to film Podivný prípad Benjamina Buttona, nad ktorým som rozmýšlal ešte dlho potom, veľmi sa mi páčil. Rozdiel v týchto dvoch filmoch? Zlaté ruky: Príbeh Bena Carsona ma nepozvniesol, teda aspoň nie v takom slovazmysle, skôr ma prinútil sa zamieslieť nad medicínou a darom od boha, ktorý je jedinečný a nie každý ho dostane. Mimo emócií tam bola veľmi vhodná hudba, kedže niesom ani význavač klasiky (vážnej hudby), pri tomto filme mi znela ako sladká melódia. Okrem iného je to dobrý film na večerné posedenie pri telke. Dávam filmu krásne 4* ()

srbak

Pekne natočený kúsok, ktorému povrchovo vlastne ani nič nechýba. Herecké výkony sú v pohode, proti scenáru taktiež nemám väčšie výhrady, ale asi jediná vec, ktorá mi vyslovene vadila a v konečnom dojme veľmi hodnoteniu uškodila je dejovosť. Pretože príliš veľký úsek filmu poukazuje na Benovo detstvo (asi tak 60 minút celého filmu) a skáče v deji ako sa mu zachce. Tým myslím najmä 30 minútove ukazovanie na to ako chlapec naberá vedomosti a potom to hodí dej o 5 rokov dopredu, ukáže nám to jeden moment a cestujeme v čase ďalej. Taktiež zameranie na operáciu smeruje dosť bokom, čo mi síce nevadí ale zarazilo ma to. Fakt pekné, ale našiel som až príliš veľa chybičiek krásy. ()

Nemik96

Po zhlédnuti mohu říct že po filmu TEN NEJLEPŠÍ a RADIO řadím ZLATE RUCE na 3 místo filmů s CUBOU GOODINGEM Jr. v hlavní roli které jsem zatím měl možnost vidět. Výborny příběh který dokazuje, že i když jste na základní škole úplní trotli nemusí to znamenat že se v životě nedostanete jako v případě Bena Carsona až na vrchol. ()

klukluka

Sterilní, jakoby televizní filmařina o pro změnu skutečným černošským Forestu Gumpovi. Za to vysoký hodnocení vděčí ten film posledním pěti minutám. Všichni se u toho dojmeme a díky tomu je to jakože super biják. Není. Je nicméně obdivuhodný, že se oba kluci chudé, nevzdělané matky samoživitelky dokázali tak hecnout. Zázraky se dějí. ()

readan

Krása! Milujem filmy, ktoré sú natočené podľa skutočnej udalosti...a tu bolo vidno, že keď sa človek snaží a chce niečo dosiahnuť, tak sa mu to naozaj podarí...skvelá práca...a veľmi dojímavý koniec...Bez váhania 5* :) ()

zahadum

Inšpiratívny, motivačný film o nadaní ktoré dostal do dokonalosti svojou snahou o to vedieť a poznať viacej než iný. Mozog je skutočne zázrak, hovorí nám ,že všetci máme rovnakú šancu na to aby sme využili jeho možnosti...o kapacitu sa nebojte....tá je možno nevyčerpateľná. ()

Rathalos

Neurochirurgia je obor,na ktory si len tak hocikto netrufne,na to treba mat fakt velke sebavedomie,klobuk dole pred tymto skvelym lekarom,dokazal aj nemozne a zaradil sa medzi svetovu elitu,vyborna a pekna zivotopisna drama a pacil sa mi aj vyber herca,Cuba Gooding Jr.to zvladol velmi dobre...:-) ()

Evander

Příjemný, odpočinkový film, na který se hezky dívá a jehož velkou devizou je krátká stopáž. Na druhou stranu film ničím nepřekvapí a od začátku je jasné jak se bude vyvíjet a jak dopadne. 82% ()

Stíba

Fajn film, vzhledem k tématu překvapivě emočně plochý a trochu odtažitější a vzhledem ke stopáži také nečekaně hodně řešící Benovo mládí než onu velkou operaci, ale nedá se říct že by to bylo na škodu. I díky tomu všemu zmiňovanému to právě byla prima oddechovka. ()

ER

Příliš jednostranně a zaujatě podaný příběh, který si raději všímá dětství a dospívání Carsona, než jeho životní etapy, která ho dostala mezi nejlepší chirurgy země, ale jeho názory z něj učinili značně kontroverzní osobu. ()

Bulish

Dříve než film jsem četl knihu, která mě velice zaujala, takže jsem neváhal si Gifted Hands (Zlaté ruce) pustit ve filmovém zpracování. Opravdu pěkný příběh, který vezme vaše emoce a udělá s nimi pár kotrmelců, a když ne, tak jen shlédnutí samotného příběhu neurochirurga, který to v životě neměl lehké, stojí za to.. "Bez práce nejsou koláče.", zní české přísloví, které se do tohoto filmu hodí. Mladý, černošský chlapec jménem Ben Carson má ve škole samé pětky a s jeho budoucností to vypadá špatně - co se ale stane, když se chlapec začně snažit a tvrdě dřít? ()

george82

Jako frajer se vypracoval…o tom není pochyb. Jen mě trochu mrzelo, že je to tak krátké a vlastně celkově to ubíhá tak trochu po povrchu. ()