Vanishing on 7th Street

• Slovensko Zmiznutie na 7. ulici (festivalový název)

Nacházíme se na počátku konce lidské rasy. Celá Země byla zahalena do tajemného zatmění, které způsobilo zmizení většiny populace. Hrstka přeživších nyní bloudí po opuštěných ulicích měst a strach z jejich budoucnosti se stále stupňuje. (PetriK12)

honajz2

To fakt byl někdo schopný pokazit takhle zajímavý nápad? Evidentně byl, a o to víc mě šokuje, že se to povedlo zrovna Bradu Andersonovi, který umí vytvořit neskutečně silnou atmosféru (ale bohužel víc neumí). Vanishing on 7th Street je neskutečně nudný film, u kterého absolutně nefunguje atmosféra, nějaké napětí tady taky není a o postavách sice něco málo víme, ale sympatie jsem neměl k nikomu. Celé se to taky až zoufale pomalu vyvíjí, skoro nic se neděje a je tam i hodně nelogičností. Jediné, co mě zajímalo, bylo to, co je ta Tma nebo ty Stíny byly ve skutečnosti zač - a to jsem se samozřejmě nedozvěděl, hlavně aby Anderson nemusel vymýšlet nějakou pointu. Víc mě však ale naštval samotný závěr, který je strašně směšný. No uznejte sami - SPOILER kluk přečká noc v kostele, ráno k němu bůhvíodkud přijde malá holčička, oba pak jdou ven, tam uvidí koně jak žere jablka, pak na toho koně sednou a jako Rick Grimes ve Walking Dead opouštějí město KONEC SPOILERU. Já fakt nevím, ale to snad nemohl nikdo brát vážně, vždyť to je tak trapný konec! Samo si to zabilo šanci, abych dal alespoň slabé 2*, takhle je to jenom na 1*. Hodně mě to zklamalo. ()

bourec

Ty vole.Světlo ,tma,generátor,šepot stínů,někdo se vypaří,světlo,tma.A ten posranej režisér nám ani nechce vysvětlit proč to všechno natočil a co to způsobilo.Blbost.Ale co byste chtěli po člověku,kterej vypadá jak debil.30%. ()

Juto

Zaujímavý horor, ale ako keby nebol dokončený. Film začína sľubne, ľudia ktorý sa strácajú v tme je dobrý koncept ale príbeh neskôr nedáva zmysel. Som sklamaní z konca. 4/10 ()

Maty85

Super myšlenka, ale celkově bohužel jen slabší průměr a to hlavně díky méně schopnému provedení. Takové téma se dalo zúročit rozhodně lépe. ()

3n3my

Zaujímavý námet (priznám sa, že si nespomínam na nič podobné), ktorý mohol byť pútavejšie spracovaný po stránkach atmosféry, nápaditosti a deja (asi si Anderson tieto položky vyčerpal u Mechanika). Vizuálna a hudobná stránka je OK, škoda že zbytok filmu pláva len v priemerných vodách. ()

bartias

Příležitost ukázat hodně mrazivou podívanou se postupně ztrácí před očima úměrně tomu, jak houstne tma. Hororový thriller s dobrým nápadem na začátku vypadá nakonec jako příliš dlouhá průměrná epizoda Krajních mezí. ()

Javad

Tak toto mohol byť mysteriózny horor jak bič! (záhadne miznúci ľudia v tme) – mohol, ale nebol. Slabý scenár, nuda, nelogické chovanie postáv ...škoda preškoda... ()

lennyd

Na první pohled to byl obyčejný výpadek proudu. Ve tmě ale záhadně zmizely tisíce lidí, zanechávaje po sobě pouze své oblečení, opuštěná auta a byty. Jedním z mála, který přežije je i reportér Luke (Hayden Christensen), který se pokouší zjistit, k čemu vlastně došlo. Den za dnem ale ubývá slunečního svitu, stíny se prodlužují, a přeživších ubývá. Hrstka posledních se setkává ve starém baru, kde se za pomoci energie z benzínového generátoru pokusí přežít další den. Ale tma začíná tento boj vyhrávat ... I když budu se svým názorem asi osamocen, mně se tento filmeček líbil, a moc (jedním z důvodů bude asi i to, že tmu taky moc nemusím). Takže jsem při pohasínání světel trpěl společně s hrdiny tohoto filmu, a konečně se rozhodl si domů pořídit (pro jistotu) nějakou silnou baterku :). Pár věcí se mi ale na filmu nelíbilo - asi největším průšvihem bylo nesmyslné zmizení Paula. Na druhé straně mne zase hodně potěšil závěr - ne, opravdu nemusí každý film skončit happy-endem. Původně jsem chtěl dát 3*, ale když vidím to hodnocení okolo, tak s klidným srdcem ještě přihodím... ()

MarekLucin

První na co jsem si při sledování filmu vzpomněl byl Alan Wake.Tahle úžasná videohra na XBOX 360 mě děsila minulý rok a dnes jsem si ten strach připomněl a užil znovu.Podivné stíny přicházejí z temnoty a jen světlo vás ochrání.Nebylo to tak dobré a komplexní jako samotná hra, ale děsivé to bylo dostatečně.Až půjdete večer vynést koš, nezapomeňte si doma baterku :) ()

Fakipics

Z lehkostí cítíte jak vámi prochází stín a s výšeuvedenou lehkostí vás tiše kope do zadku po celý film za to, že v sobě neobjevil krásu mysteriozního thrilleru(natož hororu). Přitom Brad Anderson patří mezi elitu syrového překvapení. ()

klima777

Hmm, tak tohle je průšvih. Chápu, že je složité natočit film, kde není skoro nic k vidění. Aby stál za zhlédnutí, musí atmosféra a emoce z filmového pásu přinejmenším tryskat. Tady tryská jenom tvůrčí bezradnost a nezacílenost. Proti Vanishing on 7th Street je Balaguerova Temnota veledílem. A to nemluvím o podceňované Slepotě. Vanishing připomíná obé, jedná se však o podivný žánrový slepenec bez vlastního názoru a jakéhokoliv náboje. Škoda. Potenciál tématu zůstal nevyužit, ba odvažuji se tvrdit, že byl přímo anihilován. Což je vzhledem k ději stylové. Tudíž aspoň jedna hvězda... ()

Guzo

Až tak hluboko klesnul Hayden po Star Wars? Přitom Jumper byl celkem fajn, Takers docela šli, ale tohle bylo až na základní myšlenku (lidé mizí ve tmě a chrání je jen světlo) příšerně přehrané, špatně natočené a dialogy úplně o ničem. Časové skoky tu navíc byly dost zbytečné (a dovolím si říct, že amatérsky vložené), klasické odvíjení děje by bylo mnohem lepší.. ()

drackula

Horror fungujúci čisto na atmosfére, miestami možno nie príliž originálny avšak takýchto horrorov je ako šafránu a preto určite spokojnosť. 70 % ()

zolo23

Brad Anderson ma zaujal už dávnejšie skvelým Mechanikom a preto som bol zvedavý ako si poradí z trošičku iným žánrom. Film Vanishing on 7th Street má skvelý námet avšak nedopracovaný a pravdupovediac ku koncu strašne odfláknutý čo sa ale pri obdobných filmoch stáva dosť často. Úvod filmu je geniálny, atmosféra mrazivá a film jasne (aspoň pre mňa) 5 hviezdičkový. Tento film zabíja fakt, že scenárista nemal gule (alebo je neschopný) ,aby vymyslel niečo originálne čo by Vás totálne odrovnalo a namiesto toho príbeh ukončuje bez akéhokoľvek vysvetlenia (no zčasti tam bolo niečo povedané) "Čo" sa to tam vlastne stalo a "Kto", alebo "Čo" boli tie podivné tiene. Čo ma však ešte nasralo, tak to bol fakt,(možný SPOILER) že hlavní hrdinovia boli odkázaný na fungujúce svetlá alebo elektrinu a ku koncu filmu si Hayden Christensen len tak zapáli fakľu, aby odohnal....veď Vy viete čo. To sa v celom meste nenašli fungujúce zápalky? Film, ktorý mohol byť pre mňa prekvapením roka, ale... ()

Šakalík

Někdy nechápu, podle jakých kritérií se filmy strkají do škatulek, pač označit tohle za horor mi přijde dost tak mimo mísu. Čeho bychom se tam jako měli bát? Že zhasnou světla? Že zmizí lidi? Že se občas někde pohne stín? No táák! Ona samotná myšlenka není zase tak úplně od věci, ale tohle zpracování do atmosferického rádoby thrilleru není šťastné, protože tomu úplně chybí děj (nic se nevysvětlí, nic se nezmění) a když už půldruhé hodiny sledujete, jak někdo třepe s baterkou, která mu právě zhasla, přestože tam před minutou dal úplně nové monočlánky, začnete mít pocit, že vás to brzo uspí. Taktéž herecké obsazení je nevýrazné a nesympatické až hrůza, a to včetně Christensena, kterému očividně přechod k béčkům nesvědčí. A vůbec. Já měl zato, že Hayden Christensen už pochopil, že s Temnou stranou Síly nemá cenu bojovat. :-) ()

Soweek

Dobré nápady se většinou špatně režírují. Prvotřídní režisér jako je Anderson to ale mohl zvládnout rozhodně lépe. ()

MilkyA

hahah tak ...hodnotenie tu ma prekvapilo :) ja len toľko, že mňa to prosto bavilo, dopredu som o filme nič nevedela, nie je to strašidelné, ani vysvetlené / ale vážne neznášam, keď sa snaží film vysvetliť niečo nevysvetliteľné, samozrejme totálne retardovaným spôsobom, ktorý vám pokazí celý doterajší zážitok, radšej heš od toho/, ani brutálne, ale atmosféru a štýl by som tomu neupierala, aj také hovadinky naokolo ako hudba z juke-boxu ma tešili... okrem toho pre zmenu sa dívať na vyľudnenú vegetariánsku apokalypsu a nie na mravenisko zombies bolo perfektné :) ja by som to kľudne odporučila ()