Vanishing on 7th Street

• Slovensko Zmiznutie na 7. ulici (festivalový název)

Nacházíme se na počátku konce lidské rasy. Celá Země byla zahalena do tajemného zatmění, které způsobilo zmizení většiny populace. Hrstka přeživších nyní bloudí po opuštěných ulicích měst a strach z jejich budoucnosti se stále stupňuje. (PetriK12)

iXtr3m3

Strašne slabučké a strašne mrhajúce potenciálom hlavných hereckých úloh. Mal to byť horor, mysteriózny, triler, ale bola to nuda. Škoda. ()

Holina

Tak zase ne Brade. Zdá se, že jsi svůj potenciál vymlátil u Reznika, protože tak slibný projekt jako byl Vanishing jsi proměnil ve fádní amaroun bez chuti. Film vyvolá milion otázek, na které nedostaneme odpověď, vylidněné mměsto je fajn, ale těch pár záběrů střídají pitomé dialogy a nezajímavé akce. Vždy stejné. Tedy pomoooc pomoooc rozsviťte. ()

Hyb_rid

Ve spojení s tímto filmem se mi v hlavě pojí především jedna věc ... promarněný potenciál. Neříkám, že je to špatný film, ale mělo to rozhodně na víc. ()

lucijelucije

Ten závěr byl opravdu zabijácký a nedivím se, proč má tento snímek tak nízké hodnocení. Avšak do první poloviny, možná i do třičtvrtiny nebyl tento Vanishing zase tak špatný. Poutavý byl dost, otázek proč, jen přibývalo a kdyby se trochu více zapracovalo na jeho úpravě mohl by mít opravdu pěkné průměrné hodnocení. Určitě měl tento film dobrej potenciál. ()

Phorbo

Spojení smrti a hospody už tady bylo v Shaun of the Dead. Tam to fungovalo, tady je to spíš nuda. Snímek by šel z nějakých 90 minut sesekat na krátkometrážku o 40 minutách, bez zbytečných keců hlavních hrdinů. Velmi originální námět scénáře je mi velmi podobný. Dlouho jsem ho přechovával v hlavě, a nakonec mě to vyfouknou. Za výkony herců, kterým jsem nevěřil ani chlupy v nose a pofidérní konec maximálně za 3* ()

mosnak

...koukal jsem a čekal co se stane! Přjemná temná atmosféra a apokalyptický podtext mě potěšili,ovšem to je vše! Mohl to být super snímek,ale scenáristi to totálně zazdili. A bohužel opět ve filmu zazněly ty kreténské kecy o bohu apod. Docela zajímavej je závěrečný záběr,který je jako kdyby ho vystřihli z The Walking Dead :-))) ()

martalini odpad!

To jako vážně? Může mi někdo vysvětlit, co to kur*a bylo? ... Naprosto sterilní, nudná kokotina bez nápadu, bez herců a s atmosférou tak hustou asi jako euroležák říznutej vodou...A to ještě hodně přivírám oči... Možná jsem ale spíš měl zavřít úplně, abych se ušetřil týhle genocidy dobrýho vkusu diváků... ()

KOZEL84

Kdyby tohle nenatočil ten Anderson,který natočil atmobomby Mechanik a Section 9,vůbec bych se nedivil,že je to prostě jen další horor co je blbost.To je v tomhle žánru devět filmů z deseti.Jenže kdyby to nenatočil,tak sem se na to ve finále vůbec nedíval.S šynkem to jde z kopce už od Trassibiřského expresu.Toto mi tak připomíná Shyovo 'Stalo se' bez pointy.Chtěl bych mu říct,že taky existuju a bud' měl přinést nějaké to vysvětleníčko (což rozhodně není strach ze tmy),anebo se vytasit s takovou atmosférou,aby mi nějaká pointa byla buřt.'Nestalo se' ani jedno.Pokud teda není pointou CROATOAN.To pak teda jo.Já sem totiž jediný člověk na světě co ví co to znamená,ale rozhodl sem se to nikomu neříct.Tůůdle!Přitom temnou atmosféru umí Brad možná nejlíp ze všech režisérů.Teda uměl.Haydakin Skywalksen je tu asi jediná snesitelná postava a Zlatou Malinu vyhrává....Thandie Newton.Ji sledovat byl opravdu hrozivý horor. ()

sNeDy

Takže teď se kluci ušatí kromě logiky nebo vývoje postav vykašlali i na nějaké směřování děje, vysvětlování nebo aspoň bazální pravděpodobnost toho, že se věci ve filmu takhle udějou? Protože netušíme co se stalo (příhodu se zmizením osadníků znám matně, ale ta nic nevysvětluje), proč se to stalo, co byly stíny zač, co mohly/nemohly (ne, že by se to ve filmu drželo nějakých pravidel) atd atd. Rambo holčička vysvětlená taky nebyla, postavy nesympatický, kecy otřesný, celkově nuda. A pokud přijde někdy nějaká apokalypsa, tak každý dítě, který potkám na místě odprásknu. Přitom jde vidět, že tohle téma mělo potenciál na dobrou jízdu, ale to by nesměl být každej, kdo na tomhle filmu dělal lempl. ()

Tred2

Klasické moderní nekultovní béčko. Všechno od scénáře, přes režii a herce stojí za starou bačkoru. Hayden tak u mě schytává další mínusové body. Přiznávám, že tohle nominuji na svých nejhůř strávených filmových 90 minut za poslední rok. Jediné co mám na těchto filmech rád, je retrospektivní snaha o vyšťourání jedné hvězdy. A i tady se mi to povede - za jednu ze scén v baru a za jména "hlavních postav". Každopádně pokud si libujete v tomhle druhu ne/tvorby filmu, tak i přesto vám doporučuji tento konkrétní kousek přeskočit, protože podobných béček je v dnešní době dost a některé z nich nejsou tolik bolestné.. 15% ()

Raziel_cz

Velmi specifický film pro omezené publikum, přístupné hrát se scénáristou hru zvanou: Here we are, falling through shadows, neboli do češtiny trochu nepřesně přeložené Do stínu stínem padáme. Zkrátka zfilmovaná povídka Jasona Sanforda, z jiného úhlu pohledu, aby vykrádačka nebyla řadovému divákovi až tak do očí bijící. Haydena Christensena jsem od příšerných nových Star Warsů nemohl snést, tady se projevil jako sympaťák, co by klidně utáhl celý film sám a snad už si ho dál nebudu spojovat s Anakinem, byla by ho škoda. ()

Junys

Celá země je zahalená do tmy. Žádné slunce jen tma. Je tohle konec světa ? - Ono to by to bylo hodně nadupaný kdyby se to neodehrávalo celý z 90% na jednom místě a nebyly tam jen 4 hlavní postavy.. Jelikož to bylo jak to bylo tak bohužel to dopadlo jak to dopadlo... ()

helraiser

Podle traileru to vypadalo, že nás čeká pořádná atmosferická podívaná, která by diváka mohla i vystrašit, ale skutečnost je úplně jiná. Když jsem si film pustil tak jsem nevěřil vlastním očím, místo atmosféry kterou nám sliboval trailer jsem dostal jen přihlouplou podívanou ve které se sice atmosféra sem tam objevi, ale za chvíli se vytratí a následuje další z řady dialogů o ničem. Film měl při tom tak veliký potenciál, ale ten zůstal naprosto nevyužit a tak se jedná o obrovský zklamání. ()

foundation

Ani to málo čo som čakal to nakoniec nedokázalo naplniť. Ďalšia katastrofa do zbierky. S tými horrormi to je strašná bieda. ()

Kingjiri

Po delší době horor s originálním nápadem a horor, u kterého jsem se občas bál. Atmosféra tedy byla dobrá, ale po zajímavém začátku se už potom děj bohužel nikam neposouvá. Prakticky se vlastně děje pořád to samé dokola. Nevyužitý potenciál velmi zamrzí. Nejvíce mě zklamalo, že film nemá žádné rozuzlení. Nedostanete tak odpovědi na otázky typu: Proč nebyli zmizeni všichni lidé? Jak je vůbec možné, že se něco takového děje? Děje se to na celé zeměkouli? Proč se to všechno děje? Konec tedy defacto žádný není, což mě velice zklamalo. Nezbývá mi, než dát tři hvězdy, přece jen ta atmosféra byla dobrá a občas pěkně mrazivá. A na to, že jsou ve filmu vlastně jen čtyři herci, je to koukatelné. ()

CorteX^

Bez atmosféry, bez vysvětlení, bez charakteru......nejlíp zahrála ta malá holčička, co se tam objevila asi 3x, z tý jsem měl strach, ale jinak......Tak dobrý film to mohl být, parta mohla být tak z 10 lidí, přičemž ke konci přežije jen pevné jádro a dostane se nám vysvětlení.... ()