Vanishing on 7th Street

• Slovensko Zmiznutie na 7. ulici (festivalový název)

Nacházíme se na počátku konce lidské rasy. Celá Země byla zahalena do tajemného zatmění, které způsobilo zmizení většiny populace. Hrstka přeživších nyní bloudí po opuštěných ulicích měst a strach z jejich budoucnosti se stále stupňuje. (PetriK12)

Omnibus

Autora scénáře zřejmě osvítila můza. Bohužel měl doma chabrus elektrické zásuvky a rychlovarnou konvici po babičce. Chtěl si udělat černý kafe... a prd ho! Vyrazil komplet všechny pojistky v celým baráku. Tak zkusil naškrábat scénář potmě, jen popaměti a docela mu to šlo. Až na to, že to ten debil psal černou pastelkou na černý papír. Teď výjimečně udělám verbala, jo?          Kdybych si místo čumění na tuhle nudnou vyzkratovanou krávovinu radši doma zhasnul, vytáhnul z trenclí své nádobíčko, rozhoupal ho a svítil si na něj při tom baterkou, tak by jeden válcovitý a dva chlupaté stíny vesele skotačily po zdech a já bych užil daleko víc zábavy, než na 7.th Street. Šílená nuda, při čekání na to, jestli tu bandu kreténů napadne udělat si v baru z nábytku táborák a na ulici zapálit auta, kterých tam stálo přesně tři prdele plus jedno. To by bylo světla...! Bohužel, nerozsvítili si až do samého finále. Pak šerifův kůň sežral jablko, dvoučlenný koedukovaný multikulti kolektiv nasednul a vyrazil pomalou jízdou koňmo v rychlém pruhu dálnice D1 vstříc světlým zítřkům. Ve scéně drze okopírované ze seriálu Živí mrtví. Takže ta jediná udělená hvězda je jen pro osvětlovače, ten si fakt vyhrál. ()

teutates

Postraumatický zážitok prežívam každé ráno po prebudení, či už pohľad do zrkadla, či iný pohľad nooo "čistku na 7.ulici" som nemusel vidieť. Vedel som to, ja som to vedel už pred premierou, no zvedavosť ma nenechala po nociach spať a tuna je výsledok. 1/10 za čo? nebavilo ma to pozadie "prečo, načo, začo", aj tak to Anderson neprezradil, myslím, že to sám nevie... nebavili ma dané "medziľudské vzťahy", Thandie jakot... Nachádzame sa na počiatku konca ľudskej rasy, boh zhasol sviečku a na zemi nastalo peklo... uÚu, bu. Jedno veľké trápenie. ()

honajz

Nějak se mi potvrzuje, že Brad Anderson nedokáže vytvořit atmosféru. I ta blbá 30 dní dlouhá noc je napínavější. Ale v průběhu filmu jsem si vzpomněl, kde by se Anderson mohl něco naučit. U novozélandské kinematografie - stačí když si pustí Quiet Earth. ---- Mimochodem, také vám přišlo divné, že Tma (Temnota, Peklo, kdoví co to bylo za šmejd) se sice bojí světla, ale když chce někoho dostat, tak světlo vytváří? -- Škoda, že to, co následovalo po prvních dvaceti minutách, nebylo zhuštěno do čtvrt hodiny, aby příběh mohl atraktivně pokračovat. ()

ARI50

Tady jsem čekal hodně nápad byl pro mě hodně zajímavý a tak jsem se dost solidně těšil no ale přišlo bolestivé zklamání což mě dost mrzí tenhle film měl velký potenciál, sere mě že se mohlo toho tolik vytřískat na tohle téma je to škoda. ()

Morholt

Ještě než se přidal Darth Vader na Temnou stranu síly, měl s ní velký problémy. Ostatně to už víme z SW. Méně známej je fakt, že si v rámci jedi výcviku odskočil do Detroitu, aby se popasoval s bubákama, na který je účinější baterka, než světelnej meč. A to je vlastně všechno. Po celou dobu se skupina tupě chovajících trotlů snažila udržet zdroj světla, přičemž bylo evidentní, že nikdo z nich si nebyl vědom toho, že dřevo hoří a že oheň vyzařuje světlo. 10% za začátek, kdy se zdálo, že to nebude taková hovadina. ()

Caelos

Zajímavý námět totálně zabitý vším okolo. Hlavně herci byli místy až odporní, ten pán co zkurvil Star Wars (a který doufám umře dřív, než bude hrát Case v Neuromancerovi) tomu jen nasadil takový ten kozí bobek na špičce sraček. Fók. Konec mě tak nasral, až jsem prokopnul stěnu. ()

Lacike

Beckovy krizenec I Am Legend a Pitch Black? Akonahle sa zotmie, tak ludia urobia puf a rozplynu sa? Tak tejto infantilnej premise som po cely film nedokazal prist na chut. Nepomohol mi ani reziser, ktory sa zmohol len na par celkom predvidatelnych lakaciek. Ani scenarista, ktory napisal skupinku totalne nesympatickych, afektovanych a nelogicky sa spravajucich postav. A ani herci ktori to tak nejak odohrali na pol plynu a velmi sa nesnazili. Takze ta jedina hviezdicka je za solidnu vypravu opusteneho mesta, ktora ako jedina v tych par zaberoch, ktore si mohli tvorcovia dovolit, vyzera posobivo. ()

Ouwen

Je fakt, že konec jsem přetáčel, posledních 10 minut je už přeplácanost. Což je fakt škoda, protože se jedná o docela originální a při nejmenším zajímavý film. Má něco i do skutečné události CROATOA, pokud to píšu dobře, podrobnosti si hledejte na internetu. Chtělo by to víc přitlačit na pilku, zlepšit atmošku a o dost vylepšit konec, který mi nedává bohužel smysl. ()

maddy

Naozaj mi nevadí to, že sa film nezaoberá žiadnym vysvetlením, pretože ten nápad s "vražiadcimi tieňmi" bol naozaj pútavý, dokonca až do takej miery, že prvých 30 minút si dokázal plne udržať moju pozornosť. Bohužiaľ, keď sa vo filme ani po uplynutí pol hodiny nič zásadnejšie neudeje a omiela sa dookola neustále to isté, tak to neutiahne ani sebelepší nápad. Nepomáha tomu ani tupý scenár, u hororov väčšinou neočakávam "oscarovú" kvalitu, no tentokrát vkladá hercom do úst neskutočné nezmysly (vrcholom bola scéna, kde postavám v bare dochádza palivo v generátore a oni si až po dvoch dňoch uvedomia, že by mali šetriť energiou a vypnúť nepotrebné veci ako jukebox, vonkajšie neónové osvetlenie a pod., wtf?). Navyše to až neskutočne vykráda japonský horor Kairo (2001) - dokonca tam je presne tá istá scéna pádu lietadla a to už naozaj nie je len inšpirácia, ale obyčajné vykrádanie. Celkovo 2,5*, oceňujem hlavne vynikajúci začiatok. ()

SaNcHeZ_cz

Vanishing on 7th Street je sebestředná pitomost, která díky cílenému útoku na atmosféru a mražení v zádech působí ještě hloupěji. Brad Anderson i přes svůj talent zplodil nudný, stupidní a těžce nepovedený thriller hrající si na horor. Ve většině momentů nefungující a s do očí bijícími chybami. Pachuť z tohohle snímku budete ještě dlouho cítit. ()

zahubicku

Ze začátku to vypadalo velmi slibně avšak scénář a herecké výkony to totálně zabily .... Přesto mi Vanishing on 7th Street připomělo hru Alan Wake.(která byla mimochodem 1000x lepší) ()

phoebess odpad!

Jestli sem se měla bát, tak to účel... nesplnilo! Jestli jsem se měla u tohoto filmu bavit, tak to účel... hmm, budu se opakovat, nesplnilo! Jestli sem se měla při filmu uzívat a unudit, tak to účel kupodivu (?) splnilo. Chvíli po zkouknutí filmu mi to pořád vrtalo hlavou... celou dobu nepotkali žádného psa, žádnou kočku, jenom ptáčka v kleci... a najednou tam narazí na koně? A ještě osedlanýho? A jenom jednoho?!?! A při náhradním generátoru sem se modlila, aby už konečně chcípnul, herci se vypařili a film skončil... ()

Jillen

Působivé :)...jednohubka, při které mrazí od začátku, do konce. Anderson rozhodně atmosféru umí...nepotřebuje k tomu drahé triky ani krev. Audiovizuál totiž funguje na jedničku za pomoci obyčejných stínů, které jsou podpořené děsivými zvuky(hlasy, naříkání apod.). Scénář možná mohl být vymazlenější a charaktery postav propracovanější, pár nelogičností by se taky našlo, ale na ploše 90 minut se všichni snaží a mně osobně každé jedno zmizení "projelo" celým tělem. Po dlouhé době (od Probuzení) "pořádný" film s Haydenem Christensenem. 6/10 ()

Riddick77

Celý film jsem na něco čekal, alespoň drobné vysvětlení či náznak (konec v kostele a božího panáčka nepočítám)... Nedočkal jsem se, na začátku mi to silně připomíná Darabontovu "Hustou mlhu", nicméně ta je naprosto precizně vypointovaná, což zde NAPROSTO chybí. Pár napínavých scén a záběrů prostě nemůže stačit zahladit naprosto tupý a prázdný scénář. Snad ani režisér nevěděl, jak to vlastně bylo... 3/10! ()

numi

Devadesát minut marného hledání slušné atmosféry z traileru. Až na námět po všech stránkách nefunkční film... ()

kaylin

Tvůrci filmu „Vanishing on 7th Street“ se asi hodně koukali na „Ztracené“ a strašně se jim líbil prvek mlhy, která se zde objevila a která požírala lidi. A tak – aby to nebylo tak trapné – si řekli, že místo mlhy zvolí tmu a budou mít pořádný horor, který navíc bude mít ještě nějaký filosofický přesah. Haha. Nic takového se nekoná a vy nedostáváte zajímavý ani dobrý film. Škoda, ale u podobného začátku musí divák s takovým průběhem počítat. ()

vegetol.mp

Tenhle film dělal v podstatě skoro všechno dobře. Skoro.. Hudba, atmosféra, kamera, to všechno je na vysoké úrovni. Herci to taky nijak nekazí, jenže... Jenže divák u toho tak nějak nic necítí. Celý film jsem se dobře bavil, byl jsem zvědavý, jak to dopadne, ale že bych byl extra napnutý, to se říct nedá. Příliš nepomohlo ani to, že se postavy chovají občas nelogicky nebo ten černošskej spratek, co byl na ránu už od začátku. To je snad v nějaký scénáristický příručce, či co. Když nevíte, jak vyřešit složitou situaci v ději, připište otravnýho černýho spratka, co se chová jako debil. Originální to taky moc není, kdo viděl filmy jako Oni nebo Darkness Falls, ví, co může čekat. Jinak, nevýhoda filmů, které se odehrávají ve tmě je, že je tam vidět úplný hovno. Ani tenhle snímek, není vyjímkou. ()

maverick10

Celkem prijatelna atmosfera, kde hlavni roli hraje ČEZ. To je co do vyctu kladnych veci asi vse. Vsechno narazi na nulovy pribeh s pitomym scenarem, ktery by i predpubertalni vačnatec napsal lepe. Ale co je nejhorsi? Bizardni nulova pointa kterou nam chteji tvurci asi pripomenot, ze jsme se zase nachytali na spek. A ze to byl pekne naducanej spek. ()