Pýcha národa

• USA Nation's Pride
všechny plakáty
Krátkometrážní / Válečný
USA, 2009, 6 min

Fiktivní trailer k neexistujícímu filmu, uvedenému v Tarantinově Hanebných panchartech. (oficiální text distributora)

D.Moore

V Hanebných panchartech ta legrace působí skvěle, mimo Hanebné pancharty už je z ní bohužel pouze příliš natahovaná záležitost s několika vážně dobrými nápady. ()

Hrabka

Hanebný pancharti jsou skvělým filmem a tento film ve filmu určitě stojí za zmínku a neměl by uniknout především fanouškům tohoto filmu. Pokud mám hodnotit jen tento kraťas, tak musím říct, že to je dobrá práce, která přináší fajnovou akci i komické situce. A hlavně ta poslední slova jsou nám dobře známá a mají sílu, že? ()

Big Bear

Ehhh.. A to mělo být co? Brühl coby übersniper kosí z kostelní věže kdesi v Itálii zástupy Amíků. Používá k tomu normální pušku bez optiky... Amíci chtěj věž odtřelit, ale hlavní velitel ji hájí coby slavnou památku a tak to na věž perou všichni jen z thompsonů až renesanční omítka lítá... A Brühl je kosí a kosí až je dokosí a je konec... Na trailer je to moc dlouhé, na ostatní moc krátké. ...Tarantina jsem ve filmu nezaregistroval. * * ()

petaspur

Německý odstřelovač Frederick Zoller kosí z věže přesnými zásahy neustále se zvyšující počet amerických vojáků. Ve volné chvíli (při komplexní americké palbě) si nožíkem rýpe svastiku do prkenné podlahy, ale pak se opět chopí své zbraně, kterou nechá chrchlat kulky až do úplného vyhlazení bezradných útočníků. ()

Vančura

Na tom jaksi není moc co hodnotit, je to prostě integrální součást Hanebných panchartů, a je sympatické, že tomu byla věnována taková pečlivost. A mně osobně to přijde hodně dobré, vtipné a báječně parodující debilitu nacistické propagandy, takže nemám problém dát 4*. ()

kingik

Nevím, jak to hodnotit. Eliho Rotha mám rád, ale tohle mně k němu nesedí. Není to jeho styl. Rozumí hororům, ale tohle je jako by z nouze ctnost. ()

swamp

Tarantino se poslední dobou vyžívá ve fiktivních trailerech.. tentokrát vsadil na zlomky filmu Stolz der Nation, který pro jeho Inglourious basterds natočil Eli Roth. ()

PetrPan

Trailer je něco jinýho, debile. Tohle byla jen ukázka a za 6 min dokázala tak akorát typicky rothovsky znudit jako kráva, snad jen krytí za dítětem se povedlo a díky němu vytlačím usoplenou hvězdu. ()

Chrustyn

Krátký film, který byl promítán v kině ve filmu "Hanebný pancharti" pojednávající o tom jak německý mladík zabil během pár dní několik desítek amerických vojáků. ()

packa

Skvělá blbůstka, náhodou objevená v Blu-ray bonusech Panchartů (na bonusy obvykle nekoukám). Až se mi nechce věřit, že to natočil ten packal Roth. Kdo má rád Mačetu, bude určitě nadšenej i z Pýchy národa ()

Pejpr

Skvělý koncept, který má potenciál na celovečerní film. Jenže se ho pravděpodobně nikdy nedočkáme, protože by to byla propaganda nacismu. Nebo mi ukažte dobrý válečný film, který se odehrává z pohledu Němců. ()

honajz

Tak jasně, je to parodie s odkazy na několik slavných němých filmů. Ale tak nějak parodií sám pro sebe, bez nějakého ozvláštnění nebo zajímavosti či dokonce pointy. ()

Pítrs85

Jak se jen mohlo Němcům podařit projet válku, když měli takovýhle supervojáky...? Hustě věrohodné, věrohodně husté :-) ()

Xeelee

Proč je komentář anglicky? A taky mi vadily speciální efekty a moderní kamera. Spíš bych uvítal, kdyby to působilo realisticky. Jinak je to docela milej počin. To prostě musí bejt skvělý, koukat se celej film, jak náš hrdina na sto a jeden způsob kosí Amerikány :-) Hlavně když člověk na premiéře sedí poblíž Hitlera :-D Na DVD k panchartům by mohli dát jako bonus záběry, který natočili kvůli promítání ve filmu. | ► Stolz der Nation ()

SOLOM.

Jo pokud jde o recesi, tak v tom jsou pánové Quentin Tarantino a Eli Roth „mistři“. Především však druhý jmenovaný by se měl více soustředit na natočení kvalitních filmů (celovečerních), protože právě s jeho kousky mám občas dost velký problém, je vůbec shlédnout až do konce. Tenhle ujetý kousek si však nezaslouží býti zbytečně moc kritizován, protože jako „propaganda a vtip“ posloužil docela dobře. Divák se nad jeho naivitou zasměje, nábojů tu bylo vystříleno opravdu požehnaně a bylo vidět, že hlavní hrdina si to dosyta užíval – „fofrem bych ho obsadil do dalších nepostradatelných“… ()

Sofia

A sedí si nácek tiše na věži, pyšně vyřezávající do podlahy pokryté prázdnými náboji hákový kříž... ()