V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá... (A-Company CZ)

Moena

Volná parafráze jednoho z úvodních monologů: "Nechtěl jsem, aby ze mě udělali lovce démonů, tak jsem utekl do divočiny. Tam jsem si uvědomil, že bych měl začít lovit démony. A stal se ze mě lovec démonů." Zabít toho vola co psal scénář a zabít toho vola co vymýšlel název. Jako Underworldový fanda nemám nic proti námětu, ale provedení je vážně tristní. Bitva střešních dekorací proti dvoumetrovým ještěrkám a uprostřed toho frankensteinovo monstrum(!), jehož chování postrádá logiku i motivaci, stejně jako chování všech ostatních. Děj se ani nedá moc komentovat, protože vlastně mě teď napadá, že kromě skákání ze základny na základnu se toho nějak víc nedělo. ()

dee-key

Po filmech Já padouch, Já legenda a Já robot přichází blbofilm Já Frankenstein. Musím říct, že jsem už od prvního obrázku věděl, jak moc špatný to bude, ale zvědavost mi nedala. Tématicky se film pohybuje někde mezi Van Helsingem a Underworldem (co na tom, že to nejsou upíři, ale démoni. když je majzne požehnanou paličkou, umírají stejně) a dějově se to vyrovná asi jenom Elmovi z Kouzelné školky. Největší tajemství, které můžeme získat z deníků šíleného vědce? Kolik potřebujeme úhořů na oživení mrtvoly. Tadá, konec filmu. Vizuálně líbivé docela, jinak blbost. ()

Martpod odpad!

So bad on so many levels! Ani označení sračka roku, spíš teda desetiletí dostatečně nevystihuje, o jak nezměrně dementní záležitost jde. Tak moc dementní, až je docela obdivuhodné, že každou přibývající sekundou level vypatlanosti ještě stoupá. Klobouk dolů, pane Beattie, tohle si radši do životopisu nedávejte. ()

zbyshek

No, špatný to bylo. Trailer byl vskutku zajímavý, a tak jsem byl plný očekávání. Nicméně už to, že spojíte dva různé příběhy do jednoho, v tomto případě příběh o Frankensteinovi se skrytou válkou mezi démony a anděly, nic dobrého nepřinese. Mohli jsme se o tom přesvědčit v Lincolnovi alias zabijákem upírů. Po takovém sloučení vznikne slátanina, která může vypadat celkem nadějně, ale většinou to skončí stejně. Aaron Eckhart byl asi nejhezčí Frankenstein, kterého jsem ve filmové tvorbě viděl, na to že byl složen z 8 různých těl, byl to celkem fešák. Ale tak to není zas tak důležitý, byla to nuda, děj nezajímavý, dialogy na úrovni béčkové tvorby. Příběh nemohl obstát u inteligentního obecenstva, 30%. ()

M.i.k.e

Van Helsing meets Underworld,aneb jak z hloupoučkých podívaných udělat ještě blbější.Jediným plusem,který jsem po celou dobu Frankensteina (který mi mimochodem i přes necelou hodinu a půl přišel neuvěřitelně zdlouhavý) zaznamenal jsou solidně udělaní chrliči.Bohužel to už neplatí pro démony a ne jednou si divál vzpomene na sérii Underworld,která taky měla probém s lacině vypadající trikovou stránkou a navíc operovala se stejným námětem (tajná válka příšer,kterou člověk nevidí).Nemluvě o účasti Billa Nighyho.Nic moc sem nečekal,ale až taková shitka mě opravdu nemile překvapila...20% ()

Chen

Blbost, ale alespoň efektní. Dialogy k pláči, triky často úsměvné, ale nemůžu říct, že bych se nudil. ()

Figu

Hmm, pro mě neprávem odsuzovaný film! Milovníky akčních kousků, typu Blada tento snímek určitě nezklame, naopak budou nadšení. Svižný, rychlý filmek, ve kterém se pořád a neustále něco děje, samá akce, krásný digitální záběry, prostě mě Stuart Beattie a Aaron Eckhart mile překvapili! Frankenstein se podával už mnohými způsoby a tenhle mě seděl určitě jeden z nejvíc! Já, přemožitel hordy démonů! Já, syn svého otce! Já, Frankenstein!!! 75% ()

HappySmile

Nechápu, že se do toho herci jako Bill Nighty nebo Aaron Eckhart pustili. Příběh o ničem, kostýmy a vizuální stránka děs. Tak takovýhle béčko sem teda neviděla už hodně dlouho. A co víc, celou dobu jsem čekala, jestli se to náhodou nezvrhne i v péčko - jakýsi nabušení chlapi v kostýmech, domácí kamera, no fakt jsem už tam chybělo jenom: "Ahoj, já jsem Helmut, opravář komínů". ()

Havaj8

Asi už jsem dlouho potřeboval vidět nějakej akčňák, kde není potřeba moc přemejšlet. Jediný co na tý legendě mohlo bejt pravdivý, je samotnej Frankenstein, ale i ta válka kolem mezi démonama a řekněme andělama se k tomu hodila. Jednoduchá zápletka, jednou tam, potom tam, než se všechno uspořádá. Hlavní role sedla a těch 90 minut ideálně bavilo. ()

bourec

Tyhle filmový cross-overy mám docela rád,a nikdy sem neměl problém s různejma nesmyslama,který se ve filmech objevujou.Takže ani Frankenstein v dnešní době ,bojující mezi mrakodrapama s démonama mi vůbec neva.Co se týče triků,celkem dobrý.Jenom ten scénář trochu pokulhává,ten déj vůbec neleze pod kůži,je tam spousta postav,ale sympatie nikde.Tohle nenudí,ale hned vyšumí do ztracena.60%. ()

joker.george

Tak tohle byl pro mě ještě větší šok něž remake Robocopa, tedy v tom dobrém slova smyslu. Čekal jsem nehoráznou slátaninu a hloupost, ale nic z toho se z toho téměř nekonalo. Sice byly některé dialogy poměrně klišoidní a postava doktorky neskutečně otravná, ale akce se povedla, choreografie soubojů zajímavá a celkově byly triky obstojné, ještě pochválím rockovou hudbu, která k snímku sedla. Snímku dokonce ani nijak neubližovalo to, že sebral velice vážně a nesnažil se odlehčit humorem. Snénář byl sice poměrně jednoduchý a bez nějakých zvratů, ale za to s minimem logických děr. Z postav mě zaujal pouze samotný ,,Frankenstein'', ostatní postavy byly nijaké, ale ,,pomohlo'' jim, že je nechávali filmaři bez problému ,,zemřít''. ()

cariada

Celkem koukatelná fantasy o boji chrličů s démony a do toho jedno monstrum, které zase tak hrozně nevypadá. Ale jeho "život" zrovna moc pohodový není. Poměrně solidní podívaná, která neurazí, ale ani nijak nezůstane v paměti. ()

humanbeing

Mnohokrát raději bych šel na Dredda, který je taky od Lionsgate. Přesto tenhleten Frankenstein není úplně špatný a má pěkně udělaná monstra. Takže to celkem šlo. ()

C0r0ner

Zpětně si to ani ty tři hvězdičky nezaslouží. Těžko říct, jestli to bylo vytvořené jako nějaké fan fiction na Van Helsinga, ale tak jako tak to byla vyložená sračka, u které nemohli tvůrci čekat jakýkoli úspěch. Což o to, gargoyly jsem hltal pohledem, to bylo opravdu parádní, ale zbytek je vážně ubohá trapárna. 35% ()

necisty

Tak tohle fakt néé :)! Že to bude sračka jsem pochopil už když ta královna chrličů popisuje problematiku. To zas měli co vymyslet a do čeho totálně zbytečně narvat prachy. Tentokrát to nezachrání ani Bill natož tak Kevin. Já chápu, že jim upírci už tolik chyběli, ale radši měli počkat na jejich pokračování, kde to aspoň trošku tvůrci myslí vážně. Hvězdy jen za ty větší bitvy a za souboj Frankensteina a Heleka, který mi přišel reálnější než v mnohem dražších dílech, ale i tak mi přijde, že přeplácím. Hlavně, že trailery dělat umí. ()

Martrix

Zběsilá slátanina, která je sice přecpaná CGI vcelku slušné úrovně, ale i přes nespočet akčních scén, je ve výsledku nezajímavá a plochá. Eckhart a Nighy, jsou tak spíš kuriozity tohoto zdařilého béčka. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)