Dva gangsteři středního věku Paulo Berger a Charles Binnaggio řídí mezinárodní pašerácký gang a hledají nové lidi na pašování ilegálního zboží přes Evropu. Na výpomoc přijmou mladého nezaměstnaného novináře, který je ve skutečnosti agentem americké vlády. Má zjistit, zda jeho noví nadřízení nepracují pro šéfa americké zločinecké organizace, který ilegálně prodává zbraně na Kubu. Agent zjistí, že nespolupracují s mafií… Panama se v argotu označuje Paříž a její okolí. Názory na původ tohoto pojmenování se liší. Podle historika a novináře Claudea Duboise, se tento termín objevil po tzv. Panamském skandálu, který propukl v souvislosti s úplatky při stavbě Panamského průlivu, který poskvrnil reputaci řady francouzských politiků a průmyslníků. Podle jiného francouzského lingvisty Panama znamená nádherné elegantní město, ve kterém je plno skandálů a neřestí, a i když se nad ním vznáší duhový lesk, je plné iluzí a deziluzí. Možná proto si tvůrci filmu zvolili název Rvačka v Panamě. (Česká televize)

ostravak30

Rvačka v Panamě je jeden z mála filmů, který mě s hercem Jeanem Gabinem bavil opravdu málo. Asi se všichni shodneme na tom, že film je opravdu zmatený, zamotaný a trvá dlouho, než divák pochopí, kdo je vlastně kdo. Mezitím je sice hodně střílení, vyjednávání, ale ani později se situace nezlepší a je složité se zorientovat hlavně v propletenci vztahů a mocenských zájmů. Gabin byl jako obvykle výborný, ale jedná se asi o jeho nejslabší film. Méně je někdy více a mafiánské filmy z francouzské dílny byly obvykle lepší. Zcela jasné mi ani není to, proč v Panamě. ()

brasek

Priemerná gangsterka, postráda kvalitnejšiu atmosféru a silnejšie napätie. Žiadna z postáv nie je výrazne zobrazená aby zatienila zvyšok. ()

PTuranyi

Francúzska gangsterka, v ktorej Jean Gabin ako Diamantový Paul musí čeliť snahám americkej a talianskej mafie o prevzatie jeho pašeráckych aktivít s priateľom Walterom. Všetkému je však na stope francúzska polícia, ktorá v spolupráci s americkou a ich najlepším agentom Mikeom Coppolanom. Napriek slušnej produkcii, výbornej hudbe a suchému humoru chýba filmu šťava. Herci hoci sú v svojich roliach uveriteľný akoby hrali na pol plynu. Možno za to môže sústredenie na postavu Paula, ktorá nie je veľmi dramatická. Keby bol hlavným hrdinom agent Coppolano film by mohol mať väčší spád. 65% ()

Kubin...

Necelé čtyři hvězdy, film je svým dějem zajímavý, a Gabin jako starý gangster fakt nemá chybu. Jenom by ten film mohl mít trochu rychlejší spád a některým postavám gangsterů tak nějak chybí jejich charakter a lehce bych si je zaměnil s prodavačema rohlíků... Ještě se mi líbil Fröber až na jeho nepříliš povedené umírání, ale to možná dělá dabing ()

gizi

Prakticky se shoduji s komentářem uživatele Javert. Je to film, kterému k úspěchu hodně chybí - ve všem je zcela průměrný. Navíc je i dost naivní. 65%, 30.9.2014. ()

Isard

Příjemný šedesátkový kriminální film. Gangsterská linka příběhu si plyne svým tempem, a i když nejde o nic objevného, docela mě bavila. Podzápletka s agentem nebyla špatná, ale ve výsledku šlo vlastně o nadbytečnou část filmu, která jej podle mě zbytečně štěpila. Příběh z pařížského podsvětí bez příspěvku ke studenoválečné geopolitice by mi bohatě stačil (ale aspoň se mohl více předvést Gert Fröbe). ()

charles3

Trochu nepřehledný děj s množstvím zprvu neidentifikova(tel)ných postav a změnami prostředí (Paříž, Tokio, Londýn, Mnichov). Titulní Panama není (navzdory vysvětlení ve zdejším Obsahu) ve filmu nijak objasněna. Zatím hodnotím 65 %, po druhém shlédnutí možná jednu hvězdu přidám. Ale na (mám-li zůstat jenom u Gabinovských kriminálek a gangsterek) Sicilský klan, Pašu, Heroin, Dva muže ve městě nebo Slunce rošťáků to opravdu nemá. ()