Blesk

V Londýně řádí zabiják policistů. Nekompromisní Tom Brant sice není u svých kolegů zvlášť oblíbený, ale jeho netradiční vyšetřovací metody jsou v dané situaci tím jediným možným řešením. Začíná boj s časem a nelítostným sériovým vrahem... Zabiják poldů versus polda zabiják... Na svobodě řádí nebezpečný sériový vrah, který každý den zabije jednoho policistu. Když už zákon nedokáže své vlastní příslušníky ochránit, je zapotřebí někoho, kdo se řídí vlastním úsudkem a veškerá daná pravidla porušuje. Tím mužem je nekompromisní londýnský policista Tom Brant, jenž je v týmu se svým kolegou, strážníkem Nashem, kterého však nemá příliš v oblibě. Čas je k nim však nemilosrdný – každý den přibývá další oběť. Je tedy třeba začít rychle jednat... (TV Prima)

Woody77

Klasicka Stathamovka ktora neurobila ani krok mimo jeho standardu. Akcna jednohubka proti nude. Dej za vela nestal no ani celkom katastrofa to nebola. Kto ma rad tohto herca tak si zakrochka a ty ostatny daju tak max.50% ()

ivan_drago

Kdyby Statham řekl svým drsným hlasem "Mléko" stejně se příznáte ke všem hříchům ve svém životě. Detivka snažící se vypadat "Oldschool", které se to moc nedaří, a to je dobře. Pár slušně uvěřitelných a vykreslených charakterů a jeden moc vtipný konec, aneb když chybí důkazy, udělej si sám.... ()

žvanimírek

Ani jednou za celou stopáž, co mi monitor okupoval zlej Statham, mi v hlavě nevyskočila paralela na Policajta z Beverly Hills, Smrtonosnou past, či snad Smrtonosnou zbraň, proto si dovolím nesouhlasit s komenty některých uživatelů, že Blitz je jen nějaká trapná žánrovka vobtáhla přes kopírák. Naopak. Statham opět potěší svým standardním výkonem, v temným ulicích Londýna naplno rozehrává vyšetřování a honbu za poměrně inteligentním, prohnaným a velmi úchylným výtržníkem. Blitz je drsná, relativně originální podívaná, která rozhodně nezklamala. ()

T-enter

chyba? - když pouštěli Blitze z vazby, tak mu kromě bundy taky vrátili tu obálku s penězma - tu měl v ruce i ten mrtvej bezďák, takže podle otisků mohli mít důkaz :-) ()

Johnny.ARN

Blitz bol film, na ktorý sa čakalo hrozne dlho. Ale konečne je tu. Statham je zárukou akcie a zábavy. Mal som trochu obavu z režiséra, predsa len čávo neznámy, a celkovej adaptácie knihy do filmu. Hned uvodná scéna bola skvelá. Presne to som čakal. Bitka, zlomené kosti, nadávky. Potom to dostalo taký miernejší ráz. Začal sa film orientovať na dej. Vedľajšia dejová línia s Evansom ( ktorého už mám napozeraného aspoň na dva roky do predu ) bola aj zaujímavá, ale aj trochu zbytočná. Radšej by som namiesto nej trochu vygradoval akciu. Celkovo dej je dobrý, detektívny námet funguje. Nedá mi neporovnať Stathamovu postavu s jeho jednou staršou z filmu Chaos. Tu mi pripadal taký, strohý, jeho potencial nebol využitý. Preto sa mi v Chaose páčil viac. Parkur scena mi prišla trochu smiešna. Vyzeral tam ako tank behajúci po budovách. Typický anglický dážď len človeka utvrdí v tom, že kde sa príbeh odohráva. Film držia nad hladinou vtipné hlášky a vykreslenie nemohúcnosti polície a jej zviazané ruky byrokraciou. Škoda. Čakal som rozhodne viac. Myslím, že vo mne nezanechá nejaký dojem. 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

"Jo, a ještě něco, jste dobrej polda. Díky. Na teplouše"... Tahle Stathamovka je originální tím, že v ní Jasoník neskáče a nedává do tlamy z otočky každému na potkání. On každého odzbrojí slušně poskládanejma kecama, který nejsou vůbec trapný- oni bavěj a bavěj od začátku do konce.. ()

MiCM

Nebyla to až taková show, ale správný film, se správným řešením.. Akorát ten Statham už začíná být "přeostřený".. Za chvilku to bude parodie.. ()

DonHUS

Málo Stathama na úkor debilního záporáka a ještě míň akce. Nebýt Stathama byla by to jen nezajímavá béčková detektivka s poměrně fajn začátkem a koncem. ()

ywo666

Čo ja viem. Nechýbalo veľa a bol by to super akčný film. Atmosféra dobrá, Statham dobrý, záporák dobrý, hlášky ujdú. Asi mám problém s tým, že uvodná mlátička naznačila niečo čoho sa nám potom nedostávalo v takom hojnom množstve. ()

Cushing

Pěkně nepěkně anglické. Škoda, že to nemá větší hloubku, přestože takové názvuky tam jsou. Skloubit primitivní násilí s krimifilmem, kde je tajemství, není lehké, to se musí nechat. Tady je ale od všeho trochu... trochu málo. Což může působit sympaticky: scénář se ne a ne rozhodnout. Někdy to vyjde, jindy ne. Tady všechno napolovic. Přesto to stojí za vidění, pořád je to alternativa k podobným filmům americkým, které jest radno vypnout někde před tou příslovečnou půlkou... A těch ženských je tam fakt málo. Sledovat furt jen ten testosteron... A dost. ()

Phietros

Statham si střihnul roli hodně nabručeného a drsného poldu s ničím si nelámajícím hlavu! Ikdyž tu ubylo akce a bojových scén, jak je u něj známo, tak se rozhodně nedá mluvit, že by se film stal nudným. Naopak do sebe vše postupně zapadá a graduje, když začne vrah zabíjet členy policie a postupem se dozvíme, proč to dělá! Jinak role psychopatického vraha Gillenovi hodně sedla a dal tomu ten správný šmrnc! Finále zakončené, tak jak si každej sráč, co zabije člověka zaslouží! 80% ()

elanius

(54/2013, DVDRip) / Statham opäť v akcii? No nie úplne, jedná sa skorej o kriminálku starého strihu. Problém je, že kvalitou sa jej vyrovná samotný diel hociktorého krimi seriálu z 80- a 90-tych rokov. Nič výrazné ani zapamätatelné sa nekoná, vrah je celkovo slabý odvar, atmosféra slušná, klasiky anglická. Priemer. (5/10). ()

Trustme

Jason Statham trošku ulevil svému bojovému stylu a tak i když film nese úderný název Blitz neznamená to bohužel pro akční fanoušky NIC. V tomhle britsky komornějším filmu, tak Jason šetří své bijící tělo a protivníky umravnostňuje zejména tyčovými předměty. A tak se to ve filmu hemží různými pálkami, páčidly, kladivy atd... což vyvolává jistou syrovost v tomhle nečistém příběhu. Zařazení Stathamovy role do podoby razantního detektiva (trošku to zde připomíná filmové francouzské nesmlouvavé poldy), který hláškuje, nedělá jen roznožky a otočky, je směr, kterým se tento herec snaží občas ubírat. Bohužel i když je hlavním lákadlem filmu, fanoušci si ho moc neužijí a už vůbec se nepředvede v tom co umí nejlíp. Škoda za nevyužitý potenciál k jeho vizáži, hlasu, zručnosti a tím k zahrání opravdu drsného týpka v akčním filmu na který už dlouho čekáme. ()

Andreas83

Role která je téměř šitá na míru pro Jasona Stathama jen ji podle mě chybí trochu víc akce, napětí a Jasona vůbec ale i tak jsem se bavil. ()

Timak

Mně se to líbilo. Jason nezklamal, jako vždy (až na pár výjimek), zápletka jednoduchá, tempo vražedné =) překvapil mě svým výkonem Paddy. Nebránil bych se nějakýmu pokračování této ústřední dvojice. ()

zdenny

Film o neskutečných mukách policisty, jenž dopadne sériového vraha policistů, o kterém nejenže je přesvědčen, o kterém jistě ví, že tyto vraždy spáchal. Ale kterého musí pro nedostatek důkazů pustit na svobodu. Policisté ví, o čem mluvím, ostatní si pocit beznadějného zmaru snad umí alespoň trochu představit. Proto je možná pochopitelné, že se občas najde takový, který jde za hranice a rozhodne se problém vyřešit mimo zákon. Temně udělaný detektivní thriller ochucený Jasonem Stathamem, který mu propůjčil charisma a něco ze svého akčního umění. Filmem nás provází jeho drsné, ale i komické hlášky, z nichž mi v paměti uvízla scéna z hospody: "Jednu Irskou" - "Máme zavřeno, kámo" - "Když po tobě chci Irskou, máš se mě zeptat, jestli do ni chci led", otočí sklenicí dnem vzhůru "Tak ještě jednou, kámo, jednu Irskou" - nalije mu "Chcete do ní led?" - "Děláš si prdel, kdo by chtěl led?" - "Dělá to pět liber" - "Řek jsi, že máš zavřeno", odchází. Takovéhoto "frajerského" humoru ála Clint Eastwood je zde daleko více. PS: Angličtina J. Stathama má takový akcent, že člověk horko těžko přeloží, co vlastně Jason vyslovil. Kvůli jeho angličtiny doporučuji originál zvuk. ()

Danny F.

Stále ten stejný Statham. Už by mohl dostat i jinou roli a ne jen důležitě se tvářicího drsňáka. Už je to omleté. Film ale samotný ujde. Solidně vystavěná krimi s nemilosrdným záporákem. Žádná nuda ani slepá místa. Děj je na úrovni. 60% ()

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu