Novinářka Marie téměř přijde o život, když ji na dovolené v Thajsku smete tsunami a z klinické smrti jí pomohou dva náhodní rybáři. Od okamžiku, kdy se probere z bezvědomí, ji trápí otázka posmrtného života. Hodlá napsat knihu o tom, co prožila, ale její vydavatel a přítel v jedné osobě odmítá její dílo a nakonec i ji samotnou. Brzy se jí však ozve vydavatel z Londýna, který má o její dílo zájem. V Londýně prožívá osobní drama Marcus, který nešťastnou náhodou přišel o své dvojče. Zdrcený se od matky alkoholičky ocitá u pěstounů a touží navázat kontakt se zemřelým bratrem. Při jedné události mu jde o život, ale šťastnou náhodou vyvázne. Je přesvědčen, že ho zachránil bratr, a jeho touha spojit se s ním zesílí. Hrdinou třetího příběhu je George, který má schopnost mluvit s mrtvými. Je to pro něj však velmi vyčerpávající a navíc je nucen svým bratrem poskytovat tato spojení za peníze. Odjíždí do Londýna za odpočinkem a na knižním veletrhu se seznamuje se sympatickou Melanií. V ten samý okamžik jej zahlédne mladý Marcus, který pozná jeho tvář z internetu a věří, že mu právě George může pomoci. (TV Nova)

Fin_429

Kdyby nebylo napsáno, že režii zařizoval Clint Eastwood, vůbec bych neřekl, že je to jeho dílo. Od jeho filmů to bylo hodně odlišné. Bylo to něco jiného. Ale bylo to nevyužité. Příběh byl nudný a nezajímavý. Bylo to moc dlouhé. Lehce by se to dalo zkrátit. Linky mezi sebou měly moc velkou pauzu a po chvilce mi dávalo zabrat si vzpomenout, na jméno mrtvého bratra 6/10 ()

Killik

Nevim, jestli nahodou Eastwood nepostavil formu nad obsah... Jeste budu muset Hereafter trochu ztravit. Zatim 75% ()

Hrus

Po hezky udělaném tsunami přichází nuda. Příběhy tří lidí z různých koutů světa jsou naprosto nezáživné a zajímavých momentů je tu málo. Některé scény jsou nejen nudné, ale až trapné (Matt ve škole vaření, opatrovníci toho kluka atd.) Celé dvě třetiny filmu pochmurně plynou beze stopy dramatického prvku nebo aspoň nějakého úsměvného odlehčení. (Marcusovy návštěvy různých podvodnických psychotroniků by k tomu přímo vybízely). Linka "pátrání" po tom, co se dějě po smrti je omezena na "francouzská novinářka navštíví hospic, kde nějaká vědkyně dělala nějaký výzkum a řekne novinářce, že příběhy lidí s posmrtnou zkušeností se až podezřele shodují" a "kluk hledá různé psychotroniky, aby se spojil se svým zemřelým bráchou". Na to padnou dohromady tak 4 minuty. Závěrečné setkání těch třech je veskrze náhodné a až křečovitě vykonstruované. Nakonec sice Eastwood dojme, ale nezachrání to, že vlastně celý film je o ničem, ačkoliv se asi snaží být o mnoha věcech. 30% ()

ArMinO

V určitej časti filmu som si myslel, že to vypnem. Ale dal som tomu ešte šancu. Nakoniec to nedopadlo až tak zle ako som si myslel, že by to mohlo dopadnúť. 65% ()

veverysiak

Tie nesúrodé príbehy poskytovali od začiatku nevyhnutnú istotu ich splynutia v závere, lenže na rozdiel od niektorých iných mozaikových filmov mi vadilo, že to bolo až príliš jasné, ba priam okaté, aj keď opomeniem fakt, že autori sa tu výrazne zahrávali s mystikou, viac reálnosti vo vykresľovaní charakterov a ich konania by určite nezaškodilo, a nakoniec to pokazilo to strnulé až mdlé tempo, beriem, že s takýmito témami nie je žiadna sranda, ale celkove mi to pripadalo ako film pre film, prípadne ako kúsok pre sebaukájanie jeho autorov, takže 40%. ()

djcremo

Nevýrazný a dosť nudne pôsobiaci film. Nič by sa nestalo, keby tento film mal len 90 min. Jedine čo nemôžem tomuto filmu vytknúť, je hudba, ináč aj postavy pôsobia trošku nevýrazne a nie je to vyslovene chyba hercov. Na to že by malo ísť o mysteriózny film, tak tá mystéria ma nejako nevtiahla do deja. ()

da.rk

Jedním slovem nuda, tak utahaný film jsem už dlouho neviděl, škoda. Zajímavý je snad jen začátek se tsunami v Thajsku. ()

david666

určitě se jedná o dobrý film. co mě však nutí dát trošku nižší hodnocení je skutečnost, že závěrečné rozuzlení je takové nemasné neslané a obecně je film takový poklidný, což mě trošku při té stopáži uspávalo. Jo i mistr Eastwood si může vybrat slabší chvilku. ()

Carlos.Meo

Něco mezi 3 a 4*, ale já se bohužel přikláním k nižšímu hodnocení, protože to na mě působilo trochu plytce a plující jen tak po povrchu. Ať už byly příběhy a motivace jednotlivých postav jakkoli silné, nenašel jsem si k nim cestu natolik, abych v sobě našel větší dávku emocí. Na druhou stranu kolik takovýchto inteligentních "duchařin" máme možnost vidět... ()

Ruadek

Tak tento film od jinak mnou oblíbeného tvůrce šel zcela mimo mne. A přesto, že z filmu cítím velkou snahu o něco víc, nepochytil jsem krom výborné řemeslné filmařiny nic víc. Pokud v tom někdo našel větší smysl a dokonce se nechal filmem unést či strhnout, je prostě jiný typ člověka pro kterého tento film nemluvil cizí řečí. Myslím samosebou onu řeč filmovou. Pro mne první zcela mimo film od mého oblíbeného režiséra. Řemeslným propadem Shyamalanova formátu bych to ale nenazval, na to je skutečně ještě čas. ()

matow

Myslím že Eastwood odviedol kvalitnú prácu,príbehy sú poskladané velmi dobre a vyusťujú v kvalitné finále tohto fantasy snímku.Je veľa filmov na tému posmrtný život ale tento je zložený citlivo a precízne ako sme u pána režiséra zvyknutí. ()

EXwoody

No nevím, asi nejhorší film od Eastwooda, prostě mě to přišlo o ničem.. 2 hvězdy jen za skvělou scénu tsunami ()

bonovox

Nezvyčajný film, pomaly plynúci a hlavne vzácne povznášajúci. Damon je pán herec a Eastwood už dlhšie potvrdzuje svoju dokonalosť. ()

jopal

Takze ja sa umiestnim niekde do prostriedku. Zaujimavy namet, dobre zahrane, ale miestami dost velka nuda. Ale uvodna scena je perfektne zvladnuta. ()

Ironhead

Filmy pod rezijnim vedenim Clinta Eastwooda mam zpravidla hodne rad, ale tenhle mi az tak uplne nesedl. Tri pribehy, ketre se nakonci trosku krkolomne protnou a vykresou prapodivny happyend. Nejlabsi a zaroven i trosku otrvany byl pro mne pribeh dvojcat s matkou fetackou. Velke + je v tomto filmu skvely Matt Damon, take dobra a charismaticka Cecilie De France film tahne nahoru. Ale celkove tentokrate spise slabsi *** ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky