Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

nash.

Ač neupírám Elišce Balzerové jiskru, švih a eleganci, tou která mě tady zaujala a strhla na sebe pozornost, byla u mě Lenka Vlasáková jako Helena, zmateně se pokoušející ukočírovat kočár svého nečekaně splašeného života. Jinak jde o celkem pohodovou vztahovku, která se někdy více jindy méně úspěšně tvářila jako komedie, která uběhla příjemně rychle, občas pobavila, občas zaujala, ale na druhou stranu nepředvedla nic převratného. Jelikož jsem ovšem nic převratného nečekal, nebyl jsem zklamán. ()

PetrPan

Příjemná komedie o stárnutí, kráse, lásce a pomíjivosti..v českých luzích a hájích po dlouhé době nebývale vyspělý film bez "velké dávky emocí" , "strhující akce" nebo snad " nejvtipnějšího humoru"... ()

Marthos

Film o ženách pro ženy s ženami. Na druhou stranu je to právě něžné pokolení, které Vejdělkovu pitomoučkou komedii zachraňuje před absolutním embargem. Eliška Balzerová s Lenkou Vlasákovou ve skvělé formě a s kupou replik, suverénně válcující vše ostatní. Film jako ideální restart unavených mozkových buněk, proč ne. Není přespříliš důmyslný, ani hloupý. Divák je koneckonců také v pokušení. ()

Arsenal83

Strašná sračka, ktorá ženu v emancipácii ukazuje, že sa môže slobodne kurviť kade tade, už len aby nechytila syfilis. Neskutočne kam doba dospela. Niekto napísal, že film sa na nič nehraje. No áno, tak preto som nedal odpad, lebo je to asi realita. Ženy sú dámami už len na oko. V podstate snímok odhaľuje, že sú horšie ako muži, pretože sa skrývajú za niečo krehké a nežné a inak sú to sexuálne pokrytecké mrchy. Navyše to má byť komédia, kde sa nedá ani zasmiať. ()

WANDRWALL

Pohled na stárnoucí herce mě na pohodě nepřidává. Proto se tomu vyhýbám, a dobře dělám. A přece náhodně jsem tenhle film viděl, a byl z něho v šoku. Jak může hrát žena ve věku již pomalu prababičky sexy štabajznu? Pro koho je ještě E.B. žádoucí? Je už jen k politování? Ne. Dost diváků v ní vidí to, co hrála. Nejujetější je to v rakvi, kde stále je nad věcí, což při ladění celého filmu je opravdu tryskní. ()

ainny

Jsem typickej příklad mediální masáže a reklamy. Na film jsem se docela těšila. Elišku Balzerovou mám moc ráda a ... jak hodně jsem se těšila, tak moc jsem byla zklamaná. Ne že bych se nepobavila. To jo, ale paní Eliška byla pro mě snad jediným světlým bodem. Dvě hvězdičky jsou tak akorát na to, že po druhý to už vidět nemusím. ()

iamek

Vejdělek všem ukázal jak natočit skvělou komedií bez Holubové a spol které vidím v kině pořád. Už se nemůžu dočkat pokračování. A babička je prostě skvělá. ()

dopitak

S nešťastným a nevyváženým proplétáním žánrů má kolega _Irbe_ naprostou pravdu, já bych ještě dodal, že problémem českého filmu i nadále zůstává snaha za každou cenu hnát všechno ad absurdum, každou scénu se pokusit pořádně přitáhnout za vlasy. Příkladem může být nesmyslný seznamovací dialog v pouliční kavárně anebo Vilmino sebebezohledné konstatování o vlastním zdravotním stavu. Z mého pohledu nejzajímavější postavu sehrál Michal Gulyáš (který byl ovšem ve filmu jen velmi krátce). Stává se už určitým tuzemským filmovým klišé, že Jiří Macháček je obsazován výhradně proto, aby ve filmu "hlásil" a trochu tak obveselil diváky. Je také pravdou, že tohle už nějakou dobu nefunguje. ()

Chrustyn

Na české poměry překvapivě povedený ale přesto čistě průměrný a nijak inovativní film o tom, že "ženy to taky chtěj". Po celou dobu sledování jsem si říkal, že už jsem to určitě někde viděl a celý příběh byl až překvapivě plytký ničím objevný a v půlce se dostal do oblíbené seriálové fáze "každý s každým" aby skončil poučením, že se to přece nedělá. Když se k tomu přičtou nevýrazné dialogy, podivné chování některých postav a až trapná jednoduchost "cesty do postele" nemůže z toho vzejít nic překvapivého či výrazně kvalitního. Na druhou stranu Lenka Vlasáková vypadá opravdu dobře a i přes její přímočaré uchopení "ženy v krizi" se jí daří film vést za občasné pomoci Elišky Balzerové, která také nevyčnívá ale ani nijak výrazně neškodí a spousta lidí bude říkat něco ve stylu "Ženy v pokušení byly super a hlavně ta baba byla strašně vtipná a cool". Zbytek osazenstva ve filmu jen občas vykoukne nebo se s někým vyspí a i takový Macháček, od kterého by mohli mnozí očekávat další zábavnou postavičku sexy hláškujícího povaleče se moc nepředvede a víceméně je zde naprosto zbytečný i přes fakt, že je zde díky němu -alespoň na první pohled- docela zásadní scéna se stanem, která se i přes určitou závažnost ve filmu vůbec neřeší. Na závěr bych podotknul, že opovrhuji českými filmy -dokonce i díky některým titulům režiséra Vejdělka- a filmy zabývající se tématikou příbuznou nebo stejnou jako "Ženy v pokušení" moje srdce -ani přirození- také zrovna nepotěší ale díky tomu, že jsem i přes veškeré nadšené ohlasy -nevěrohodných českých diváků- očekával to nejhorší mohu napsat, že i přes slabé 3* se jedná o dobrý český film. ()

Lenny.M

Jednoznačně jeden z nejlepších českým filmů, jaký jsem kdy viděla..Příjemná komedie se špetkou dramatu, konečně bez trapných vtipů a dokonce i obsazení bylo na české poměry dobré..Bravo ;) ()

klerik

Vážne jedna z tých lepších českých romantických takmer komédií. Samozrejme, opäť je tu s ohľadom na nenáročnosť masového diváka chýba skutočný dramatický konflikt, ale je tu aspoň symatická snaha vytvoriť niečo zaujímavejšie ako len opis života pár postáv. Obsadenie je sympatické a funkčné, má to celkom príjemný humor. O trošku lepšie ako napr. LÍBAŠ JAKO BUH či ROMÁN PRE ŽENY... ()

bassator odpad!

45th KVIFF 2010 - CZECH FILMS 2009-2010 - České filmy 2009-2010 (Ženy v pokušení / WOMEN IN TEMPTATION / Ženy v pokušení) - Toto jsou filmy které k smrti nesnáším, stačí jen slyšet název a vím na čem jsem. Raději víc komentovat nebudu... - 2010 - 1/2 filmu - 5% ()

raroh

Upovídaná buržoazní ohavnost pro psychologizující rádobyoplzlé intelektuálky mající zálibu v prozách M. Viewegha. Stokrát vyprávěné klišovité vtipy v daleko horší interpretaci než u Z. Trošky. Karikaturizmus nejpokleslejšího kalibru. ()

marhoul

Skvělá zábava! Povedený snímek. Shlédli jsem jednoho večera v kruhu přátel a báječně jsme se pobavili. :-) Více takových filmů! ()

VenDulin85

Opravdu lituju, že jsem si na tento film neudělala čas a nezašla do kina, protože je naprosto skvělý. Pomalu ale jistě se rozšiřuje sbírka filmů, které si pustím znovu a znovu a nevymažu je ze svého harddisku a Ženy v pokušení k nim rozhodně patří. Kašlu na to, že má chyby, že v něm není to a to a naopak je tam něco, co by tam nemělo být (nechce se mi doslovně citovat komentáře), hodnotím to, že mě pobavil, všichni herci byli báječní. Eliška Balzerová byla šmrncovní, Lenka Vlasáková jako vždy taková, že s ní člověk hned sympatizuje a podporuje všechny její činy, její filmová dcera Veronika Kubařová má talent, možná jí osvítila společnost takových herců. A pánské osazenstvo rozhodně nezaostávalo, výkony všech představitelů byly uvěřitelné, nejroztomilejší samozřejmě nejmladší účastník Vojta Dyk "poslední nájemník nějak rychle vypadl", ale klasik Jiří Macháček se nedal zahanbit a Roman Zach, který si odběhl z nikdy nekončících seriálů taky nebyl špatný. ()

lola3121

Nenáročná, příjemná komedie, která mi zvedla náladu. Nic není nemožné... co si takhle nabrnknout chlapce vlastní dcery? Budu o tom přemýšlet. ()

heyda

Když se češi pokouší natočit romantickou komedii, většinou to končí nevalně - buď kvůli přebytečnému patosu nebo film sklouzne z romantiky více do komedie a to ještě s nevhodným humorem. Jen velmi zřídka se dá narazit na solidní český kousek v rámci tohoto dvojžánru a jsem velmi rád, že Ženy v pokušení tím solidním kouskem jsou. ()

triatlet

Balzerová s Vlasákovou exceletní. Navíc na mě působily vtipně poskládané hlášky. Vejdělek nezklamal - i se smrtí se vypořádal s grácií. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků