Pětice přátel si pronajme byt k prožívání vzrušujících schůzek. Teď tu leží mrtvola a loft se mění na místo, kde je víc otázek než odpovědí. Kdo je oběť? Vědí o sobě všechno? Věděl někdo o jejich dohodě? Ale hlavně - kdo je vrah?
Film, ke kterému napsal scénář Bart De Pauw a hudbu složil Wolfram de Marco, zlomil v roce 2009 v Belgii rekord návštěvnosti domácí produkce. (Fr)

flyboyeda

Obdivuhodne rafinovana a psychologicky precizni manipulace hned o nekolika prekvapivych chodech. Vzdy, kdyz uz si clovek rika, ze se to vse konecne vysvetlilo, prichazi dalsi "mindfuck" kolo. Takzvane "nejlepsi pratele" zkratka umi prekvapit. Skvele jsem se bavil, po pomalejsim najezdu prisla odmena v podobe velkolepeho finale. ()

Gothar

Loft je parádny konverzačný thriller s pekne hustou atmosférou. Svojím spôsobom jeho kvality dokazuje aj fakt, že za 6 rokov vznikli 2 remaky (ktoré som zatiaľ nevidel a zrejme ani neuvidím). Réžia je výborná a scenár ešte viac. Atmosféru posilňujú kvalitní a hlavne neokukaní herci. 90 % ()

LiborGondek

Rafinované krimi drama z filmové produkce relativně (ne)zajímavé Belgie? Ale světě div se, ono je to dobré! Dokonce tak dobré, že se snímek dočkal během šesti let už druhého remaku. Zamotaný příběh mi připomněl dětská léta, kdy jsem hltal příběhy Hercula Poirota a nechápal, jak na to může vždycky přijít... Stejně bezradný jsem byl dnes při sledování tohoto filmu. Jenom ta poslední scéna se mi už zdála poněkud zbytečná. Každý si to mohl domyslet ne?? 80% ()

uiu

Film nesplnil moje očekávání. Příběh se odvíjí od toho, že je pětice nejlepších přátel, kteří spolu sdílí podkrovní byt, kam si vodí svoje milenky a děvky (ano, každý šťastně ženatý muž s dětmi má přece několik milenek a tu a tam si uletí se šlapkou, na tom přece není nic zvláštního - alespoň podle toho, co prezentuje film). Jednoho dne ale najdou v onom bytě mrtvou milenku jednoho z nich. Začne se rozplétat podivné klubko vztahů a událostí, zjistíme, kdo s kým vlastně spí a kdo koho jen citově vydírá (takže takové Beverly Hills pro střední věkovou hranici). Projdeme si několika dějovými zvraty, až se konečně dozvíme, kdo ji doopravdy zabil (a popravdě mi bylo úplně jedno, který z nich to udělal, neboť jsem během celého filmu nesympatizovala ani s jedinou postavou. Jak také chcete sympatizovat s "hrdiny", kteří sprostě podvádí svoje manželky, aniž by v jejich manželství něco neklapalo nebo s němi měli jiné neshody - až na jednoho - a jediná omluva pro jejich jednání je stylem: Jsem bohatej a znuděnej, tak si užívám s lehkýma holkama). Jediné, co mi na konci z toho všeho zbylo, byla jen nepříjemná pachuť a pocit, že všichni chlapy jsou nevěrná prasata :) ()

hanagi

Nadmíru splněné očekávání! Thriller, který je založený na dialozích a hereckých výkonech a ne na zběsilé akčnosti. Film o tom, nakolik se dá věřit přátelům, zvláště v tak vypjaté chvíli, kdy se vám všechny jistoty sypou pod rukama a je ohrožena celá vaše budoucnost. Možná v tom vidím i takovou lehce nahozenou moralitu o tom, že za všechno se platí a jenom naprostý hlupák si myslí, že beztrestně podvádět a lhát se dá donekonečna...Takže nakonec mám pouze jednu připomínku - příběh měl skončit asi o patnáct minut dříve, tím pádem bychom byli ušetřeni dalšího "šokujícího" rozuzlení a následného zbytečného epilogu. ()

pabulator

Nečekal sem nic a dostal sem měrou vrchovatou takhle vybroušené charaktery se jen tak nevidí. To si takhle pětka kámošů pořídí kurvinec ráno najdou bezvládné ženské tělo v posteli a hned je na průser zaděláno film plný trefných dialogů a nečekaných zvratů o tom jak málo se vlastně lidi navzájem znají. ()

ghatos

Dobré krimi-drama. Dvě hodiny jsou hodně. Zkrácení by tomu určitě prospělo. Na čtyři hvězdičky chybělo více dynamiky. 69%. ()

BuryGol

Belgická pecka. Takhle zamotanej thriller se jen tak nevidí. Kam se na to hrabou holywoodský matlalové. Když už si je člověk jistej, tak ho režisér Van Looy rychle uvede do nejistoty a když je to už po pátý, člověka to štve. Ale to je dobře. Belgie se předvedla ve výbornym světle a přežil jsem i tu jejich hroznou řeč. Jedno negativum to ale má-stopáž byla zbytečně dlouhá a celkovej dojem kapánek zkazila. I tak je to ale jeden z nejlepších filmů, kterej země hranolek vyprodukovala. ()

jefff

Belgická pochoutka v podobě napínavého a originálního thrilleru Loft, který by to natřel i kdejakým americkým blbinám. Dobré herecké obsazení, zajímavý příběh i překvapivé rozuzlení. Loft se opravdu povedl a kombinace kriminální zápletky a dramatu mezi partou rozličných (i když v něčem velmi podobných) přátel je zde skvěle vystavěna. Vrahem musí být někdo z party ale kdo? To se dovíte až na úplném závěru filmu. Stojí za to. ()

BMAJTZ

Napínavý thriller do samého konce. Když už si myslíte že je všechno jasné tak se to všechno obrátí naruby. Palec nahoru. ()

klukluka

Milenky děvky, manželky megery, chlapi záletníci a zbabělí podpantofláci, ve finále ještě úchylové a vrazi. Když si pořizují hnízdečko lásky, tak se jich o něj dělí hned 5, aby náhodou nezapomněli, jak je cítit kámošovo sperma. Ta Belgie je zajímavá země...tam taky nechci. ()

Disease

Těch zvratů je tam možná zbytečně moc a taky ten polopatický konec tomu trochu ubírá, ale na druhou stranu skvělý vizuál a herecké výkony z toho dělají nadprůměrnou záležitost. ()

DannyBoy80

Parádní triler o 5ti kamarádech, kteří využívají loft pro své hrátky s milenkami. Tato skutečnost ovšem velmi zatočí s jejich poklidnými životy. A co teprve, když se v loftu vyskytne mrtvola. na koho se to hodí a kdo za to může. A vůbec kdo je kdo a jaký kdo je. Parádně vypointované. Tohle mě hodně bavilo. ()

vander19

V poslednej dobe som si dosť obľúbil belgické filmy. Mierne mi pripomínajú Škandináviu aj keď im zatiaľ chýba jedinečná atmosféra severu. Aj ku tomuto filmu som sa dostal úplnou náhodou. Tip som mal totiž na USA remake tohto filmu. Ale dal som prednosť originálu. Záhada LOFT je dosť jednoduchá na prvý pohľad. Skupina piatich mužov má byt, kde chodia šukávať a podvádzať svoje ženy. Na verejnosti vystupujú ako spravodliví manželia, ale v jednom bytíku sa prejavuje naplno ich sexuálny apetít. To však netušia čo ich po roku využívania ich súkromného bytíku čaká. Zrazu sa na scéne objaví mŕtvola a našich 5 hrdinov sa zrazu dostáva do srabu o akom sa im ani nesnívalo. Tvorcovia filmu prakticky skáču v období jedného roka. Čo bolo od úplného úvodu až po objavenie mŕtvoly. Problém je v tom, že o byte vedeli len oni piati, len oni mali kľúč a heslo ku alarmu. Postupne ako sa na nich zvyšuje tlak sa dozvedajú o sebe, že zrejme až takými super kamošmi nie sú, ako sa na prvý pohľad zdá. ()

Adam_Musil

Původní belgické zpracování jsem se rozhodl zhlédnout především z toho důvodu, abych měl jakési srovnání s americkým remakem z roku 2014, neboť je zajímavé, že režie obou dvou snímků se chopil tentýž tvůrce. Musím říci, že americká verze se mi zamlouvala o něco více, celkově působila světlejším dojmem, zdaleka ne tak pesimisticky a temně jako tato, co se hereckého obsazení týče, myslím, že USA taktéž zvolily vhodněji a zkrátka bylo patrné, že Erik Van Looy sám nebyl s prvním filmem zcela spokojený, a měl tak tedy novou příležitost "Loft" zdokonalit. Přesto tvrdím, že remake nemusel vůbec vzniknout. Vlámská nizozemština je velice dobře poslouchatelná a nerozumím tomu, že Američané mají stále potřebu předělávat většinu evropských snímků. Belgičané rozhodně umí natáčet kvalitně, i přesto, že Španělům zatím zdaleka nestačí, ale na poměry jiných stupidních, často amerických, thrillerů si vůbec nelze stěžovat. (80%) ()

sona123

Detektivka. Zamotaná a když už se tvůrci pustí do odhalování, neumí s tím přestat. Určitě to ale není ku prospěchu věci. Lofty jako obytné prostory se mi moc líbí. Tenhle je potemnělý a slouží jako šmajchlbyteček. Vlastně z něj moc nevidíme, mnohem hezčí je ta střecha na domě. Složitě vyprávěný příběh, kde se dějové linie prolínají, zašmodrchané vysvětlování a hloupé dialogy, to všechno vidím jako slabou stránku filmu. To všechno mě docela nudilo. ()