Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

Rssa

Kvalitní thriller se spoustou nápadů, režisérské exibice a kamerových průletů. Zápletka se zdá jednoduchá, ale Fincher z ní dokázal vytěžit maximum. Herci dobří, ale zase nečekejte nějaké exibice, hrají přesně to, co mají. 80 % ()

divak84

sympatak forest, solidní režie, možná trochu místy nudící. pro mě průměr a nic víc nic míň v podání finchera ()

Paity

Nemám rád Jodie Foster a ta její super otravná přemoudřelá dcera je také něco. Přesto dávám pět hvězdiček, protože jen ta kamera zaslouží max. hodnocení. Námět je také hodně originální + můj oblíbenec Forest Whitaker v pozici kladného padoucha, to je prostě lahůdka. ()

AdamesWWE

[9/10] Tak po strašne dlhej dobe som si rozhodol zopakovať Panic Room a je to za plný počet. Reálny, dejovo mimoriadne svižný a napínavý film. Je tu až prekvapivo gradujúci príbeh, velmi dobre spracovaný a napísaný. Síce to má jednoduchú pointu, ale jednotlivé scény sú velmi dobré a po celú dobu je radosť sa nato pozerať. Výbornú thrillerovú atmosféru pekne dokresluje aj klasická no stále dobrá hudba. Jodie Foster ma bavila, je tu sympatická, jej filmová dcéra je pre potreby filmu dostačujúca. Aj záporáci ma zaujali, ale obvzlášť perfektný Forest Whitaker, ktorý najviac exceluje z celého hereckého obsadenia. Kritizovať nemám čo, po všetkých stránkach vydarený a skvelý thriller. ()

SpaceOdyseus

Zde si me Fincher ziskal uz jen premisou. Mam slabost pro casem a prostorem omezene thrillery. A to jsem presne dostal: klaustrofobickou atmosferou nabity film, ktery je technicky brilantni. ()

ChrisBa

Neznášam, keď je film stupídny. A nečakal som, že aj tento film od Finchera takýmto bude. Bohužiaľ napriek dobrému nápadu a zaujímavým hercom film pôsobí v dôsledku tejto stupídnosti dosť Béčkovo. Trochu Spolierov.. Hlavnú hrdinku napadne možnosť vyjsť z miestnosti po mobil kým sú zlodeji na dolnom poschodí. Ale následne keď v Panic room nemá signál, tak jej už nenapadne vyjsť z miestnosti a zavolať 911 pokým sú zlodeji úplne dole, čo vidieť na kamerách z miestnosti pričom by jej asistovala dcéra. Prečo? Prečo takéto stupidity nám Fincher servíruje? Nehovoriac o tonách klisé ako to, že v uzavretej miestnosti musí byť niekto chorý, aby potreboval lieky, ktoré tam nemá, že zlodejov nenapadne rozbiť kamery atď.. no každopádne sklamanie a úplne priemerný film.. ()

kaygen.it

Napínavé, minimalistické, jednoduché a dokonale úderné. Kamera bezvadně rejdí, Jodie je zase ve formě a ty titulky... ()

abysser

Dvě ženské ve velkém domě! Člověk by čekal opravdu velký dům s různými zákoutími a tajmenými chodbičkami a od toho se dovíjející scénář s mnohými zápletkami... Tento úkryt mě však moc nezaujal - průměrný triller. ()

Radim

Jodie Foster thriller nějak sluší a v kombinaci se skvělou réžií, scénářem, v dusné atmosféře opuštěného domu a s nádherně odporným Jaredem Leto máme film, který chytne a nepustí. ()

Káronoš

David Fincher je skvělí režisér a některak mě nezklamal, ikdyž se o žádné veledílo nejedná (pro mě zůstává ve stínu sedm,klub rváčů) za shlédnutí to OPRAVDU stojí. Skvělí scénář, který je doplnován bezvadnou režií a hereckými výkony bez větších chyb. Skvěle zahrál muj oblíbenec Jared Leto, akorát je fakt že když byl zabit tak jsem byl trochu sklamán a už šel film u mě o stupínek dolu. Pak samozřejmě Forest Whitaker zde taky odvedl kus práce, hlavně svím velkým "srdcem". O Jodie Foster ani nemluvě. Film mě poněkud zaskočil svím koncem, čekal sem na nějaké konečné zjistění nebo něco takového(alá monstrózní konec v sedm), toho sem se nedočkal ale presto velmy povedený kousek. Hodnocení:7/10 ()

kwoky

Pozor spoiler! Cekal jsem nejake prekvapive finale, ktere neprislo. Taky jsem nepochopil, proc tam policie nakonec vtrhla. Krome techto dvou veci je Ukryt v mych ocich dokonalym filmem. Perfektni napeti, herecke vykony (oci Fosterove byly naprosto fantasticke) i technicke zpracovani. BRAVO! ()

Ještěřák

Snímky Davida Finchera, prozatím nejlepšího režiséra 21. století, se budou jednou dělit na 'ty hodně dobré' a 'ty geniální'. Panic Room je přes magický námět a výbornou kameru zřejmě někde mezi, ale pátá hvězdička tam stejně na chvíli byla. Přemíra akce v poslední třetině filmu - na rozdíl od dvou hlavních hrdinek a pana Whitakera - nesluší. Rozhodně ne ztráta času. ()

Ondis

Thriller, ktrerej má šmrnc. Film bez hluchejch míst, s jednoznačným spádem. Sice se žádného úchvatného závěru nedočkáme, přesto musím film, ve kterém tradičně skvělými hereckými výkony potěšili Forest i Jodie, hodnotit nadprůměrně. ()

Haymar

Pro mě zatím asi nejslabší Fincherův kousek, ale i přesto rozhodně nadprůměrný thriller, kde o napětí fakt není nouze! Navíc ten minimalizmus (pár místností, jeden "trezor" a všehovšudy 5 postav (+1 / -1)), kde vše funguje jak má - dobrá práce! A ty vynikající hrátky s kamerou (spousta makro záběrů a "průlety-skrz")... Bohužel dva podstatné nedostatky: Fosterová a Leto, které prostě nevydejchávám... Whitaker opět skvělý! ()

ondrula

Zatraceně dobrej film. Napětí se dá krájet, divák nemá šanci se nudit. Herecké výkony jsou excelentní a můj oblíbenec Forest Whitaker se přímo překonává. Co víc, film má tu nejlepší kameru, co jsem kdy viděl. Nádhera. ()

Schuldiner

Tak..je pravda, že to šlo udělat lépe. Vcelku kvalitní nápad, ale provedení malinko pokulhává. I tak jsem chtěl dát nejdříve 4*, ale přeci jen, když se nad tím zamyslím, by to bylo asi moc. Ale zas nemůžu říci, že jsem se nebavil, to rozhodně ne, film dokáže zaujmout, svou atmosféru má. Chtělo to možná trochu více propracovat jednání jednotlivých postav. A vymýtit těch několik nelogických momentů. K zasmání je scéna unikání Jodie s dcerou ve výtahu, kdy výtah jede opravdu pomalu a dům, který má tři patra, okupují lupiči, kteří jsou taky tři.. Přesto se jim podaří uniknout. Potom ještě ten úder velkou palicí do hlavy jednoho z lupičů, který padá přes zábradlí o patro níže, za několik vteřin je však zpět.. Tato postava byla zřejmě zapůjčena z nějakého sci-fi filmu. Když Jodie mluví mezi dveřmi s policisty, ten jeden jí přímo říká, ať dá nějaký signál, pokud se děje něco divného :-) To je opravdu velmi srandovní záležitost. Když už o tom mluví, nemusí mu snad nic naznačovat :-) Ale to je fuk, jak říkám, film mě bavil a o to asi jde... ()

Kejt.lin

Nápaditý snímek. Zajimavý a napínavý jak kšandy. Ale ke vší smůle, snadno zapomenutelný a asi nebude patřit ke sbírce filmů, které si zase ráda pustím. Hned je jedna hvězda dole. Dost mě leželo v hlavě jestli se tu objeví 3 nebo 4. A když vezmu v potaz herecké výkony - špatné rozhodně nebyly, ale nijak oslnivé. Atmosféra - splňující účel. V roli režiséra - David Fincher, naprosto vyhovující, ale možnáá se mohl snažit trochu víc. Stále nevím... Ale pak přišla ta konečná půlhodinka plná napětí. Při scéně kde Meg mluví s policistou a pak zazní "3x mrkněte pokud nemůžete mluvit" jsem byla snad 5cm u obrazovky a sledovala co sakra ta ženská udělá :D .. A černému pánovi sem tak strašně držela palce.. a vůbec, jasně že 4 hvězdy ;)) ()