Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

bari68

David Fincher ukázal, že žáner thriller je mu veľmi vlastný a všetko čo k nemu patrí je majstrovské.Film odohrávajúci sa za jeden noci, v jednom byte , s dvomi ženami a tromi gangstermi. Pýtate sa, či to nie je na produkciu Finchera trochu málo ...?! Panic Room vám ale dokáže , že za pomoci napínavej a klaustrofobickej atmosféry to stačí. ()

Tjaden

Kvalitní thriller, jenže na to, že jej natočil Fincher, mi přišel příliš obyčejný. To je samozřejmě z velké části vina scénáře, který se nevyhnul několika žánrovým klišé. Jinak práce mého nejoblíbenějšího režiséra byla na několika místech patrná, ať už se jedná o skvělé úvodní titulky nebo o práci s kamerou, která několikrát přejede ze zajímavých úhlů celým domem. ()

Mistickzz

Od začiatku je cítiť Fincherov štýl a atmosféru, ktorá je počas celého filmu veľmi silná. Atmosféru k tomu ešte dodáva výborná kamera, film disponuje skvelými nápadmi, úvodnými titulkami a hereckými výkonmi. 85% ()

Chipsonator

Fincher opět boduje, i když se tentokrát nejedná o film s temnou atmosférou Fincherovy vlastní. Úkryt je výborný a napínavý komorní thiller, odehrávající se v jednom domě, a z toho polovina se odehrává v malé nedobytné pevnosti. Opravdu jsem byl překvapen jak si Fincher s filmem pohrál, a jak skvěle budoval napětí, a už vůbec jsem nečekal že dokáže natočit 112 minut dlouhý fungující thiller plný napětí odehrávající se jen v jednom domě. Takže tleská. Pak se ještě musím vyjádřit k pro mě nečekanému "střídání stráží" v nedobytné místnosti. Tak tohle jsem fůbec nečekal, a musím říct že se mi opravdu líbilo jak se role dobyvatelů a těch uzavřených změnili. Co dalšího se mi na filmu líbilo, bylo to že celý začíná nevinně, a že se tam objevovali vtipné vsuvky a hlášky, jako například "co jsi to vymyslel MacGyvere?", a film se pak pomalu začal měnit, ubývali úsměvné situace a přecházelo do tuhého, a to se mi taky strašně líbilo. A co ještě se mi líbilo, tak to byly herecké výkony které taktéž stojí za pochvalu stojí za pochvalu, za mě hlavně musím pochválit výbornou Jodie Foster, skvělého Foresta Whitakera a překvapivě skvělou mladou Kristen Stewart (proč ses začala zahazovat s těmi parodiemi na upíry k sakru?). Úkryt je prostě dalším skvělým snímkem, do sbírky mistrových kousků. 80% ()

klukluka

Hned na úvod se přiznám, že tenhle typ filmů - malej prostor, pár postav, jasní klaďasové, jasní záporáci, technika, která selhává zrovna ve chvíli, kdy to člověk nejmíň potřebuje plus další a další žánrová klišé - nemám rád. Tyhle filmy v mých očích spojuje i to, že jsem permanentně vytočenej z toho, jakých chyb se dopouštějí lidé, kterým jde o kejhák. Věčně u nich nechápavě kroutím hlavou a myslím si něco o inteligenční nedostatečnosti (tady třeba v situaci, kdy Jodie Foster nejprve dlouho nenapadlo, že by si mohla z úkrytu ve vhodnou chvíli skočit pro mobil, a když už ji to konečně napadlo, tak na něj nemohla dosáhnout). Obdobných filmů, jako je Úkryt, existují stovky. Už za to by se dala odmáznout nějaká hvězdička. Další třeba za to, že tyhle filmy nic dobrého nepřinášejí. Nikam vás neposunou, nic si z nich neodnesete. A to je asi tak všechno. Pět bez dvou jsou tři. O další Úkryt nepřipravím, zřejmé nesmysly, za které bych ještě snižoval hodnocení, jsem nezaregistroval. To ale neznamená, že bych se bez tohoto a podobných filmů neobešel. Naopak. Velmi rád. ()

Theraphosa

Z filmu,který se odehrává prakticky v jedné místnosti,nemám nikdy dobrý pocit.Alke stejně jako okno do dvora,ani panic room mě nezklamal(navíc,jde přece o Finchera!).Nejlepší asi bylo to,že se film s ničím nemazlil a rozjel napětí hned od počátečních titulků.Jodie Foster mě konečně přesvědčila o tom,že umí zahrát i roli v thrillerovém snímku(role maminy jí docela sekla=o). ()

loydd

Co si divák zapamatuje z tohoto filmu? Dokonalou kamerovou ekvilibristiku, která je někdy samoúčelná, ale efektní. A pak výtečné herecké výkony Jodie Foster, Kristen Stewart a samozřejmě Foresta Whitakera jako lupiče s dobrým srdcem. Velmi dobrý a napínavý thriller. Už se těším na Zodiac, kéž by Fincher nalezl formu ze Se7en! ()

dopita

Slušnej film, temnej, napínavej, pár dobrých nápadů, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo bejt o třídu lepší. David Ficher má na víc. Nicol Kidman ve filmu nehraje, pouze je slyšet její hlas z telefonu, teda pokud nečučíte na dabovanou verzi žejo. ()

Holina

Nebyla to taková bomba jak se o filmu traduje, ale koukat se na to dá. A klidně i lidem s klaustrofobií, ten trezor zas tak malý není... ()

conejo

Nečekaně (na režiséra jako Fincher) špatný (pro mě) film. Nevím jestli mě tam štvalo víc naprosto pošahaný chování všech postav nebo neustálé "jízdy" kamery. Tak trochu další Sám doma s přídavkem krve. Ale nuda to vlastně nebyla, takže jedna hvězdička. ()

showxman

David si na sebe ušil bič jeho předchozími filmy, i přesto je ale Panic room nadprůměrný thriller s napínavou atmosférou a "hravou" kamerou. ()